ΔΙΑΤΑΡΧΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20

    ΔΙΑΤΑΡΧΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΤΗΤΑΣ

    Ειμαι ο χρηστος 20 ετων απο μικρος φοβομουν τον πατερα μου(ακομα τον φοβαμαι) ειναι αυταρχικος αξεστος δεν με καταλαβανει κλπ. Στα 17 μου εκανα την πρωτη μου σχεση με κοπελα περνουσα μαζι της υπεροχα και στο κρεβατι ταιριαζαμε, μου αρεσε πολυ να κανω σεξ μαζι της.Ενιωθα διπλα της σιγουρια ασφαλεια ελευθερια, ειχα εναν ωμο για να ακουμπησει το κεφαλι μου, ο χωρισμος μας μου κοστισε παρα πολυ οπως και σε εκεινη,σπουδαζουμε σε διαφορετικες πολεις. Γενικα ειμαι ενας αγχωδης ανθρωπος με αρκετες φοβιες.Τωρα τελευταια στην πολη που σπουδαζω εχω γνωρισει αρκετους ανθρωπους αλλα και αρκετες δυσκολιες με μαθηματα κλπ. Για καποιο λογο αμφβισβητω την σεξουαλικοτητα μου μετα τον χωρισμο, νιωθω πως δεν μπορω να ικανοποιησω καμια γυναικα και οτι γενικα ειμαι αχρηστος στα παντα(ξερω υπερβολικο αλλα ετσι νιωθω). Τις προαλλες ημουν με μια παρεα με κοριτσια και ενιωσα σεξουαλικη διεργεση για μια απο αυτες και αμεσως με πιασαν οι φοβιες και προσπαθησα να πεισω ενδομιχα τον εαυτο μου οτι δεν μπορω να παω μαζι της. Δηλαδη μετα απο λιγο απαρνηθηκα την ελξη που εχω για αυτην. Απο οσο καταλαβαινω τον εαυτο μου λογο της φοβιας που εχω και της ελλειψης αυτοπεποιθησης προς τις γυναικες εχω πεισει τον εαυτο μου πως ειμαι ομοφυλοφιλος και οτι δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω για αυτο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Ειμαι ο χρηστος 20 ετων απο μικρος φοβομουν τον πατερα μου(ακομα τον φοβαμαι) ειναι αυταρχικος αξεστος δεν με καταλαβανει κλπ. Στα 17 μου εκανα την πρωτη μου σχεση με κοπελα περνουσα μαζι της υπεροχα και στο κρεβατι ταιριαζαμε, μου αρεσε πολυ να κανω σεξ μαζι της.Ενιωθα διπλα της σιγουρια ασφαλεια ελευθερια, ειχα εναν ωμο για να ακουμπησει το κεφαλι μου, ο χωρισμος μας μου κοστισε παρα πολυ οπως και σε εκεινη,σπουδαζουμε σε διαφορετικες πολεις. Γενικα ειμαι ενας αγχωδης ανθρωπος με αρκετες φοβιες.Τωρα τελευταια στην πολη που σπουδαζω εχω γνωρισει αρκετους ανθρωπους αλλα και αρκετες δυσκολιες με μαθηματα κλπ. Για καποιο λογο αμφβισβητω την σεξουαλικοτητα μου μετα τον χωρισμο, νιωθω πως δεν μπορω να ικανοποιησω καμια γυναικα και οτι γενικα ειμαι αχρηστος στα παντα(ξερω υπερβολικο αλλα ετσι νιωθω). Τις προαλλες ημουν με μια παρεα με κοριτσια και ενιωσα σεξουαλικη διεργεση για μια απο αυτες και αμεσως με πιασαν οι φοβιες και προσπαθησα να πεισω ενδομιχα τον εαυτο μου οτι δεν μπορω να παω μαζι της. Δηλαδη μετα απο λιγο απαρνηθηκα την ελξη που εχω για αυτην. Απο οσο καταλαβαινω τον εαυτο μου λογο της φοβιας που εχω και της ελλειψης αυτοπεποιθησης προς τις γυναικες εχω πεισει τον εαυτο μου πως ειμαι ομοφυλοφιλος και οτι δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω για αυτο.
    Φίλε είναι προφανές ότι δεν είσαι γκέι αφού ποτέ δεν σου άρεσαν οι άντρες και αυτό που έχεις είναι εμμονή

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Ομως απο τον φοβο που παραγει το μυαλο προσπαθωντας να πεισω τον εαυτο μου οτι δεν ειμαι εχω κατι σαν "ελξεις" προς ανδρες(οχι στυσεις) δηλαδη αρχισα να τους παρατηρω κλπ, δεν εχω αυνανιστει ποτε σκεπτομενος ανδρα, ουτε οταν αυνανιζομαι πεταγεται στο μυαλο μου καποιος ανδρας. Και μου ερχεται αναγουλα οταν σκεφτομαι να κανω κατι με καποιον ανδρα. Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Αυτά που λες τα έχω περάσει και γω και ήταν όλα στο μυαλό μου,απλά μην δίνεις σημασία γιατί σου έγινε εμμονή, κάνε πράγματα να αποσπας το μυαλό σου και αν συνεχίσει να σε βασανίζει πήγαινε σε μια ψυχολογο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Εχει γινει τρομερη εμμονη, ειναι το πρωτο πραμα που σκεφτομαι οταν ξυπναω και με εχει επηρεασει ψυχοσωματικα και σε αλλους τομεις της ζωη μου. Το δυσκολοτερο πραγμα ειναι να αποσπασω το μυαλο μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Εχει γινει τρομερη εμμονη, ειναι το πρωτο πραμα που σκεφτομαι οταν ξυπναω και με εχει επηρεασει ψυχοσωματικα και σε αλλους τομεις της ζωη μου. Το δυσκολοτερο πραγμα ειναι να αποσπασω το μυαλο μου.
    Πήγαινε σε μια ψυχολογο,αν έχεις λεφτά πήγαινε αύριο, γιατί χωρίς να είμαι σίγουρος και χωρίς να βάζω υπογραφή, φαίνεται ότι έχεις ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή και η ομοφυλοφιλία δεν είναι το μόνο κόλλημα που έχεις το τελευταίο καιρό, χωρίς όμως να είμαι ειδικός, δεν κάνω διάγνωση,για αυτό που πηγαίνε σε ψυχολόγο, οτιδήποτε είτε δημοσίου είτε ιδιωτική

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Οντως δεν ειναι το μονο κολλημα που εχω, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Οντως δεν ειναι το μονο κολλημα που εχω, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου
    Νασε καλα μην ανησυχείς για όλα υπάρχουν λύσεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    ... Απο οσο καταλαβαινω τον εαυτο μου λογο της φοβιας που εχω και της ελλειψης αυτοπεποιθησης προς τις γυναικες εχω πεισει τον εαυτο μου πως ειμαι ομοφυλοφιλος και οτι δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω για αυτο.
    Πώς ξέρεις οτι μπορείς να ικανοποιήσεις έναν άντρα και θεωρείς τον εαυτό σου ομοφυλόφιλο ενώ δεν έχεις πάει με άντρα για να ξέρεις αν μπορείς να τον ικανοποιήσεις; Και ενώ ταυτόχρονα έχεις πάει με γυναίκα και υποθέτω πως ξέρεις οτι την ικανοποιούσες σεξουαλικά;

    Quote Originally Posted by xristos22 View Post
    Ομως απο τον φοβο που παραγει το μυαλο προσπαθωντας να πεισω τον εαυτο μου οτι δεν ειμαι εχω κατι σαν "ελξεις" προς ανδρες(οχι στυσεις) δηλαδη αρχισα να τους παρατηρω κλπ, δεν εχω αυνανιστει ποτε σκεπτομενος ανδρα, ουτε οταν αυνανιζομαι πεταγεται στο μυαλο μου καποιος ανδρας. Και μου ερχεται αναγουλα οταν σκεφτομαι να κανω κατι με καποιον ανδρα. Δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενος
    Γιατί σκέφτεσαι οτι είσαι ομοφυλόφιλος και όχι ασεξουαλικός;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Πιστευω λογο της απογοητευσης που ειχα με το τελος της σχεσης μου αλλα και με την καταπιεση του πατερα μου οδηγηθηκα στο να φοβαμαι να κανω κατι με γυναικα, και ετσι το μυαλο μου καταφευγει στους ανδρες. Δηλαδη με την πιεση που εχω υποστει απο τους γονεις μου εχω καταληξει να εχω πεισει τον εαυτο μου οτι δεν μπορω να κανω τιποτα με γυναικα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Γιατί η πίεση στην οποία αναφέρεσαι σε κάνει να πιστεύεις οτι δε μπορείς να κάνεις κάτι με γυναίκα (πίεση η οποία υπήρχε φαντάζομαι από τον πατέρα και πριν κάνεις κάτι με γυναίκα, αλλά έκανες κάτι με γυναίκα παρά την πίεση) αλλά οτι μπορείς να κάνεις με άντρα; Μιλάμε για σεξ. Σεξ με γυναίκα και σεξ με άντρα. Γιατί θεωρείς οτι μπορείς να ικανοποιήσεις έναν άντρα αλλά οχι μια γυναίκα;

    Μη μου απαντήσεις δε ξέρω. Προσπάθησε να κατανοήσεις την ερώτηση και να βρεις μέσα σου την απάντηση. Με τη χρήση λογικών ερωτήσεων μπορούμε να αντιληφθούμε γνωστικές μας διαστρευλώσεις ή να αποκαλύψουμε σκέψεις που τις έχουμε καλύψει με ένα όνομα που συμφωνεί με την εικόνα που έχουμε για τον εαυτό μας, ώστε να μη νιώσουμε οτι απομακρυνόμαστε από αυτό που γνωρίζουμε οτι είμαστε μέχρι τώρα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Υποθετω οτι πηγαινοντας με καποιον ανδρα θα εχω παθητικο ρολο ενω με γυναικα ενεργητικο και λογο των φοβιων που εχω να κατεφευγω στην σιγουρια της παθητικοτητας.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Αν έχεις φτάσει μέχρι και στο σημείο της επεξεργασίας της σκέψης του τι ρόλο θα είχες με έναν άντρα, μήπως κάνεις παραπάνω σκέψεις για άντρες τις οποίες και αρνείσαι να αποδεχτείς και δεν έχεις αναφέρει εδώ μέσα (ή έχεις πει ψέμματα);

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Λογο της απογοητευσης απο τις γυναικες μου εχει δημιουργηθει αυτη η σκεψη στο μυαλο μου,πχ δεν ειχα ποτε στυση για ανδρα ή να αυνανιζομαι για αυτον.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    20
    Εννοειται πως δεν λεω ψεμματα γιατι να πω; Επισης οταν σκεφτομαι τον ρολο μου με ανδρα δεν διεγειρομαι.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αποδοχη σεξουαλικοτητας
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-11-2020, 11:45
  2. Ιδεοψυχααγκαστικη διαταρχή και καταθλιψη
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-2018, 22:01
  3. Πρόβλημα σεξουαλικότητας
    By SorKal89 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 24-08-2015, 14:22
  4. Έλλειψη σεξουαλικότητας και ερωτικής διάθεσης
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 05-03-2008, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •