Πως θα κάνω μια σχέση; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Εγώ όταν αυνανίζομαι και μέσα στη μέρα σκέφτομαι αποκλειστικά άντρες. Το θέμα μου είναι ότι όταν βγαινω έξω δεν ξέρω τι να κάνω επειδή με προσεγγίζουν κυρίως κοπέλες και ποτέ άντρες. Είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος και ποτέ δεν κάνω κάποια κίνηση. Προχθες που βγήκα ένιωσα να με κοιτάει ένα αγόρι που μου άρεσε αλλά και δεν ξέρω τι σκεφτόταν όταν με κοίταγε και επίσης μετά τον είδα να μιλάει με κοπέλες. Το θέμα μου είναι ότι δε θέλω να κάνω κάτι απλά και μόνο για το σεξ επείδη είμαι αρκετά ντροπαλός. Επίσης το γεγονός ότι με φλερτάρουν κοπέλες δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Κοινωνικά είμαι σε φάση, που βγαινοντας απο την κατάθλιψη προσπαθώ να κάνω νέες παρέες και η αλήθεια είναι ότι έχω γνωρίσει αρκετά άτομα και κοπέλες και αγόρια. Με τις κοπέλες βέβαια νιώθω πιο οικεία και στα νερά μου, χωρίς όμως να τις βλέπω ερωτικά ή σεξουαλικά, παρόλο που με φλερτάρουν και μου λένε ότι είμαι πολύ ωαραίο παιδί. Σε γενικές γραμμές είμαι εμφανίσημος, ψηλός αδύνατος με ωραία χαρακτηριστικά προσώπου. Απλά δεν φλερτάρω είμαι πολυ σοβαρός και μετρημένος. Τι να κάνω για να γνωριστώ με κάποιον; αυτός με το σχόλιο που διαγραφθηκε από τη διαχείριση με εβρισε πολυ άσχημα επείδη έχω αυτές τια ανησυχίες...παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος σοβαρά μπας και βοηθηθώ!!!
    Οι γιατροί που πηγαίνω κατά καιρούς, άλλοι μου λένε ότι είμαι γκέι και όλα καλά και άλλοι ότι είμαι στρειτ και επιδή έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά διαστρεβλώθηκε ο προσανατολισμός μου, καταλαβαινεται το μπέρδεμα!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το σεξ είναι πράξη όμως. Με την κουβέντα, δεν βγαίνει τίποτε. Και αίσθημα αν υπάρχει με άλλο άτομο , κάποια στιγμή θα βγει σωματική επαφή. Αίσθημα χωρίς σεξ , δεν παίζει . Οπότε πρέπει να ψαχτείς με πράξεις. Εδώ και άλλα 1500 θέματα να ανοίξεις, δεν θα βγάλεις άκρη . Αν ψαχνόσουν σε gay παρέες ή μπαρ , θα βρίσκονταν κάποιοι να δείξουν ενδιαφέρον . Σε αυτούς θα μπορούσες να το εξηγήσεις , ότι δεν έχεις εμπειρίες και θες να το πας σιγά σιγά. Πιθανόν κάποιοι να το δέχονταν . Ίσως, το λέω χωρίς να περιμένεις πολλά, εφόσον έχεις και κοπέλες να ενδιαφέρονται , να ήθελε κάποια να παίξει σεξουαλικά με εσένα σε παθητικό ρόλο . Αρκεί βέβαια να είναι κάποια ενεργή σεξουαλικά και όχι κάποια που ψάχνει πλατωνικές σχέσεις. Ούτε κάποια βλαχάρα που ψάχνει γαμπρό , για γάμους με κλαρίνα και τσιφτετέλια .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Οι γιατροί που πηγαίνω κατά καιρούς, άλλοι μου λένε ότι είμαι γκέι και όλα καλά και άλλοι ότι είμαι στρειτ και επιδή έχω κακοποιηθεί σεξουαλικά διαστρεβλώθηκε ο προσανατολισμός μου, καταλαβαινεται το μπέρδεμα!!!
    Η ψυχολόγος που πάω μου λέει ότι οι φαντασιώσεις δεν έχουν σχέση με την σεξουαλικότητα ,το ίδιο και με το gay πορνό που το βλέπουν και στρέιτ, βέβαια εγώ είχα εμμονή ότι θα γίνω γκέι επειδή έχω κάτι περίεργες φαντασιώσεις και είναι ένας λόγος που πήγα στην ψυχολόγο, εμένα όμως πάντα μου άρεσαν και μου αρέσουν τα κορίτσια και η ομοφυλοφιλία μου έγινε εμμονή, εσενα δεν σου άρεσαν ποτέ οι γυναίκες; σου άρεσαν μόνο άντρες;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Επίσης η υπερβολική ντροπαλότητα και εσωστρέφεια κρύβει αυτισμό και εγώ με τον νέο ψυχίατρο είμαστε σχεδόν σίγουροι ότι είναι λειτουργικός αυτισμός όμως εγώ δεν είμαι ειδικός για να σου πω τι έχεις,συζήτησε το με την ψυχολόγο και τον ψυχίατρο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Απορία δική μου. Όποιος άργησε να ξεκινήσει τη σεξουαλική του ζωή, πρέπει οπωσδήποτε να πάει σε ψυχίατρο και ψυχολόγο και να πάρει ψυχοφάρμακα ;;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Απορία δική μου. Όποιος άργησε να ξεκινήσει τη σεξουαλική του ζωή, πρέπει οπωσδήποτε να πάει σε ψυχίατρο και ψυχολόγο και να πάρει ψυχοφάρμακα ;;
    Εννοείται πως όχι , εξαρτάται από το πώς νοιώθεις

  7. #22
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Απορία δική μου. Όποιος άργησε να ξεκινήσει τη σεξουαλική του ζωή, πρέπει οπωσδήποτε να πάει σε ψυχίατρο και ψυχολόγο και να πάρει ψυχοφάρμακα ;;
    Δεν σημαίνει ότι έχει κάποια ψυχική διαταραχή κάποιος που αργεί να ξεκινήσει τη σεξουαλική του ζωή. Το εαν όμως κατά τύχη μπορεί να έχει κάποιος και ψυχική διαταραχή που επηρεάζει τη σεξουαλική του ζωή άλλο.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Εννοείται πως όχι , εξαρτάται από το πώς νοιώθεις
    Έχω μιλήσει και συναναστραφεί με πολύ κόσμο. Και έχω συναντήσει τέτοιες περιπτώσεις. Κάποιος που έχει αργήσει και είναι φυσιολογικότατος και απλά δεν του προκύπτει σχέση , ενώ είναι δειλός για να ξεκινήσει στον πληρωμένο , νοιώθει φρικτά. Θεωρεί ότι η ζωή του είναι απαίσια. Και πιθανότατα έχει δίκιο σε κάποιο βαθμό . Έχει μια βιολογική ανάγκη που δεν καλύπτεται .
    Πρέπει να καταφύγει στα φάρμακα ;;; Παρόμοια και κάποιος που νοιώθει τεράστια θλίψη για το χαμό δικού του ανθρώπου. Λογική αντίδραση είναι . Πρέπει να αρχίσει ξανάξ , λεξοτανίλ , εφεξόρ, λαντόζ κτλ κτλ ;; Ανασταίνουν το νεκρό , η απώλεια του οποίου προκαλεί τη θλίψη ;;; Προσφέρουν ηδονή στον ανέραστο ;;;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Εμένα στις φανατσιώσεις μου υπάρχουν μόνο τα αγόρια από μικρό παιδί, τώρα έξω κοινωνικά μπορεί να μου αρέσουν και οι κοπέλες αλλά πιο πολυ σαν φίλες, όχι για κάτι παραπάνω, ίσως επειδή δεν έχω δοκιμάσει ακόμα με κοπέλα, δεν ξέρω.. να σας φέρω ένα παράδειγμα μικρός πάντα αυνανιζόμουν σκεφτόμενος αγόρια, δεν ένιωσα ποτέ την ανάγκη να πάω σε κάποιο οικο ανοχής γτ δεν κάβλωνα με αυτήν την ιδέα, επίσης ένιωθα μια αποστροφή σε φαντασιακό επίπεδο προς το γυναικείο σώμα...ούτε τώρα νιώθω την ανάγκη να πάω..θα πήγαινα μόνο και μόνο για να δω τι θα συμβεί..όταν οι φίλοι μου μου λέγαν ότι πήγαιναν εγώ ένιωθα άσχημα όχι γτ δεν είχα πάει, αλλά επείδη νμζ ότι επειδή ακριβώς δεν πηγαινώ θα καταλάβουν ότι μου αρέσουν τα αγόρια..και αυτό το έκρυβα...δεν έλεγα σε κανέναν τι σκεφτόμουν, ούτε σε γονείς ουτε σε φιλους, απλά το κράταγα μέσα μου και με βασάνιζε και προσπαθούσα με κάθε τρόπο να κρύψω τον εαυτό μου..δεν ξέρω αν είμαι γκέι..αλλά σίγουρα είμαι μια ιδιαίτερη περίπτωση...μακάρι να μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει.. πλέον δεν αυνανίζομαι καθόλου, λόγω τον χαπιών, ούτε που θυμάμαι πια ήταν η τελευταία φορά..δεν νιώθω ηδονή και έλξη για κάποιον κάποια..είμαι μεν λειτουργικός σε ικανοποιητικό βαθμό, προσπαθώ να είμαι κοινωνικά ενεργός αλλά στο σεξουαλικό - ερωτικό κομμάτι τπτ απολύτως!!!! μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει με μένα; Εδώ και τέσσερα χρόνια πηγαίνω σε ειδικούς που μου λένε διάφορα, παίρνω αγωγή και είμαι υπο παρακολούθηση αλλά δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος με την ζωή που κάνω...δεν γίνεται ρε γαώτο να μην μπορώ να βιώσω τον έρωτα..το στερήθηκα τόσα χρόνια και συνεχίζω να το στερούμαι..γτ δεν με προσεγγίζει κανείς γτ..πότε θα γνωρίσω μια σχεση και γω...είμαι σε ηλικία που τέτοια θέματα θα έπρεπε να είναι λυμένα, αλλά εγώ παραμένω κολλημένος..φταίει που από μικρός ήμουν ιδιάιτερο παιδί, διάβαζα πού δεν ήμουν κοινωνικός έκανα παρέα κυρίως με κοπέλες γτ τα αγόρια με φόβιζαν και επειδή μαζί τους ένιωθα άβολα επειδή έκανα αυτές τις φαντασιώσεις...Σοόρρυ αν σας κουράζω

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    κανείς άλλος ρε παιδιάαα helppp

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Τι παραπάνω περιμένεις να ειπωθεί μετά από ένα θέμα άπειρων σελίδων που προφανώς δε σου έκανε καμία απάντηση απο εκεί; Τι απάντηση περιμένεις δηλαδή στο ερώτημα "πώς θα κάνω σχέση"; Θέλεις να σου πει κάποιος μια σειρά απο βήματα; Κανόνες συμπεριφοράς του πως θα προσεγγίσεις άτομα;

    Είσαι όπως λες γκέι που δεν έχει καμία εμπειρία. Έχεις δει πολλούς γκέι στον κοινωνικό σου (και μη) περίγυρο να κάνουν άνετα ερωτικές γνωριμίες σε όποιο μαγαζί καθίσουν; Δε χρειάζεται να είσαι γκέι για να ξέρεις οτι οι περισσότεροι κάνουν γνωριμίες μέσα από ανάλογες εφαρμογές ή πηγαίνοντας σε σχετικά μαγαζιά. Προφανώς θα προκύψουν γνωριμίες και σε άλλα μέρη αλλά φαντάζομαι είναι πιο σπάνιο. Γιατί δε κάνεις αυτό που είναι άμεσα προσβάσιμο σ εσένα; Μπες σε μια εφαρμογή και ξεκίνα να μιλάς με άλλους άντρες.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    κανείς άλλος ρε παιδιάαα helppp
    Σου έχω πει κατέβασε το κικ και μπες σε ομάδες με γκέι

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Το θέμα είναι ότι ναι μεν από τη μία έχω αυτές τις φαντασιώσεις και αυνανίζομαι, αλλά στην καθημερινότητα μου δεν ξέρω αν είμαι γκει και αν με ευχαριστούσε αν έκανα κάτι με κάποιον άνδρα, όλοι θεωρούν ότι είμαι στρειτ...δεν ξέρω μεγάλο μπέρδεμα...δεν νμζ να με βλέπουν οι άλλοι και να λένε να ένας γκει, και έξω με προσεγγίζουν μόνο κοπέλες, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής να δοκιμάσω να κάνω κάτι με μία κοπέλα παρότι έχω αυτές τις φαντασιώσεις;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Το θέμα είναι ότι ναι μεν από τη μία έχω αυτές τις φαντασιώσεις και αυνανίζομαι, αλλά στην καθημερινότητα μου δεν ξέρω αν είμαι γκει και αν με ευχαριστούσε αν έκανα κάτι με κάποιον άνδρα, όλοι θεωρούν ότι είμαι στρειτ...δεν ξέρω μεγάλο μπέρδεμα...δεν νμζ να με βλέπουν οι άλλοι και να λένε να ένας γκει, και έξω με προσεγγίζουν μόνο κοπέλες, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής να δοκιμάσω να κάνω κάτι με μία κοπέλα παρότι έχω αυτές τις φαντασιώσεις;
    Ναι φυσικά δοκίμασε να κάνεις κάτι με κοπέλα να δεις τι σου αρέσει

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Ναι φυσικά δοκίμασε να κάνεις κάτι με κοπέλα να δεις τι σου αρέσει
    ναι αλλά γτ στο φαντασιακό μου σκέφτομαι αυτά, γτ..είναι πολύ δύσκολο δεν ξέρω ενώ μου αρέσουν οι γυναίκες μόνος μου δεν αναπτύσσω στύση βλέποντας πχ μια γυμνή φωτογραφία!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να κάνω σχέση
    By nefeli26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 08-07-2013, 17:57
  2. Θέλω να κάνω σχέση
    By anton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2012, 23:39
  3. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 18:23
  4. γιατί δεν κάνω σχέση?
    By defrag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 13-01-2011, 09:27
  5. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 07-07-2010, 01:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •