Minitran 2-25 έχεις κανείς ιδέα για αυτό το φάρμακο ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    6

    Minitran 2-25 έχεις κανείς ιδέα για αυτό το φάρμακο ;

    Καλησπέρα θα ηθελα την γνώμης σας σχετικά με το minitran 2-25

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Είσαι ο ibraimociv?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Είναι αντιψυχωτικο με αντικαταθλιπτικο μαζί... Ότι ο συνδοιασμος αυτός είναι βελτιστος. Το αντικαταθλιπτικο που έχει μέσα είναι πολύ αξιόλογο, από τα παλιά καλά αντικαταθλιπτικα μετρημένες παρενέργειες αλλά περισσότερες κριτικές βελτίωσης από ότι τα σύγχρονα μουφα. Την ουσία αυτήν δεν την βρίσκεις εύκολα γιατί τείνει το stelminal να καταργηθεί. Το αντιψυχωτικο είναι χάλια, πολλές παρενέργειες, πάρα πολλές και πολύ έντονα όνειρα που ξεκινάνε πριν καν σε πάρει ο ύπνος. Ο συνδυασμός άχρηστος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Trelogavraki View Post
    Καλησπέρα θα ηθελα την γνώμης σας σχετικά με το minitran 2-25
    Εχω πάρει ολες τις δοσολογίες.Σε μενα κάθεται πολυ καλα αυτό το φάρμακο απλα μου φερνει πολυ ύπνο και ορεξη για φαγητο.με τα μινιτραν έβαλα 17 κιλα σε λίγους μήνες.προσεξε.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εχω πάρει ολες τις δοσολογίες.Σε μενα κάθεται πολυ καλα αυτό το φάρμακο απλα μου φερνει πολυ ύπνο και ορεξη για φαγητο.με τα μινιτραν έβαλα 17 κιλα σε λίγους μήνες.προσεξε.
    Το περνώ 3ης μέρες και έχω έντονους πονοκεφάλους κ μου έχει ανοίξει αρκετά την όρεξη πράγμα που προσπαθώ νΑ το ελέγχω στο τι τρωω..αλλά με αγχώνει πολύ όλο αυτό με τα κιλά..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Trelogavraki View Post
    Το περνώ 3ης μέρες και έχω έντονους πονοκεφάλους κ μου έχει ανοίξει αρκετά την όρεξη πράγμα που προσπαθώ νΑ το ελέγχω στο τι τρωω..αλλά με αγχώνει πολύ όλο αυτό με τα κιλά..
    Οι πονοκέφαλοι θα υποχωρήσουν και εμένα ποναγε πολυ το κεφάλι μου το πρώτο μήνα..Εγω οσο παιρνω μινιτραν τρωω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οι πονοκέφαλοι θα υποχωρήσουν και εμένα ποναγε πολυ το κεφάλι μου το πρώτο μήνα..Εγω οσο παιρνω μινιτραν τρωω
    Εγώ περνώ ένα χάπι το βράδυ για να με βοηθάει να κοιμαμε..αλλά πριν τον ύπνο με πίανει έντονη υπερένταση και πονοκεφαλοσ και μετά από ένα τετράωρο μπορώ να κοιμηθώ.. το μόνο μ άγχος είναι ότι δεν θέλω να παχύνω με κάποιο χάπι.. γτ έκανα πολύ αγώνα να χάσω κάποια παραπανίσια κιλά που ειχα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Trelogavraki View Post
    Εγώ περνώ ένα χάπι το βράδυ για να με βοηθάει να κοιμαμε..αλλά πριν τον ύπνο με πίανει έντονη υπερένταση και πονοκεφαλοσ και μετά από ένα τετράωρο μπορώ να κοιμηθώ.. το μόνο μ άγχος είναι ότι δεν θέλω να παχύνω με κάποιο χάπι.. γτ έκανα πολύ αγώνα να χάσω κάποια παραπανίσια κιλά που ειχα.
    Δυστυχώς αυτό βάζει κιλα.Προσεξε το γιατί κςι εγω πηρα μπόλικα και τα εχασα οταν το σταμάτησα για λίγο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    6
    Σήμερα μίλησα με τον γιατρό μ
    Και του είπα ότι ότι μ άνοιξε την όρεξη και ότι μου δημιουργεί υπερένταση πριν τον ύπνο και μ
    Το άλλαξε στο Minitran 4-10

  10. #10
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Trelogavraki View Post
    Σήμερα μίλησα με τον γιατρό μ
    Και του είπα ότι ότι μ άνοιξε την όρεξη και ότι μου δημιουργεί υπερένταση πριν τον ύπνο και μ
    Το άλλαξε στο Minitran 4-10
    Όντως αυξάνουν την όρεξη για αυτό παχαινουν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    επαιρνα το 4-25 , ημουν πολυ πολυ ευχαριστημενος , εχω αγχωδη καταθλιψη , το αγχος σταματηε , διαβασα στο συνοδευτικο φυλλαδιο, οτι μπορει να προκαλεσει επιληπτικη κριση , την οποια κι επαθα μια φορα ( τυχαιο ?) , κι νευρολογος μουπε να μην το ξαναπαρω ........ δεν μου ανοιξε την ορεξη παντως .....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    επαιρνα το 4-25 , ημουν πολυ πολυ ευχαριστημενος , εχω αγχωδη καταθλιψη , το αγχος σταματηε , διαβασα στο συνοδευτικο φυλλαδιο, οτι μπορει να προκαλεσει επιληπτικη κριση , την οποια κι επαθα μια φορα ( τυχαιο ?) , κι νευρολογος μουπε να μην το ξαναπαρω ........ δεν μου ανοιξε την ορεξη παντως .....
    Ησουν τυχερός.Εγω έβαλα φουλ βάρος κςι υο έκοψα επειδή μου προκαλουσε τρεμουλο και ηδη εχω πρόβλημα.Τα ξανάρχισα τώρα και ο θεος βοηθος
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ησουν τυχερός.Εγω έβαλα φουλ βάρος κςι υο έκοψα επειδή μου προκαλουσε τρεμουλο και ηδη εχω πρόβλημα.Τα ξανάρχισα τώρα και ο θεος βοηθος
    τυχερος , ναι ημουν , διοτι η επιληπτικη κριση με εστειλε στο νοσοκομειο, 15 μερες διασωληνωμενος , και αλλες 15 μερες στο νοσοκομειο, ημουν τυχερος διοτι παρολιγο να μην ζουσα τωρα , ευτυχως δενμου αφησε καμμια αναπηρια , πλην της βραχυπροθεσμης μνημης , που στην αρχη ημουν χαλια , μουλεγες τονομα σου σημερα , και αυριο δεν το θυμομουν , ευτυχως απεκατεσταθη κι αυτο, μετα απο 6 μηνες περιπου ....ημουν σε πληρη συγχυση ......με ρωταγες σε ποιο νοσοκομειο ησουν , και δεν το θυμομουν .....
    ισως να πρεπει να δεις εναν νευρολογο ......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    τυχερος , ναι ημουν , διοτι η επιληπτικη κριση με εστειλε στο νοσοκομειο, 15 μερες διασωληνωμενος , και αλλες 15 μερες στο νοσοκομειο, ημουν τυχερος διοτι παρολιγο να μην ζουσα τωρα , ευτυχως δενμου αφησε καμμια αναπηρια , πλην της βραχυπροθεσμης μνημης , που στην αρχη ημουν χαλια , μουλεγες τονομα σου σημερα , και αυριο δεν το θυμομουν , ευτυχως απεκατεσταθη κι αυτο, μετα απο 6 μηνες περιπου ....ημουν σε πληρη συγχυση ......με ρωταγες σε ποιο νοσοκομειο ησουν , και δεν το θυμομουν .....
    ισως να πρεπει να δεις εναν νευρολογο ......
    Επαθες τοσο σοβαρή ζημια;;;;;Τυχερος που το ξεπερασες.Εχω δει νευρολόγο.2 για την ακρίβεια.Περαστικα μας.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Επαθες τοσο σοβαρή ζημια;;;;;Τυχερος που το ξεπερασες.Εχω δει νευρολόγο.2 για την ακρίβεια.Περαστικα μας.
    κι ο νευρολογος μουπε οτι ημουν τυχερος και την γλυτωσα , ............φυσικα σου ευχομαι να μην το παθεις , δεν το παθαινουν ολοι, και δεν ξερουν γιατι, ( οι νευρολογοι) .......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κανείς π να περνεις το minitran;
    By Trelogavraki in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 19-03-2022, 18:51
  2. ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΣΟΥ?
    By Efi25 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 02-11-2016, 14:29
  3. Εχει παρει κανεις minitran ?
    By Night in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 24-10-2014, 20:14
  4. αυτο που δεν εχεις κανεναν. ναι, δυστυχια λεγεται.
    By nicole_evan in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 16-04-2013, 18:57
  5. ξερει κανείς για το φάρμακο Minitran
    By souzero7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 12-12-2011, 21:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •