Έκτακτες αυτός ο φόβος και ο τρόμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Έκτακτες αυτός ο φόβος και ο τρόμος

    Ήρθα για δουλειά και ξαφνικά έτσι όπως καθησα στη καρέκλα ένιωσα για δευτερόλεπτα ένα σαν ριπη έκτακτης. Τι έχει νιώσει κανεις έτσι? Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο είμαι στα όρια. Προσπαθώ τόσο πολυ αλλά δεν αντέχω άλλο. Μου εχουν χαλάσει τη ζωή δεν αντέχω αυτή την αίσθηση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ενιωσες εκτακτες στην σειρα χωρις κανονικο χτυπο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Ναι και σήμερα ένιωσα το εξής παλι. Ξαπλωσα από την αριστερή μεριά και ξεκίνησαν τρελές έκτακτες. Το έχει νιώσει κανείς. Είναι τραγικό ρε γμτ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ναι οι έκτακτες σε ριπες είναι ότι χειρότερο και τρομακτικό.
    Νιωθω το ίδιο κάποιες φορές όταν σκύβω μπροστά οχι όταν είμαι στο πλάι. Αν δεν αλλάξω στάση δεν σταματάνε οι έκτακτες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Γιατί ρε παιδι μου όμως αυτό τι πράγμα? Εγώ νιώθω και το στομάχι μου σκατα αυτές τις μέρες. Όσες μέρες το ειχα προσέξει με πολυ μα πολυ αυστηρή δίαιτα ήμουν καλυτερα. Τώρα παλι ενώ δεν τρώω κάτι κακό η καημένη παλι τα ίδια. Εχω απογοητευτεί. Ξαπλωσα με τον φίλο μου παιζαμε και ενώ με είχε αγκαλιά και εγώ ξαπλωμένη από την αριστερη μεριά μου ένιωσα να αρχίζει τρελό πραγμα έκτακτες συνεχόμενες. Σε αυτή τη στάση είχα κάτσει και στον καρδιολογο και τις είχε εντοπίσει και είχε πάθει σοκ πως γίνεται να είναι τόσες πολλές. Δεν αντέχω άλλο περναει κανεις το ίδιο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Μόνο σοκ επαθε; μια απάντηση στο γιατι ουτε αυτός δεν έδωσε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Εκτακτες θεσης είναι, πιεζεται το διάφραγμα.
    Τις αιτίες των έκτακτων τις ξέρουμε πάνω κάτω. Οταν δεν υπαρχει καποιος απο αυτούς τους παράγοντες είναι απλα αυτό που είναι : ένα λάθος της καρδιάς.

    Εγώ είχα τις τελευταίες μέρες καποιες σαν κλωτσια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Και εγώ έχω τέτοιες. Έχω νιώσεις πολλες και διάφορες μορφές είναι πραγματικα τρομερό και τρομακτικό. Προσοαθω να ηρεμώ τον εαυτό μου και να προσεχω τι τρώω και γενικά το στομάχι μου μπας και καλυτερεύει η κατάσταση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ρε παιδια εγω τις περισσοτερες φορες πρωτα νιωθω κατι σαν φουσκωμα, σαν να ανεβαινουν στομαχι διαφραγμα εντερα τα παντα προς τα πανω και μετα ερχονται οι εκτακτες. Ξερω κατα καποιο τροπο πριν τις νιωσω οτι θα τις νιωσω και αναρωτιεμαι αυτο ειναι θεμα στο διαφραγμα? Το εχετε νιωσει η ειμαι η μονη? ΓΓενικα ολη μερα προσπαθω να καταλαβω ποτε ερχονται ποτε φευγουν γιατι πως κτλ κτλ. Δεν λεει να ξεκολλησει το μυαλο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σε νιώθω απόλυτα.... Τα νιώθω και εγώ όλα αυτά γι αυτό προσπαθώ να φτιάξω και το στομάχι μου που είναι και αυτό σκατα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για να βοηθησω μπας και ηρεμησω λίγο. Φοβάμαι τρέμω. Ελπίζω να μην παθω κάτι από αυτές. Είναι στιγμές που μου κόβονται τα ποδια. Δεν καταλαβαίνω γιατί να συμβαίνει. Προχθές στρεσαριστηκα με κάτι οικογενειακό και έγινε χαμός ξεκίνησαν να βαράνε. Είναι όλα που με χαλάνε? Δεν ξέρω γμτ πια

  11. #11
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!
    ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ. ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΚΑΝΑ 2 ΜΑΓΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΧΑΣΙΜΟΤΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ. ΤΙ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ?? ΤΟ ΑΓΧΟΣ. ΑΚΟΜΑ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΛΟΓΩ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΤΑΚΤΩΝ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ. ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΑΥΤΟ? ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ 2 ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΖΩ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΕ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ. ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΞΑΠΛΩΝΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ. ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ. ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΠΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    ποσες εκτακτες κανεις μεσα στην ημερα ειρηνη. δυστυχως ναι πρεπει ν μαθεις να ζεις με αυτες. ειχα αρκετες μερες να νιωσω και ενιοωθα οτι επιτελους με αφησαν και σημερα που πηγα πρωτη μερα δουλεια αγχωθηκα λιγο και ειναι ασταματητες εκτοτε. απαλευτες απλα

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Καλησπερα κ απο εμένα…το τελεφταιο 5μηνο άπειρα συμπτώματα άπειρες εξετάσεις φυσικά όλα Καλα…οι έκτακτες μ ειναι σπάνιες μπορεί να συμβει 1-3 μεσα στην βδομαδα τις οποίες θα τις Καταλάβω μονο εχω βάλει το δάχτυλο στο λαιμό κ πιάσω και κενο που κανουν…πριν 7 μέρες όμως μ συνέβει κατι κ με τρόμαξε πολυ…περπάταγα σε ανηφόρα κ ξαφνικά νιώθω στιγμιαία δύσπνοια του δευτερολέπτου,πιάνω παλμούς κ συναιβει αυτο…παλμος γρήγορος Γτ ανχωθηκα κενο 1/2 δευτερα παλμος κενο παλι 1/2 δευτερα και μετα αρχησε κανονικά τρόμαξα παρα πολυ νόμιζα δν θα χτυπήσει η καρδια μ….δν μ χε ξανασυμβεί Τόσο έντονα….εξετάσεις πριν ενα μηνα τριπλεξ καρδιογράφημα χολτερ κοπώσεως μαγνητικη όλα τέλεια…εκτός απο μια διαλειπουσα προδιεγερση π υπήρχε απο παντα….ήθελα να μάθω νιώθει άλλος τόσο μεγάλο κενο συνεχόμενο….ευχαριστω….

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    εκτακτες στην σειρα ηταν μου συμβαινει συνεχεια. τυχερος εισαι γενικα οποτε αν θες την συμβουλη μου μην το σκεφτεσαι και συνεχισε την ζωη σου πριν αρχισει να αυξανεται ο αριθμος τους.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    45
    Άσε εχω κανει τα παντα και δν μπορω να χαλαρώσω…ξανάβαλα χολτερ έδειξε 13 κολπικές έκτακτε το οποίο μ πάνε ειναι ανευφ σημασιας και οτι ειναι κ καλο π ειναι κολπικες και μ λει όλοι κανουν λιγες φυσιολογικό ειναι και ειχα λει κι συνεχόμενες αλλα δν Καταλαβα τπτ τωρα…τότε το Καλαβα μαλλον Γτ περπατάγα και ήταν πιο έντονοι οι παλμοί και εβαλα και το χέρι μ….να σε Καλα παντως…

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες και φόβος
    By dream84 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 20
    Last Post: 02-02-2020, 23:51
  2. Αυτός ο φόβος της ανακοπής μ έχει φτάσει στην παρανοια
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-10-2019, 13:23
  3. Περνάει ποτέ αυτός ο φόβος;;
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2015, 16:56
  4. αγχος-φοβος-τρομος
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-03-2015, 21:09
  5. Φόβος.. αυτός φταίει για πολλά!!
    By ...a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 26-01-2015, 09:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •