Είχαμε μπει στην τελική ευθεία...αλλά χωρίσαμε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,880
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου πω κάτι σαν άνδρας 45 χρονών. Ο σωστός άνδρας δεν χρειάζεται δεύτερη ευκαιρία στη ζωή του...
    αυτη, δεν ειναι καν δευτερη ευκαιρια. 3 χρονια ευκαιριες του εδινε και την κοροιδευε και τελικα εφυγε εκεινος...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτη, δεν ειναι καν δευτερη ευκαιρια. 3 χρονια ευκαιριες του εδινε και την κοροιδευε και τελικα εφυγε εκεινος...
    Και ακόμα ψήνεται να του δώσει και άλλη....αν δεν της περνούσε από το μυαλό, δεν θα έγραφε καν την ιστορία της.... ενώ το όλο θέμα έληξε όταν της είπε η άλλη ξέρεις τραβιέμαι μαζί του πριν από σένα.... Οπως και να έχει ας κάνει το καλύτερο που θεωρεί για τον εαυτό της....

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Maria900 View Post
    Πρωτύτερα αφού είχα ήδη στείλει εδώ, του έγραψα ένα μήνυμα που του εξηγούσα πως ένιωθα κι πως προσπαθούσα να είμαι δυνατή, ως τελευταία επαφή...δεν ξέρω... απλά λύγισα και του έστειλα .. και μου απάντησε το ακόλουθο. Στο μεσοδιάστημα τον έκανα μπλοκ παντού εκτός από το τηλ. Τελικά να τον ακούσω ή όχι; Από τη μια τον λυπάμαι νομίζω γιατί όλοι περνάμε δύσκολα, από την άλλη φέρθηκε άσχημα... Τελικά;

    "Καλησπέρα,

    Τα διάβασα όλα..έχεις δίκιο σε όλα..δεν έχω καμία κακία η κάτι απέναντι σου ίσα ίσα..περνάω κ εγώ μια φάση γενικά κ γι'αυτό η "απόσταση"..συν ότι έκανες λίγο κάπως χωρίς λόγο και με έκραξες...εννοείται ότι πάντα θα σε αγαπάω κ θα σε σκέφτομαι..έχεις τον λόγο μου θα σε καλέσω αύριο πρωί να μιλήσουμε γτ θέλω να δω κ πως είσαι γενικα..συν ότι δεν αναιρω τπτ αποσα είπα είτε για τον καφέ είτε για τα υπόλοιπα..απλά δεν είμαι κ εγώ σε καλή φάση γενικά..αυτό..

    Καλό βράδυ"

    Τα υπόλοιπα εννοούσε ότι θα είναι πάντα δίπλα μου και τα σχετικά
    Είσαι χαζούλα.

    Δεν έπρεπε να ασχοληθείς παραπανω. Του δίνεις την αφορμή να σου τα χώσει κιόλας και να το παίξει υπεράνω μετα από όλα αυτά που σου εχει κάνει. Κανονικά εσύ θα έπρεπε να εισαι θυμωμένη και να μη του ξαναμιλήσεις οχι αυτός.
    Συμφωνώ ότι κάτι άλλο έχει βρει για αυτό σε χωρισε και όχι επειδή τον έπιασε το φιλότιμο ξαφνικά και δεν θέλει μα σε κοροϊδεύει.

    Διέγραψε τον και απο το μυαλό σου και απο παντού. Δεν κάνει για σένα.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Είσαι χαζούλα.

    Δεν έπρεπε να ασχοληθείς παραπανω. Του δίνεις την αφορμή να σου τα χώσει κιόλας και να το παίξει υπεράνω μετα από όλα αυτά που σου εχει κάνει. Κανονικά εσύ θα έπρεπε να εισαι θυμωμένη και να μη του ξαναμιλήσεις οχι αυτός.
    Συμφωνώ ότι κάτι άλλο έχει βρει για αυτό σε χωρισε και όχι επειδή τον έπιασε το φιλότιμο ξαφνικά και δεν θέλει μα σε κοροϊδεύει.

    Διέγραψε τον και απο το μυαλό σου και απο παντού. Δεν κάνει για σένα.
    Black Opium...σας ευχαριστώ πολύ που με κάνατε και γέλασα, με τον καλό τρόπο βέβαια ☺️☺️...το θέσατε τόσο ευγενικά και γλυκά το "είσαι χαζουλα".... Κάποιες φορές δυστυχώς το μυαλό κολλάει...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    379
    Φράσεις όπως "θα σε αγαπώ για πάντα", "θα είμαι για πάντα δίπλα σου ό,τι χρειαστείς", χρειάζονται λίγο προσοχή.
    Κάποιος μπορεί να τις πει επειδή πραγματικά τις νιώθει και δείχνει την πρόθεσή του για εκείνη μόνο τη στιγμή όμως.
    Κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί και πως θα νιώθει αύριο. Τα συναισθήματα αλλάζουν όπως και οι καταστάσεις.
    Μόνο οι πράξεις και η ζωή θα δείξει με το πέρασμα του χρόνου.
    Είναι λίγο χαζό να αναμένεις στηριξη από τον πρώην επειδή καποτε σου είπε θα είμαι εδώ για πάντα.
    Δεν είναι πια εκεί. Δεν ξέρω κι αν ήταν και ποτέ 100%.
    Μου κάνει εντύπωση που ενώ ήσασταν μαζί (στα καλύτερά σας) και ονειρευόσασταν, εκείνος από την αρχή της σχέσης σας είχε την ενέργεια και τη διάθεση, να βρίσκεται και με κάποια άλλη ερωτικά.
    Αυτό δεν συνάδει με την εικόνα ενός ερωτευμένου άντρα, ή συνάδει με την εικόνα ενός πολύ ανασφαλούς άντρα.
    Η γνώμη μου είναι ΄΄οτι καλύτερα να τον αφήσεις πίσω και να προχωρήσεις.
    Σε όλη την ιστορία φαίνεσαι ήρεμη και δεκτική. Με το εκφράσεις το θυμό σου εκείνος απομακρύνεται - δεν το δέχεται.
    Τι νόημα έχει μία σχέση όπου δεν επιτρέπεται να εκφραστείς. Ειδικά μετά από όλα αυτά.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Maria900 View Post
    Black Opium...σας ευχαριστώ πολύ που με κάνατε και γέλασα, με τον καλό τρόπο βέβαια [emoji3526][emoji3526]...το θέσατε τόσο ευγενικά και γλυκά το "είσαι χαζουλα".... Κάποιες φορές δυστυχώς το μυαλό κολλάει...
    Συμφωνώ κολλάει αλλα τώρα χρειάζεσαι να βρεις την ηρεμία και τον αυτοσεβασμο σου. Μην πιάνεσαι πολύ από αυτόν τον "καφέ" και την "υποστήριξη" που λέει ότι θα σου προσφέρει. Για να χρυσώσει το χάπι το λέει επειδή ξέρει ότι έκανε μεγαλη βλακεία.

    Όμως και εμένα όταν διάβασα το θέμα σου κάτι δεν μου έστεκε. Κάτι έλειπε από την σχεση σας. Ήσουν ερωτευμένη; τον ήθελες τον θαυμάζες; ή απλά δεθηκες μαζί του και έπαθες εξάρτηση;
    Δεν συμφωνώ ότι είστε ότι χειρότερο μπορούσε να τύχει ο ένας στον άλλον γιατί οι σχέσεις δεν είναι μαύρο-άσπρο Και σίγουρα θα έχετε και οι δύο καλές στιγμές να θυμάστε.
    Όμως τελείωσε το μην ασχοληθείς αλλο , δεν χρειάζεσαι τον καφέ του ούτε άλλο χρόνο ούτε την υποστήριξη του. Αυτό να του απαντήσεις και να προχωρήσεις

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    10
    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Φράσεις όπως "θα σε αγαπώ για πάντα", "θα είμαι για πάντα δίπλα σου ό,τι χρειαστείς", χρειάζονται λίγο προσοχή.
    Κάποιος μπορεί να τις πει επειδή πραγματικά τις νιώθει και δείχνει την πρόθεσή του για εκείνη μόνο τη στιγμή όμως.
    Κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί και πως θα νιώθει αύριο. Τα συναισθήματα αλλάζουν όπως και οι καταστάσεις.
    Μόνο οι πράξεις και η ζωή θα δείξει με το πέρασμα του χρόνου.
    Είναι λίγο χαζό να αναμένεις στηριξη από τον πρώην επειδή καποτε σου είπε θα είμαι εδώ για πάντα.
    Δεν είναι πια εκεί. Δεν ξέρω κι αν ήταν και ποτέ 100%.
    Μου κάνει εντύπωση που ενώ ήσασταν μαζί (στα καλύτερά σας) και ονειρευόσασταν, εκείνος από την αρχή της σχέσης σας είχε την ενέργεια και τη διάθεση, να βρίσκεται και με κάποια άλλη ερωτικά.
    Αυτό δεν συνάδει με την εικόνα ενός ερωτευμένου άντρα, ή συνάδει με την εικόνα ενός πολύ ανασφαλούς άντρα.
    Η γνώμη μου είναι ΄΄οτι καλύτερα να τον αφήσεις πίσω και να προχωρήσεις.
    Σε όλη την ιστορία φαίνεσαι ήρεμη και δεκτική. Με το εκφράσεις το θυμό σου εκείνος απομακρύνεται - δεν το δέχεται.
    Τι νόημα έχει μία σχέση όπου δεν επιτρέπεται να εκφραστείς. Ειδικά μετά από όλα αυτά.
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και τις συμβουλές!

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Συμφωνώ κολλάει αλλα τώρα χρειάζεσαι να βρεις την ηρεμία και τον αυτοσεβασμο σου. Μην πιάνεσαι πολύ από αυτόν τον "καφέ" και την "υποστήριξη" που λέει ότι θα σου προσφέρει. Για να χρυσώσει το χάπι το λέει επειδή ξέρει ότι έκανε μεγαλη βλακεία.

    Όμως και εμένα όταν διάβασα το θέμα σου κάτι δεν μου έστεκε. Κάτι έλειπε από την σχεση σας. Ήσουν ερωτευμένη; τον ήθελες τον θαυμάζες; ή απλά δεθηκες μαζί του και έπαθες εξάρτηση;
    Δεν συμφωνώ ότι είστε ότι χειρότερο μπορούσε να τύχει ο ένας στον άλλον γιατί οι σχέσεις δεν είναι μαύρο-άσπρο Και σίγουρα θα έχετε και οι δύο καλές στιγμές να θυμάστε.
    Όμως τελείωσε το μην ασχοληθείς αλλο , δεν χρειάζεσαι τον καφέ του ούτε άλλο χρόνο ούτε την υποστήριξη του. Αυτό να του απαντήσεις και να προχωρήσεις
    Πως καταλαβαίνεις ότι έχεις εξάρτηση; Τι μπορεί να έλειπε; Σίγουρα εσείς ως εξωτερικός παρατηρητής βλέπετε καλύτερα τα πράγματα....

    Στην αρχή πριν το συνταρακτικό νέο ήμουν χαρούμενη και ευτυχισμένη, ένιωθα ότι όλα πήγαιναν καλά ... Αλλά έπειτα τα πράγματα άλλαξαν κάπως μέσα μου. Δημιουργήθηκαν ανασφάλειες ότι δεν ήμουν ποθητή (του άρεσαν και οι ξανθιές, και η άλλη ήταν ) και ένιωθα ότι επειδή είμαι μελαχρινή, υστερω...Επίσης, επειδή ξυπνούσε πάντα νωρίτερα από εμένα ακόμη και τα Σκ, τον έβρισκα πάντα στον Η/Υ και με βασάνιζαν σκέψεις του τύπου, λες να έκανε πάλι κάτι; Δηλαδή μόνο παίζει παιχνίδια;

    Επίσης, είχε εξάρτηση από το κινητό. Όπου πήγαινε ακόμη και στην τουαλέτα το είχε μαζί του. Ακόμη και όταν βλέπαμε ταινία και ξάπλωνα στα πόδια του εκείνος είχε το κινητό και χαζευε όπως έλεγε...

    Όταν κάποιες φορές με έπιαναν τα διαόλια μου για το αν μιλάει με άλλες και τι κάνει συνεχώς με το κινητό, του ζητούσα να μου δείξει συνομιλίες κι άλλωτε τις έδειχνε γρήγορα γρήγορα και άλλωτε μου έλεγε ότι δεν θα σου δείξω γιατί πρέπει επιτέλους να το αποβάλλεις αυτό από τη στιγμή που δεν σου έχω δώσει δικαίωμα...και όντως δεν είχα καταλάβει κάτι (όχι ότι θα καταλάβαινα αν γινοταν!!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Maria900 View Post
    Πως καταλαβαίνεις ότι έχεις εξάρτηση; Τι μπορεί να έλειπε; Σίγουρα εσείς ως εξωτερικός παρατηρητής βλέπετε καλύτερα τα πράγματα....

    Στην αρχή πριν το συνταρακτικό νέο ήμουν χαρούμενη και ευτυχισμένη, ένιωθα ότι όλα πήγαιναν καλά ... Αλλά έπειτα τα πράγματα άλλαξαν κάπως μέσα μου. Δημιουργήθηκαν ανασφάλειες ότι δεν ήμουν ποθητή (του άρεσαν και οι ξανθιές, και η άλλη ήταν ) και ένιωθα ότι επειδή είμαι μελαχρινή, υστερω...Επίσης, επειδή ξυπνούσε πάντα νωρίτερα από εμένα ακόμη και τα Σκ, τον έβρισκα πάντα στον Η/Υ και με βασάνιζαν σκέψεις του τύπου, λες να έκανε πάλι κάτι; Δηλαδή μόνο παίζει παιχνίδια;

    Επίσης, είχε εξάρτηση από το κινητό. Όπου πήγαινε ακόμη και στην τουαλέτα το είχε μαζί του. Ακόμη και όταν βλέπαμε ταινία και ξάπλωνα στα πόδια του εκείνος είχε το κινητό και χαζευε όπως έλεγε...

    Όταν κάποιες φορές με έπιαναν τα διαόλια μου για το αν μιλάει με άλλες και τι κάνει συνεχώς με το κινητό, του ζητούσα να μου δείξει συνομιλίες κι άλλωτε τις έδειχνε γρήγορα γρήγορα και άλλωτε μου έλεγε ότι δεν θα σου δείξω γιατί πρέπει επιτέλους να το αποβάλλεις αυτό από τη στιγμή που δεν σου έχω δώσει δικαίωμα...και όντως δεν είχα καταλάβει κάτι (όχι ότι θα καταλάβαινα αν γινοταν!!
    Εσύ ξέρεις τι είδους σχέση είχες καλύτερα από τον καθένα. Εξάρτηση εννοώ ότι δεθηκες μαζί του επειδή ήρθατε κοντά, μέσα από τον χρόνο που περνούσατε μαζι, όχι επειδή είχες δυνατά συναισθήματα και υπό τον τεράστιο φόβο σου ότι δεν θα βρεις αλλο άτομο να σε θέλει για σοβαρό σκοπό όπως έδειχνε να θέλει εκείνος.
    Όταν λέω πως κάτι έλειπε από τη σχέση σας εννοώ ότι στη περιγραφή σου για αυτόν τον άνδρα γράφεις ότι ήταν απλά ένα καλό παιδί, που φερόταν καλά και σε ήθελε για σοβαρή δέσμευση και τα έβρισκες στη συγκατοίκηση μαζί του, ότι στα χρήματα ήσασταν εντάξει, ότι μοιράζατε τις δουλειές του σπιτιού και κάνατε μαζί τη λάντζα. Όλα πρακτικά, βολικά και ωραία. Λες και περιγράφεις κάποιον φίλο σου, ή κάποιον απλο συγκάτοικο που θες να μείνεις μαζί του για να μην είσαι μόνη και όχι σαν να περιγράφεις τον άνδρα της ζωής σου που θα ήθελες να κάνεις τα παιδιά του και να ζήσεις μαζί του επειδή γουστάρεις να τον βλέπεις πρωί και βράδυ.
    Πουθενά δεν γράφεις τίποτα για έρωτα, για παθος, για θαυμασμό, πουθενά δεν γράφεις για τα πράγματα που σας ένωσαν. Μόνο ως βολικό τον περιγράφεις για να πληρώνετε μαζί τους λογαριασμούς και να πλένετε τα πιάτα.

    Όταν το διάβασα στην αρχή είδα ότι αυτή η σχέση όπως τη περιγράφεις κάπου δεν πάει καλά. Κάτι της λείπει. Ίσως να μην υπήρχε έρωτας και για αυτό και ο άλλος σε απατουσε και τελικά σε χωρισε. Σε έβλεπε και σένα ίσως σαν την καλή κοπέλα που μπορεί να δεσμευτεί . Όμως οι άνθρωποι δεν δεσμεύονται μόνο επειδή βρήκαν το καλό αγόρι ή κορίτσι. Μια σχέση πρέπει να έχει και άλλα στοιχεία για να σε ενώσουν με έναν άνθρωπο.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χωρισαμε οριστικά, αλλά...
    By leonstone0088 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 16-06-2017, 16:04
  2. Χωρισαμε αλλα μιλαμε
    By f*Society in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 11-05-2017, 04:45
  3. Replies: 63
    Last Post: 09-03-2015, 19:13
  4. το φαγητο πληρωνεται με υπομονη στην τελικη
    By fabulous in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 56
    Last Post: 22-05-2012, 22:58
  5. ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ
    By Mimi82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 29-08-2009, 15:05

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •