Και τωρα τι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    32

    Και τωρα τι?

    Εισαι (ειμαι) αγοραφοβικο ατομο, δεν εχεις φιλους, δεν βγαινεις, δεν εχεις σχεση, βασικα μεγαλωσες ετσι αλλα λογω της αγοραφοβιας τιποτα απο αυτα δεν ειναι απλο
    ψαχνεις το φυσιολογικο οταν οι φυσιολογικοι, πιο σωστα οι υγιεις ψαχνουν τα ονειρα τους
    εσυ ομως παλευεις μια ζωη για αυτα που οι αλλοι εχουν δεδομενα δλδ να μην αγγχωνεσαι 24 ωρες το 24ωρο, να μην τρελλαθεις, να μην καταρευσεις στα δυσκολα, δεν το μπορεις ομως αλλο ολο αυτο νιωθεις καθημερινα οτι μενεις πολυ πισω σε ολα δεν ζεις δεν προχωρας επιβιωνεις οριακα
    δεν βοηθησαν οι ειδικοι ουτε τα φαρμακα τι κανεις?
    θες να κανεις κατι δεν παραιτησε αλλα δεν ξερεις τι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    επειδη και εγω περασα-περναω απο αυτη τη φαση εχω να πω το εξης..Αν πιστεψεις πως δεν συνερχεσαι το εχασες το παιχνιδι..Το καλυτερο ειναι να το παλευεις...αυτο εχω καταλαβει...Επαθα αγοραφοβια και ομως καταφερα να βρεθω σε ενα κτηριο με αλλα 1000 ατομα.φιλοσοφικη αθηνων..Αν δεν αντιμετωπιζεις αυτο που φοβασαι θα σε καταδιωκει παντα..αν δεν το περασεις να δεις πως δεν παθαινεις τιποτα δεν γινεται τιποτα../σε χιλιους ψυχολογους να πας αν δεν το πολεμησεις εσυ δεν γινεται...Τελος λιγη αναισθησια δεν βλαπτει..Δεν χρειαζεται να στεναχωριομαστε για ολα....θετικη σταση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Να καταλάβω ότι ο χρόνος που περνάει δεν αναπληρώνεται (αν και πάλι θέλω να πιστεύω ότι η φυλακή δεν γερνάει) και να πάρω τα άγχη και τις φοβίες μου στην πλάτη και να βαδίσω σε δρόμους που εγώ επιλέγω. Στην πράξη βέβαια το πράγμα ενδέχεται να σκαλώσει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Ετσι ειναι..Μπορει πολλες φορες να πεσεις στη ζωη σου..Αλλα σημασια δεν εχει ποσσες φορες θα πεσεις αλλα ποσες θα σηκωθεις...Η ζωη δεν ειναι ευκολη για κανενα και ο καθενας αντιμετωπιζει τα δικα του προβληματα..Δεν ειναι κανενας ξεχωριστος,διαφορετικος ή κατι αλλο....Τελος αν κοιταξεις γυρω σου θα δεις ποσα πολλα ατομα περνανε το ιδιο...Να εχετε πιστη στον εαυτο σας,τιποτα αλλο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! WATER, ΘΑ \"ΠΕΣΟΥΜΕ\" ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΘΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ. ΘΑ ΜΑΤΩΣΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΑ. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ. ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΤΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ. ΒΑΛΕ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΕΙΣΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΓΧΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ. ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ; ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ.
    ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ; ΕΓΩ ΣΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    32
    ευχαριστω για τις απαντησεις σας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Water μπορω να σε ρωτησω ποσο χρονων εισαι και ποσα χρονια εχεις το προβλημα αυτο?

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    32
    32 να πω παντα? το οτι βλεπω χρονικα να στενευουν τα περιθωρια μη προχωρωντας αυτο τα τελευταια 5 χρονια πιο εντονα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by water
    32 να πω παντα? το οτι βλεπω χρονικα να στενευουν τα περιθωρια μη προχωρωντας αυτο τα τελευταια 5 χρονια πιο εντονα
    Πως εισαι δηλαδη αυτα τα 5 χρονια? Δουλευεις καπου? ή εισαι κλεισμενη στο σπίτι σου ολη μερα? Φιλους/ες εχεις ή μονο τους γονεις σου? Σε ρωταω για να καταλαβουμε πανω κατω την κατασταση σου.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    32
    δουλευω τα τελευταια 2 χρονια, οχι δεν υπαρχουν φιλοι.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    32
    δεν αλλαξε κατι τα 5 χρονια αυτα αλλαξε μονο οτι μεγαλωνω και νιωθω εντονοτερα οτι εχω καθηλωθει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Στη δουλεια σου δεν επεδιωξες να βρεις φιλους? Παλιά δεν ειχες? π.χ απο το σχολειο-Πανεπιστημιο? Ή επιδιωξες να μεινεις μονη?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    sorry που σε ρωταω ολα αυτα αλλα θελω να δω ποσο πολυ \"μοιαζουμε\"...

    Και γω αισθανομαι οτι εφτασα 27 πλεον και εχω χασει τοσο χρονο απο τη ζωη μου... Οχι οτι γερασα βεβαια αλλα βλεπω τι εχουν κανει αλλοι στην ηλικια μου και με ριχνει πολυ ολο αυτό.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    winston, μπορεις να χασεις μια ζωη συγκρινοντας.....μήπως να αξιοποιουσες τον χρονο αυτο βλεποντας πώς εσυ θα μπορουσες να κανεις κατι που θα θελες ή κατι που σου λειπει?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by Sofia
    winston, μπορεις να χασεις μια ζωη συγκρινοντας.....μήπως να αξιοποιουσες τον χρονο αυτο βλεποντας πώς εσυ θα μπορουσες να κανεις κατι που θα θελες ή κατι που σου λειπει?
    Αν μπορουσα να το κανω αυτο δεν θα μουνα εδω...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •