ΦΟΒΑΜΑΙ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: ΦΟΒΑΜΑΙ

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Θα ξεκινήσω αγωγή το πάω απο αύριο σε αύριο...μονόδρομος(και μου δημιουργηθηκε κ φοβία μν έχω τπτ με καρδιά κ μ τ χάπια πάθω τίποτα)

  2. #47
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εγώ δεν καταλάβα απο πού προέκυψε το ότι είναι τρολ το συγκεκριμένο άτομο.Δεν μου φαίνεται ούτε καν λογικοφανές το επιχείρημά σου. Πολλά άτομα εδώ μέσα έχουμε παράλογες φοβίες κλπ κλπ, η έννοια του "τρολ" είναι όταν κάποιος παρακωλύει με κάποιον τρόπο την εύρυθμη λειτουργία της διαδικτυακής κοινότητας ή προσπαθεί να ψαρέψει προσωπικά στοιχεία ατόμων για ιδιοτελείς σκοπούς. Στη συγκεκριμένη περίπτωση αυτός που το κάνει αυτό είσαι εσύ και μάλλον το κάνεις συχνά αφού λες ότι έχεις περάσει πολύ χρόνο στο φόρουμ ψάχνοντας υποτιθέμενα "στοιχεία" λες και ειμαστε σε σειρά του νέτφλιξ. Εκτός του ότι από όσο δείχνει το ιστορικό σου η συνεισφορά σου στα περισσότερα θρεντς είναι να χαρακτηρίζεις άλλους χρήστες ως "τρολ".
    Αυτό από μόνο του θα έπρεπε να σου χτυπάει τον κώδωνα του κινδύνου για την ψυχιατρική σου υγεία, μιας και φαίνεται να έχεις δημιουργήσει μια μυθολογία στο μυαλό σου πάνω σε αυτό το θέμα και έχεις φτιάξει μια κάστα δήθεν "αυθεντικών" χρηστών και δήθεν "μη αυθεντικών". Μήπως γενικά περνάς υπερβολικά πολύ χρόνο ονλάιν; Το έχεις σκεφτεί ποτέ;

    Από κει και πέρα, αν θεωρείς ότι ο χρήστης medusa λέει ψέματα, είναι δικό σου πρόβλημα, αλλά ως χρήστης δεν έκανε κάτι που να παρακωλύει την κοινότητα, ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι έχει πει ψέματα ή ανακρίβειες. Ειδικα εφόσον ΖΗΤΑΕΙ βοήθεια και δεν γράφει σε αμέτρητα θρεντς ΔΙΝΟΝΤΑΣ βοήθεια με ανακρίβειες (τουλάχιστον όχι από όσο διαπίστωσα από επίσκεψη στις δημοσιεύσεις της)
    Μου φαίνεται λοιπόν κάπως φαιδρό να το παίζεις Κλουζώ εντελώς αυθαίρετα. Πολλά άτομα έχουν τα δικά τους θέματα, δεν θα έχουν κι εσένα να τους χαρακτηρίζεις και να τους λες αν είναι "τρολ" ή όχι. Όποιος έχει θέμα με κάποιον χρήστη υπάρχει το πολύ χρήσιμο κουμπάκι της αναφοράς όπου μπορεί να εξηγήσει αναλυτικά και με επιχειρήματα ποιο είναι το πρόβλημα και πώς παραβιάζονται οι όροι της κοινότητας. Τα υπόλοιπα ακούγονται εντελώς γιούχου, με όλον τον σεβασμό.
    Βασικά δεν ήθελα να γράψω γενικώς , επειδή ξενέρωσα που μου σβήστηκαν τα ποστ αλλά μιας κι σύ μου πέταξες το γάντι αποφάσισα να το σηκωσω

    Το ποστ σου αυτό γράφτηκε μετά από την κίνηση του Αεον να μου σβήσει τα ποστ.
    Γιατί δεν μου έγραφες πριν σβηστούν τα ποστ;
    Αφού παρέμεναν για μέρες και στο διάστημα αυτό , εσύ συνομιλούσες με το τρολ τον medussa.
    Τον είχα στριμώξει πάνω στα παραμύθια που έλεγε και μπορούσα να εξηγούσα και περαιτέρω για όποιον δεν καταλάβαινε τα ευκόλως εννοούμενα.
    Εσύ άφαντος τοτε.
    Μόλις μου έσβησε τα ποστ … να τσουπ κι συ.

    Επειδή εσύ του μίλαγες καμμιά βδομάδα, νομίζω ότι είναι κάπως για τον εγωισμό σου να παραδεχτείς ότι σε παραμυθιαζει καιρό ένα τρολ.

    Προτιμάς να χτυπήσεις αυτόν που σου λέει μια άλλη οπτική παρά να δεχτείς ότι κάποιος σε παραμυθιάζει άσχημα.

    Συνήθως έτσι συμβαίνει ( και γενικώς στην ζωη) σε κάποιους που συνομιλούν με τρολ , αυτοί γινονται οι πιο θερμοί υποστηρικτές τους.
    Μην πληγεί ο εγωισμός τους ,μόνο αυτό τους καίει.

    Παρεμπιπτόντως τώρα δεν βλέπω να συνομιλείς με τον medussa.
    Πιο πριν ήσουν αρκετά λαλιστατος στις συνομιλίες σου μαζί του.
    Κατάλαβες ότι κάτι τρέχει ή ακόμα πιστεύεις ο,τι λέει;

    Τώρα που λες ότι τους λέω όλους τρολ ,σε διαψεύδει η πραγματικότητα.
    Έχει πάρα πολλά μέλη εδώ μέσα και δεν έχει βρεθεί κανενα σοβαρό μέλος να μου πει ότι άδικα τον κατηγορώ.
    Το λέω σε συγκεκριμένους και αφου πρωτα βεβαιωθω οτι κάτι δεν κολλάει στην υποθεση.
    Βασικα είναι το ίδιο άτομο που παίζει ανεπιτυχώς ρόλους.
    Το 90% των τρολοθεματων είναι γραμμένα από το ίδιο άτομο.
    Έχει ένα συγκεκριμένο τρόπο γραφής και σκέψης και τον αναγνωρίζω συνήθως από το πρώτο του ποστ.
    Τώρα χρησιμοποιεί κατά κόρον να ανοίγει θέματα και έπειτα να μπαίνει με άλλους κλωνους του και να συνομιλεί με τον εαυτό του.


    Μετά από όλα αυτα που έγραψες , φαίνεται ποιος έκανε αναφορά για τα ποστ μου.
    Εσύ σίγουρα πάντως

    Φυσικά δεν ακυρώνω την χρησιμότητα του κουμπιού αναφοράς ( αν και σε άλλα φόρουμ είναι γνωστό και ως ρουφιανοκουμπo ) και είναι ιδιαίτερα χρήσιμο ειδικα εδώ μέσα, άρα καλώς υπάρχει
    αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι το αγαπημένο σου κουμπί και ο αγαπημένος σου κινηματογραφικός ήρωας είναι αυτος

    https://youtu.be/d28B-P_vAlw

    Τώρα θα ξαναβάλω το ποστ μου ,που πάνω σε αυτό μου απάντησες (για κάποιους που βαριουνται να γυρίσουν πίσω σελιδες)

    QUOTE=Σαλβαδόρ;1189550]Αεον γιατί μου έσβησες τα ποστ;

    Αντί να με ευχαριστήσεις που βρίσκω τα τρολ και βοηθάω την εύρυθμη λειτουργία του φορουμ και να μην χάνουν όλοι τον χρόνο τους και πιθανόν και την υγεία τους από κάποιον που λέει για φάρμακα και αγωγές χωρίς να έχει την παραμικρή ιδέα.

    Τα μηνύματα μου υπάρχουν.Εχω βρει αμέτρητα τρολ και όσες φορές έχω πει για κάποιον ότι είναι τρολ ,δεν έχω πέσει ούτε μια φορά έξω.

    Εντάξει από μένα ,αφού έτσι θέλεις να γίνεται , ακόμα κι αν καταλαβαίνω ότι κάποιος είναι τρολ, δεν θα λέω τίποτα.[/QUOTE]

    Τώρα για αυτά που λες ότι στο τέλος ειναι γιουχου ,με ειρωνική και κοροϊδευτικη χροιά, βλέπω ότι πρέπει να σού εξηγήσω τα αυτονόητα.

    Καταρχάς δεν βρίσκω μόνο τρολ , έχω κι άλλα μηνύματα αλλά αφου τωρα μιλάμε για τρολ ,θα πούμε για αυτήν την κατηγορία

    Όταν κάποιος σε οποιοδήποτε κατηγορία και τομέα έχει ποσοστό επιτυχίας υψηλο , συνηθίζεται στον πολιτισμένο κόσμο , να εξετάζεται η άποψη του με άλλη βαρύτητα.

    Από την στιγμή που έχω σε αυτό τον (ασήμαντο) τομέα 100% επιτυχία , έχω την απαίτηση να με ρωτάνε πρώτα τι εννοώ και μετά να μου σβήνονται τα ποστ.


    Στο τέλος του μηνύματος λέω ότι και να καταλαβαίνω ότι κάποιος είναι τρολ δεν θα λέω τίποτα.
    Που το βλέπεις το περίεργο;
    Γράφω πουθενά ότι θα συμβεί κάτι στο φόρουμ αν σταματήσω να γράφω πάνω σε αυτό τον τομέα;

    Για να σε δω πόσο εντός του θέματος θα απαντήσεις

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να σου πω κάτι Σαλβαδόρ; Δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό ή σε άλλο θέμα, αλλά κι εγώ έχω κάνει αναφορά. Όχι όμως γιατί απαραίτητα διαφωνώ με εσένα, αλλά γιατί θεωρώ ότι δεν είναι δουλειά του καθενός μας να κάνει τον αστυνόμο Σαϊνη και να γίνονται όλες οι συζητήσεις κ@λος. Είναι δουλειά της διαχείρισης.
    Και τους το έχω γράψει πολλές φορές. Αν παρακολουθούσαν το φόρουμ και επεμβαίναν εγκαίρως και όχι μόνο όταν κάποιος κάνει αναφορά (κι αυτό παίζεται) δεν θα υπήρχε αυτή η παρακμή που υπάρχει τελευταία. Όμως προτιμώ να πατάω το τριγωνάκι αναφοράς και να το κοιτάξουν αυτοί όταν υπάρχει κάποιο θέμα, παρά να κάθομαι να βαράω κουβέντα εδώ χωρίς να βγαίνει άκρη.

    Είναι πάμπολλα τα θέματα που καταντάνε τσιρκολίκι με ατελείωτες αντιπαραθέσεις μελών ή άσχετες συζητήσεις, που δεν οδηγούν και πουθενά, απλά κουράζουν.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    1ον δεν σου έκανα εγώ αναφορά 2ον πόσο χρόνων είσαι; 14 και λες ότι έχεις ποσοστο επιτυχιας στην ανεύρεση τρολ; Είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Δεν θέλω να σε προσβαλλω αλλά ειλικρινά μου φαίνεται ότι δινεις υπερβολικη σημασία σε κάτι αμελητέο.
    Με τον χρήστη μεδουσα δεν συνομιλω οπως δεν συνομιλω με πολλους άλλους χρήστες στους οποιους κατέθεσα ηδη την απόψη μου και δεν έχω να πω κάτι άλλο.
    Ελάχιστα με ενδιαφέρει αν με κοροϊδεύει κάποιο τρολ, δεν πρόκειται να πάρω καποια πιστοποιηση απο το φόρουμ, όταν έχω χρόνο μπαινω και απανταω δεν θα κατσω να κάνω αναλύσεις επι αναλύσεων για το τι είναι κάποιος.
    Σε κάθε περιπτωση η έννοια του τρολ είναι συγκεκριμενη και στην παρουσα περιπτωση δεν ήταν ο χρήστης μεδουσα.

  5. #50
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    1ον δεν σου έκανα εγώ αναφορά 2ον πόσο χρόνων είσαι; 14 και λες ότι έχεις ποσοστο επιτυχιας στην ανεύρεση τρολ; Είναι σοβαρά πράγματα αυτά; Δεν θέλω να σε προσβαλλω αλλά ειλικρινά μου φαίνεται ότι δινεις υπερβολικη σημασία σε κάτι αμελητέο.
    Με τον χρήστη μεδουσα δεν συνομιλω οπως δεν συνομιλω με πολλους άλλους χρήστες στους οποιους κατέθεσα ηδη την απόψη μου και δεν έχω να πω κάτι άλλο.
    Ελάχιστα με ενδιαφέρει αν με κοροϊδεύει κάποιο τρολ, δεν πρόκειται να πάρω καποια πιστοποιηση απο το φόρουμ, όταν έχω χρόνο μπαινω και απανταω δεν θα κατσω να κάνω αναλύσεις επι αναλύσεων για το τι είναι κάποιος.
    Σε κάθε περιπτωση η έννοια του τρολ είναι συγκεκριμενη και στην παρουσα περιπτωση δεν ήταν ο χρήστης μεδουσα.
    Μάλιστα.Λες δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλά πάλι το κάνεις ( πόσο είσαι 14 ) όπως το κάνεις και στο προηγούμενο σου ποστ.

    Μόνος μου λέω ότι είναι ασήμαντο αλλά αυτό μπορώ να το πω γιατί έχω δώσει αρκετά δείγματα και έχω δείξει ότι έχω αυτήν την ικανότητα.

    Εσύ για να το πεις αυτό , πρέπει να έχεις ένα ανάλογο ποσοστό επιτυχιών σε αυτό τον τομέα και μετά να το αποδομήσεις.
    Από την στιγμή που δεν έχεις (δειξει) αυτήν την ικανότητα, δεν μπορείς να μειώνεις την γνώμη και την προσφορά ενός άλλου ατόμου.

    Στην παρακμή του φορουμ ,συνέβαλε σημαντικά η ύπαρξη τρολ.

    Αυτό που λες είναι κάτι αντίστοιχο σαν κάτι τύπους που λένε ότι εγώ περιφρονώ τα χρήματα και αν ήθελα θα είχα εκατομμύρια.
    Όχι πρώτα θα αποκτήσεις χρήματα και μετά μπορείς να μειώσεις την αξία του χρήματος.

    Απλή λογική που δυστυχώς εδώ μέσα διώκεται.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Μάλιστα.Λες δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλά πάλι το κάνεις ( πόσο είσαι 14 ) όπως το κάνεις και στο προηγούμενο σου ποστ.

    Μόνος μου λέω ότι είναι ασήμαντο αλλά αυτό μπορώ να το πω γιατί έχω δώσει αρκετά δείγματα και έχω δείξει ότι έχω αυτήν την ικανότητα.

    Εσύ για να το πεις αυτό , πρέπει να έχεις ένα ανάλογο ποσοστό επιτυχιών σε αυτό τον τομέα και μετά να το αποδομήσεις.
    Από την στιγμή που δεν έχεις (δειξει) αυτήν την ικανότητα, δεν μπορείς να μειώνεις την γνώμη και την προσφορά ενός άλλου ατόμου.

    Στην παρακμή του φορουμ ,συνέβαλε σημαντικά η ύπαρξη τρολ.

    Αυτό που λες είναι κάτι αντίστοιχο σαν κάτι τύπους που λένε ότι εγώ περιφρονώ τα χρήματα και αν ήθελα θα είχα εκατομμύρια.
    Όχι πρώτα θα αποκτήσεις χρήματα και μετά μπορείς να μειώσεις την αξία του χρήματος.

    Απλή λογική που δυστυχώς εδώ μέσα διώκεται.
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:12.

  7. #52
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:12.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:12.

  9. #54
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:13.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:13.

  11. #56
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:13.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:13.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από το φόρουμ.
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 12:13.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Φοβάμαι πως δεν είμαι ικανός για τίποτα
    By Anonym462 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 07-02-2022, 16:14
  2. ΤΡΕΜΩ - ΦΟΒΑΜΑΙ Συνδρομο Χρονιας Κόπωσης
    By ΣΟΦ1987 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-2022, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •