Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 116
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    49

    Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτός ο τύπος άντρα;

    Γεια σας.
    Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και λίγο καιρό και αποφάσισα να σας πω το πρόβλημά μου, ζητώντας τη γνώμη σας. Θα προσπαθήσω να σας παραθέσω το θέμα ψυχρά για να πετύχω μία κατά το δυνατόν αμερόληπτη και αντικειμενική απάντηση, που τόσο χρειάζομαι. Γνώρισα τον άντρα μου 25 ετών. Ήταν επίσης 25. Παντρευτήκαμε σε 5 χρόνια. Είμαστε 10 χρόνια παντρεμένοι με 2 παιδιά.
    Όταν γνωριστήκαμε ήμασταν και οι 2 ανεξάρτητοι οικονομικά. Εκείνος έμενε με τους γονείς του ενώ εγώ μόνη μου. Ο έρωτας αμοιβαίος. Στην αρχή μου έκανε εντύπωση πόσο προσκολλημένοι ήταν οι γονείς του σ’ αυτόν. Τον ξυπνούσε κάθε πρωί η μητέρα του και μάλιστα επειδή ξυπνούσε δύσκολα, μετά τις 5-6 προσπάθειες του έτριβε και την πλάτη. Του πήγαινε και στο κρεβάτι τη φρεσκοστυμένη πορτοκαλάδα. Δεν δίσταζε να το κάνει ακόμα και όταν ήμουν και εγώ στο κρεβάτι του μετά από διανυκτέρευση στο σπίτι του. Έχω ακούσει ότι του έτριβε την πλάτη και όταν έκανε το μπάνιο του. Μετά του ετοίμαζε το πρωϊνό του που ήταν φρουτόκρεμα δηλαδή αλεσμένα όλα τα φρούτα εποχής στο μπλέντερ, μαζί με γιαούρτι, μέλι και ξηρούς καρπούς, ακόμα και καρότα. Συχνά συνοδεύονταν και από αυγό μελάτο που του το είχε ξεφλουδίσει και το είχε εμποτίσει με ελαιόλαδο για να είναι θρεπτικό.
    Το βράδυ που γυρνούσε από τη δουλειά πάλι η ίδια μητρική και πατρική φροντίδα. Ο άντρας μου ξάπλωνε για να ξεκουραστεί, αποκοιμιόταν και μετά τον ξυπνούσαν πάλι με δυσκολία οι γονείς του για να φάει. Πάλι το φαγητό ήταν θρεπτικό, συνήθως φρέσκα ψάρια και λαχανικά και οι γονείς όρθιοι από πάνω του έτοιμοι να εκπληρώσουν κάθε επιτραπέζια επιθυμία του. Η δικαιολογία για όλη αυτή τη φροντίδα ήταν ότι ο γιος τους κουραζόταν πολύ λόγω της υπεύθυνης δουλειάς που είχε. Όταν του τηλεφωνούσα το βραδάκι, πιστεύοντας ότι έφτασε η ώρα να μιλήσουμε και να κανονίσουμε τι θα κάνουμε, επειδή όπως σας είπα την έπεφτε για βραδινή σιέστα, απαντούσε ο πατέρας του στο τηλέφωνο και μου έλεγε ένα ξερό «κοιμάται». Και εγώ περίμενα, πότε θα ξυπνήσει, πότε θα τον ταϊσουν, για να μου δώσει ένα στίγμα και να βρεθούμε. Ηλπιζα κάθε φορά ότι σήμερα θα είμαι πιο τυχερή και δεν θα γίνουν τα ίδια, πως θα μου τηλεφωνήσει από τη δουλειά για να φάμε μαζί το βράδυ ή να πάμε σινεμά μιας και εγώ ήμουν εργαζόμενη και δεν μπορούσα να κανονίζω τη βραδινή μου έξοδο με το φίλο μου τα μεσάνυχτα. Αλλά αυτό δεν γινόταν ποτέ.
    Ο φίλος μου με αγαπούσε πολύ, είχαμε πολλά κοινά, ο έρωτας είναι και τυφλός και παντρευτήκαμε. Οι γονείς του έκαναν ότι μπορούσαν για να τον εμποδίσουν. Το θέμα είναι ότι μέχρι σήμερα επιμένει στη πρωινή φρουτόκρεμα και πορτοκαλάδα, με μεγάλη ευλάβεια. Του έχω κάνει λιανά επανειλημμένα ότι αυτό με ξενερώνει πολύ, νιώθω ότι είναι μπούλης και δεν το καταλαβαίνει καθόλου. Δεν είναι ότι επωμίζομαι τον κόπο, είμαστε επιχειρηματίες και οι 2 και έχουμε οικιακό προσωπικό, είναι όμως ότι ξενερώνω. Γκρεμίζεται σαν άντρας στα μάτια μου κάθε μέρα. Και επειδή είναι και πανέξυπνος μου βγάζει το άσπρο μαύρο και δυσκολεύομαι στην επιχειρηματολογία μαζί του για το θέμα. Μία συνηθισμένη του απάντηση είναι ότι δεν δικαιούμαι να γκρινιάζω αφού κουράζεται πολύ στη δουλειά και επί πλέον πληρώνει το οικιακό προσωπικό που του κάνει τη καθημερινή φρουτόκρεμα. Στην αρχή του γάμου μας μάλιστα υποχρέωνε την οικιακή βοηθό να του πηγαίνει την πρωινή πορτοκαλάδα στην τουαλέτα όπου περνούσε πολύ ώρα το πρωί για την ανάγκη του. Εκεί έβαλα τις φωνές και ευτυχώς τουλάχιστον αυτό σταμάτησε. Τα υπόλοιπα όμως δεν σταματάνε με τίποτα. Εκτιμώ το μυαλό του, τις επαγγελματικές του ικανότητες, την αγάπη που μου δείχνει, τη συμπεριφορά του στα παιδιά, αλλά αυτό το θέμα κάθε πρωί έρχεται να μου θυμίζει ότι δεν είναι άντρας αλλά ένα παιδί. Του είχα πει ότι αυτό με πειράζει τόσο ώστε φοβάμαι ότι θα ξενερώσω σεξουαλικά, αλλά δεν το κατάλαβε ποτέ. Τελικά συνέβη βέβαια και αυτό.
    Είναι εμμονή μου που έχω συνδέσει τη φρουτόκρεμα και την πρωινή πορτοκαλάδα, με την έλλειψη αντρισμού ή φυσιολογική αντίδραση κάθε θηλυκού; Πάντως βλέπω ότι ακόμα και το οικιακό προσωπικό κρυφογελάει.
    Θέλω τη γνώμη όλων. Αντρών, γυναικών, ψυχολόγων αν υπάρχουν εδώ, όλες οι γνώμες είναι πολύ σημαντικές για μένα.
    Συγνώμη για το τεράστιο post. Πάντως νιώθω ήδη καλύτερα που τα έγραψα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Ήσουν 25 όταν τον γνώρισες κι αν δεν με γελούν οι μαθηματικές μου γνώσεις ,σήμερα είσαι 40 και με δύο παιδιά...
    Σου πήρε δηλαδή 15 χρόνια (!) για να καταλάβεις πως παντρεύτηκες πριν 10 συναπτά έτη , ένα μπούλη - γιατί περί αυτού πρόκειται ξεκάθαρα..
    Στα 25 σου δίνω το ακαταλόγιστο..
    Στα 30 την ανώριμη κρίση...
    Στα 40 σου αποδίδω την απόλυτη ευθύνη , που βρίσκεσαι στην ανάγκη να απευθυνθείς σ\' ένα δημόσιο φόρουμ για να σου πει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του για το τι να κάνεις....

    Δεν είμαι γυναίκα , αλλά αν η επίδοξη σύντροφος μου για να ξυπνήσει έπρεπε να τη τρίβουν στη πλάτη και να τρώει αυγά μελάτα για ν\' ανοίξει το μάτι της, δεν θα έκλεινε ούτε μια βδομάδα μαζί μου - αν έκανε καλό κρεβάτι άντε να τη κρατούσα κανένα δίμηνο για να κάνω πλάκα...
    Για να κάνω και δυο παιδιά μαζί της - κάτι δεν θα πήγαινε καλά με μένα...

    Για ψάξου λίγο.....

    Υ.Γ. Σόρι αν σε αποπαίρνω, αλλά σε καιρούς οικονομικής κρίσης ακούω για βούτυρα, μέλια , μελάτα αυγά κι εντριβές - που δεν φταίνε σε τίποτε όλα τούτα τα υγιεινά - και χάνω λίγο από την αυτοσυγκράτηση μου.
    Αν με δεις σε άλλα θρέντς, διατηρώ αμέριστη ψυχραιμία και υπομονή, εδώ μ\' έβγαλες λίγο από τα νερά μου...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Πράγματι πολύ ξενερωτικό το σκηνικό. Αυτό δεν μου άρεσε ποτέ να μου το κάνουν οι γυναίκες, να το κάνω εγώ σ\'αυτές ναι lol. \'Αντρας είμαι αλλά δεν μου αρέσουν αυτές οι γυναίκες που έχουν τον πασά τους, κι άμα μου τα έκανε αυτά η μητέρα μου θα της είχα βάλει άγρια τις φωνές και θα την έβριζα κιόλας. :D Πάντως αυτή η αντίδραση είναι ασυνήθιστη σε γυναίκα, στις περισσσότερες γυναίκες αρέσει πολύ να το κάνουν στον άντρα αυτό, εσένα μήπως σε πειράζει το ότι το έκανε η μητέρα του, άρα σε βάζει σε σύγκριση μαζί της ; Κοίτα εγώ μπορεί να\'μαι τελείως παλαβός αλλά μέσα από την παλαβομάρα μου έχω γίνει πολύ καλός ψυχολόγος των άλλων με τα χρόνια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Από την άλλη και μια γυναίκα που κάθεται όλη μέρα και περιμένει τον άλλο να τα κάνει όλα ξενερωτικό κι αυτό. Νοιώθεις ότι ζεις με μια άρρωστη ή με μια γριά.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    49
    Originally posted by sabb
    Ήσουν 25 όταν τον γνώρισες κι αν δεν με γελούν οι μαθηματικές μου γνώσεις ,σήμερα είσαι 40 και με δύο παιδιά...
    Σου πήρε δηλαδή 15 χρόνια (!) για να καταλάβεις πως παντρεύτηκες πριν 10 συναπτά έτη , ένα μπούλη - γιατί περί αυτού πρόκειται ξεκάθαρα..
    Στα 25 σου δίνω το ακαταλόγιστο..
    Στα 30 την ανώριμη κρίση...
    Στα 40 σου αποδίδω την απόλυτη ευθύνη , που βρίσκεσαι στην ανάγκη να απευθυνθείς σ\' ένα δημόσιο φόρουμ για να σου πει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του για το τι να κάνεις....

    Δεν είμαι γυναίκα , αλλά αν η επίδοξη σύντροφος μου για να ξυπνήσει έπρεπε να τη τρίβουν στη πλάτη και να τρώει αυγά μελάτα για ν\' ανοίξει το μάτι της, δεν θα έκλεινε ούτε μια βδομάδα μαζί μου - αν έκανε καλό κρεβάτι άντε να τη κρατούσα κανένα δίμηνο για να κάνω πλάκα...
    Για να κάνω και δυο παιδιά μαζί της - κάτι δεν θα πήγαινε καλά με μένα...

    Για ψάξου λίγο.....

    Υ.Γ. Σόρι αν σε αποπαίρνω, αλλά σε καιρούς οικονομικής κρίσης ακούω για βούτυρα, μέλια , μελάτα αυγά κι εντριβές - που δεν φταίνε σε τίποτε όλα τούτα τα υγιεινά - και χάνω λίγο από την αυτοσυγκράτηση μου.
    Αν με δεις σε άλλα θρέντς, διατηρώ αμέριστη ψυχραιμία και υπομονή, εδώ μ\' έβγαλες λίγο από τα νερά μου...
    Δεν παρεξηγούμαι, ίσα-ίσα χάρηκα με την απάντησή σου. Εχω την ίδια γνώμη με σένα και γιαυτό ακριβώς απευθύνθηκα σε φόρουμ. Γιατί κοντεύει να με βγάλει τρελλή που ξενερώνω με αυτές τις συνήθειες.
    Οπως είπες και εσύ, στα 25 και στα 30 δεν τα ξέρουμε όλα. Δεν φαντάστηκα ότι θα τα συνέχιζε και στον έγγαμο βίο. Εγώ στη θέση του θα ντρεπόμουν πολύ. Αυτός δεν το βλέπει έτσι. Ισα ίσα που είναι περήφανος για τις υγιεινές του συνήθειες :(
    Και εγώ ξενερώνω. Το σεξ μου έχει γίνει απλώς συζυγικό καθήκον, δεν μπορώ να λειτουργήσω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    Θα διαφωνήσω με τους προηγούμενους.....

    Originally posted by Jane
    Εκτιμώ το μυαλό του, τις επαγγελματικές του ικανότητες, την αγάπη που μου δείχνει, τη συμπεριφορά του στα παιδιά...
    Νομίζω πως αυτά που αναφέρεις είναι ισχυρά αφροδισιακά που σε συνδυασμό με την οικονομική ευμάρεια που αναφέρεις το σύνολο των γυναικών θα εκτιμούσε... και θα παράβλεπε μια συνήθεια που την βρίσκεις παιδική, είναι ωστόσο πολύ υγιεινή.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    3
    Γεια σου jane. Απ\' ο τι καταλαβαινω αυτές οι ιδιαιτεροτητες του συντρόφου σου δε σταματησαν να υπαρχουν ποτε κατα τη διαρκεια της ζωης του. Αρχικα η μητερα του, που φροντιζε να του τα εχει ολα ετοιμα, υστερα η οικονομικη σας κατασταση που τον ευνοησε.
    Πιστευω οτι το ξενερωμα σου οφειλεται σε πολυ επιφανειακα πραγματα. Το γεγονος οτι δεν εχει την αξιωση να του ετοιμαζεις εσυ ολα αυτα και τον κοπο τον κανει αλλος, το μονο που θα με προβληματιζε θα ηταν αν εκεινος θα ειχε την απαιτηση να του τα φτιαχνεις εσυ ολα αυτα απουσια του υπηρετικου προσωπικου. απ οτι καταλαβαινω βλεπεις σ αυτον ενα χαρισματικο ατομο με οξυνοια. καποια στιγμη, περνας μια φαση συνηθειας και ρουτινας, λιγο βαριεσαι στη σχεση σας και το αποδιδεις σ αυτες τις περιεργες συνηθειες του. Σε ολους μας συμβαινει να περναμε δυσκολες φασεις με το συντροφο μας. νομιζω οτι δε φταιει εκεινος αν μεγαλωσε με τους συγκεκριμενους γονεις που του παρειχαν ολα αυτα. αν πραγματικα τον αγαπας, σκεψου ολες τις καλοπερασεις που θυσιασε εκεινος για να αφοσιωθει στην οικογενεια σας. Αυτο ειναι ενα υπολειμα της προηγουμενης του ζωης. του θυμιζει παιδικα χρονια, και βλεποντας οτι εχει τη δυνατοτητα, το διατηρησε, και εφοσον κανει και καλο στην υγεια του. μπορει εσυ να το συνδεεις με συμπτωματα βουτυροπαιδου, ομως εκεινος το βλεπει ως κατι απολυτα φυσιολογικο. αλλοστε, σκεψου ποσα περιεργα πραγματα μπορει να βλεπει κι αυτος στις δικες σου συνηθειες κι ομως τα προσπερναει. πιστευω οτι μεσα σου κρυβεις πολλη αγαπη γι αυτον κι οτι περνατε μια φαση ηπιας σεξουαλικης ζωης. Αν τωρα σε ενοχλει τοοοοοοσο πολυ αυτο προσπαθησε να του το εξηγησεις με μεγαλυτερη σαφηνεια. Να θεωρεις τον εαυτο σου τυχερο που εχεις παιδακια, εναν εξυπνο ανθρωπο διπλα σου να σε αγαπαει (γιατι πιστευω οτι σε αγαπαει), και εχετε τετοια οικονομικη ανεση,και ειστε ολοι υγιεις. μικροδυσκολιες ειναι αυτες που συντομα θα περασουν.
    προσωπικες μου αποψεις παντα.
    καλη τυχη!

  8. #8
    Φίλη τζειν....σίγουρα το μόνο προβλημα σου δεν είναι πως απαιτεί ο αντρας σου φρουτοκρεμα το πρωί. Έχει πιο βαθιά θέματα το ξενέρωμα σου και το ξέρεις πολύ καλά. Αν ήσουν ευτυχισμενη και ερωτευμένη μαζί του θα ήταν για σένα μια χαριτωμένη συνήθεια που θα του έκανες πλάκα γι αυτή και θα γελούσατε.
    Θεωρώ πως εσύ έχεις εμμονή με αυτό γιατί αρνείσαι να δεις την πραγματική αιτία του προβλήματος.
    Εγώ κάθε Κυριακή πάω για εφημερίδες και πρωινό και αν δεν του πάρω τυρόπιτα απ\' το φούρνο που λατρεύει ρίχνουμε πολύ γέλιο για το πόσο κακομαθημένος είναι αφού γκρινιάζει συνέχεια πως δεν του αρέσει. Το βραδυ αν δεν του χαιδέψω την πλάτη δεν κοιμάται, αλλά ξέρεις κάτι?
    Αν δεν το κάνω γιατί τον ταλαιπωρώ με ναζάκια, νιώθω πως κάτι μας λείπει. Μήπως λοιπόν είναι αλλού το πρόβλημα;
    Σεξουαλικά είστε καλά?

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    91
    Νομίζω, Jane, ότι με τη φρουτόκρεμα και την πορτοκαλαδίτσα κατά κάποιο τρόπο \"φέρνει\" τη μαμά του στο σπίτι. Κι αυτό είναι που δεν αντέχεις. Κι εκείνος, όταν του λες να κόψει τη συνήθεια της φρουτόκρεμας, ίσως νιώθει ότι του λες να ξεκόψει από τη μαμά του. Και δεν θέλει, αφού τόσα χρόνια το δεχόσουν (για τους δικούς σου λόγους).

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Jane


    Τον ξυπνούσε κάθε πρωί η μητέρα του και μάλιστα επειδή ξυπνούσε δύσκολα, μετά τις 5-6 προσπάθειες του έτριβε και την πλάτη. Του πήγαινε και στο κρεβάτι τη φρεσκοστυμένη πορτοκαλάδα. Δεν δίσταζε να το κάνει ακόμα και όταν ήμουν και εγώ στο κρεβάτι του μετά από διανυκτέρευση στο σπίτι του. Έχω ακούσει ότι του έτριβε την πλάτη και όταν έκανε το μπάνιο του. Μετά του ετοίμαζε το πρωϊνό του που ήταν φρουτόκρεμα δηλαδή αλεσμένα όλα τα φρούτα εποχής στο μπλέντερ, μαζί με γιαούρτι, μέλι και ξηρούς καρπούς, ακόμα και καρότα. Συχνά συνοδεύονταν και από αυγό μελάτο που του το είχε ξεφλουδίσει και το είχε εμποτίσει με ελαιόλαδο για να είναι θρεπτικό.

    δεν βλεπω που βλεπεις το προβλημα στον αντρα σου,
    αυτος ειχε ηδη δρομολογησει την ζωη του και στην συνεχεια φροντισε να την εχει και στην υπολοιπη ζωη του χωρις να σε επιβαρυνει οπως γραφεις.

    Το οτι εσυ ξενερωνεις ειναι δικο σου προβλημα,
    δειχνει οτι απλα δεν ταιριαζεται.

    Τωρα αν αυτο το καταλαβες μετα απο Χ χρονια,
    και παλι η ευθυνη ειναι δικη σου.


    Δεν καταλαβαινω ομως τι ζητας αυτη την στιγμη απο την ζωη σου....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    Originally posted by krino

    δεν βλεπω που βλεπεις το προβλημα στον αντρα σου,
    αυτος ειχε ηδη δρομολογησει την ζωη του και στην συνεχεια φροντισε να την εχει και στην υπολοιπη ζωη του χωρις να σε επιβαρυνει οπως γραφεις.

    Το οτι εσυ ξενερωνεις ειναι δικο σου προβλημα,
    δειχνει οτι απλα δεν ταιριαζεται.

    Τωρα αν αυτο το καταλαβες μετα απο Χ χρονια,
    και παλι η ευθυνη ειναι δικη σου.


    Δεν καταλαβαινω ομως τι ζητας αυτη την στιγμη απο την ζωη σου....
    Κρινο!!!
    Μηπως πρεπει να βαλω και την δραστηριοτητα της φρουτοκρεμας στις ηδη υπαρχουσες δραστηριοτητες προς τον συζυγο;;;
    Λες να το δει θετικα και να μου λυθουν τα θεματα μου;

    Παντως Jane, εαν ειχα οικιακο προσωπικο θα ζηταγα και εγω την φρουτακρεμα μου καθε πρωι, καθως και ελαφρυ μασαζ για κυτταριτιδα, και αλειμα με αιθερια ελαια για χαλαρωση!!

    Μην χαλιεσαι Jane, το θετικο ειναι οτι ναι μεν κανει κατι που του θυμιζει την παιδικη του ηλικια και την μαμα του, αλλα απο την αλλη δεν του το κανει ακομα η μαμα του(ευτυχως!!!)
    Απο εκει και περα σκεψου οτι ειναι αν μη τι αλλο μια υγιεινη συνηθεια που κανει τον αντρα σου πιο γερό.

    Αχ βρε Jane, μακαρι να\'χα τα προβληματα σου και τι δεν θα εδινα!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    49
    Originally posted by krino
    Originally posted by Jane


    Τον ξυπνούσε κάθε πρωί η μητέρα του και μάλιστα επειδή ξυπνούσε δύσκολα, μετά τις 5-6 προσπάθειες του έτριβε και την πλάτη. Του πήγαινε και στο κρεβάτι τη φρεσκοστυμένη πορτοκαλάδα. Δεν δίσταζε να το κάνει ακόμα και όταν ήμουν και εγώ στο κρεβάτι του μετά από διανυκτέρευση στο σπίτι του. Έχω ακούσει ότι του έτριβε την πλάτη και όταν έκανε το μπάνιο του. Μετά του ετοίμαζε το πρωϊνό του που ήταν φρουτόκρεμα δηλαδή αλεσμένα όλα τα φρούτα εποχής στο μπλέντερ, μαζί με γιαούρτι, μέλι και ξηρούς καρπούς, ακόμα και καρότα. Συχνά συνοδεύονταν και από αυγό μελάτο που του το είχε ξεφλουδίσει και το είχε εμποτίσει με ελαιόλαδο για να είναι θρεπτικό.

    δεν βλεπω που βλεπεις το προβλημα στον αντρα σου,
    αυτος ειχε ηδη δρομολογησει την ζωη του και στην συνεχεια φροντισε να την εχει και στην υπολοιπη ζωη του χωρις να σε επιβαρυνει οπως γραφεις.

    Το οτι εσυ ξενερωνεις ειναι δικο σου προβλημα,
    δειχνει οτι απλα δεν ταιριαζεται.

    Τωρα αν αυτο το καταλαβες μετα απο Χ χρονια,
    και παλι η ευθυνη ειναι δικη σου.


    Δεν καταλαβαινω ομως τι ζητας αυτη την στιγμη απο την ζωη σου....
    Δεν το κατάλαβα τώρα όπως λες για Χ χρόνια. Το κατάλαβα στον πρώτο χρόνο της σχέσης αλλά νόμιζα ότι στο δικό μας σπίτι και με την αποχώρηση από το πατρικό του θα το άλλαζε αυτό. Δεν έχω δει και πολλούς 35άρηδες άλλωστε, παντρεμένους με παιδιά ή μη να τρώνε φρουτόκρεμες. Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό ότι θα συνέχιζε αυτή τη μωρουδιακή συνήθεια δεδομένου ότι επαγγελματικά είναι πολύ δυνατός και σκληρός, σωστό λιοντάρι.
    Οσο για το τι ζητάω από τη ζωή μου που διερωτάσαι, δεν ζητάω από τη ζωή μου. Από εσάς ζήτησα τη γνώμη σας. Τις γυναίκες αν θα ξενέρωναν και τους άντρες πώς το βλέπουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Jane
    Του είχα πει ότι αυτό με πειράζει τόσο ώστε φοβάμαι ότι θα ξενερώσω σεξουαλικά, αλλά δεν το κατάλαβε ποτέ. Τελικά συνέβη βέβαια και αυτό.
    Είναι εμμονή μου που έχω συνδέσει τη φρουτόκρεμα και την πρωινή πορτοκαλάδα, με την έλλειψη αντρισμού ή φυσιολογική αντίδραση κάθε θηλυκού; Πάντως βλέπω ότι ακόμα και το οικιακό προσωπικό κρυφογελάει.
    Θέλω τη γνώμη όλων. Αντρών, γυναικών, ψυχολόγων αν υπάρχουν εδώ, όλες οι γνώμες είναι πολύ σημαντικές για μένα.
    jane καλως ήρθες:)

    εμενα μου εμειναν τρια πραγματα απο οσα γραφεις. το πρωτο ειναι το ποσο σημαντικη ειναι η γνωμη των άλλων: μηπως αυτο εχει να κανει με το ποσο καθοριστικη ειναι για την ζωη σου κ το πώς φαινεσαι? μιλας για το προσωπικο που κρυφογελαει, θελεις την γνωμη ολων κ ρωτας αν υπάρχει γυναικα που της αρεσει αυτος ο τυπος αντρα. αν εσενα δεν σ αρεσει, πώς εχει τοση σημασια το τί λενε οι άλλοι?

    το δευτερο σημειο ειναι μια σταση του αντρα σου που περιγραφεις σαν το συνδρομο μπουλη. εγω διαβαζοντας την περιγραφη να σου πώ οτι δεν γελασα θα ταν ψεμμα...ομως απορησα, τοσα χρονια μετά το προσεξες ή τοσα χρονια μετά ξενερωσες? πανω σ αυτο ήθελα να σε ρωτήσω, αυτη η σταση η παιδικη, ή παλιμπαιδισμου ή οπως θελεις πες την, συνοδευεται απο άλλα συμπτωματα? δλδ, ποσο χωρο εχουν οι γονεις του? ποσο αυτονομος ή ανεξαρτητος αισθανεσαι πως ειναι?

    last but not least κραταω το σεξουαλικο κομματι: πιστεύεις πώς ειναι η παραπανω σταση του αντρα σου που σε εκανε να ξενερωσεις κ σεξουαλικα? αν αυτο εχει συμβει τελευταια, πώς θεωρεις οτι δεν σε επηρεασε κ νωριτερα χρονικα αυτη του η σταση, με δεδομενο οτι δεν ειναι κατι που προεκυψε τελευταια αλλα υπάρχει απο την αρχη της γνωριμιας σας....

    αυτα:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    49
    Σοφία στη πρώτη σου ερώτηση για τη γνώμη των άλλων έχω να πω πως την θέλω όχι για να ρυθμίσει τα συναισθήματά μου, αλλά για να δυναμώσει ή όχι την επιχειρηματολογία μου απέναντί του.
    Εγώ του λέω ότι όλες οι φυσιολογικές γυναίκες θα ξενέρωναν ενώ εκείνος το εντοπίζει σε προσωπικό μου θέμα. Για μένα δεν είναι ένα προσωπικό βίτσιο σαν να λέγαμε δηλαδή ότι με ξενερώνει το τάδε χρώμα πουκάμισο ή η τάδε μυρωδιά της κολώνιας. Αντίθετα πιστεύω ότι όλες οι γυναίκες ξενερώνουν στην ιδέα ενδεχόμενα να είναι ο άντρας τους μπούλης όπως και όλοι οι άντρες πχ ξενερώνουν με μια τριχωτή γυναίκα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Jane,

    To τι αρέσει σε σένα είναι καθαρά υποκειμενικό.
    Δλδ σε όλους πρέπει να αρέσει το ίδιο?

    Το τι κάνουμε στο κρεβάτι και με ποιον το κάνουμε, είναι ίσως από τα λίγα πράγματα στην ζωή μας, που δεν χωράνε κανόνες και πρέπει.

    Προσωπικά, δεν με χαλάει αν θέλει να φάει φρουτόκρεμα, μετά από ένα πολύ καλό σεξ.
    Ίσα ίσα, θα έτρωγα και εγώ μαζί του.:)

    Όπως είπανε και πιο πάνω, αυτό που έχει αλλάξει είσαι εσύ.Προφανώς δεν σου αρέσουνε πράγματα που σου αρέσανε παλιά.
    Γιατί λοιπόν δεν το δέχεται αυτό ο εαυτός σου, παρά ψάχνεις να βρεις άλλους για να σε ενισχύσουν?
    Δεν είναι καθόλου κακό να μην σου αρέσει κάτι!
    Απλά πρέπει να βρεις το γιατί και πως

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •