ΑΠΟΡΙΑ ΖOLOFT(έναρξη αγωγής)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489

    ΑΠΟΡΙΑ ΖOLOFT(έναρξη αγωγής)

    Πάνω που είπα σήμερα να ξεκινήσω αγωγή νιώθω απ το πρωί αρρυθμίες που δεν έχω ξανανιώσει ..δεν ξέρω τι να κάνω να το πιιώ φοβάμαι..γτ κάθε μέρα πονάω κ πολύ στο στέρνο έχω ζαλάδες μεγάλη σωματική κατάπτωση.Επίσης ξεκινήσατε με μισό του μισού η μισό.Οσοι πίνετε κ ζαναξ πίνετε 0.25;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Όταν λες αρρυθμίες; Εγω 0,5 το 0,25 δεν μου κάνει τίποτα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Δεν ξέρω πως να εξηγήσω την αρρυθμία σαν ένα τρεμουλάκι στ καρδιά στιγμιαίο.το ήπια τώρα μισό του μισού κ ότι γίνει.εσύ elena ξεκίνησες με μισό;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Δεν ξέρω πως να εξηγήσω την αρρυθμία σαν ένα τρεμουλάκι στ καρδιά στιγμιαίο.το ήπια τώρα μισό του μισού κ ότι γίνει.εσύ elena ξεκίνησες με μισό;
    Με μισό 11 μέρες και 2 μέρες τώρα ολόκληρο αλλα είναι δύσκολα ακόμα τα πράγματα. Πολύ άγχος ένταση κάψιμο στα χέρια και στους ώμους και αϋπνία μαζί με κάτι σαν κρίση πανικού το βράδυ. Παλιά μου χε κάνει κάνα τριήμερο τέτοια και μετά όλα καλά. Αυτή την φορά δεν λένε να σταματήσουν οι παρενέργειες και με αγχώνει φιατι δεν θέλω μετά από τέτοια υπομονή να χρειαστεί να το αλλάξω. Ελπίζω απλα να δω βελτίωση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Πριν ξεκινήσεις αγωγή πως ένιωθες;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Πριν ξεκινήσεις αγωγή πως ένιωθες;
    Ειχα ολη μερα κρισεις πανικου παλι. Συν ορθοστατικη ταχυκαρδια. Αφοτου πηγα νοσοκομειο με μια τεραστια κριση ειπα δεν παει αλλο πρεπει να ξεκινησω αγωγη παλι. μονο ο υπνος μμου ηταν καλος αλλα το λαντοζ μομυ το στερησε αυτο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Δεν ξέρω ανησυχώ γιατι έχω έντονη σωματική κατάπτωση όπως είσαι όταν έχεις γρίπη....εσύ είχες αποδεχτεί οτι είναι ψυχολογικό η ψαχνώσουν;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    εγω εχω χρονια ψυχοσωματικα. τρεχω παντα σε καρδιολογους και καταληγω με αντικαταθλιπτικα. αυτη ειναι η ζωη μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Τωρα ζαλίζομαι κ ναυτία ν είναι απ το χάπι;ηπια μισό του μισού

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    απο το αγχος σου για το χαπι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    μιλα σε εναν ψυχολογο ωστε να σου διωξει τον φοβο για τα χαπια και οτι αυτα δεν ειναι πανακεια για να σου φυγει ο φοβος.τι αλλες παρενεργειες ειχες???τωρα πως νιωθεις?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Σήμερα 1 η μερα κ ήπια μισό του μισού δεν ξέρω αν είναι παρενέργειες η τ μυαλού μου μ έπιασε πονοκέφαλος π δεν έχω ψιλοζαλίζομαι κ λίγη ναυτία..εκτός αν παίζουν ρόλο τ κιλά μ π είμαι υπερβολικά αδύνατη αλλά είναι δυνατον 1 ημερα παρενέργειες δύσκολο...αλλά είναι σε υποφερτό βαθμό..επειδή όμως έχω αρρωστοφοβία θ είμαι σε εγρήγορση κ θ φρικάρω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    το μισο του μισου ειναι πολυ λιγο δεν σε πιανει.ειναι απτον φοβο που εχεις.να το πεις στον ψυχιατρο σου οτι δεν θες να παρεις αντικαταθλιπτικο να σου βρει θεραπεια χωρις παρενεργειες αν γινεται με φυτικα σκευασματα εφοσον εχεις ηπια καταθλιψη.αν ομως ξεκινησεις για μενα καλυτερα μην δοκιμασεις το ζολοφτ.το brintellix ακουω οτι ειναι πολυ καλυτερο και σχεδον χωρις καθολου παρενεργειες προτεινε το στον ψυχιατρο σου να δεις τι θα σου πει.
    Last edited by niaouris; 09-03-2022 at 23:49.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Ειχα ολη μερα κρισεις πανικου παλι. Συν ορθοστατικη ταχυκαρδια. Αφοτου πηγα νοσοκομειο με μια τεραστια κριση ειπα δεν παει αλλο πρεπει να ξεκινησω αγωγη παλι. μονο ο υπνος μμου ηταν καλος αλλα το λαντοζ μομυ το στερησε αυτο
    τι ωρα το παιρνεις το χαπι;παιζει κ αυτο ρολο καπως.εγω πλεον τα παιρνω πρωι 7-9 γιατι τα παιρνα μεσημερι κ μου κοβαν πολυ τον υπνο το βραδυ.παντως κ μενα το βραδυ παντα θ με πιασει κριση πανικου εγγυημενα αλλα τωρα που αλλαξα την ωρα που τα παιρνω καπως καλυτερα ειναι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Το παίρνω μετά το φαί το μεσημέρι κ κατα τς 8 που με πίανει τρελή φοβία κτλπ πίνω ζάναξ..niaouri έχω δοκιμάσει εναλλακτικές θεραπείες κ δν μ πιάνει τπτ έχω έντονο άγχος με ψυχωσωματικά που δεν είμαι πλέον λειτουργική κ εμμονές με άγχος υγείας όχι τόσο κατάθλιψη.είμαι κ στη δουλεία μου με αναρρωτική γτ δεν έχω δύναμη ούτε για τα απλά

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια περίεργη απορία
    By Pitz in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 28-04-2022, 20:51
  2. Απορία
    By MK.89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2022, 12:38
  3. Έναρξη φαρμακευτικής αγωγής
    By msavvidoug in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-02-2022, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •