φοβάμαι πολύ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    φοβάμαι πολύ

    καλησπέρα παιδιά .. φοβάμαι παρά πολύ μην πάθω ψύχωση ξαφνικά και βλέπω τον διαβολο σε ένα δικό μου πρόσωπο που αγαπάω πολύ και σκοτώσω
    γενικά έχω πολλές φοβίες
    και από το άγχος έχω αποπροσωποιηση και όταν βλέπω την οικογένεια μου αναρωτιέμαι άμα είναι η οικογένεια μου ενώ ξέρω ότι είναι
    και νιώθω πως έχω χάσει τον εαυτό μου τον παλιό και είμαι μια άλλη .. πείτε μου την γνώμη σας
    παίρνω αντικαταθλιπτικά σερτραλιν 50 mg ένα την μέρα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    καλησπέρα έχω μείζονα κατάθλιψη παίρνω ladose έπαιρνα κ εγώ σερταλίν παλιά νιώθω και εγώ ακριβώς έτσι βλέπω πολλές φορές δαιμονικές μορφές πεντάλφες σε προσωπά μου γνωστά και της οικογενειάς μου κλπ η ότι πεθαίνουν δικοί μου και ότι τους κάνω κακό. καταρχάς μην φοβάσαι δεν είναι δικές σου σκέψεις αυτές και δεν είσαι αυτός ο άνθρωπος που θέλουν οι σκέψεις αυτές να νομίζεις. εγώ προσωπικά πήγα για εξομολόγηση και θα κοινωνήσω τις επόμενες μέρες. επίσης άρχισα να πηγαίνω συχνά εκκλησία την παρασκευή έχει και χαιρετισμούς .διαβάζω ψαλμούς απολυτίκια αγίων κλπ για να διώχνω τις σκέψεις αυτές. .για μένα θέλει συχνή εξομολόγηση και θεία κοινωνία. τα χάπια σε μένα προσωπικά δεν κάναν αυτά που υποσσχέθηκαν και ο ψυχίατρος που παω είναι 50ευρο κουβέντα ένα τέταρτο και δρόμο οπότε σε καμία περίπτωση δεν θα βασιστώ ούτε σε αυτόν ούτε στα αντικαταθλιπτικά για να γίνω καλά αν και εννοείται συνεχίζω να τα παίρνω.επίσης και εγώ νιώθω ότι δεν είμαι πλέον εδώ στο σώμα μου και είμαι αλλού και ότι δεν θα είμαι ποτέ ξανά όπως παλιά.να μιλάς με την οικογενειά σου να τους το πεις και γενικά αν θες να κάνεις και ψυχοθεραπεία αν και για μένα το παν είναι η εξομολόγηση θεία κοινωνία και εκκλησία.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ελα εμενα με λενε κοκκινο διαβολο δεν εχω μαμηθει με κανεναν για λεφτα τωρα γτ ειμαι ετσι 7 χρονων πηγαμε αλανα να παιξουμε μπαλλα μεχρι τα 16 παιζαμε ξυλο ετσι ηταν τοτε η μπαλλα 9 χρονων δουλεψα πρωτη φορα στα χωραφια σχολειο δουλεια μπαλλα καρατε μεχρι τα 16 μετα διαβασμα πανελληνιεσ σχολη μεχρι τα 25 ειχα μια δουλεια στην πολη μια δουλεια στο χωριο σχολη κ μπαλλα στα 5χ5 στα 25 κατι εγινε και απορυθμιστηκε ο οργανισμοσ μου ξεχασα να πω οτι ψιλοεπινα ψιλοκαπνιζα μετα τα 25 μεχρι τα 42 δουλεια στο χωριο κ λιγο μπαλλα να μη στα πολυλογω ειμαι δρομεασ βολλευμπολιστασ κολυμβητησ ποδοσφαιριστησ λιγο μπασκεμπολιστασ αποφοιτοσ λυκειου αποφοιτοσ στρατου σε επιλεκτο σωμα μηχανικοσ απο τει και αγροτησ 35 χρονια κι ειμαι 42
    Δυο τρια πραγματακια που καταλαβα εγω ειναι πρωτον δε φτανει ταλεντο κ προπονηση θελει γνωριμιεσ λεφτα και καποιοσ πρεπει να ενδιαφερθει το λυκειο το βγαλα με φροντιστηρια τη σχολη με θεματα στρατο τον εβγαλα μετα κλαταρα εγινα αγροτησ γτ τιποτα δεν ηταν τοσο σταθερο οταν εισαι αγροτησ εισαι εσυ και τα δεντρα ουτε προπονητεσ ουτε προισταμενοι ουτε αφεντικα τα δεντρα ειναι του παππου μου εχω περασει απο παντου κι εχω αντιμετωπισει τουσ πιο πολλουσ τυπουσ ανθρωπων γι αυτο εγινα διαολακι
    Αυτα απο το μετωπο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    πειτε και κανενα κυριε ελεησον δεν ειναι κακο.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by λενα23 View Post
    καλησπέρα παιδιά .. φοβάμαι παρά πολύ μην πάθω ψύχωση ξαφνικά και βλέπω τον διαβολο σε ένα δικό μου πρόσωπο που αγαπάω πολύ και σκοτώσω
    γενικά έχω πολλές φοβίες
    και από το άγχος έχω αποπροσωποιηση και όταν βλέπω την οικογένεια μου αναρωτιέμαι άμα είναι η οικογένεια μου ενώ ξέρω ότι είναι
    και νιώθω πως έχω χάσει τον εαυτό μου τον παλιό και είμαι μια άλλη .. πείτε μου την γνώμη σας
    παίρνω αντικαταθλιπτικά σερτραλιν 50 mg ένα την μέρα
    Όλα αυτά που περιγράφεις είναι απόρροια της ΙΨΔ και κατ' επέκταση του άγχους. Πρέπει να βρεις κάτι να απασχολείς το μυαλό σου ή να εστιάσεις σε κάποιο στόχο που έχεις στη ζωή σου.

    Είναι κάτι που σου δημιουργεί συνεχείς ερωτήσεις και αμφιβολίες πάνω σε ότι ζήτημα μπορείς να φανταστείς...είτε κοινωνικό είτε υπαρξιακό κλπ κλπ. Δε χρειάζεται να ανησυχείς γιατί κάποια στιγμή θα το ξεπεράσεις. Συζήτησε το και πιο διεξοδικά με τον ψυχοθεραπευτή σου και θα δεις ότι θα σου πει το ίδιο....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Συμφωνω με niaouris !!! Oλα αυτά είναι δαιμονικες επιρροές και μόνο ένας νίκησε και θα νικάει πάντα τον διάβολο, ο ΙΗΣΟΎΣ ΧΡΙΣΤΟΣ!!! Νίκησε τον θάνατο και τον διάβολο με την Ανάσταση του. Κανένας από μας δεν έχει τη δύναμη ούτε την ικανότητα να τον διώξει, ούτε τα φάρμακα φυσικά. Γι αυτό βρείτε πνευματικό και ξεκινήστε εξομολογηση πείτε όλα αυτά τα δαιμονικά που βλέπετε και τις αμαρτίες σας, κοινωνηστε και γενικά ζήστε για τον Χριστό και όλα αυτά θα εξαφανιστούν με τη δύναμη του Χριστού. Δεν διώχνει κανένα φάρμακο τους δαιμονες. Αν θελετε πραγματικη ηρεμια και γαληνη στη ζωη σας χωρις φαρμακα και δαιμονες.

    Προσευχή-Εξομολογηση-Θεια Κοινωνία, είναι ο μόνος δρόμος!!! Και οδηγεί στον Χριστό!!!

Similar Threads

  1. Φοβάμαι πολύ
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-2020, 23:13
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ
    By sallonikios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-02-2012, 16:37
  3. φοβαμαι πολυ...
    By Sublime in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 22
    Last Post: 27-05-2011, 22:16
  4. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 13:13
  5. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 08:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •