Φοβάμαι. Δεν θέλω να γίνει 3ος παγκοσμιος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    μα τι χιούμορ!
    παλι καλα.
    αν ειχα την ιδια αισθηση του χιουμορ με σενα, θα επρεπε να ανησυχω σοβαρα...

  2. #17
    kopela93
    Guest
    Και γω έχω αγχωθεί και δύο τρεις μέρες δεν την παλευα καθόλου ήθελα να τα παρατήσω όλα , έλεγα τι νόημα έχει;;; Χθες ξεχάστηκα λόγο που πήγα στη σχολή θα την παρατούσα όμως. Είπα ας πάω και ας το παλέψουμε μέχρι το τέλος, όσο μπορούμε. Όλοι γι'αυτό μιλάνε. Είναι παράνοια και ο κοβιντ έχει ξεχαστεί μπροστά σε αυτό το γεγονός. Μετά από αυτό δεν ξέρω τι μας περιμένει. Θα δείξει ο χρόνος. Από τη μία εύχομαι να τελειώσει σύντομα από την άλλη δεν το βλέπω, το βλέπω να τραβάει το πράγμα και δεν ξέρω αν θα πεινασουμε ή θα μας επιτεθούν και μας και δεν ξέρω καν αν θα μας βοηθήσει κανείς. Γιατί μόνοι μας δεν μπορούμε. Όλα αυτά είναι τραγικά εύχομαι να λήξουν σύντομα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Και γω έχω αγχωθεί και δύο τρεις μέρες δεν την παλευα καθόλου ήθελα να τα παρατήσω όλα , έλεγα τι νόημα έχει;;; Χθες ξεχάστηκα λόγο που πήγα στη σχολή θα την παρατούσα όμως. Είπα ας πάω και ας το παλέψουμε μέχρι το τέλος, όσο μπορούμε. Όλοι γι'αυτό μιλάνε. Είναι παράνοια και ο κοβιντ έχει ξεχαστεί μπροστά σε αυτό το γεγονός. Μετά από αυτό δεν ξέρω τι μας περιμένει. Θα δείξει ο χρόνος. Από τη μία εύχομαι να τελειώσει σύντομα από την άλλη δεν το βλέπω, το βλέπω να τραβάει το πράγμα και δεν ξέρω αν θα πεινασουμε ή θα μας επιτεθούν και μας και δεν ξέρω καν αν θα μας βοηθήσει κανείς. Γιατί μόνοι μας δεν μπορούμε. Όλα αυτά είναι τραγικά εύχομαι να λήξουν σύντομα.
    πως ειμαστε μονοι μας; για να επιτεθουνε σε μας, πρεπει να ξεκινησουν πολεμο με ολη την ευρωπη και την αμερικη. δεν ειμαστε εμεις απεναντι στον πουτλερ, ειναι ολος ο δυτικος κοσμος.
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν ειμαστε μονοι μας.
    αν αποφασισει να πατησει το κουμπι, εχουν κι αλλοι κουμπια. μονο παραφρονας θα εκανε κατι τετοιο.
    κι αν ειναι παραφρονας, πιστευω καποιος απ την χωρα του θα τον σταματησει, ουτε καν η δυση...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παλι καλα.
    αν ειχα την ιδια αισθηση του χιουμορ με σενα, θα επρεπε να ανησυχω σοβαρα...
    Χαχα, η γνωστή Remedy

  5. #20
    Elenia781
    Guest
    Ας μου απαντησει καποιος ...Το ΝΑΤΟ (αμερικανοι ) μοιραζανε λουλουδια στην Γιουγκοσλαβια? Ειναι στην Ευρωπη η πρωην Γιουγκοσλαβια? Η Κυπρος ειναι Ευρώπη τώρα, αλλα το ΄74 δεν ηταν? Γιατι τα ΜΜΕ λενε ο πολεμος της Ουκρανιας είναι ο 1ος στην Ευρωπη μετα το 1938?

    Υ.Γ πηξαμε στους 5ο φαλαγγιτες

  6. #21
    Elenia781
    Guest
    Το ΝΑΤΟ (αμερικανοι) θελουν την Αρκτικη που ανηκει στην Ρωσια . Οχι την καθε καημενη Ουκρανια....
    ΥΓ μαθαινετε και γεωπολιτικη χαχα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    εγώ πάλι όλο και περισσότερο τείνω να πιστέψω ότι όλο αυτό ήταν Αμερικανική παγίδα που περιέργως ο Πούτιν έπεσε μέσα. Οι Αμερικάνοι τρίβουν τα χέρια τους με αυτό που έγινε.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    και αυτό είναι το επικίνδυνο, το ότι οι Αμερικάνοι (και οι ευρωπαίοι το ίδιο είναι) δεν προσπαθούν να λύσουν κάτι, αλλά ρίχνουν λάδι στη φωτιά.

  9. #24
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    και αυτό είναι το επικίνδυνο, το ότι οι Αμερικάνοι (και οι ευρωπαίοι το ίδιο είναι) δεν προσπαθούν να λύσουν κάτι, αλλά ρίχνουν λάδι στη φωτιά.
    Επι 7 χρονια δεν τηρησαν την Συμφωνια του Μινσκ. Ουτε ο γλυκουλης Μακρον ουτε κανενας να συνετίσει την Ουκρανία. Επεσα σε ενα δημοσιευμα οπου μια Ελληνιδα της Μαριουπολης λεει για το Ταγμα του Αζοφ που δρα και αυτη τη στιγμη εναντια τους αλλα το πιο τραγικό είναι οτι ο εκεί Προξενος εφυγε και τους αφησε πίσω. Και αναρωτιεται η γυναίκα που είναι το προσωπο της Ελλαδος για αυτους!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Επι 7 χρονια δεν τηρησαν την Συμφωνια του Μινσκ. Ουτε ο γλυκουλης Μακρον ουτε κανενας να συνετίσει την Ουκρανία. Επεσα σε ενα δημοσιευμα οπου μια Ελληνιδα της Μαριουπολης λεει για το Ταγμα του Αζοφ που δρα και αυτη τη στιγμη εναντια τους αλλα το πιο τραγικό είναι οτι ο εκεί Προξενος εφυγε και τους αφησε πίσω. Και αναρωτιεται η γυναίκα που είναι το προσωπο της Ελλαδος για αυτους!!
    Εντάξει, αλλά μη ρίξουμε την ευθύνη για αυτόν τον ολοκληρωτικό πόλεμο αλλού. Η Ρωσία μπορούσε να κάνει μια επίθεση, να χτυπήσει το Τάγμα του Αζόφ, να αποδυναμώσει τον ουκρανικό στρατό και να σταματήσει εκεί. Αυτό που κάνει τώρα είναι έγκλημα, ακόμα κι αν δεχτούμε ότι προκλήθηκε. Προσπαθεί με το ζόρι να διαλύσει την Ουκρανία για να την αναγκάσει να δεχτεί να γίνει ουδέτερη και χωρίς στρατό, τύπου Ελβετίας. Αυτό που κάνει είναι πιο καταστροφικό από τη Γιουγκοσλαβία

  11. #26
    Elenia781
    Guest
    Οκ ειναι σωστη η αποψη σου. Αλλα η μαριονετα δεν ηταν σωστή επιλογή . Αν ηταν σοβαρό κράτος, οπως η Πολωνια ,Βαλτικές που μισουν τη Ρωσία, θα είχε άλλη πορεία η χώρα . Οταν το λάθος παρουσιαζεται σαν σωστό και γινεται πληση εγκεφάλου απο τα ΜΜΕ λενε τον Ρωσο πουτλερ και δικτατορα δεν είναι οτι τρελαθηκε ξαφνικά. οι Αμερικάνοι εχουν μπολικο αιμα στα χέρια τους εκτος και αν παραγραφοντε τα εγκληματα τους στην εικοσαετια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Εντάξει, αλλά μη ρίξουμε την ευθύνη για αυτόν τον ολοκληρωτικό πόλεμο αλλού. Η Ρωσία μπορούσε να κάνει μια επίθεση, να χτυπήσει το Τάγμα του Αζόφ, να αποδυναμώσει τον ουκρανικό στρατό και να σταματήσει εκεί. Αυτό που κάνει τώρα είναι έγκλημα, ακόμα κι αν δεχτούμε ότι προκλήθηκε. Προσπαθεί με το ζόρι να διαλύσει την Ουκρανία για να την αναγκάσει να δεχτεί να γίνει ουδέτερη και χωρίς στρατό, τύπου Ελβετίας. Αυτό που κάνει είναι πιο καταστροφικό από τη Γιουγκοσλαβία
    αυτο ακριβως. μπορουσε να αναγνωρισει τα μερη που ταλαιπωρουνταν απο το ταγμα αυτο, να τα προσαρτησει στην ρωσσια, να τα κανει ο,τι θελει και να σταματησει εκει. στην ανατολικη περιοχη. το να βομβαρδιζει μια ολοκληρη χωρα , να θελει να την καταλαβει, να θελει να αλλαξει την κυβερνηση της, θα διωξει τοσα εκατομμυρια αθωους να ψαχνουν στεγη και ζωη στην υπολοιπη ευρωπη, αλλα κυριως, ταυτοχρονα με την εισβολη να ΑΠΕΙΛΕΙ ανεξαρτητα ευρωπαικα κρατη, οπως η φινλανδια και η σουηδια, οτι ειναι οι επομενοι, δειχνουν και το ηθος του και τις προθεσεις του . κι οποιος εχει λιγο μυαλο, καταλαβαινει αν ειναι πουτλερ ή δημοκρατης...
    το οτι εχουν κανει εγκληματα οι αμερικανοι, δενε ιναι αντισταθμιστικο με το να αφησουμε αυτον τον καραγκιοζη να γινει ο επομενος χιτλερ στην ευρωπη.

    εχει πεσει μονος του στην παγιδα της εμμονης του για την ταπεινωμενη πρωην σοβιετικη ενωση και των πολυ κακων συμβουλων του που τον διαβεββαιωναν οτι θα κανει περιπατο στην ουκρανια, και βεβαια συμφωνω οτι οι μλκιες που κανει ειναι βουτυρο στο ψωμι των αμερικανων που με πολλη χαρα θα τον αφανισουν απο τον χαρτη των πλουτοκρατων και των πλουσιων χωρων....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι αν ειναι παραφρονας, πιστευω καποιος απ την χωρα του θα τον σταματησει, ουτε καν η δυση...
    remedy, αν μας εχει διδαξει κατι η ιστορια ειναι οτι μπορεις να σκοτωσεις οιονδηποτε , γιατι δεν τον σκοτωνουν να τελειωνουμε ?

    δεν ειναι δυσκολο αν σκεφτεις οτι πλεον υπαρχουν οπλα που σημαδευουν και σκοτωνουν στα 2,500 μετρα ......

    παλαιοτερα εχουν σκοτωσει ανθρπους με πολυ αλπουστερο τροπο, οπως τον Λινκολν που τον μαχαιρωσαν στο θεατρο, η τον Κεννεντυ που σκοτωσαν απο καποια αγνωστη αποσταση ....και δεν υπηρχαν τετοιο τηλεφακοι τοτε .......
    Last edited by Macgyver; 04-03-2022 at 14:43.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    remedy, αν μας εχει διδαξει κατι η ιστορια ειναι οτι μπορεις να σκοτωσεις οιονδηποτε , γιατι δεν τον σκοτωνουν να τελειωνουμε ?

    δεν ειναι δυσκολο αν σκεφτεις οτι πλεον υπαρχουν οπλα που σημαδευουν και σκοτωνουν στα 2,500 μετρα ......

    παλαιοτερα εχουν σκοτωσει ανθρπους με πολυ αλπουστερο τροπο, οπως τον Λινκολν που τον μαχαιρωσαν στο θεατρο, η τον Κεννεντυ που σκοτωσαν απο καποια αγνωστη αποσταση ....και δεν υπηρχαν τετοιο τηλεφακοι τοτε .......
    κι εγω να τον σκοτωσουν, παρακαλαω, αλλα παιρνει παρα πολλα μετρα προστασιας. μονο δικος του θα μπορουσε να το κανει. καποιος κοντινος δλδ..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μαλλον κατι τετοιο συμβαινει ................ εχω δει ντοκυμαντερ με τον Αλ Καπονε , που ηταν τοσο παθιασμενος με την ασφαλεια του , επειδη αν μερος της δουλειας σου ειναι να σκοτωνεις ανθρωπους , που ηταν , οι ανθρωποι θελουν να σκοτωσουν εσενα , και τελικα ο Καπονε πεθανε απο συφιλη, αφου επαθε νευρικο κλονισμο απο τον εγκλεισμο του στο Αλκατραζ για μονο 4,5 χρονια ....τον κλεισαν μεσα για φοροδιαφυγη, επαιρνε ' αποσταση ' απο τους φονους που διεπρατταν κατ εντολη του ....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By Medussa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 57
    Last Post: 02-05-2022, 21:22
  2. Φοβάμαι πως δεν είμαι ικανός για τίποτα
    By Anonym462 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 07-02-2022, 16:14
  3. Πρόβλημα που δεν θέλω να πω
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 05-02-2022, 20:52
  4. ΤΡΕΜΩ - ΦΟΒΑΜΑΙ Συνδρομο Χρονιας Κόπωσης
    By ΣΟΦ1987 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-2022, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •