κοινωνικα δικτυα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    τα κοιν.δίκτυα εχουν καταφέρει να ελεγχουν την συμπεριφορά μας και αυτο είναι τρομακτικό. Πλασαρουν την woke culture. Ξερουμε ότι τα πάντα καταγραφοντε, ότι θα σε μπλοκάρει το φβ αν εκφράσεις μια άποψη,θα εχεις περιορισμένη προσβαση. Οι μόνοι που επωφελουντε είναι όσοι έχουν κατι να πουλήσουν επαγγελματικά να πλασάρουν τον εαυτο τους, ενα προιον, με το λαικ σου γεμίζει ο λογαριασμος τους. Μου λειπουν οι παλιες παρεες σε μια εποχή που δεν υπηρχαν τα σοσιαλ. Ο αυθορμητισμος , μια απροβλεπτη ιδέα για εξοδο, οπως τα έχω ζησει. Νιώθω σαν ανθρωπος του 19ου αιωνα που δεν έχω instagram
    εχει διαλυθει καμια παλια παρεα σου, λογω σοσιαλ;
    εμενα οχι, παντως. εχω λογαριασμους παντου, αλλα δεν ειμαι ενεργη, πουθενα γιατι το βρισκω βαρετο. επιπλεον, δεν βαζω σαν φιλους αγνωστους στα σοσιαλ. μονο πραγματικους γνωστους.
    οποιος θελει τα χρησιμοποιει κι οσο θελει. τις παρεες δεν τις χαλανε τα σοσιαλ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θεωρω οτι ετσι το βλέπουν οι περισσοτερες ελεύθερες κοπέλες.Προσωπικα θα με θεωρούσα τελειως απελπισμενη να περιμένω από εναν δεσμευμένο ποτε θα μπορεσει να με συναντήσει και να ειμαι κ το τριτο προσωπο...εμετουλης
    πραγματι.
    κι αλλο τοσο απελπισμενο εναν παντρεμενο που φωναζει οτι αν οι ελευθερες γυναικες δεν κατσουν σε παντρεμενους θα γερασουν μονες τους με την γατα τους...
    ΑΥΤΟ κι αν ειναι τρικυμια εν κρανιω...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    ...
    Οι δεσμευμένοι παντρεμένοι , όντως παίζουν με αντίστοιχες γυναίκες. Είναι το φυσιολογικό . Και βολεύει και όπως είπα είναι και ... ισάριθμοι , οπότε δεν υπάρχει θέμα αναλογίας. Οι αδέσμευτες αν τους βρίσκουν απωθητικούς, στις περισσότερες περιπτώσεις, δεν ενδιαφέρει κανέναν . Αφού θα παραμείνουν για πάντα αδέσμευτες και θα καταλήξουν όπως είπα με σκύλους και ψυχοφάρμακα. Όποιος το αμφισβητεί , ας δει σχετικές ομάδες .....
    ισαριθμοι, ειναι οι παντρεμενοι με τις παντρεμενες.
    δεν ξερουμε αν ειναι ισαριθμοι οι ανδρες παντρεμενοι που ψαχνονται με τις γυναικες παντρεμενες που ψαχνονται.
    μπορει να ψαχνονται πιο πολυ οι ανδρες, ή και το α ντιθετο... επομενως, καποιοι περισσευουν και ψαχνονται και με ελευθερους, οπου, μαντεψε....
    δεν δειχνουν και τοσο ελκυστικοι...

    χαχαχαχαχα!!!!
    αληθεια τωρα; αν οι ελευθερες κοπελες δεν γουσταρουν παντρεμενους, θα καταληξουν μονες με γατες και ψυχοφαρμακα;;;
    αχαχαχαχαχαχαχαχααα!!!!
    δεν θελω να σε ταραξω, αλλα υπαρχουν κι ελευθεροι ανδρες εκτος απο παντρεμενους που ψαχνονται και μια χαρα βρισκουν και σχεσεις και σεξ οι ελευθερες γυναικες...

    εγω νομιζω οτι με ψυχοφαρμακα θα καταληξουν οι παντρεμενοι/ες που δεν βρισκουν σεξ ουτε στον γαμο τους, ουτε εξω και παραντουρανε...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στο μεταξύ ,εγώ είχα γράψει
    "Εξαρτάται από τις προτιμήσεις σου. Αν είσαι άνδρας ετεροφυλόφιλος , που ενδιαφέρεται για γυναίκες , γενικά δεν είσαι αποδεκτός και είσαι υπό διωγμό και χλευασμό. Οι υπόλοιπες ταυτότητες δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα. "
    .

    ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ;
    Μόνο η τρικυμία (εκ κρανίω).
    κι εγω απαντησα οτι δεν ισχυει αυτο που λες. ξερω ΑΜΕΤΡΗΤΟΥΣ ανδρες ετεροφυλοφιλους που μια χαρα βρισκουν παρεες και γυναικες στα σοσιαλ, αλλα ειναι αδεσμευτοι ή ιδιαιτερως ελκυστικοι. οι παντρεμενοι δεν εχουν μεγαλη τυχη, ειδικα αν δεν ειναι και εμφανισιμοι και πνευματωδεις. δεν μπορω να φανταστω, τι απο αυτα δεν καταλαβες...

    οποιος εχει ματια, βλεπει ποιος εχει την τρικυμια εν κρανιω...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Εγώ πάντως το παραδέχομαι: και ελεύθερη είμαι και ψυχοφάρμακα παίρνω και γάτες έχω αλλά για κανένα από τα δύο τελευταία δεν φταίει το ότι δεν έχω σύντροφο... Τα ψυχολογικά μου προβλήματα ξεκίνησαν πριν καταλάβω τι έχω μέσα στο βρακί μου και γάτες επίσης είχα από μικρό παιδί...
    Ναι, μπορεί να μην είμαι κελεπούρι αλλά έχω αξιοπρέπεια και θεωρώ κατάντια να μπλέξω με παντρεμένο... Ήθελα απλά να το πω, τίποτα περισσότερο... Μάλλον όντως θα γεράσω με τις γάτες μου κι όντως δεν το προτιμώ αλλά αν δεν μου τύχει ελεύθερος που να ενδιαφέρεται δεν μπορώ να κάνω κάτι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πραγματι.
    κι αλλο τοσο απελπισμενο εναν παντρεμενο που φωναζει οτι αν οι ελευθερες γυναικες δεν κατσουν σε παντρεμενους θα γερασουν μονες τους με την γατα τους...
    ΑΥΤΟ κι αν ειναι τρικυμια εν κρανιω...
    Ευτυχώς δε μου εχει τυχει να ακουσω τέτοια εμετικη δηλωση...Παντως χίλιες φορες με χέρι παρα με δεσμευμενο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #22
    Honorata
    Guest
    Υποτίθεται ότι τα σοσιαλ ήρθαν να ενώσουν τους ανθρώπους όμως φαίνεται πως μάλλον μας έκαναν να ζούμε σε μια εικονική πραγματικότητα

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τα κοινωνικα δικτυα το μονο που κανουν ειναι να αποξενωνουν τους φιλους αφου απο αυτες τις υποκατηγοριες που εχουν μονο για ενα κλπ το μονο που μπορει να πετυχει καπιος αν ξερει καποιον ειναι να παρεξηγιθει ενω αυτο δεν εχει και καποιο νοημα εκτος απο το να απομακρυνονται οι φιλοι και να ερχονται κοντα οι ασχετοι το προτημοτερο ειναι καποιος να μη συμετεχει και πολυ και να ναι στο κοσμο του αφου οσο κανει διαλογες μονο δημοσια μονο για φιλους μονο εγω δες πετυχαινει τιποτα εκτος απο παρεξηγησεις και εκτος του οτι οταν μιλησεις σε καποιον αρχικα ειναι σιγουρο οτι θα τσακωθεις μαζι του αν σκοπευεις να μιλησεις σε καποιον σοβαρα ειναι απιθανο να μιλησεις σε καποιον εκει μεσα χωρις να σε κανει μπλοκ και αν θες να τον κρατησεις σιγουρα πρεπει να βγεις απο κει μεσα η να ετοιμαζεις κατι εναλακτικο πριν προλαβεις να παρεξηγιθεις μαζι του πρακτικα δηλαδη ενω σου δινει την εντυπωση οτι ελεγχεις εσυ τη ζωη σου συμβαινει το αντιθετο αφου ελεγχει το ιδιο εσενα πρακτικα δηλαδη οσο βλεπεις πολα βαριεσαι και οσο δε βλεπεις εκνευριζεσε δηλαδη ουτε ετσι κερδιζεις κατι ουτε αλλιως αρα αν προλαβεις να μιλησεις σε καποιον και να βγεις απο κει εχει καλως αλλιως καλη τυχη.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ζοριζομαι κοινωνικα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 24-05-2022, 15:15
  2. Replies: 1
    Last Post: 29-04-2021, 22:44
  3. Πως σας αντιμετωπιζουνε στα κοινωνικα δίκτυα?
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 01-09-2019, 21:52
  4. Κοινωνικά δίκτυα (facebook, instagram κλπ)
    By DelMem201217a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 15-12-2017, 09:44
  5. Κονωνικά δίκτυα
    By darkgrey in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 5
    Last Post: 20-02-2012, 12:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •