ΔΙΑΤΑΡΧΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Είμαι ακόμα στην αρχή της ψυχοθεραπείας,και η ψυχολόγος μου είπε πως όταν με βασανίζει ένας ψυχαναγκασμός να βάζω την λογική να δουλέψει π.χ εγώ είχα εμμονή να μην μείνει ίχνος σαπούνι στο σώμα μου στο μπάνιο και μου είπε ότι δεν θα πάθεις κάτι με το σαπούνι και έτσι άρχισα να κάνω πιο γρήγορα μπάνιο και να ελέγχω τον ψυχαναγκασμό.Υπαρχουν και φάρμακα για αυτή την διαταραχή (αντικαταθλιπτικά) εγώ πέρνω ένα εδώ και λίγο καιρό.
    Με το σεξουαλικο κομματι;; πως το ελυσες;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Νομιζω οτι οι γκει δειχνουν παραπανω κατανοηση, ή καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου.
    Γενικά θεωρείς οτι όλα είναι όπως τα έχεις διαστρευλωμένα στο μυαλό σου. Κάνε σεξ με μια κοπέλα για να διαπιστώσεις τι ισχύει και τι δεν ισχύει. Κάνε σεξ με την επιδίωξη να περάσεις εσύ καλά.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Με το σεξουαλικο κομματι;; πως το ελυσες;
    Μου είπε ότι οι τσόντες,οι φαντασιώσεις και ο αυνανισμός,δεν έχουνε καμία σχέση με την σεξουαλικότητα

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Γενικά θεωρείς οτι όλα είναι όπως τα έχεις διαστρευλωμένα στο μυαλό σου. Κάνε σεξ με μια κοπέλα για να διαπιστώσεις τι ισχύει και τι δεν ισχύει. Κάνε σεξ με την επιδίωξη να περάσεις εσύ καλά.
    Ευχαριστω πολυ για την συμβουλη!!!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Μου είπε ότι οι τσόντες,οι φαντασιώσεις και ο αυνανισμός,δεν έχουνε καμία σχέση με την σεξουαλικότητα
    Δεν έχει σχέση με τη σεξουαλικότητα εαν ένας στρέιτ άντρας βλέπει γκέι πορνό, φαντασιώνεται να κάνει σεξ με άντρες και αυνανίζεται με αυτές τις σκέψεις;
    Ψυχολόγος δεν είμαι, αλλά θα διαφωνήσω.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Μου είπε ότι οι τσόντες,οι φαντασιώσεις και ο αυνανισμός,δεν έχουνε καμία σχέση με την σεξουαλικότητα
    Τοτε τι εχει σχεση με την σεξουαλικοτητα;;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Τοτε τι εχει σχεση με την σεξουαλικοτητα;;
    Μπρο δύο φορές έχω πάει όλες κι όλες

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by Pitz View Post
    Μπρο δύο φορές έχω πάει όλες κι όλες
    Φίλε είσαι καλά;

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    ναι ναι ολα καλα!!!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Τι κοιτάς 2 ώρες

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Πώς ξέρεις οτι μπορείς να ικανοποιήσεις έναν άντρα και θεωρείς τον εαυτό σου ομοφυλόφιλο ενώ δεν έχεις πάει με άντρα για να ξέρεις αν μπορείς να τον ικανοποιήσεις; Και ενώ ταυτόχρονα έχεις πάει με γυναίκα και υποθέτω πως ξέρεις οτι την ικανοποιούσες σεξουαλικά;



    Γιατί σκέφτεσαι οτι είσαι ομοφυλόφιλος και όχι ασεξουαλικός;
    το ερωτημα που κανει καποιον ομοφυλοφιλο, δεν ειναι το αν μπορει να ικανοποιησει εναν ανδρα, αλλα το αν ικανοποιειται ο ιδιος σεξουαλικα, πηγαινοντας με εναν ανδρα, ο,τι ρολο κι ανε χει (ενεργητικο# παθητικο)...
    το ιδιο ισχυει και αν καποιος "ικανοποιησει" μια γυναικα. πρωτον, μονο η ιδια ξερει αν ικανοποιηθηκε και ΟΧΙ αυτος που εκανε σεξ μαζι της και
    δευτερον, μπορει μια χαρα να ικανοποιηθηκε η γυναικα, αλλα αυτος που εκανε σεξ μαζι της να μην ικανοποιηθηκε και να ικανοποιειται με ανδρες.. το να "μπορει" να παει καποιος με γυναικα, δεν τον κανει στρειτ, πρεπει και να του αρεσει..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Αισθανομαι οτι οι γκει ανδρες μεταξυ τους δεν κρινουν (αρνητικα) ο ενας τον αλλο στο σεξ, οποτε υπαρχει ασφαλεια, ενω μια γυναικα θα με κατακρινει. Μηπως ειναι θεμα ανασφαλειας τελικα;
    λαθος αισθανεσαι...
    το να ειναι καποιος επικριτικος, δεν ειναι θεμα σεξουαλικων προτιμησεων, ουτε θεμα φυλου. ειναι θεμα ανθρωπου.
    ΑΚΟΜΑ και να ισχυε αυτο που λες (που δεν ισχυει), αν δεν σε ικανοποιει σεξουαλικα το σεξ με ανδρες, δεν προκειται να σε ικανοποιησει επειδη "οι γκει δειχνουν κατανοηση". αν μπορουσαμ να ειμαστε στρειτ επειδη ετσι το αποφασιζουμε και το επιλεγουμε κι οχι επειδη η φυση μας μας σπρωχνει εκει, δεν θα υπηρχαν γκει. ολοι στρειτ θα "επελεγαν" να ειναι...
    γκει δεν γινεσαι απο απογοητευση απο το αλλο φυλο. ή εισαι, ή δεν εισαι...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το ερωτημα που κανει καποιον ομοφυλοφιλο, δεν ειναι το αν μπορει να ικανοποιησει εναν ανδρα, αλλα το αν ικανοποιειται ο ιδιος σεξουαλικα, πηγαινοντας με εναν ανδρα, ο,τι ρολο κι ανε χει (ενεργητικο# παθητικο)
    Εδώ εστιάζουμε στη λογική του ατόμου και χρησιμοποιώντας την θα του δείξουμε την διαστρεβλωμένη οπτική του. Οπότε με βάση αυτή τη λογική προσπαθώ να ξετυλίξω τον όλο τρόπο που σκέφτεται για να καταλάβω πως το βλέπει.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το ιδιο ισχυει και αν καποιος "ικανοποιησει" μια γυναικα. πρωτον, μονο η ιδια ξερει αν ικανοποιηθηκε και ΟΧΙ αυτος που εκανε σεξ μαζι της
    Εδώ δε μας ενδιαφέρει το εαν η γυναίκα έδειξε ψευδώς οτι ικανοποιήθηκε αλλά η υποκειμενική αίσθηση που είχε το άτομο για το κατα πόσο την ικανοποίησε.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει μια χαρα να ικανοποιηθηκε η γυναικα, αλλα αυτος που εκανε σεξ μαζι της να μην ικανοποιηθηκε και να ικανοποιειται με ανδρες.. το να "μπορει" να παει καποιος με γυναικα, δεν τον κανει στρειτ, πρεπει και να του αρεσει..
    Εδώ, για να τον έριξε ψυχολογικά ο χωρισμός, προφανώς μπορούσε να ικανοποιηθεί σεξουαλικά απο αυτή τη γυναίκα, σε αντίθετη περίπτωση θα το είχε ξεπεράσει χωρίς "απώλειες".

    Τα σχόλια μου προσεγγίζουν αυτή τη συγκεκριμένη περίπτωση, δε παραθέτουν γενικές αρχές για το τι ισχύει σε ορισμένα σεξουαλικά θέματα.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Αποδοχη σεξουαλικοτητας
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-11-2020, 12:45
  2. Ιδεοψυχααγκαστικη διαταρχή και καταθλιψη
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-2018, 23:01
  3. Πρόβλημα σεξουαλικότητας
    By SorKal89 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-2015, 15:22
  4. Έλλειψη σεξουαλικότητας και ερωτικής διάθεσης
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-03-2008, 12:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •