Ερώτηση βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185

    Ερώτηση βοήθεια

    Καλησπερα σε όλους. Όταν ξεκινάς καινούργια αντικαταθλιπτικα τις πρώτες μέρες σου αυξάνεται η κατάθλιψη και το αγχος;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Ναι ξεκάθαρα.....εξαρτάται βέβαια και τη φάση που είσαι.οταν είχα πάρει ladose δεν είχα καταλάβει τίποτα,τώρα με ζολοφτ με ξετιναξε.αλλα αυτή την περίοδο της ζωής μου είχα πιο έντονο άγχος ήδη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Καλησπερα σε όλους. Όταν ξεκινάς καινούργια αντικαταθλιπτικα τις πρώτες μέρες σου αυξάνεται η κατάθλιψη και το αγχος;;;;;
    Εμενα μου τα αύξησαν φουλ για αυτο φοβάμαι και να αυξήσω δοση. Δεν τα παίρνω καν πρώτη φορά εντωμεταξύ οποτ3 δεν ξερω γιατι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    ναι οι παρενεργειες διαρκουν 2-3 βδομαδες περιπου.μερικες φορες ειναι δυνατες.εγω με ζολοφτ και μου εκανε τις χειροτερες αν μπορειτε αποφυγετε το εντελως προτιμηστε ladose.γενικα αποφυγετε οτιδηποτε της pfizer.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Όλοι λένε καλά λόγια για ladose εμένα μου είπε όχι ο ψυχ επειδή είμαι πολύ αδύνατη...ήθελε να πάρω σεροξατ αλλά είπα οχι γτ με έστειλαν επείγοντα..κατέληξε σεζολόφτ επίσης φοβάμαι γτ έχω χαμηλή πίεση μν πάθω τπτ καθε μέρα λέω στον ευατό μου αύριο ξεκινάω αλλα φοβάμαι πολύ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Όλοι λένε καλά λόγια για ladose εμένα μου είπε όχι ο ψυχ επειδή είμαι πολύ αδύνατη...ήθελε να πάρω σεροξατ αλλά είπα οχι γτ με έστειλαν επείγοντα..κατέληξε σεζολόφτ επίσης φοβάμαι γτ έχω χαμηλή πίεση μν πάθω τπτ καθε μέρα λέω στον ευατό μου αύριο ξεκινάω αλλα φοβάμαι πολύ
    Στα επείγοντα γιατί πήγες με το σεροξατ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Στη 10 μέρα έναρξης που ήμουν στο μισό του μισού πήγα να ξαπλώσω για ύπνο και ένιωσα να κατεβαίνει όλο το αίμα απ το κεφάλι κ προς όλο το σώμα καπάκι έπαθα την 1 κρίση πανικού φοβήθηκα πολύ δεν ένιωθα καθόλου καλά κ πήγα επείγοντα...υποθέτω πρέπει να μου έριξαν πολύ την πίεση αυτά φοβάμαι κ τώρα γιατι είμαι κ υπερβολικά αδύνατη κ δν ξέρω ρε γαμώτο...κ μ βαριά καρδιά αύριο ξεκινάω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Από enlift που έπαιρνα με πήγε ο γιατρός σε deprevix γεννοσημο του effexor. Είμαι 18 μέρα και νιώθω ότι μου έχει αυξήσει το άγχος και την θλίψη. Πήρα τον γιατρό χθες και μου είπε ότι έτσι ειναι τις πρώτες μέρες να κάνω υπομονή.

Similar Threads

  1. Γενική ερώτηση
    By Anonym462 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-2022, 00:05
  2. Ερώτηση
    By ftatl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 03-02-2022, 18:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •