ΔΙΑΤΑΡΧΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Έχεις φτάσει στο σημείο να λες οτι θα ήσουν παθητικός στην ερωτική επαφή με άντρα. Πώς φτάνεις σε τέτοιες σκέψεις/συμπεράσματα/ιδέες ενώ δε σε διεγείρει κάτι τέτοιο; Το οτι έχεις ξεκάθαρο στο μυαλό σου τι εστί παθητικός ρόλος στο σεξ μεταξύ αντρών είναι κάτι που μου φαίνεται περίεργο να το γνωρίζει άτομο 20 ετών που δηλώνει οτι δεν διεγείρεται στην σκέψη όλου αυτού.

    Τι ακριβώς εννοείς οταν λες οτι δε θα την ικανοποιήσεις; Οτι δε θα έχεις καλή στύση; Οτι δε θα καταφέρεις να την φέρεις σε οργασμό; Κάτι άλλο;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Διοτι ο ρολος του παθητικου σεξ δεν προυποθετει να κανεις κατι, και αυτο παρεχει ασφαλεια. Ξεκαθαρα πιστευω οτι δεν μπορω να ικανοποιησω μια γυναικα.Ως προς το θεμα με τους ανδρες, οσες φορες εχω φαντασιωθει να κανω κατι με ανδρα αισθανομαι μια αναγουλα(δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως). Πχ ποτε μου δεν ειχα στυση οταν με φανταζομουν με ανδρα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Μιας που δεν μπορούμε να κάνουμε άμεσο διάλογο θα το εκτιμούσα αν απαντούσες σε όλα όσα ρωτάω κάθε φορά.

    Επίσης αν θεωρείς οτι ένας παθητικός κάθεται σαν πτώμα που το βιάζουν μάλλον έχεις δει λάθος κατηγορία πορνό. Πήγαινε σε λιγότερο φετιχιστική κατηγορία γκει πορνό.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Μα δεν εχω δει ποτε γκει πορνο....και ουτε μου ερχεται να δω

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Γιατί συνεχίζεις να διαβάζεις τα μισά από αυτα που γράφω;

    Επαναλαμβάνω:
    Τι ακριβώς εννοείς οταν λες οτι δε θα την ικανοποιήσεις; Οτι δε θα έχεις καλή στύση; Οτι δε θα καταφέρεις να την φέρεις σε οργασμό; Κάτι άλλο;

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Οτι ειμαι ασχημος, εχω αχαρο σωμα, δεν αξιζω σαν εραστης,οτι δεν εχω την αντοχη να κανω σεξ και οτι δεν μπορω να την φερω σε οργασμο. Οτι δεν αξιζω γενικα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Οτι ειμαι ασχημος, εχω αχαρο σωμα, δεν αξιζω σαν εραστης,οτι δεν εχω την αντοχη να κανω σεξ και οτι δεν μπορω να την φερω σε οργασμο. Οτι δεν αξιζω γενικα.
    Πως αναιρούνται όλα αυτά στο σεξ με άντρα; Δε συνεχίζουν να ισχύουν;

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Φιλε μου παρα πολυ καλη ερωτηση θα χρειαστω λιγο χρονο για να μιλησω με τον εαυτο μου και θα σου απαντησω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Φιλε μου παρα πολυ καλη ερωτηση θα χρειαστω λιγο χρονο για να μιλησω με τον εαυτο μου και θα σου απαντησω.
    Εγώ έχω ocd και είχα τις ίδιες σκέψεις

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Αισθανομαι οτι οι γκει ανδρες μεταξυ τους δεν κρινουν (αρνητικα) ο ενας τον αλλο στο σεξ, οποτε υπαρχει ασφαλεια, ενω μια γυναικα θα με κατακρινει. Μηπως ειναι θεμα ανασφαλειας τελικα;

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    και πως ελυσες το θεμα σου;

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Εγώ έχω ocd και είχα τις ίδιες σκέψεις
    και πως ελυσες το θεμα σου;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Αισθανομαι οτι οι γκει ανδρες μεταξυ τους δεν κρινουν (αρνητικα) ο ενας τον αλλο στο σεξ, οποτε υπαρχει ασφαλεια, ενω μια γυναικα θα με κατακρινει. Μηπως ειναι θεμα ανασφαλειας τελικα;
    Οι γκέι άντρες είναι ίσως 10 φορές πιο επικριτικοί μεταξύ τους. Η ομοφοβία υπάρχει και μέσα στη μειονότητα.

    Δε καταλαβαίνω βέβαια τι ακριβώς εννοείς; Θεωρείς οτι οι γκέι κάνουν εκπτώσεις στα γούστα τους; Οτι για έναν άντρα που μια γυναίκα ούτε που θα τον κοιτούσε, οι γκέι θα κάνανε ουρα για τον ίδιο άντρα;
    Το "δεν σε κριτικάρω αρνητικά" δε σημαίνει "μου αρέσεις".

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    και πως ελυσες το θεμα σου;
    Είμαι ακόμα στην αρχή της ψυχοθεραπείας,και η ψυχολόγος μου είπε πως όταν με βασανίζει ένας ψυχαναγκασμός να βάζω την λογική να δουλέψει π.χ εγώ είχα εμμονή να μην μείνει ίχνος σαπούνι στο σώμα μου στο μπάνιο και μου είπε ότι δεν θα πάθεις κάτι με το σαπούνι και έτσι άρχισα να κάνω πιο γρήγορα μπάνιο και να ελέγχω τον ψυχαναγκασμό.Υπαρχουν και φάρμακα για αυτή την διαταραχή (αντικαταθλιπτικά) εγώ πέρνω ένα εδώ και λίγο καιρό.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Οι γκέι άντρες είναι ίσως 10 φορές πιο επικριτικοί μεταξύ τους. Η ομοφοβία υπάρχει και μέσα στη μειονότητα.

    Δε καταλαβαίνω βέβαια τι ακριβώς εννοείς; Θεωρείς οτι οι γκέι κάνουν εκπτώσεις στα γούστα τους; Οτι για έναν άντρα που μια γυναίκα ούτε που θα τον κοιτούσε, οι γκέι θα κάνανε ουρα για τον ίδιο άντρα;
    Το "δεν σε κριτικάρω αρνητικά" δε σημαίνει "μου αρέσεις".
    Νομιζω οτι οι γκει δειχνουν παραπανω κατανοηση, ή καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αποδοχη σεξουαλικοτητας
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-11-2020, 12:45
  2. Ιδεοψυχααγκαστικη διαταρχή και καταθλιψη
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-2018, 23:01
  3. Πρόβλημα σεξουαλικότητας
    By SorKal89 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-2015, 15:22
  4. Έλλειψη σεξουαλικότητας και ερωτικής διάθεσης
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-03-2008, 12:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •