Έκτακτες αυτός ο φόβος και ο τρόμος - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εννοώ μόνο καλή διατροφή και όχι βλακείες. Και εγώ δεν το τηρώ και όταν τρώω φαστ φουντ και βλακείες έχω πολυ περισσοτερες έκτακτες. Έχω τρελό άγχος και με ρίχνει πολυ. Είμαι τριαντα τριών και ήδη έχω άσπρες τρίχες στα φρυδια. Τι να πω. Το παλευω και θέλω πιο πολυ να φτιάξω το στομάχι μου γιατί βλέπω ότι με επηρεάζει και επηρεάζεται πιο πολυ απ ολα. Εσυ έχεις παρατηρησει να σε βοηθάει κάτι?

  2. #77
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    4
    Παιδια 10 μερες εχω αυτο το πραγμα..εβαλα χολτερ μονο 3 εκτακτες καταλαβα..απο την ωρα που το εβγαλα με εχουν ταραξει οι εκτακτες παλι..τζαμπα που το εβαλα..δεν αντεχω αλλο..ειμαι 39 χρονων και το εχω 7 χρονια συνεχεια..τι αλλο να κανω?

  3. #78
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Εννοώ μόνο καλή διατροφή και όχι βλακείες. Και εγώ δεν το τηρώ και όταν τρώω φαστ φουντ και βλακείες έχω πολυ περισσοτερες έκτακτες. Έχω τρελό άγχος και με ρίχνει πολυ. Είμαι τριαντα τριών και ήδη έχω άσπρες τρίχες στα φρυδια. Τι να πω. Το παλευω και θέλω πιο πολυ να φτιάξω το στομάχι μου γιατί βλέπω ότι με επηρεάζει και επηρεάζεται πιο πολυ απ ολα. Εσυ έχεις παρατηρησει να σε βοηθάει κάτι?
    Όταν δν ανχονομε δν εχω…προχθές νόμιζα οτι ειχα 13 το χολτερ έγραψε 6….2 κοιλιακες 4 υπερκοικιακες…το θεμα μ ειναι οτι κανω στην κόπωση 1 σε καθε προπόνηση και ειναι κοιλιακή καμια φορά και με φοβίζει..

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Όλοι μπορεί να κάνουν ειδικα στην κόπωση απλα δεν τις νιώθουν. Οταν υπάρχει υπερεκκριση ανδρεναλινης λογικό να στέλνει σήματα και από αλλα σημεία της. Τις προάλλες έπιασα την καρδιά του αγοριού μου που χτυπούσε λόγω έντασης παρα πολύ δυνατά και είχε έκτακτη την οποία αυτός δεν ένιωσε αλλα ήταν τέρμα διακριτό το γνωστό κενό. Εμείς λόγω αγχώδους διαταραχής διαισθάνομασφε υα πάντα. Κάθε χτυπο πόνο και αρρυθμία.

  5. #80
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Όλοι μπορεί να κάνουν ειδικα στην κόπωση απλα δεν τις νιώθουν. Οταν υπάρχει υπερεκκριση ανδρεναλινης λογικό να στέλνει σήματα και από αλλα σημεία της. Τις προάλλες έπιασα την καρδιά του αγοριού μου που χτυπούσε λόγω έντασης παρα πολύ δυνατά και είχε έκτακτη την οποία αυτός δεν ένιωσε αλλα ήταν τέρμα διακριτό το γνωστό κενό. Εμείς λόγω αγχώδους διαταραχής διαισθάνομασφε υα πάντα. Κάθε χτυπο πόνο και αρρυθμία.
    Ακριβώς όπως τα λες ειναι…ποτε ειναι επυκινδινο π λένε αν κανεις συνεχόμενες κοιλιακες μπορεί να ερθει κοιλιακή ταχυκαρδια;

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    116

    Εκτςκτες φοβαμαι

    παιδιά help me.. εδώ και μια βδομάδα με έχουν πιάσει οι καταραμένες οι έκτακτες 2 με 3 το λεπτό δεν μπορώ να ηρεμήσω φοβάμαι πάρα πολύ είμαι πολύ ανχωδης άτομο με κρίσεις πανικού. Τελευταία φορά έκανα τριπλεξ τον Απρίλιο που μας πέρασε και θα πάω να κάνω πάλι αύριο. Έπαθε ο μπαμπάς μου πρόσφατα έμφραγμα και Μ έχει μείνει μετατραυματικό. Φοβάμαι μη μου πεις ο γιατρός ότι έχω τπτ. Εσείς τι πιστεύετε; Είχα και παλιότερα και τιναζομουν στον ύπνο. Τώρα απλά τις καταλαβαίνω στο λαιμό
    Δεν πίνω δε καπνίζω είμαι 32.χρονων

  7. #82
    Quote Originally Posted by Niki7 View Post
    Εμενα δεν φευγουν με τιποτα και ειναι καθημερινες τις νιωθω πολυ εντονα και ιδιαιτερα το βραδυ που θα ξαπλωσω..δεν την παλευω με τιποτα..και ολοι μου λενε οτι δεν εχω τιποτα και να μαθω να ζω με αυτο..δεν γινεται γιατι δεν τις εχω μια στο τοσο..τις εχω καθε μηνα κρατανε 2 βδομαδες και βαλε
    Εγώ για πρώτη φορά κρατάνε τόσο πολύ είμαι στις 4 εβδομάδες τώρα ,έχω αγανακτήσει ! Πήγα και για βελονισμό ηρέμησα 12ωρες και αυτό ήταν …αρχίζω να ανησυχώ ..

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Έκτακτες και φόβος
    By dream84 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 20
    Last Post: 02-02-2020, 23:51
  2. Αυτός ο φόβος της ανακοπής μ έχει φτάσει στην παρανοια
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-10-2019, 13:23
  3. Περνάει ποτέ αυτός ο φόβος;;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2015, 16:56
  4. αγχος-φοβος-τρομος
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-03-2015, 21:09
  5. Φόβος.. αυτός φταίει για πολλά!!
    By ...a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 26-01-2015, 09:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •