Πως θα κάνω μια σχέση; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    'Εχω την εντύπωση ότι ζεις πολύ μέσα στο κεφάλι σου. Ο καθένας με διαφορετικό τρόπο ως ένα βαθμό, σου λέει "Βγες και ζήσε ρε παιδί μου."
    Μπορεί να γνωριστείς με κάποιον/κάποια σε κάποια έξοδο, κάποια παρέα και να αισθανθείτε και οι δύο μία έλξη. Θα το δεις στην πράξη. Κατά τη γνώμη μου ο τρόπος που σχετίζεσαι με τους ανθρώπους, όχι μόνο ερωτικά, γενικά, έρχεται απλούστατα μέσα από την επαφή με ανθρώπους και με εμπειρίες, όχι με θεωρίες και σενάρια που κάνεις για το πως θα αντιδράσεις σε μία κατάσταση. Και μέσα από την αλληλεπίδραση αναπτύσσεσαι σαν άνθρωπος και ανακαλύπτεις και πλευρές του εαυτού σου.

    Κάποια στιγμή είχες γράψει ότι πας κυρίως με τους συγγενείς σου και κάθεσαι στην εργασία τους. Επεδίωξε κι άλλες δραστηριότητες και επαφή με κόσμο. Να κάνεις παρέες, εξόδους, να αφεθείς να δεις τι θα γίνει. Μη τα αναλύεις τόσο πολύ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    το κάνω αυτό έχεις δίκιο, ευχαριστώ για ην απάντηση σου!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Το θέμα είναι ότι ναι μεν από τη μία έχω αυτές τις φαντασιώσεις και αυνανίζομαι, αλλά στην καθημερινότητα μου δεν ξέρω αν είμαι γκει και αν με ευχαριστούσε αν έκανα κάτι με κάποιον άνδρα, όλοι θεωρούν ότι είμαι στρειτ...δεν ξέρω μεγάλο μπέρδεμα...δεν νμζ να με βλέπουν οι άλλοι και να λένε να ένας γκει, και έξω με προσεγγίζουν μόνο κοπέλες, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής να δοκιμάσω να κάνω κάτι με μία κοπέλα παρότι έχω αυτές τις φαντασιώσεις;
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    ναι αλλά γτ στο φαντασιακό μου σκέφτομαι αυτά, γτ..είναι πολύ δύσκολο δεν ξέρω ενώ μου αρέσουν οι γυναίκες μόνος μου δεν αναπτύσσω στύση βλέποντας πχ μια γυμνή φωτογραφία!!
    Από πότε η σεξουαλικότητα ορίζεται από το τι πιστεύουν γι αυτή οι άνθρωποι γύρω σου και όχι από αυτό που σε φτιάχνει; Αναρωτιέμαι πραγματικά πως καταφέρνεις και κάνεις τέτοιους συλλογισμούς σε θέματα τόσο ξεκάθαρα όσο το 1+1=2.

    Διεγείρεσαι σεξουαλικά από άντρες και όχι από γυναίκες και είσαι ακόμη μπερδεμένος αναφορικά με το τι σου αρέσει επειδή δεν έχεις την στερεοτυπική εικόνα που σου έχει μάθει η τηλεόραση για τους γκέι; Από το αν φοράς πούπουλα εξαρτάται η σεξουαλικότητα σου; Είμαστε στο 2022. Πολλοί από αυτούς που βλέπεις γύρω σου έχουν διαφορετική σεξουαλικότητα από την τυπική χωρίς να παίρνεις χαμπάρι τίποτα.

    Έχεις επαναλάβει άπειρες φορές οτι σε προσεγγίζουν συνεχώς κοπέλες. Τι περιμένεις λοιπόν και δε προχωράς αφού σου έρχονται τόσο εύκολα;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Εμένα αν με προσέγγιζαν κοπέλες θα έκανα πάρτι

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Γτ στο φαντασιακο μου σκέφτομαι άντρες... Αλλά μόνο εκεί

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Γτ στο φαντασιακο μου σκέφτομαι άντρες... Αλλά μόνο εκεί
    Από πότε η σεξουαλικότητα χωρίζεται σε φαντασία και πραγματικότητα; Έχεις ακούσει οτι πολλοί στρειτ άντρες φαντάζονται οτι κάνουν σεξ με άντρα και οτι πολλοί γκέι άντρες φαντάζονται οτι κάνουν σεξ με γυναίκα;

    Επίσης πώς κάνεις διάκριση μεταξύ φανταστικού και πραγματικού από τη στιγμή που στο πραγματικό δεν έχεις κάνει τίποτα;

    Εδώ δεν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα. Δεν είσαι μπερδεμένος αγόρι μου. Εδώ μιλάμε για μια εικονική πραγματικότητα που έχεις πλάσει και ζεις μέσα σε αυτή με τις δικές σου αποκλειστικά νοητικές/εννοιολογικές κατασκευές και τους διαχωρισμούς που δεν έχουν βάση στην πραγματικότητα των υπολοίπων.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Η απορία αν είσαι gay και αν σου αρέσει gay bottom ρόλος, λύνεται πιο εύκολα από την απορία ... αν είσαι straight ! Είναι πολύ πιο εύκολο να βρεις έναν top gay παρά γυναίκα αποφασισμένη για σεξ , χωρίς ανταλλάγματα ! Οπότε, απλά προχωράς στην πράξη .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να κάνω σχέση
    By nefeli26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 08-07-2013, 17:57
  2. Θέλω να κάνω σχέση
    By anton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-01-2012, 23:39
  3. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 18:23
  4. γιατί δεν κάνω σχέση?
    By defrag in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 122
    Last Post: 13-01-2011, 09:27
  5. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 07-07-2010, 01:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •