Γεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Γεια σας

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2

    Γεια σας

    Είμαι 40 χρόνων πριν 8 χρόνια πέθανε ο πατέρας μου έκανα ένα μεταπτυχιακό πολύ στρες και την επόμενη χρόνια έκανα απόπειρα αυτοκτονίας. Τα προβλήματα ήταν ότι νόμιζα ότι με παρακολουθούν . Όταν έχω κρίσεις από τότε παίρνω risperdal. Το σταματάω και όταν δεν είμαι καλά το παίρνω πως αντιμετωπίζεται η κατάσταση μου;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Nina21 View Post
    Είμαι 40 χρόνων πριν 8 χρόνια πέθανε ο πατέρας μου έκανα ένα μεταπτυχιακό πολύ στρες και την επόμενη χρόνια έκανα απόπειρα αυτοκτονίας. Τα προβλήματα ήταν ότι νόμιζα ότι με παρακολουθούν . Όταν έχω κρίσεις από τότε παίρνω risperdal. Το σταματάω και όταν δεν είμαι καλά το παίρνω πως αντιμετωπίζεται η κατάσταση μου;;
    Αυτο θα στο απαντησει μόνο ο ψυχιατρος.Τα χάπια τα σταματάς μονη σου ή με εντολη ιατρού;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    οτι νομιζεις πως σε παρακολουθουν ειναι ενα συμπτωμα της ασθενειας οχι η ιδια.
    εαν κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σιγουρα θα τα πας πολυ καλα.
    δεν πρεπει να σε απασχολει εαν περνεις χαπια. εγω ας πουμε εχω κανει εκτομη θυροειδοθς και περνω καθε μερα με το που ξυπναω οπως και πολλοι αλλοι για διαφορους λογους.

  4. #4
    davidh
    Guest
    Μην κοβεις τα φαρμακα υποτροπιαζεις. Κι εγω επερνα ρισπερνταλ ενεσιμη 17 χρονια. Τωρα περνω Λεπονεξ και αλοπερδινη. Ειμαι καλυτερα απο την ενεση. Αλλα αποδεχτηκα την αρρωστια μου και ετσι τα περνω μονος τα φαρμακα μου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    2
    Θέλω να κάνω παιδάκι και…

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Nina γλυκιά μου . Συμβουλέψου τον ψυχίατρο σου και για το παιδάκι πού θες και για τα χάπια. Απλά πρέπει να αποδεχτείς την ασθένεια σου όπως το έχω αποδεχτεί και εγώ και παίρνω τα χάπια μου καθημερινά. Δεν θέλω να κάνω υποτροπή και να βρεθώ στο ίδιο σημείο που ήμουνα. Όλο αυτό μας βάζει πιο δυνατούς αρκεί να σκεφτείς ότι οι φοβίες σου ήταν ψεύτικες όπως είναι και οι υπόλοιποι στη ζωή σου δημιουργήματα του εγκεφάλου μας είναι όλα. Αλλά έτυχε να έχουμε βλάβη σε ένα συγκεκριμένο σημείο στον εγκέφαλο και πρέπει να το αντιμετωπίσουμε. Μη σε παίρνει από κάτω Δεν είσαι μόνη σου πολύς κόσμος το περνάει αυτο και σε χειρότερες καταστάσεις. Το θέμα είναι να βρεις τα χάπια και δοσολογία ώστε να ρυθμιστής

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    όντως μίλησε με τον γιατρό σου, κάποιος τρόπος θα υπάρχει, μην κάνεις απερισκεπτα πράγματα αφού μπορείς να τα προλάβεις.

  8. #8
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Nina21 View Post
    Θέλω να κάνω παιδάκι και…
    Υπαρχει καποιο προσωπο ,σχεση?

  9. #9
    Honorata
    Guest
    Καλό θα ήταν με ψυχίατρο να το παρακολουθείς, είναι επικίνδυνο να ρυθμίζεις μόνος την αγωγή σου.

  10. #10
    Honorata
    Guest
    Εάν ειδικά θες να κάνεις παιδί, είναι ένας παραπανω λόγος για να απευθυνθείς στον ψυχίατρο.

Similar Threads

  1. γεια σας
    By base23230 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-04-2013, 02:54
  2. ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
    By mafalda_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 23-09-2008, 22:53
  3. ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!
    By andry in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 05-09-2008, 23:57
  4. Γεια σας!
    By sweet_but_obese in forum Παχυσαρκία
    Replies: 16
    Last Post: 23-06-2008, 09:06
  5. γεια σας
    By ELENI33 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 04-05-2008, 18:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •