Wellbutrin - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Wellbutrin

  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    18
    Με έχει κάνει χάλιακαι σήμερα δεν ξερω εάν ειναι τα ψυχολογικά μου ο φόβος η το αγχος μου λέω. Να μην το ξαναπάρω και να παω αυριο στη γιατρο να μου δωσει αλλο

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    18
    τελος για μενα τα wellbrutin μου εβγαλαν παρα πολυ αγχος πηγα στο γιατρο απο αυριοαρχιζω τα λαντοζ για να δουμε πως θα κατσει!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    για πρωτη φορα στην ζωη σου ξεκινας με αντικαταθλιπτικο? επειδη συνηθως αν ο οργανισμος δεν εχει ξαναδοκιμασει τετοιες ουσιες ειναι λιγο δυσκολο να κανεις την αρχη με το wellbutrin που πιστευω να σε εγραψε την δοση των 150!!! Υπαρχουν και καποιοι γιατροι που για να δωσουν το συγκεκριμενο φαρμακο σου δινουν και ενα ελαφρυ ηρεμιστικο-αγχωλυτικο για τις πρωτες μερες, ωστε να κανεις την αρχη του φαρμακου, αλλα δεν ξερω αφου επιμενεις οτι δεν εισαι ικανοποιημενος/η τοτε καλυτερα ξεκινα με το ladose!!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    18
    ειχα παρει το σιπραλεξ μαζι με ζαναξ για ενα χρονο και κατι κι απο τοτε εχω παρει κι αλλες φορες το θεμα μου ειναι οτι ζαναξ κι ολα τα ηρεμιστικα μου κανουν ανοχη παρα πολυ ευκολα χτες στην κριση αγχους πηρα 2μλγκρμ απο το ζαναξ να ηρεμησω να κοιμηθω! δεν θελω να φτασω ξανα στο σημειο που ειχα φτασει να παιρνω δοση απο το ζαναξ για φαλαινα !

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    τοτε καλυτερα που σε αλλαξε φραμακο, αν εχεις και κρισεις πανικου απο το πολυ αγχος, δεν ειναι το καταλληλοτερο φαρμακο για να παρεις!!!!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    2
    Καλημερα Παιδια
    Παιρνω το wellbrutin 150 εδω και 15 μερες περίπου. Πριν απο αυτό επαιρνα Ladose, τα οποια μου είχαν ανεβάσει απιστευτα τη διάθεση (με ενα ελαφρυ χασμουρητο) ΑΛΛΑ παραλίγο να πάθω άλλο σοβαρό πρόβλημα...δλδ στυτικη δυσλειτουργία. Με τίποτα να λειτουργησω στο σεξ. Το μεν πνευμα πρόθυμο..η δε σαρξ, dead. Δυστυχώς ήμουν απο τους άτυχους της παρενέργειας αυτης 1 στους 10. Πανικοβληθηκα..και ο γιατρος μου τα άλλαξε με τα wellbrutin 150 που δεν επηρεαζουν το σεξουαλικο. Τωρα είμαι καλυτερα στο τομέα σεξ, φυσικά περιμένω να "αδειασω εντελώς" απο το προηγουμενο και να κάτσουν πλέον τα ΅wellbrutin. Δεν εχω δει καποια περιεργη παρενεργεια..πλην μιας ελαφρυας βουλιμίας. Ελεγχομενης ομως. Δεν εχω δει επίσης και την απίστευτη αλλαγης αισιοδοξης διάθεσης οπως με τα Ladose. Ευελπιστω όμως!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by Akonti View Post
    Καλημερα Παιδια
    Παιρνω το wellbrutin 150 εδω και 15 μερες περίπου. Πριν απο αυτό επαιρνα Ladose, τα οποια μου είχαν ανεβάσει απιστευτα τη διάθεση (με ενα ελαφρυ χασμουρητο) ΑΛΛΑ παραλίγο να πάθω άλλο σοβαρό πρόβλημα...δλδ στυτικη δυσλειτουργία. Με τίποτα να λειτουργησω στο σεξ. Το μεν πνευμα πρόθυμο..η δε σαρξ, dead. Δυστυχώς ήμουν απο τους άτυχους της παρενέργειας αυτης 1 στους 10. Πανικοβληθηκα..και ο γιατρος μου τα άλλαξε με τα wellbrutin 150 που δεν επηρεαζουν το σεξουαλικο. Τωρα είμαι καλυτερα στο τομέα σεξ, φυσικά περιμένω να "αδειασω εντελώς" απο το προηγουμενο και να κάτσουν πλέον τα ΅wellbrutin. Δεν εχω δει καποια περιεργη παρενεργεια..πλην μιας ελαφρυας βουλιμίας. Ελεγχομενης ομως. Δεν εχω δει επίσης και την απίστευτη αλλαγης αισιοδοξης διάθεσης οπως με τα Ladose. Ευελπιστω όμως!
    Στο εξωτερικό είναι δίνουν ladose μαζί με wellbutrin και λένε ότι είναι πολύ καλός συνδιασμός.επισης διάβασα ότι το wellbutrin βοηθάει στο θέμα της εκσπερμάτισης που δημιουργεί το lasose.

    Εστάλη από MI MAX 2 στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •