το αγχος προκαλει ακμη?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    το αγχος προκαλει ακμη?

    Παιδια αναλογως τη ψυχολογικη μου κατασταση ειναι και το δερμα μου αυτο δε το χω ξαναδει.Μου προκαλει κατι πολλα μικρα μικρα μπιμπικια και μετα ξεραινεται η επιδερμιδα.Η αισθητικος λεει ειναι σμηγματορροικη δερματιτιδα?ακμη δεν εχω 3 με 4 σπυρακια καπου καπου κοκκινα τα κανονικα , αλλα αυτα τα μικρα μου σπανε τα νευρα.Σημερα μου το ξαναθυμησε κιολας που παω εκει για ενα σεμιναριο και αγχωθηκα.Λεω να φαινονται?Αλλα δε φαινονται καθολου μονο στο φως καμια δεκαρια αλλα ειναι στο χρωμα του δερματος.Πολυ σπαστικο!!!!!!!!Εχετε εσεις?η μονη ειμαι?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα φυσικά βγάζουν σπυράκια πολλες γυναίκες όταν βρίσκονται σε περίοδο άγχους.Αν σου πω ότι έβγαλα ακμή 35 χρόνων θα το πιστέψεις;στην εφηβεία δεν έιχα πρόβλημα.Αφρούλα δεν έχεις ακούσει ότι το δέρμα είναι ο καθρέφτης της ψυχής;Προσπάθησε να μην δίνεις σημασία τόσο στην εξωτερική εμφάνιση και ξέρεις τι πιστεύω;Πρέπει να είσαι όμορφη κοπέλα και ψάχνεις μην βρείς κάτι επάνω σου.Αν δεις πολλά μοντέλα απο κοντά θα δεις τι σπυριά έχουν πρόσφατα είδα μια μοντέλο και παρουσιάστρια και είχε ακμή.Δεν είχε ούτε μεικ απ και ήταν και πολύ άνετη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι καλε οκ σε περιοδους giota μου ειναι φυσικο να βγαζουμε λιγα κοκκινα σπυρακια με πυον αλλα κατι πολλα πολλα μικρα που δεν ειναι σπυρακια τι ειναι?και δε φαινονται αλλα υποφερω απο αφυδατωμενο δερμα.Ειναι σπαστικο πολυ!!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Τίποτε δεν είναι βρε Αφρούλα ψάχνεις κάτι να βρείς.Μπορεί να θέλεις λίγο ενυδάτωση πήγαινε σε ένα δερματολόγο να σου προτείνει κάτι να βάλεις καταλαβαίνω τι λες κάτι σαν μπιμπικάκια και εγώ είχα βγάλει τέτοια δεν είναι τίποτε.Αυτά εννοούσα και εγώ.Εβαλα κάποια αλοιφή και έφυγαν σιγά έχεις τελειομανία βρέ με τίποτε δεν είμαστε ευχαριστημένοι εγώ ήθελα να ήμουν κατάλευκη.Υπάρχουν τόσα προϊόντα για αφυδατωμένο δέρμα ο δερματολόγος θα σου δώσει το κατάλληλο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Βγαινουν απο το αγχος και οταν ειναι ξηρο πεταγονται δεκαδες στο μεγεθος του πορου κατι μικρα ρε παιδι μου καταλαβες?Δε φαινονται καθολου αλλα μου τη σπανε!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ειναι πολυ πολυ μικρα δε με νοιαζε αλλα ακουσα τη διαγνωση σμηγματορροικη δερματιτιδα και αγχωθηκα.Δε βγηκα απο χθες.Για το τιποτα λεει η αλλη τετοια λεξη?Πες τουλαχιστον ηπια δε φαινεται.Μου χει κολλησει κιολας και λεω τα βλεπουν και οι αλλοι τωρα?Οτι βλεπω εγω βλεπουν και οι αλλοι σωστα?Ειμαι τελειομανης δυστυχως αλλα τα χω παρατησει δε κανω τιποτα για τη περιποιηση μου .Ολοι βγαζουμε ποτε δεν εχουμε ποτε ειναι σε εξαρση αλλα δε θεραπευεται λογω του αγχους και λογικο ακουγεται.Το προβλημα ειναι η λεξη αυτη της διαγνωσης μου ακουστηκε πολυ βαρια σα να χα ψωριαση.Και τρομαξα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Είδες που το λες και εσύ ότι από το άγχος βγαίνουν;Ο άνδρας μου όταν στενοχωρεθεί πολύ γίνεται το δέρμα του σαν πικέ και την άλλη μέρα είναι μια χαρά.Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα να στεναχωρηθούμε Αφρούλα.Και εμένα απο τα 35 άσπρισαν τα μαλλιά μου δεν μου αρέσει αλλά τι να κάνω;Να μην στενοχωριέσαι για πράγματα που υπάρχουν λύσεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οκ το ξερω πικε τι σημαινει?εμενα γινεται καταξερο !!!Απλως η λεξη με τρομαξε.Αφου ακμη δεν εχω με τη βλαμμενη την αλλη,συγγνωμη κιολας.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα εγώ διάβασα πως βλέπεις στον καθρέφτη μια όμορφη κοπέλα και το πιστεύω ότι είσαι πολύ όμορφη άσε το προσωπάκι σου μια χαρά είναι και μην πιάνεσαι απο λέξεις

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •