Σεξ, φαντασιώσεις, πορνογραφια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το να λειτουργούν σαν πορνογραφία , παραστάσεις που δεν είναι αυθεντικά πορνογραφικές ; Εμένα δεν με φτιάχνει ιδιαίτερα να βλέπω ταινίες πορνό και σχετικές φωτογραφίες, με πορνοστάρ δηλαδή σε σεξουαλικές περιπτύξεις. Με διεγείρουν όμως αφάνταστα , επιδείξεις μόδας , φωτογραφίες με μαγιό , κατάλογοι εσωρούχων κτλ ! Θυμάμαι όταν συμμαθητές χάζευαν περιοδικά με πορνό και γυμνές πορνοστάρ , εμένα με έφτιαχναν πιο πολύ γυναικεία περιοδικά μόδας !

  2. #17
    Honorata
    Guest
    Ίσως είναι και η πρώτη φορά που ακούω άντρα να μη του αρέσει το πορνό

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Ίσως είναι και η πρώτη φορά που ακούω άντρα να μη του αρέσει το πορνό
    Δεν είπα ότι δεν το βρίσκω ερωτικό ή ότι δεν έχω δει κτλ .Δεν το παίζω αρσακιάδα ή πουριτανός με τίποτε. Είχα πάει με πολλά call girl παλιότερα. Στα ξενοδοχεία που τα περίμενα , είχε τηλεοράσεις με πορνοταινίες. Μεταμεσονύχτιες ώρες. Αν υπήρχε κανάλι μόδας, που μετά τα μεσάνυχτα , είχε βίντεο με μαγιό , εσώρουχα κτλ , τα έβρισκα 100 φορές πιο διεγερτικά , από τις πορνοταινίες. Όπως και softcore ερωτικά βίντεο , που έδειχναν σέξυ γυναίκες μόνες , να γδύνονται σιγά σιγά, σε παραλίες, ξενοδοχεία και διάφορα άλλα μυστήρια σκηνικά.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Δεν είπα ότι δεν το βρίσκω ερωτικό ή ότι δεν έχω δει κτλ .Δεν το παίζω αρσακιάδα ή πουριτανός με τίποτε. Είχα πάει με πολλά call girl παλιότερα. Στα ξενοδοχεία που τα περίμενα , είχε τηλεοράσεις με πορνοταινίες. Μεταμεσονύχτιες ώρες. Αν υπήρχε κανάλι μόδας, που μετά τα μεσάνυχτα , είχε βίντεο με μαγιό , εσώρουχα κτλ , τα έβρισκα 100 φορές πιο διεγερτικά , από τις πορνοταινίες. Όπως και softcore ερωτικά βίντεο , που έδειχναν σέξυ γυναίκες μόνες , να γδύνονται σιγά σιγά, σε παραλίες, ξενοδοχεία και διάφορα άλλα μυστήρια σκηνικά.
    καλλιστεια εχουν χρονια να δειξουν στην τηλεοραση.με καποιες εξαιρεσεις σε συνδρομητικα καναλια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by σπυρος7 View Post
    Γενικά έχω μία τάση να έχω κολλήματα κατά καιρούς, από αρκετά μικρός
    Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου!
    αυτα τα κολληματα , γενικα πρεπει να τα ψαξεις.
    διοτι, αν οντως σε διεγειρει και σε ικανοποιει το ανδρικο πορνο, κατι σημαινει, αλλα μηπως αντι να σε ικανοποιει σε βασανιζει;;; μηπως δεν νοιωθεις διεγερση, αλλα μια ελξη μαζοχιστικη, καπως σαν να τεσταρεις τον εαυτο σου αν ειναι γκει;;
    αν μοιαζει πιο πολυ για κατι τετοιο παρα με πραγματικη διεγρση, πρεπει να ψαξεις θεματα εμμονων και ιδεοληψιων. γενικα, ενας καλος ψυχ θα σε καθοδηγησει καλυτερα..

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Μπορεί να σου αρέσει να το βλεπεις μόνο ως παρατηρητής, χωρίς να σημαίνει πως είσαι διατεθειμένος αυτά που βλέπεις να τα εφαρμοσεις στη πράξη
    Θα συμφωνήσω απόλυτα.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το να λειτουργούν σαν πορνογραφία , παραστάσεις που δεν είναι αυθεντικά πορνογραφικές ; Εμένα δεν με φτιάχνει ιδιαίτερα να βλέπω ταινίες πορνό και σχετικές φωτογραφίες, με πορνοστάρ δηλαδή σε σεξουαλικές περιπτύξεις.
    Δεν είναι παράλογο αυτό που λέει ο Al_Bundy. Ξεκαθαρίζει, άλλωστε, στη συνέχεια ότι δεν είπε ότι δεν το βρίσκει ερωτικό.

    Κι εγώ ανήκω στην ίδια κατηγορία... δε βρίσκω κάτι το ιδιαίτερο σε ταινίες πορνό ή σχετικές φωτογραφίες. Ίσως επειδή δεν υπάρχει ρεαλισμός.

    Αντιθέτως, θεωρώ πολύ πιο ερωτικό κάτι σε amateur ή να βλέπω κοπέλες που φορούν ρούχα και γενικότερα να δίνεται λίγο η αίσθηση του ρεαλισμού. Θυμάμαι π.χ. πριν πολλά χρόνια, όταν ήμουν πιτσιρικάς, που μου φαινόταν αισθησιακό να βλέπω στην τηλεόραση τις κοπέλες που έκαναν εκπομές ή έλεγαν τότε τον καιρό και φορούσαν τα φορεματάκια τους. Περί ορέξεως, βέβαια, κολοκυθόπιτα.

    Γεγονός, βέβαια, είναι ότι μέσα από το πορνό, μπορεί κανείς να εντοπίσει κάτι καινούριο, που ποτέ δεν είχε φανταστεί ή γνώριζε ότι υπάρχει. Κάτι που θα κάνει κάποιο είδος trigger στο μυαλό του και θα του αρέσει να το βλέπει ή/και να το δοκιμάσει. Κάπως έτσι κι εγώ ανακάλυψα την αλλαγή ρόλων και ήθελα να τη δοκιμάσω (και εν τέλει τη δοκίμασα). Ή κάτι που ανακάλυψα και μου άρεσε (αν και δεν την έχω δοκιμάσει), είναι η λεγόμενη amazon position. Υπάρχουν, όμως, και διάφορα που είδα, που μου άρεσαν σαν εικόνα αλλά δε θα τα δοκίμαζα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα, στα πορνο υπάρχουν και κάποια ακραία πράγματα
    θυμάμαι τώρα που είπες για εκπομπές για την Πετρούλα που έλεγε τον καιρό

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα, στα πορνο υπάρχουν και κάποια ακραία πράγματα
    θυμάμαι τώρα που είπες για εκπομπές για την Πετρούλα που έλεγε τον καιρό
    Συμφωνώ. Κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός και έχει τα δικά του γούστα. Σχετικά με το πορνό και γενικότερα τις σεξουαλικές εμπειρίες, μπορεί για ορισμένους κάποια πράγματα να είναι ακραία και για άλλους όχι. Υπόκεινται και αυτά στα γούστα και τη μοναδικότητα του καθένα.

    Για τις εκπομπές που αναφέρθηκα, θα πάμε ακόμα πιο πίσω χρονικά. Έλενα Ιορδανοπούλου και Ελένη Παπαϊωάννου. Η Πετρούλα δε μου άρεσε :)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    δεν τις γνωρίζω τις συγεκριμενες αλλά παλιά υπήρχε φυσική ομορφιά χωρίς επεμβάσεις τώρα παντού ψεύτικα βλέπεις

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by σπυρος7 View Post
    Καλησπερα φορουμ θα ηθελα να ανοιξουμε ενα θεμα ωστε να μαθουμε καποια πραγματα απο ανθρωπους που εχουν καποια εμπειρια στο κομματι αυτο. Οπως βλεπετε, στοχος να μιλησουμε για πορνογραφια, φαντασιωσεις και γενικα το σεξ...
    1. Τι σημαινει το ειδος της πορνογραφιας που βλεπεις για τον σεξουαλικο μας προσανατολισμο?
    2. Τι σημαινει φαντασιωση και ποια η σχεση της με τον σεξουαλικο μας προσανατολισμο?
    3. Επηρεάζεται ο σεξουαλικος προσανατολισμος απο το ειδος της πορνογραφιας που βλεπεις η οχι?
    4. Ποια η ηλικια που ενας γκει, bi, στρειτ συνειδητοποιει τι τον ελκυει και ποσο αλλαζει αυτο στον χρονο?
    5. Αλλάζει απο την μια μερα στην αλλη η σεξουαλικη προτιμηση?
    Ο καθένας ας απαντησει με βαση τις δικες του γνωσεις στα παρακατω θεματα.
    Ευχαριστώ πολύ
    1. Μπορεί να σημαίνει πολλά, μπορεί και τίποτα. Έβλεπα και εξακολουθώ να βλέπω (πλέον όχι μόνο) στρέιτ πορνό αλλά επιλέγω με κριτήριο να μου αρέσει ο άντρας οπότε...
    2. Μικρός είχα ονείρωξη με σεξ μεταξύ ζώων. Τι να σημαίνει αυτό για τον σεξουαλικό μου προσανατολισμό;
    3. Υπάρχει ανατροφοδότηση αλλά μόνο μια δοκιμή θα σε πείσει. Στην οθόνη δεν υπάρχουν μυρωδιές παραδείγματος χάριν, δεν υπάρχει διάδραση.
    4 και 5. Δεν υπάρχει ομοφωνία στο ζήτημα του πώς προκύπτει ο προσανατολισμός, υπάρχει η άποψη περί βιολογικού παράγοντα (το οποίο αποκλείει τα περί επιλογής) και αυτή που δέχεται ψυχολογικές αιτίες, δηλαδή που το αποδίδει στο περιβάλλον (σχέση με πατέρα). Έχω καταλήξει ότι το μόνο που έχει σημασία είναι να ακούς τα συναισθήματα σου, τα άλλα είναι προσπάθειες ελέγχου λόγω φόβου.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    20
    Μικρός φτιαχνόμουν είτε βλέποντας ερωτοδικειο,είτε με διαφημίσεις ροζ γραμμών,είτε περιοδικά είτε ταινίες.
    Μεγαλώνοντας αυτό άλλαξε.
    Μου άρεσαν amateur,webcams videos,mature...
    Πάντα straight χωρίς να έχω πρόβλημα να βλέπω threesome,η γυναίκα με γυναίκα.
    Απεχθάνομαι την πλαστική ομορφιά.σιλικόνες και πάει λέγοντάς.
    ΔΕΝ μου αρέσε/ι επίσης να βλέπω ερωτικά βίντεο η ταινίες με την εκάστοτε κοπέλα μου.
    Δεν έχω νιώσει ποτέ έλξη προς το ίδιο φύλο με μένα.
    Απεχθάνομαι να βλέπω gay να φιλιουντε σε σειρές η ταινίες.πάντα κοιτάζω αλλού,η το προχωράω.
    Ολα είναι θέμα επιλογών και γούστου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φαντασιώσεις
    By Demo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 12-07-2020, 00:09
  2. Εθισμός στην πορνογραφία - τι να κάνω;
    By τυροκαυτερής in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 34
    Last Post: 24-05-2019, 10:56
  3. ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ
    By mr bubbles in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 18-05-2012, 22:32
  4. εθισμένος στην πορνογραφία
    By diver in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 29-08-2011, 14:39
  5. Πορνογραφία και αυτοεκτίμηση
    By Lacrimosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 23-07-2008, 23:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •