Καλησπέρα παιδιά, επειδή πρώτη φορά όχι μόνο γράφω αλλά μπαίνω και σε φόρουμ ακόμα εξοικειώνομαι οπότε ίσως θέσω λάθος τοπικ η σε λάθος σημείο, δεν ξέρω απλά το λέω σε περίπτωση που γίνει κάποιο λάθος από μεριάς μου.Αρχικα να πω και έπειτα στη πορεία να θέσω κάποια ερωτήματα σε περίπτωση που κάποιος είναι ή ήταν σε παρόμοια κατάσταση και μπορεί να παρέχει κάποιου είδους από απαντήσεις μέχρι τιπς οτιδήποτε γενικα μορφή εχτρα γνώσης είναι πάνω από καλοδεχούμενη.
Λοιπόν μετά από χρόνια πειραματισμού με όλα τα ναρκωτικά και βασικά κατάχρηση τους αποτέλεσμα ήταν η εξάρτηση στην ηρωίνη έχοντας και ινσομνια ( χρόνια αϋπνία) πέρα από αλλες ψυχωσικες διαταραχές τα βαρβιτουρικά ήρθαν και έδεσαν... Μετά ακολούθησε ο Γολγοθάς της απεξάρτησης που είχε πολλά σκαμπανευασματα τα τελευταία 4 χρόνια μετά από 7 - 8 μήνες απεξάρτησης από ηρωίνη αλλά λόγο ινσομνιας η θεραπεία μου δεν μου επιτρέπει να σταματήσω τις βενζοδιαζεπίνες γιατί είναι οι μόνες σε συνδιασμό με άλλα 3 φάρμακα που με καταφέρνουν να κοιμηθώ εστο ένα 4ωρο( χωρίς τις αγωγές μου κοιμαμε ανά 3 μέρες 2 ώρες) είχα μια υποτροπή πάλι αλλά ευτιχος Εμινέ σε μικρή ποσότητα και για λίγο καιρό
( πριν τους 7-8 μήνες αυτούς είχα φτάσει στο σημείο να κάνω σταδιακά χρήση ύψους 5 γραμμαρίων τη μέρα από μυτι για να αντεπεξερχομαι απλά στις καθημερινές μου δουλειές χωρίς να βγάζω στεριτικα δεν μιλάμε δλδ για κάποιο όρους ευχαριστίας της χρήσης αλλά για συντιριση με συνεχόμενα ον και οφ ανά διαστήματα αυτά τα χρόνια ) και πλέον έχοντας ξεκινήσει και στο 18 άνω με σκοπό το κλειστό τους ( γιατί επιδίωξα ΚΕΘΕΑ αλλά δεν συμφωνώ καθόλου ούτε με την αντιμετώπιση τους ως προς τους χρήστες πολι άσχημος τρόπος και προσβλητικός αλλά ούτε συμφωνώ με υποκατάστατα όπως του ΟΚΑΝΑ ενώ μαρεσει πολύ το ανθρώπινο πρόσωπο που δείχνουν στο 18ανω και όντως την αίσθηση ότι νοιάζονται και δεν είσαι " ακόμα ένας στη σειρά" όπως του ΚΕΘΕΑ ) βρίσκομαι τώρα κοντά στη τρίτη βδομάδα καθαρός κοντα( για άλλη μια φορά φτου και από την αρχή )έχω σταματήσει πλέον να μετράω ευτιχος και λόγο του προγράμματος που είναι εντελώς στεγνό παράλληλα έκοψα τη χρονιά χρήσει κάνναβης και το γύρισα σε κάνα cbd ή cbg kai εντελώς το αλκοόλ.
•Θέλω λοιπόν αρχικά να ρωτήσω αν έχει κάποιος κάποιου είδος εμπειρίας η γνώση όσο αφορά το κλειστό πρόγραμμα γιατί ακόμα δεν μου λένε και ιδιαιτερα πληροφορίες.
•Επισεις διάβασα σε προηγούμενα φόρουμ για το πρόγραμμα των Ναρκομανών Ανωνύμων και μου ιντριγκάρει πολύ τη περιέργεια περί τίνος ακριβός πρόκειται αυτό οπότε οποιαδήποτε πληροφορία θα είναι πολύ χρήσιμη.
Σίγουρα θα βγούνε και άλλες απορίες στη συνέχεια αλλά επειδή είδη νιώθω πως έγραψα έκθεση το κόβω εδώ προστοπαρον αλλά οποιοσδήποτε έχει ή είχε παρόμοια εμπειρία και έχει κάποια συμβουλή σίγουρα οποιαδήποτε εχτρα γνώση σίγουρα θανε χρήσιμη οπότε μη διατασεται, θέλω ακούσω και άλλες γνώμες μιας και οι συναναστροφές μου και οι παρέες μου είναι εντελώς εκτός αυτής της κατάστασης και απτήν απέξω δύσκολα μπορείς να τη κατανοήσεις οπότε τους άφησα και εγώ σε άγνοια της καταστάσεις που βιώνω τα τελευταία χρόνια εξού και ο λόγος που στράφηκα στο φόρουμ..