Και τωρα τι? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    και γω συνεχως συγκρινομαι

    νιωθω συνεχως πως καπου αλλου ειναι το παρτι

    καποιοι αλλοι ξερουν πως να ζησουν ενω εγω οχι


    μια ζωη ανεπαρκης και αχρηστη

    μια ζωη ανεραστη

    ( δεν εννοω γκομενικως )


    τι κριμα

    καθολου δεν γνωριζω πως αλλαζει αυτο

    η απλα το χεις μια ζωη

    .....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ. ΚΑΙ Η ΠΡΟΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΤΙΚΗ...
    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΧ ΠΡΟΟΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ Ή ΝΑ ΠΑΩ ΗΡΕΜΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΛΛΟΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ.. ΜΑΚΑΡΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΩ (ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΩ, ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ)
    ΦΙΛΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ-ΜΕΤΡΗΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΕΝΟΣ ΧΕΡΙΟΥ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΞΕΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ, ΠΟΛΛΟΙ ΛΑΚΙΣΑΝ. ΗΤΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΑΠΟ ΔΗΘΕΝ \"ΦΙΛΙΕΣ\"

  3. #18
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    32
    stress συμωνω και θα μπορουσα να εχω γραψει εγω αυτα που εγραψες! μαλλον κουραστηκα και πρεπει απλα ν απαρω δυναμη για να συνεχισω.. ετσι σκεφτομαι και γω μονο που αρχισα τελευταια να συγκρινω τον εαυτο μου το πως νιωθω με τον καθενα και με το πως δειχνει (και γω μια χαρα δειχνω) αυτο αρχισε να με ριχνει..

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    παιδια,

    η παρακατω προταση απο την Stress ειναι το ΜΗΝΥΜΑ ΜΑΣ :

    \"για μενα προοδος ειναι να απολαυσω εναν καφε η να παω ηρεμα στην δουλεια μου \"

    ΜΠΡΑΒΟ ρε stress, ειλικρινα αυτο το τοσο απλο το τοσο αυτονοητο ειναι για μας πραγματικα μεγαλειωδες !!!!!
    μπορει σε αλλους να ειναι κοινοτυπο, ουτε να μπορουν να καταλαβουν την αξια αυτων των καταστασεων ομως εμεις εδω μεσα ξερουμε πολυ καλα ποσο αξια εχει να μπορεις να κανεις αυτα τα τοοοοοσο απλα πραγματα ησυχα και ηρεμα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by water
    εσυ ομως παλευεις μια ζωη για αυτα που οι αλλοι εχουν δεδομενα δλδ να μην αγγχωνεσαι 24 ωρες το 24ωρο, να μην τρελλαθεις, να μην καταρευσεις στα δυσκολα, δεν το μπορεις ομως αλλο ολο αυτο νιωθεις καθημερινα οτι μενεις πολυ πισω σε ολα δεν ζεις δεν προχωρας επιβιωνεις οριακα
    δεν βοηθησαν οι ειδικοι ουτε τα φαρμακα τι κανεις?
    θες να κανεις κατι δεν παραιτησε αλλα δεν ξερεις τι...
    water καταλαβαίνω πως νιώθεις.
    Μερικές φορές ο χρόνος είναι ο χειρότερος εχθρός...Όταν βλέπουμε το πρόβλημά μας σχεδόν να ριζώνει στη ζωή μας έρχεται η απελπισία και η σκέψη τι θα γίνει?θα τελειώσει?έτσι θα είμαι για πάντα?δεν υπάρχει διέξοδος....λόγια κούρασης,απελπισίας μιας ΄χρόνιας΄ κατάστασης.
    Παρόλα αυτά,πλέον πιστεύω πως στις μέρες μας οι πιο πολλές ψυχικές παθήσεις-αν όχι όλες αντιμετωπίζονται ικανοποιητικά με την κατάλληλη θεραπεία.
    Εκεί πιστεύω πρέπει να εστιάσεις.Τι θεραπεία ακολούθησες τόσα χρόνια?είσαι ευχαριστημένη με τους ειδικούς?
    Παρατηρώ τον τελευταίο καιρό,συμπεριλαμβανομένου και τον εαυτό μου πως πολλοί τυραννιόμαστε χωρίς λόγο.Απλά και μόνο επειδή δεν ακολουθούμε μια σωστή θεραπεία.
    Σου εύχομαι δύναμη και πιστεύω πως υπάρχει λύση κι ας καθυστέρησε λίγο.....να΄σαι καλά

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΣΕΙΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ! ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ: ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ!
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΣΗ ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ...ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ. ΜΠΟΡΕΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!

  7. #22

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •