κίνδυνος- μεγάλη έλλειψη αντικαταθλιπτικών φλουοξετίνης( ladose και γενόσημα)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210

    κίνδυνος- μεγάλη έλλειψη αντικαταθλιπτικών φλουοξετίνης( ladose και γενόσημα)

    καλησπέρα σήμερα ήταν να αρχίσω το ladose...μετά από 1000 κύματα και ως ανασφάλιστος πήγα στο νοσοκομείο με αναμονή πάνω από 1 ώρα μου το γράψαν και τελικά μαντέψτε...το ladose και όλα τα γενόσημα του της φλουοξετίνης δλδ δεν υπάρχει στα φαρμακεία πλέον.. σε όλα τα φαρμακεία μου είπαν ότι δεν ξέρουν καν πότε θα είνα ιξανά διαθέσιμο το φάρμακο.δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά. ο εφιάλτης συνεχίζεται με κρίσεις πανικού λόγω του ότι είμαι 2 βδομάδες χωρίς χάπια και κάθε βράδυ νιώθω ότι έχω βλάβη στην καρδιά και όντως αύριο θα πάω σε καρδιολόγο δεν μπορώ να κοιμηθώ ούτε να αναπνεύσω το βράδυ νιώθω ότι πεθαίνω. οταν έρχεται η ώρα του ύπνου είναι το χειρότερο μου αρχίζει ο εφιάλτης και οι κρίσεις πανικού που πλεον μπορεί να εξελιχθούν σε κάτι άλλο..

    το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για λόγους δεοντολογίας (ερώτηση που ζητάει προτάσεις φαρμάκων)
    Last edited by Aeon; 06-05-2022 at 13:03.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Παραβίαση δεοντολογίας (διαγνώσεις ή/και προτροπές για φαρμακευτική αγωγή ή/και ανάρμοστες υποδείξεις για θέματα ψυχικής υγείας κτλ)
    Last edited by Aeon; 06-05-2022 at 13:04.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Ψάξε σε άλλο φαρμακείο τα διασπειρομενα υπάρχουν λίγα άλλα υπάρχουν και εγώ με δυσκολία βρίσκω ladose

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Τα χεις δοκιμάσει τα τελευταία κ δεν θα θες;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Βρε παιδιά,
    Είναι δυνατόν να ζητάτε συμβουλές από το forum για το πιο φάρμακο να πάρετε....
    Αυτά τα φάρμακα δεν είναι παυσίπονα, είναι χημικές ουσίες που επιδρούν σε λεπτεπιλεπτα συστήματα του εγκεφάλου..
    Κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε αυτά, και μερικές φορές η λήψη τους μπορεί να έχει απρόβλεπτες συνέπειες..
    Τουλάχιστον συμβουλευτειτε κάποιο γιατρό ( όσο και αυτοί μπορούν να είναι σωστά ενημερωμένοι...!)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 06-05-2022 at 13:05.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    να ζητησεις γενοσημα του Λαντοζ , το ιδιο πραμα ειναι , ναναι φλουοξετινη παντως ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Τα χεις δοκιμάσει τα τελευταία κ δεν θα θες;
    εχω δοκιμασει σεροξατ ενλιφτ ζολοφτ.το χειροτερο με διαφορα ηταν το ζολοφτ.τα αλλα επισης δεν μου καναν τιποτα και μαλλον χειροτερα εγινα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    να ζητησεις γενοσημα του Λαντοζ , το ιδιο πραμα ειναι , ναναι φλουοξετινη παντως ......
    αυτο θα κανω..πηρα τα flonital τελικα τα οποια εχουν ελλειψη επισης.η φλουοξετινη και ολα τα γενοσημα της ειναι σε ελλειψη πλεον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    το brintellix ακουω οτι οντως εχει ηπιες παρενεργειες.ειναι για καταθλιψη μονο;δεν το εχω δοκιμασει ποτε.τι παρενεργειες σου εβγαλε;πηρα flonital τελικα δεν ξερω τι παιζει με αυτο
    Last edited by Aeon; 06-05-2022 at 13:06.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Ladose σήμερα αγόρασα δύο κουτιά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    122
    Το ζολοφτ γιατί το χειρότερο;πάντως εμένα μου είχε κάτσει καλά το λαντοζ αλλά όλοι στη φάση που είμσι το έβαζαν τελευταία επιλογή και παίρνω ζολοφτ μαζί με άλλα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Ladose σήμερα αγόρασα δύο κουτιά
    2 κουτια;εδω δεν εχει τιποτα.μονο flonital βρηκα ενα με το ζορι.απο φλουοξετινη δεν εχει τιποτα αλλο εχει ελλειψη παντου εδω.σε ποια πολη εισαι αν επιτρεπεται;εγω επαρχια ειμαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by alexramer View Post
    Το ζολοφτ γιατί το χειρότερο;πάντως εμένα μου είχε κάτσει καλά το λαντοζ αλλά όλοι στη φάση που είμσι το έβαζαν τελευταία επιλογή και παίρνω ζολοφτ μαζί με άλλα.
    παραλιγο να μου κανει ζημια στην καρδια και επεσα σχεδον λιποθυμος δεν μπορουσα ουτε να περπατησω το εκοψα δεν αντεχοταν.για το ladose τι γνωμη εχεις;τι παρενεργειες εχει;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    2 κουτια;εδω δεν εχει τιποτα.μονο flonital βρηκα ενα με το ζορι.απο φλουοξετινη δεν εχει τιποτα αλλο εχει ελλειψη παντου εδω.σε ποια πολη εισαι αν επιτρεπεται;εγω επαρχια ειμαι
    Και εγώ επαρχία είμαι και δεν μένω σε μεγάλη πόλη μένω σε κωμόπολη

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 19
    Last Post: 26-10-2019, 10:12
  2. ΓΕΝΟΣΗΜΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-05-2013, 21:27
  3. γενοσημα του σολιαν
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-11-2012, 07:54
  4. γενοσημα κ κανονικα φαρμακα
    By katerinaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 26-10-2012, 01:37
  5. Γενόσημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 21-10-2012, 22:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •