Αλλαγή φύλου;!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6

    Αλλαγή φύλου;!

    Καλησπέρα στο forum
    Έχω καιρό να μπω αλλά θα ήθελα την συμβουλή σας
    Ας πούμε ότι ονομάζομαι Σάκης
    είμαι 33χρ και μέχρι κάποια χρόνια πριν (μέχρι τα 20-22) αντιμετώπιζα την σεξουαλικότητα του σαν gay άντρας
    Μεγαλωνοντας καταλάβαινα ότι αυτό δεν ήταν αρκετό
    Φανταζόμουν τον εαυτό μου σαν γυναίκα , σαν μια κανονική γυναίκα ,να ζω και να υπάρχω
    Δεν αγαπάω τον εαυτό μου σαν αγόρι , δεν ξέρω είναι κάτι που με αφήνει παγερά αδιαφορο
    Από μια ηλικία περίπου 22 χρ κ έπειτα άρχισα να ντύνομαι ως crossdresser μέσα στο σπίτι περιστασιακά έως συχνά και να σεξουαλικα να λειτουργώ πάντα έτσι και όχι ως ένα απλό αγόρι
    Διαβάζω και θέλω να πάω σε ένα ψυχολόγο να μιλήσω για το πως αισθάνομαι και να ζητήσω μια γνώμη ενός ειδικού , αλλά δεν σας κρύβω ότι 1) η ηλικία μου σε συνδυασμό το ότι πρέπει στην οικογένεια σου να ανακοινωσεις κάτι τέτοιο και στον περίγυρο σου είναι ένα ΑΣΗΚΩΤΟ βάρος που μόνο που το σκέφτομαι να του κοινοποιούσα μια τέτοια μου επιθυμία της αλλαγής φύλου θα τους «σκότωνα» (ξέρουν ότι είμαι γκει βέβαια)
    Εσάς ποια είναι η γνώμη σας ; Έχετε κάποια αντίστοιχη εμπειρία; Θα ήθελα τα σχόλια σας
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    Σάκης

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    ισως το πιο δυσκολο κομματι ειναι να αποδεχθεις και να υποστηριξεις το φυλο στο οποιο γεννηθηκες... ισως δεν ειναι ευκολο εδω να παρεις συμβουλες και να σε πουν κανε αυτο που θελεις πραγματικα... η γνωμη ενος ειδικου εδω ειναι αρκετα πολυτιμη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:08.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..
    Όταν σπάσεις το χέρι σου, κάτσε σπίτι και περίμενε να κολλήσει από μόνο του.
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:08.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:09.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:09.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    πλησιασε τον Χριστο και πηγαινε για εξομολογηση και θεια κοινωνια και χαιρετισμους μονο ο Χριστος μας αγαπαει και αυτος θα σου πει τι να κανεις ακριβως.μην εμπιστευεσαι την ζωη σου σε ψυχιατρους ψυχολογους και δηθεν "ειδκους".
    εσυ, γιατι παιρνεις φαρμακα και δεν πας για εξομολογηση, αφου δεν εμπιστευεσαι τους ειδικους;
    παπαδες στα δινουν τα φαρμακα;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Love_Sorrow View Post
    Καλησπέρα στο forum
    Έχω καιρό να μπω αλλά θα ήθελα την συμβουλή σας
    Ας πούμε ότι ονομάζομαι Σάκης
    είμαι 33χρ και μέχρι κάποια χρόνια πριν (μέχρι τα 20-22) αντιμετώπιζα την σεξουαλικότητα του σαν gay άντρας
    Μεγαλωνοντας καταλάβαινα ότι αυτό δεν ήταν αρκετό
    Φανταζόμουν τον εαυτό μου σαν γυναίκα , σαν μια κανονική γυναίκα ,να ζω και να υπάρχω
    Δεν αγαπάω τον εαυτό μου σαν αγόρι , δεν ξέρω είναι κάτι που με αφήνει παγερά αδιαφορο
    Από μια ηλικία περίπου 22 χρ κ έπειτα άρχισα να ντύνομαι ως crossdresser μέσα στο σπίτι περιστασιακά έως συχνά και να σεξουαλικα να λειτουργώ πάντα έτσι και όχι ως ένα απλό αγόρι
    Διαβάζω και θέλω να πάω σε ένα ψυχολόγο να μιλήσω για το πως αισθάνομαι και να ζητήσω μια γνώμη ενός ειδικού , αλλά δεν σας κρύβω ότι 1) η ηλικία μου σε συνδυασμό το ότι πρέπει στην οικογένεια σου να ανακοινωσεις κάτι τέτοιο και στον περίγυρο σου είναι ένα ΑΣΗΚΩΤΟ βάρος που μόνο που το σκέφτομαι να του κοινοποιούσα μια τέτοια μου επιθυμία της αλλαγής φύλου θα τους «σκότωνα» (ξέρουν ότι είμαι γκει βέβαια)
    Εσάς ποια είναι η γνώμη σας ; Έχετε κάποια αντίστοιχη εμπειρία; Θα ήθελα τα σχόλια σας
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    Σάκης
    κι αλλοι εχουν πει σε γονεις η σε περιγυρο οτι ειναι ειτε γκει, ειτε θελουν να αλλαξουν φυλο.
    κανεις δεν πεθανε απο τις αποκαλυψεις.
    καλα τα λες. με ψυχολογο πρεπει να συζητησεις.
    γιατι το καθυστερεις τοσα χρονια; δεν θα λυθει μονο του...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Η γνώμη μου αυτή είναι και δεν αλλάζει!!! Και ότι και να μου πει κάποιος ότι ειμαι δεν με πειράζει γιατί ο λόγος που έγραψα είναι να κάνω τον φίλο να καταλάβει ότι είναι σε λάθος δρόμο και θα βρει αδιεξοδο. Είτε σας αρέσει είτε σας τσούζει και δεν μπορειτε να το χωνεψετε, ο Θεός μας έκανε και μας βλέπει και είναι μεγάλη αμαρτια και η ομοφυλοφιλία και η αλλαγή φύλου. Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει όμως να έχετε κατά νου ότι ξεκίνησε 3ος Παγκοσμιος πόλεμος και θα πέσει πεινα. Γυρίστε στον Θεο τώρα όσο υπάρχει χρόνος. Τα βλέπετε στις ειδήσεις προς τα που πάει το πράγμα. Και άμα το ψάξετε θα μάθετε κι άλλα.
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:10.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by MJT1420 View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    Παρεμπιπτόντως μη συμφωνείς τόσο με τον niaouris, θα παρεξηγηθείς. Απορώ γιατί έκανες account σε forum ψυχολογίας από τη στιγμή που δε συμφωνείς με τις προσεγγίσεις της συγκεκριμένης επιστήμης! Να υποθέσω το έκανες για να ενισχύεις τα λεγόμενα του niaouris;(!)
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:10.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    Παρεμπιπτόντως μη συμφωνείς τόσο με τον niaouris, θα παρεξηγηθείς. Απορώ γιατί έκανες account σε forum ψυχολογίας από τη στιγμή που δε συμφωνείς με τις προσεγγίσεις της συγκεκριμένης επιστήμης! Να υποθέσω το έκανες για να ενισχύεις τα λεγόμενα του niaouris;(!)
    Εαν ουσιαστικα καταλαβαινες αυτα που γραφω και δεν ειχες στο μυαλο σου το τι θα γραψεις για να με κοροιδεψεις, θα καταλαβαινες και τον λογο που ειμαι εδω και γραφω. Εφοσον ντρεπεσαι μπορεις να με κανεις αγνοηση για να μη ξαναδεις δικα μου λογια και ντραπεις! τοσο απλα!
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:10.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by MJT1420 View Post
    Εαν ουσιαστικα καταλαβαινες αυτα που γραφω και δεν ειχες στο μυαλο σου το τι θα γραψεις για να με κοροιδεψεις, θα καταλαβαινες και τον λογο που ειμαι εδω και γραφω. Εφοσον ντρεπεσαι μπορεις να με κανεις αγνοηση για να μη ξαναδεις δικα μου λογια και ντραπεις! τοσο απλα!
    Εαν το είδες σαν κοροϊδία τότε μάλλον ντρέπεσαι κι εσύ κατα βάθος για όλα αυτα που λες.
    Όχι δε θα σου κάνω αγνόηση. Υπάρχουν στιγμές που μου αρέσει να βλέπω και παρατράγουδα. Είναι αυτές οι στιγμές που θέλω απλά να χαλαρώνω μη καταβάλλοντας την παραμικρή προσπάθεια για γνωστική επεξεργασία διότι πολύ απλά δεν την απαιτεί το περιεχόμενο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Εαν το είδες σαν κοροϊδία τότε μάλλον ντρέπεσαι κι εσύ κατα βάθος για όλα αυτα που λες.
    Όχι δε θα σου κάνω αγνόηση. Υπάρχουν στιγμές που μου αρέσει να βλέπω και παρατράγουδα. Είναι αυτές οι στιγμές που θέλω απλά να χαλαρώνω μη καταβάλλοντας την παραμικρή προσπάθεια για γνωστική επεξεργασία διότι πολύ απλά δεν την απαιτεί το περιεχόμενο.
    οταν λες οτι εκανα προφιλ για να συμφωνω με niaouris δεν ειναι κοροιδια? εγω δεν εχω κανενα λογο να ντρεπομαι για αυτα που λεω γιατι προφανως για να τα λεω καποιες εμπειριες εχω και θελω να καταλαβουν και αλλοι και να βοηθηθουν. απο κει και περα ο καθενας ας λεει και ας κανει οτι θελει. και εαν δεν τα πιστευες καθολου καταβαθος, δεν θα προσπαθουσες να με βγαλεις παρατραγουδο. εγω ξερω οταν κατι μας φαινεται παρατραγουδο δεν ασχολουμαστε. καλο βραδυ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 31-03-2022 at 18:10.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Nikolaus View Post
    Όταν σπάσεις το χέρι σου, κάτσε σπίτι και περίμενε να κολλήσει από μόνο του.
    η ιατρικη εχει καποιες μορφες ιασης, οταν νοσει το σωμα ομως... οταν νοσει ψυχη, η ιατρικη δεν μπορει να κανει πολλα...σεχον ελαχιστα με τιποτα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Διαταραχη Ταυτοτητας Φυλου
    By Lupinefoxy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-08-2018, 22:34
  2. επιλογη (φυλου) ψυχολογου/ψυχοθεραπευτη
    By EmaFil in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 15-04-2018, 23:44
  3. Αλλαγή φύλου, από τα 15 χρόνια!
    By DL010117a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 17-10-2017, 21:34
  4. Αλλαγή φύλου
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 31-05-2012, 16:34
  5. ΑΛΛΑΓΗ ΦΥΛΟΥ
    By nellie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-04-2012, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •