κίνδυνος- μεγάλη έλλειψη αντικαταθλιπτικών φλουοξετίνης( ladose και γενόσημα) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Εψαξα κι εγώ σε 5 φαρμακεία για remeronbκαι τιποτα...βρηκα τελικά ένα γενοσημο το depreram... ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Καλησπέρα Kriti28.Ειδα σε ενα παλιότερο ποστ οτι το ρεμερκν σε εχει βοηθήσει πολύ.Ηθελα να σε ρωτησω το δοση παίρνεις και αν παίρνεις παράλληλα καποιο αλλο χαπι; ευχαριστώ

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    31
    Καλησπερα.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Καλησπέρα, με έχει σώσει...στα 45mg είμαι τώρα,δε μου έχει βγάλει καμία παρενέργεια, στην αρχή ανοίγει την όρεξη αλλά περναει στο μήνα.
    Που και που παίρνω και κανένα xanax

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    θεωρω kalytero to μινιτραν στην αρχη 2-15 , και σε λιγο 4-25 , η παραμενεις στο 4 -15 , μην θεωρουμε καλυτερα τα νεας γενιας ssri's , δεν ειναι παντα καλυτερα , μην πιστεψουμε οτι οτι παλαιας γενιας τρικυκλικα ειναι και χειροτερο ......ολα τα ssri's εχουν το ιδιο αποτελεσμα , αντε ναναι πιο ευρεως φασματος το effexor .......προσοχη στα ζαναξ, εοιναι ακρως εθιστικα , γι αυτο θελουν συνταγη περι ναρκωτικων ........με πολυ φειδω να τα παιρνετε , στην Αγγλια στο δινουν για 4 μηνες μονο, μην τυχον () τι τυχονπου εθιζεσαι ) , βεβαια εχω παρεις χιλιαδες ζαναξ, και τα μειωσα σε 2/μερα , με την βοηθεια του minitran .....
    to ρεμερον ειναι πολυ καλο, αλλα ανοιγει τρομερα την ορεξη, απορω γιατι δεν το δινουν σε νευρικη ανορεξια , οταν τοπαιρνα , εβαλα 15 κιλα σε 4 μηνες , και ετρεχα σε διατροφολογο για να τα χασω.....οπερ και εγενετο, τα δυο φαρμακα που ανοιγουν πολυ την ορεξη ειναι remeron kai zyprexa .....

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    1

    Επειδή το έψαξα...

    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    καλησπέρα σήμερα ήταν να αρχίσω το ladose...μετά από 1000 κύματα και ως ανασφάλιστος πήγα στο νοσοκομείο με αναμονή πάνω από 1 ώρα μου το γράψαν και τελικά μαντέψτε...το ladose και όλα τα γενόσημα του της φλουοξετίνης δλδ δεν υπάρχει στα φαρμακεία πλέον.. σε όλα τα φαρμακεία μου είπαν ότι δεν ξέρουν καν πότε θα είνα ιξανά διαθέσιμο το φάρμακο.δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. ο εφιάλτης συνεχίζεται με κρίσεις πανικού λόγω του ότι είμαι 2 βδομάδες χωρίς χάπια και κάθε βράδυ νιώθω ότι έχω βλάβη στην καρδιά και όντως αύριο θα πάω σε καρδιολόγο δεν μπορώ να κοιμηθώ ούτε να αναπνεύσω το βράδυ νιώθω ότι πεθαίνω. οταν έρχεται η ώρα του ύπνου είναι το χειρότερο μου αρχίζει ο εφιάλτης και οι κρίσεις πανικού που πλεον μπορεί να εξελιχθούν σε κάτι άλλο.. έχετε μήπως κάποια άλλη πρόταση σε αντικαταθλιπτικό με λίγες παρενέργειες; εκτός απο ζολοφτ σεροξατ και ενλιφτ.
    Θα κατέβει ένα pdf όταν ανόιξεις το πρώτο link

    https://www.google.gr/search?newwind...ih=738&dpr=1.2


    Στη σελίδα 51 του pdf, έχει γενόσημα του Ladose
    Όλα είναι 20mg, σαν το Ladose
    Όλα όσα είναι στη σελίδα 51, κάνουν
    Στη σελ 52 είναι γενόσημα του Ladose σε σταγόνες
    Καλή τύχη

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 26-10-2019, 10:12
  2. ΓΕΝΟΣΗΜΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-05-2013, 21:27
  3. γενοσημα του σολιαν
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-11-2012, 07:54
  4. γενοσημα κ κανονικα φαρμακα
    By katerinaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 26-10-2012, 01:37
  5. Γενόσημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 21-10-2012, 22:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •