ΑΠΟΡΙΑ ΖOLOFT(έναρξη αγωγής) - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Δεν πήγα πήρα το ψυχ τηλ κ μ λέει να δώσω λίγο χρόνο στο χάπι,τον ρώτησα μηπως παω αιγινητειο να με δει νευρολόγος μ είπε όχι.τώρα έχω και δύσπνοια φοβάμαι μην γίνεται τπτ με τν οξυγόνωση στο κεφάλι..έψαξα κάτι στο ιντερνετ για την ρεοεγκεφαλογραφια...δεν γίνεται να είμαι φυτό στο κρεβάτι κ ν μν μπορώ ν κάνω τίποτα,κ το βράδυ που κοιμόμουν ένιωθα παγώματα εκει στο στερνο δεν ξερω αν ειναι θεμα πιεσης εχω κουραστει..ειμαι κ υπερβολικά αδύνατη κ μ έχει κοπεί κ η όρεξη αυτές τς μέρες
    Last edited by Medussa; 14-03-2022 at 14:20.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Δεν πήγα πήρα το ψυχ τηλ κ μ λέει να δώσω λίγο χρόνο στο χάπι,τον ρώτησα μηπως παω αιγινητειο να με δει νευρολόγος μ είπε όχι.τώρα έχω και δύσπνοια φοβάμαι μην γίνεται τπτ με τν οξυγόνωση στο κεφάλι..έψαξα κάτι στο ιντερνετ για την ρεοεγκεφαλογραφια...δεν γίνεται να είμαι φυτό στο κρεβάτι κ ν μν μπορώ ν κάνω τίποτα,κ το βράδυ που κοιμόμουν ένιωθα παγώματα εκει στο στερνο δεν ξερω αν ειναι θεμα πιεσης εχω κουραστει..ειμαι κ υπερβολικά αδύνατη κ μ έχει κοπεί κ η όρεξη αυτές τς μέρες
    πηγαινε σε παθολογο να σε δει.και εγω που εδωσα χρονο στο χαπι ειδα τι καταλαβα...εγω θα σου προτεινα να αλλαξεις χαπι πηγαινε σε καποιο αλλο.και εγω ετσι ειμαι φυτο τελειως και εχω παρει και 20 κιλα αστα να πανε.προσπαθω τωρα να βρω χαπια για την βουλιμια τρωω συνεχεια απτα αντικαταθλιπτικα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Νίωθω τη ψυχολογία μου πιο χάλια πριν την αγωγή το ίδιο και οργανικά

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Νίωθω τη ψυχολογία μου πιο χάλια πριν την αγωγή το ίδιο και οργανικά
    γιατρο πηγες τελικα τι σου ειπε;τα αντικαταθλιπτικα σε κανουν να νιωθεις χειροτερα τον πρωτο μηνα και μετα αυτο σιγα σιγα διορθωνεται με τον καιρο καπως και εισαι σε μια κατασταση ευθεια γραμμη ουτε χαρα ουτε στεναχωρια..εγω σας ειπα παντως μεινετε μακρια απο ζολοφτ αλλα ολοι πεσαν να με φανε.για μενα αλλαξε το ζολοφτ πηγαινε σε κατι αλλο.ας βγουνε τωρα εδω να πουν τι προτεινουν αυτοι που με βριζαν για το ζολοφτ αφου τα ξερουν ολα.επισης εφαγα και μπαν επειδη τολμησα να....αμφισβητησω το ζολοφτ και την pfizer.τα συμπερασματα δικα σας

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Δεν ξέρω εγώ έχω ταβλιαστεί στο κρεβάτι...δεν αντέχω άλλο

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Νίωθω τώρα το κεφάλι πάει να σπάσει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Νίωθω τώρα το κεφάλι πάει να σπάσει
    ειναι απο τις παρενεργειες τα ιδια κ εγω...απτη ζαλαδα δεν μπορω να σταθω σημερα..παντως πηγαινε σε παθολογο σε γιατρο μην το αφηνεις.ψυχολογικο ειναι

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Είχε κάποιος ενόχληση σε ήχους στην αρχή;

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    3
    Εδώ και 15 χρ.παιρνω ζολοφτ,με μια διακοπή καναδυό χρ.Ξεκινησα με 0,50 τη μέρα για 15 μέρες και μετά 0,50 πρωί και βράδυ.Λειτουργησαν σε 15 μέρες .Όλα αυτά που λες τα είχα.Συν αγοραφοβία.Κοιμομουν με ακουστικά με μουσική για να μην ακούω τους τόσο δυνατούς χτύπους της καρδιάς μου.Αγχωδης διαταραχή,με κάποια διαστήματα αγχωδη κατάθλιψη.Θα σε βοηθήσει πολυ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Για πόσο καιρό πίνατε ζαναξ παράλληλα με το αντικαταθληπτικό;είμαι 1 μήνα αγωγής και ζαλίζομαι κ έντονη ναυτία όλη μέρα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Παρενέργειες ίσως είναι, ο γιατρός τι λέει?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Ζαναξ ήπια μόνο γ 5 μέρες στν αρχή...δεν νομίζει λέει να είναι παρενέργεια

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Πρίν λίγο μ έπιασε τάση λιποθυμίας αφού όλες τις μέρες ζαλίζομαι συνέχεια και ανακατεύομαι πολύ είμαι 1 μήνα αγωγής κ περίπου 2 εβδομάδες που παίρνω ολόκληρο το χάπι είναι δυνατόν να είμαι χάλια μετά από τόσο διάστημα;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Έχω έντονη ζαλάδα κ ναυτία κάθε μέρα όλη μέρα είναι κάποιος στην έναρξη αγωγής κ να έχει έντονα σωματικά συμπτώματα δεν ξέρω τι να κανω πια...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Ο γιατρός σου τι λέει;

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μια περίεργη απορία
    By Pitz in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 28-04-2022, 19:51
  2. Απορία
    By MK.89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-03-2022, 11:38
  3. Έναρξη φαρμακευτικής αγωγής
    By msavvidoug in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-02-2022, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •