ΑΠΟΡΙΑ ΖOLOFT(έναρξη αγωγής) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Το παίρνω μετά το φαί το μεσημέρι κ κατα τς 8 που με πίανει τρελή φοβία κτλπ πίνω ζάναξ..niaouri έχω δοκιμάσει εναλλακτικές θεραπείες κ δν μ πιάνει τπτ έχω έντονο άγχος με ψυχωσωματικά που δεν είμαι πλέον λειτουργική κ εμμονές με άγχος υγείας όχι τόσο κατάθλιψη
    καταλαβα.οκ οποτε εχεις πιο πολυ αγχωδη διαταραχη οχι καταθλιψη.για μενα καλυτερ να το παιρνεις πιο πρωι κατα τις 7-9 ωστε να μην σου κανει παρενεργειες το βραδυ.ακουω απο χρηστες εδω οτι το brintellix ειναι πολυ καλο και εχει σχεδον μηδενικες παρενεργειες προτεινε το στον γιατρο σου μηπως το αλλαξεις αν σου κανει παρενεργειες το ζολοφτ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Θα το ανεβάσω πλ σταδιακά κ βλέπω...θα σας τρελάνω λίγο με τις φοβίες που θα έχω αλλά ζητώ κατανόηση

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Θα το ανεβάσω πλ σταδιακά κ βλέπω...θα σας τρελάνω λίγο με τις φοβίες που θα έχω αλλά ζητώ κατανόηση
    δεν τρελαινεις κανεναν εδω μπαινουμε για να πουμε αυτα που περναμε.καλα κανεις και ρωτας.στο εντωμεταξυ ομως κανε πραγματα γυμναστικη ,δουλεια καποιο χομπι σου κανε ασχολιες μην αφηνεις το μυαλο ν σκεφτεται ειδικα η δουλεια βοηθαει πολυ οπως κ η γυμναστικη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Αυτή τη στιγμή όσο η ψυχή μου θέλει το σώμα δεν ακολουθεί σέρνομαι κ δεν έχω δύναμη...κ μπάνιο που κάνω λαχανιάζω και αγκομαχάω δεν ξέρω τι φταίει μ λένε κιλά κ άγχος το ένα επηρεάζει το άλλο...ελπίζω ν είναι αυτό κ ν μην έχω τπτ άλλο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Εχω φρικάρει ζαλίζομαι πολύ τα μάτια σα να μην εστιάζουν κ θολουρα στο κεφάλι φοβαμαι

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Εχω φρικάρει ζαλίζομαι πολύ τα μάτια σα να μην εστιάζουν κ θολουρα στο κεφάλι φοβαμαι
    ειναι οι παρενεργειες του χαπιου μην φοβασαι.ποσες μερες παιρνεις ζολοφτ κ σε ποια ποσοτητα;πηγες σε παθολογο γιατρο;κ εγω στα ιδια ειμαι με το ζολοφτ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    5η μερα μισο του μισου ζαλιζομαι δυσφορω δεν εχω ορεξη να φαω κ ποναει τ κεφαλι μου φοβαμαι...πονάω εκεί στα μελιγγια σαν να εχω χτυπησει
    Last edited by Medussa; 13-03-2022 at 15:28.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Πονάει πολύ το κεφάλι μου

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Πονάει πολύ το κεφάλι μου
    αυριο ν πας γιατρο οκ;να σε δει μην το αφηνεις.εχεις ημικρανιες τωρα ;πως νιωθεις;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Τσουζει σα να εχω φαει σφαλιαρες τετοιο αισθημα...κ μουδιασαν κ οι παλαμες

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Τσουζει σα να εχω φαει σφαλιαρες τετοιο αισθημα...κ μουδιασαν κ οι παλαμες
    μην το συζητας πηγαινε σε γιατρο αυριο.παντως απτις παρενεργειες ειναι να ξερεις.και γενικα αν μπορεις αλλαξε το ζολοφτ σε καποιο αλλο αντικαταθλιπτικο να το πεις στον ψυχιατρο σου.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Εχω βαρεθει να πηγαινω στο νευρολόγο πριν τν αγωγή του έλεγα για την ταση λιποθυμίας κα τώρα αυτό...κ ο φαύλος κυκλος γιατρών με αγχώνει γιατί όλο τους λέω μην ειναι σκπ μην είναι αυτοάνοσο κτλπ...κ αυτοί να μου λένε άγχος κ εγώ έχω τέτοια κατάπτωση είμαι σαν φυτό κ πριν την αγωγή κ τώρα δεν μπορώ ούτε τα βασικά.ήπια κ ζάναξ 0.25 δεν μ πολυ ανακούφισε

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Εχω βαρεθει να πηγαινω στο νευρολόγο πριν τν αγωγή του έλεγα για την ταση λιποθυμίας κα τώρα αυτό...κ ο φαύλος κυκλος γιατρών με αγχώνει γιατί όλο τους λέω μην ειναι σκπ μην είναι αυτοάνοσο κτλπ...κ αυτοί να μου λένε άγχος κ εγώ έχω τέτοια κατάπτωση είμαι σαν φυτό κ πριν την αγωγή κ τώρα δεν μπορώ ούτε τα βασικά.ήπια κ ζάναξ 0.25 δεν μ πολυ ανακούφισε
    παρε γνωμη και απο αλλους γιατρους.το ζαναξ δεν κανει τιποτα μην το παιρνεις ουτε κ σε μενα εκανε τιποτα.πες στον ψυχιατρο κ νευρολογο να σου δωσουν ενα συμπληρωμα διατροφης για το αγχος και την φοβια υπαρχουν αρκετα.πιες κ ενα χαμομηλι το βραδυ ν σε ηρεμησει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Σηκώθηκα έντονη τάση λιποθυμίας παγωμα φοβαμαι

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Σηκώθηκα έντονη τάση λιποθυμίας παγωμα φοβαμαι
    πηγες στον γιατρο;τι σου ειπε τελικα;κ εγω στα ιδια δεν μπορω να σταθω σημερα παραλιγο να λιποθυμησω απτη ζαλαδα στο δρομο.μην φοβασαι πηγαινε στον γιατρο να γινεις καλα.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μια περίεργη απορία
    By Pitz in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 28-04-2022, 20:51
  2. Απορία
    By MK.89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2022, 12:38
  3. Έναρξη φαρμακευτικής αγωγής
    By msavvidoug in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-02-2022, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •