Φοβάμαι. Δεν θέλω να γίνει 3ος παγκοσμιος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    τα πραματα ειναι πολυ απλα, μου κανει εντυπωση γιατι δεν εχουν γινει τα σχετικα σχολια.
    το νατο υστερα απο την καταρευση της εσσδ επεκταθηκε με ασφαλως επιθετικους σκοπους οποτε ο πουτιν δεν μπορει να κανει κατι περισσοτερο και βεβαια θα το πετυχει.
    θα θυμησω οτι ο κεννεντυ ειχε απειλησει με πυρηνικο πολεμο εαν οι ρωσοι εβαζαν πυραυλους στην κουβα. ηταν και αυτος τρελλος;
    οχι βεβαια!!
    οι τουρκοι λενε βγαλτε τον στρατο απο τα νησια σας αλλιως θα σας επιτεθουμε. ειναι τρελλο δηλαδη που ζητανε κατι τετοιο; ασφαλως οχι. τα νησια μπορουν να τα κατακτησουν μονο εαν δεν εχουν στρατο. ετσι ειναι ο νομος της φυσεως και δεν γινεται να αλλαξει με διαφορες ηθικολογιες που διαβασα στο αυτο νημα.
    ο πουτιν ηταν σαφεστατος τα τελευταια χρονιο το ειπε παντου ξεκαθαρα τι θα επακολουθησει.οσο υπηρχε ο λεγομενος ψυχρος πολεμος νατο και συμφωνο βαρσοβιας υπηρχε ισορροπια. τωρα δεν υπαρχει αλλα θα αποκτηθει.

  2. #32
    Elenia781
    Guest
    Ολοι περιμενουν τον κωμικο ηθοποιο να συνομιλησει στο τραπεζι των διαπραγματευσεων.Το αναβάλει μερες τώρα. Αλλα δεν μπορει γιατί απλουστατα δεν εχει τις στοιχειώδης βάσεις στην πολιτική. Διαβαζει οτι του στελνουν. Εχω φιλη Ουκρανεζα και ξέρω πολυ καλα τι συμβαινει εκει . Εκατομυρια Ουκρανοι φευγαν χωρις γυρισμο κανανε καινουριες πατριδες εδω και 25 χρονια, το γιατι είναι πολυ βαθυτερο απο το τι συμβαινει τώρα!
    Στην επιχειριση Σοκ και Δεος και στην Καταιγιδα της Ερημου θέλατε να σκοτωσουν τον εκαστοτε Αμερικανο Πρόεδρο? ή νομιζατε οτι βλεπετε απευθειας Χολυγουντιακη ταινια?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ολοι περιμενουν τον κωμικο ηθοποιο να συνομιλησει στο τραπεζι των διαπραγματευσεων.Το αναβάλει μερες τώρα. Αλλα δεν μπορει γιατί απλουστατα δεν εχει τις στοιχειώδης βάσεις στην πολιτική. Διαβαζει οτι του στελνουν.
    Στην επιχειριση Σοκ και Δεος και στην Καταιγιδα της Ερημου θέλατε να σκοτωσουν τον εκαστοτε Αμερικανο Πρόεδρο?
    νομιζω ακομα ψαχνουν τα χημικα....

  4. #34
    Elenia781
    Guest
    αστείο γελασα!!
    Last edited by Elenia781; 05-03-2022 at 06:56.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Εντάξει το τακτοποιήσα, δε θα γίνει.

  6. #36
    Elenia781
    Guest
    Και βεβαια δεν θα γινει. στο βιντεο Why Ukraine is the West's Fault? απο το Πανεπιστήμιο του Σικάγου τα εξηγεί ο καθηγητης.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    73
    Διαβάζω τόσες ειδήσεις για το θέμα που πλέον δεν ξέρω τι είναι αλήθεια και τι οχι. Μακάρι να τελειώσει γρήγορα. Έχει ήδη 2 βδομάδες, όλα ακριβαίνουν , είδαμε τι συμβαίνει στη τιμή του πετρελαίου. Να αρχίσουμε να αποθηκεύουμε προμηθειες;

  8. #38
    Elenia781
    Guest
    Οπως είπα αλλού είναι στραμμενο το ενδιαφέρον των Αμερικανών https://youtu.be/I0UKd4aWbqI
    https://youtu.be/PRGKyCZQ0Gc

  9. #39
    Meditation
    Guest
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση.

  10. #40
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Dimitra01 View Post
    Διαβάζω τόσες ειδήσεις για το θέμα που πλέον δεν ξέρω τι είναι αλήθεια και τι οχι. Μακάρι να τελειώσει γρήγορα. Έχει ήδη 2 βδομάδες, όλα ακριβαίνουν , είδαμε τι συμβαίνει στη τιμή του πετρελαίου. Να αρχίσουμε να αποθηκεύουμε προμηθειες;
    Σε λίγο έτσι θα μας καταντήσουν. Η βενζίνη τώρα λένε θα ανέβει και άλλο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    βρε παιδια , ειναι δυνατον να προβλεψει το μελλον ? οταν τον 3/2020 ειχαμε lockdown , φανταζοταν κανεις οτι θα φοραμε μασκες μεχρι δεν ξερω κι εγω πότε ?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Οχι όμως μπορεί να κάνει κάτι που στα αγγλικά λέγεται educated guess.

  13. #43
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Οχι όμως μπορεί να κάνει κάτι που στα αγγλικά λέγεται educated guess.
    Να προβλεψει δηλαδή τι πρόκειται να συμβεί;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Να προβλεψει δηλαδή τι πρόκειται να συμβεί;
    Κατα προσέγγιση μόνο.

  15. #45
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Κατα προσέγγιση μόνο.
    Ναι σίγουρα με μια στοιχειώδη λογική και εάν εξετάσεις τις καταστάσεις μπορεί να βγάλεις ένα συμπέρασμα

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By Medussa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 57
    Last Post: 02-05-2022, 22:22
  2. Φοβάμαι πως δεν είμαι ικανός για τίποτα
    By Anonym462 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 07-02-2022, 17:14
  3. Πρόβλημα που δεν θέλω να πω
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 05-02-2022, 21:52
  4. ΤΡΕΜΩ - ΦΟΒΑΜΑΙ Συνδρομο Χρονιας Κόπωσης
    By ΣΟΦ1987 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-2022, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •