ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ... ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ... ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ;;

    Καλησπέρα σε όλους. Για να μην πολυλογώ είχα αναφερθεί και σε προηγούμενες αναρτήσεις σχετικά με μία κοπέλα με την οποία είχα σχέση μέχρι πριν δύο μήνες. Πριν μια εβδομάδα άνοιξα τη δική μου επιχείρηση και έσπευσε να μου στείλει μήνυμα για να μου ευχηθεί.
    Με ρώτησε αν μπορεί να έρθει να μου ευχηθεί από κοντά, της απάντησα θετικά και ήρθε.
    Ξεκινήσαμε ξανά την επικοινωνία και τελικά καταλήξαμε σπίτι της με 1 μπουκάλι κρασί. Η μία συζήτηση έφερε την άλλη και κάναμε σεξ. Αφού μου πρότεινε να κοιμηθούμε μαζί, το πρωί σηκώθηκε, έκανε πρωινό να φάμε και ήταν σκεπτική. Τη ρώτησα τι συμβαίνει και μου είπε πως δε θελω να σου πω γτ τα έχω όλα μπερδεμένα στο μυαλό μου.
    Έτσι έφυγα από το σπίτι της, δώσαμε ένα φιλί και μ είπε θα τα πούμε πιο μετά.
    Περάσανε 5ωρες της τηλεφώνησα να δω αν είναι καλά, και μετά από 7ωρες της έστειλα μήνυμα, μου απαντούσε τελείως απότομα και στο τέλος με άφησε και στο διαβάστηκε....
    Σήμερα είναι η 2η ημέρα που είναι εξαφανισμένη.
    Τι μου προτείνετε να κάνω;; Θέλω να τα ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, αλλά κάτι μου λέει να μην της στείλω... Θέλω να μου δώσετε τις συμβουλές σας...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Αυτή μένει σταθερή στο να είναι ασταθής. Μια έρχεται, μια φεύγει. Αυτό είναι το στυλ της. Θα έπρεπε λογικά να το έχεις εμπεδώσει και να μην εκπλησσεσαι άλλο.Για ποιον λογο κραταει αυτή τη στάση, κανένας δεν ξέρει.

    Μπορεί να φοβάται τις δεσμεύσεις.
    Μπορεί να έχει άλλον ή μπορεί να θέλει αλλον που δεν μπορεί όμως να έχει. Μπορεί όντως να δουλεύει πολύ (αν κι δεν με πείθει αυτή η δικαιολογία)

    Μπορεί να μην της αρέσεις αρκετά για να δεσμευτεί περισσότερο.

    Ότι και να είναι, δεν κουράστηκες τόσους μήνες να προσπαθείς να λύσεις έναν άλυτο γρίφο;

    Γνώμη μου, μη το σκαλίζεις αλλο όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες.

    Μπορεί να ήθελε σεξ, το πήρε και έφυγε.

    Μιλάς για μια γυναίκα εμφανισημη, κοινωνική....μπορει να λειτουργεί με καβάτζες. Μπορεί να είναι το είδος της γυναίκας που είναι κάπως επιφανειακή.

    Εσύ όμως γιατί να κολλήσεις με μια μη διαθέσιμη γυναίκα; Μήπως κατά βάθος τρέμεις τις δεσμεύσεις;

    Προχωρά παρακάτω, μην το ψαχνεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ακυρο.......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Καλησπέρα σε όλους. Για να μην πολυλογώ είχα αναφερθεί και σε προηγούμενες αναρτήσεις σχετικά με μία κοπέλα με την οποία είχα σχέση μέχρι πριν δύο μήνες. Πριν μια εβδομάδα άνοιξα τη δική μου επιχείρηση και έσπευσε να μου στείλει μήνυμα για να μου ευχηθεί.
    Με ρώτησε αν μπορεί να έρθει να μου ευχηθεί από κοντά, της απάντησα θετικά και ήρθε.
    Ξεκινήσαμε ξανά την επικοινωνία και τελικά καταλήξαμε σπίτι της με 1 μπουκάλι κρασί. Η μία συζήτηση έφερε την άλλη και κάναμε σεξ. Αφού μου πρότεινε να κοιμηθούμε μαζί, το πρωί σηκώθηκε, έκανε πρωινό να φάμε και ήταν σκεπτική. Τη ρώτησα τι συμβαίνει και μου είπε πως δε θελω να σου πω γτ τα έχω όλα μπερδεμένα στο μυαλό μου.
    Έτσι έφυγα από το σπίτι της, δώσαμε ένα φιλί και μ είπε θα τα πούμε πιο μετά.
    Περάσανε 5ωρες της τηλεφώνησα να δω αν είναι καλά, και μετά από 7ωρες της έστειλα μήνυμα, μου απαντούσε τελείως απότομα και στο τέλος με άφησε και στο διαβάστηκε....
    Σήμερα είναι η 2η ημέρα που είναι εξαφανισμένη.
    Τι μου προτείνετε να κάνω;; Θέλω να τα ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, αλλά κάτι μου λέει να μην της στείλω... Θέλω να μου δώσετε τις συμβουλές σας...
    αν ειναι η κοπελα που ενω κανατε παρεα, εξαφανιζοταν και οταν την ακουμπουσες ελεγε προσοχη να μην πιασετε κορέους, βλεπω οτι εχει την ιδια συμπεριφορα.
    εδειξε να ενδιαφερεται για λιγο και εξαφανιστηκε και παλι, πολυ...
    λυπαμαι, αλλα η εντυπωση που μου δινει συνολικα η συμπεριφορα της, ειναι οτι σε θεωρει καλο γαμβρο (τωρα εχεις και δικη σου επιχειρηση), αλλα δεν της αρεσεις ερωτικα. προσπαθει να συμβιβαστει μηπως και κλωτσησει μια καλη τυχη, αλλα δεν της βγαινει και ξαναπομακρυνεται.
    παιζει επισης να εχει κι αλλον στον οποιο παντα καταληγει οταν βλεπει οτι δεν θελει να ειναι μαζι σου.
    η παροιμια που ταιριαζει ειναι "παρακαλετο νιμου, ξυνο ...μισι" τιποτε καλο δεν βγαινει αν επιμενεις με καποιον που εμφανως δεν σε πολυθελει.
    προχωρα παρακατω να βρεις μια που θα σε θελει οσο κι εσυ.

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Μάλλον δεν πολυψηνεται φίλε....πήγαινε παρακάτω για ολους έχει

  6. #6
    @Black_opium
    Είμαι με τις ημέρες μου. Εκεί που πιστεύω πως την ξεπερνάω κάτι θα δω και θα μου τη χαλάσει.. Υποψιάζομαι πως μιλάει με κάποιον αλλά δεν ξέρω πως θα το μάθω αυτό. Εκείνη λέει πως πήρε απόσταση 2 μήνες για να δει αν θέλει να ξαναειμαστε μαζί.. Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Πάντως είναι άφαντη.. Μου είπε την τελευταία φορά πως δε θέλει να συζητήσουμε κάτι άλλο και πως εγώ φταίω για όλα. Αντικειμενικά ήμουν παααρα πολύ καλός μαζί της, προσπαθώ να τη δω τη φάση ως κάποιος 3ος, σαν παρατηρητής και δε μπορώ να καταλάβω τι λάθη έκανα. Που την πρόσεχα πολύ; που ήμουν πάντα διαθέσιμος; δεν ξέρω... Για άλλη μια ημέρα είναι σκατα και σκέφτομαι πως κοιμάται με άλλον και τρελαίνομαι..
    Περνάω κάθε μέρα κάτω από το σπίτι της και έχω γίνει stalker στα social media. Από το πρωί σκέφτομαι να τη διαγράψω αλλά θα το μετανιώσω αργότερα και δεν το κάνω..

  7. #7
    @remedy 28 χρόνων οδεύω και δεν έχω βρει ακόμη μια να με κάνει να νιώσω ξεχωριστός.. Δύσκολα ερωτεύομαι και τώρα την έχω πατήσει άσχημα.. Είμαι μια καλά, μια χαλιέμαι, σήμερα είχα πως ήταν 2.30 ενεργή στο instagram μετά τα μεσάνυχτα και τρελάθηκα λέω τι διαολο κάνει. Είδα το πρωί και 2 λαικ ένα από αυτην και ένα από τον άλλον και μου μπήκαν ξανά υπόνοιες...

  8. #8
    @Honorata όχι μάλλον, στανταρακι αλλά δε λέω να το αποδεχτώ τι να πω.. Είμαι άξιος της μοίρας μου..

  9. #9
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    @remedy 28 χρόνων οδεύω και δεν έχω βρει ακόμη μια να με κάνει να νιώσω ξεχωριστός.. Δύσκολα ερωτεύομαι και τώρα την έχω πατήσει άσχημα.. Είμαι μια καλά, μια χαλιέμαι, σήμερα είχα πως ήταν 2.30 ενεργή στο instagram μετά τα μεσάνυχτα και τρελάθηκα λέω τι διαολο κάνει. Είδα το πρωί και 2 λαικ ένα από αυτην και ένα από τον άλλον και μου μπήκαν ξανά υπόνοιες...
    Είναι δύσκολες οι σχέσεις για όλους. Μην χάνεις την ελπίδα ότι θα βρεις κάτι που να σου ταιριάζει και να κρατήσει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    @remedy 28 χρόνων οδεύω και δεν έχω βρει ακόμη μια να με κάνει να νιώσω ξεχωριστός.. Δύσκολα ερωτεύομαι και τώρα την έχω πατήσει άσχημα.. Είμαι μια καλά, μια χαλιέμαι, σήμερα είχα πως ήταν 2.30 ενεργή στο instagram μετά τα μεσάνυχτα και τρελάθηκα λέω τι διαολο κάνει. Είδα το πρωί και 2 λαικ ένα από αυτην και ένα από τον άλλον και μου μπήκαν ξανά υπόνοιες...
    Καλησπερα.
    για να εχεις σαν ζητουμενο απο μια γυναικα που ψαχνεις, να σε κανει να νοιωσεις ξεχωριστος, σημαινει οτι δεν νοιωθεις ηδη ξεχωριστος....
    κι εφοσον δεν νοιωθεις ξεχωριστος, δεν ειναι περιεργο που κολλησες σε μια γυναικα που σε απορριπτει.
    με την απορριψη της, σου επιβεβαιωνει αυτο που ηδη φοβασαι για εσενα, δηλαδη οτι δεν εισαι ξεχωριστος....

    οταν διαχειριστεις τα θεματα με τον εαυτο σου (που σιγουρα υπαρχουν), τοτε δεν θα ψαχνεις απο καποια να σε κανει να νοιωσεις ξεχωριστος, αλλα καποια που να σου αρεσει ο χαρακτηρας της, οι συμπεριφορες της, η παρεα της, το σεξ μαζι της, η εμφανιση της (last but not least) και να της αρεσεις κιε συ στα ιδια. αλλα ξεχωριστος, θα νοιωθεις απο μονος σου...

    επισης, μην πεφτεις σε τοσο ρηχες παγιδες ψευδαισθησης ελεγχου, γιατι ειναι απολυτως ματαιες και σε βασανιζουν κιολας. και να μην εβλεπες κινηση 2.30 στο ινστα, μπορει να μιλουσε μαζι του στο κινητο, η στο βαιμπερ, η να ηταν διπλα του... με ποιον τροπο μπορεις να ελεγξεις αν καποιος που δεν εχεις σχεση και δεν μενετε μαζι, κανει το οτιδηποτε;;;;

    καταληγω, οτι αυτο που χρειαζεσαι ειναι δουλεια αυτογνωσιας και αυτοβελτιωσης, για να ζησεις καλυτερες σχεσεις..

  11. #11
    Παιδιά θέλω να μπείτε λίγο στη θέση μου και θέλω να μου πείτε αν έχετε βρεθεί ποτέ ξανά σε ανάλογη θέση...
    Πριν 15 ημέρες είχαμε την τελευταία επικοινωνία μας μου είπε πως αυτούς τους 2 μήνες που ήμασταν χώρια, δεν βρέθηκε με κανέναν. Και ότι είναι μόνη.
    Απο αρχές του Φλεβάρη κάνει λαικ σε έναν τύπο που τον γνώρισε εκείνη την περίοδο. Του κάνει και της κάνει.
    Οκ μέχρι εδώ.
    Χθες η κολλητή της τον έκανε φίλο στα social και του έκανε και αυτή λαικ και στο instagram κ στο Facebook.
    Μπορεί να σας ακούγεται χαζό αλλά επειδή γνωρίζω την πρώην μου, δεν κάνει λαικ σε οποίους κ οποίους. Επίσης θεωρώ πως βρέθηκε η πρώην με τον τύπο αυτόν και γνώρισε και την κολλητή της.
    ( η πρώην κ η κολλητή της δεν είναι ντόπιες) έχουν λίγους μήνες που ήρθαν στο μέρος μου. Θέλω να μάθω αν κάνει κάτι με αυτόν. Πως θα το μάθω δεν ξέρω, αυτό ίσως με βοηθήσει να πάω και παρακάτω...

  12. #12
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Παιδιά θέλω να μπείτε λίγο στη θέση μου και θέλω να μου πείτε αν έχετε βρεθεί ποτέ ξανά σε ανάλογη θέση...
    Πριν 15 ημέρες είχαμε την τελευταία επικοινωνία μας μου είπε πως αυτούς τους 2 μήνες που ήμασταν χώρια, δεν βρέθηκε με κανέναν. Και ότι είναι μόνη.
    Απο αρχές του Φλεβάρη κάνει λαικ σε έναν τύπο που τον γνώρισε εκείνη την περίοδο. Του κάνει και της κάνει.
    Οκ μέχρι εδώ.
    Χθες η κολλητή της τον έκανε φίλο στα social και του έκανε και αυτή λαικ και στο instagram κ στο Facebook.
    Μπορεί να σας ακούγεται χαζό αλλά επειδή γνωρίζω την πρώην μου, δεν κάνει λαικ σε οποίους κ οποίους. Επίσης θεωρώ πως βρέθηκε η πρώην με τον τύπο αυτόν και γνώρισε και την κολλητή της.
    ( η πρώην κ η κολλητή της δεν είναι ντόπιες) έχουν λίγους μήνες που ήρθαν στο μέρος μου. Θέλω να μάθω αν κάνει κάτι με αυτόν. Πως θα το μάθω δεν ξέρω, αυτό ίσως με βοηθήσει να πάω και παρακάτω...
    Και να τρέχει όντως κάτι ερωτικό μεταξύ τους δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν γυρνάει σε σένα.

    Και να μην τρέχει κάτι μεταξύ τους πάλι δεν θα την έχεις.

    Το "πρόβλημα" δεν είναι ότι ένας άλλος άντρας τη "κραταει" μακριά σου. Το "πρόβλημα" ξεκινάει στο ότι ΕΣΥ για αυτήν δεν είσαι αρκετός για τους δικούς της υποκειμενικούς λόγους. Δεν της κάνεις, κατά τη γνώμη της.
    Οπότε και να μην τρέχει κάτι με αυτόν τον άντρα στον οποίο πατάει λαικ θα βρει κάποια στιγμή , έναν άλλον αργά γ γρήγορα που θα τρέξει κάτι μεταξύ τους.
    Οπότε μην ασχολείσαι και προχωρα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Παιδιά θέλω να μπείτε λίγο στη θέση μου και θέλω να μου πείτε αν έχετε βρεθεί ποτέ ξανά σε ανάλογη θέση...
    Πριν 15 ημέρες είχαμε την τελευταία επικοινωνία μας μου είπε πως αυτούς τους 2 μήνες που ήμασταν χώρια, δεν βρέθηκε με κανέναν. Και ότι είναι μόνη.
    Απο αρχές του Φλεβάρη κάνει λαικ σε έναν τύπο που τον γνώρισε εκείνη την περίοδο. Του κάνει και της κάνει.
    Οκ μέχρι εδώ.
    Χθες η κολλητή της τον έκανε φίλο στα social και του έκανε και αυτή λαικ και στο instagram κ στο Facebook.
    Μπορεί να σας ακούγεται χαζό αλλά επειδή γνωρίζω την πρώην μου, δεν κάνει λαικ σε οποίους κ οποίους. Επίσης θεωρώ πως βρέθηκε η πρώην με τον τύπο αυτόν και γνώρισε και την κολλητή της.
    ( η πρώην κ η κολλητή της δεν είναι ντόπιες) έχουν λίγους μήνες που ήρθαν στο μέρος μου. Θέλω να μάθω αν κάνει κάτι με αυτόν. Πως θα το μάθω δεν ξέρω, αυτό ίσως με βοηθήσει να πάω και παρακάτω...
    ε, ρωτα τον ιδιο! μπορει να σου πει...
    παντως, οταν καποια κανει νεα σχεση κανει honey moon, δεν φωναζει την φιλη της να βγουν ολοι μαζι και να κανουν μαζι λαικ στα σοσιαλ.
    μπορει να τον φλερταρει, μπορει αυτος να μην θελει, η να ειναι δεσμευμενος.

    κατα τα αλλα, συμφωνω με τον προλαλησαντα. ειτε ειναι ειτε δεν ειναι μαζι του, δεν σου λυνει κανενα προβλημα.
    το προβλημα ειναι οτι δεν θελει εσενα. το αν θα ειναι αυτος η καποιος αλλος, ειναι λεπτομερεια.

Similar Threads

  1. επιστροφές χωρίς λόγο...φλερτ από απόσταση για καβάτζα
    By spiros.k in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 23-07-2021, 19:16
  2. επιστροφες καταστροφες κ ενας τεραστιος πονος.
    By αννα_παπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 15-01-2016, 18:23
  3. ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ!!!!!
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 15-05-2015, 14:18
  4. ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ...........
    By sweety in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 19-11-2012, 18:46

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •