Τα πάντα για τους σκύλους.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 167
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,688

    Τα πάντα για τους σκύλους.

    Έκανα ένα θέμα που να αναφέρεται στους μικρούς, πιστούς μας φίλους τα σκυλάκια, μιας και επηρεάζουν την ψυχολογική μας υγεία.

    Εγώ έχω, λοιπόν ένα ροτβάιλερ 5 χρονών θηλυκό, την Ρότυ και το θέμα μου είναι ότι είναι πολύ επιθετικό με τα άλλα σκυλιά. Ότι και να έκανα δεν μπόρεσα να το αποτρέψω να δαγκώνει άλλα σκυλάκια. Στις βόλτες μας προσέχω να είμαι μακρυά από άλλα σκυλιά για να μην τα δαγκώσει. Επίσης δεν χωνεύει καθόλου τις γάτες και έχει σκοτώσει και μία στο παρελθόν. Με τους ανθρώπους όμως είναι πολύ φιλική και αγαπησιάρα. Την αγαπώ πάρα πολύ !!!!! Πιστεύω ότι, σκύλος είναι «ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου» και όχι τυχαία, καθώς είναι πάντα εκεί για εσένα και στα εύκολα και στα δύσκολα, ενώ σίγουρα δε σε κάνει ποτέ να βαριέσαι και σου χαρίζει απλόχερα την αγάπη του. Έχετε εσείς δικά σας σκυλάκια, γράψτε μου για αυτά!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω οι μονοι σκυλοι που μ αρεσουν ειναι αυτοι που τα αφτια τους ειναι σαν παπλωμα ειναι πολυ καλλιτεχνικο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι αγριοσκυλο δηλαδη εγω εχω προσεξει οτι μερικα μαυρα σκυλια ειναι πολυ επιθετικα σαν αυτο που λενε σκυλος κακος κ μαυρος χαχαχαχαχαχ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    τα σκυλια ειναι υπεροχα πλασματα! πιστα, συγχωρουν, σε νιωθουν, σε εμπιστευονται!
    δεν εχω σκυλο γιατι δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να το φροντισω.. αλλα θα ηθελα πολυ εναν! και συγκεκριμενα ενα doberman!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν κ δεν ειμαι προκατειλημενος σαφως υπαρχουν καλα σκυλια κ κακα σκυλια παντος τα αγριοσκυλα δε τα μπορω σαν ενα που εκει που περπαταγα ετρεξε σαν σπριντερ κ μου εσκισε το μανικι απο το μπουφαν χαχχααχαχαχαχαχχααχαχα....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    377
    εγω και σκυλο να ειχα,και αυτος γραμμενο θα με ειχε.στο τελος θα με παραταγε και θα εφευγε!
    χαλαλι οσα ειπαμε κι εχουνε πια χαθει,
    χαλαλι οσα με χρεωσες,εγω τα κανω χαδι...!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Δεν είχα πότε σκύλο αλλά τα συμπαθώ. Μου αρέσουν πιο πολύ τα πομεράνιαν. Πάντως από ζώα τρελαίνομαι για τις γάτες. Είχα αρκετές κατά διαστήματα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kι εγω νικιι , λατρευω τις γατες , γιατι ειναι ανεξαρτητες , και θελει προσπαθεια να τις κερδισεις .

  9. #9
    Kαι εγώ ποτέ δεν είχα σκύλο αλλά όταν ήμουν μικρός είχα ένα κόκκορα ο οποίος μετά όταν τον βάλαμε στο κοτέτσι τους κυνηγούσε όλους εκτός απο μένα.Οταν ήταν κοτοπουλάκι τον είχα στο μπαλκόνι σε ένα μικρό πανέρι και κάποια στιγμή πήγε να το φάει μια γάτα αλλά την πρόλαβα κυριολεκτικά την στιγμή που το είχε στα νύχια της και το έσωσα.Τι θυμήθηκα βραδιάτικα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Εμένα η εμφάνιση τους κι ο τρόπος που περπατάνε. Είχα έναν γάτο πριν τρία χρόνια που τον αγαπούσα πολύ και με αγαπούσε πολλές φορές κοιμόταν στα πόδια μου. Μου λείπει πολύ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εμενα μαρεσουν ολα πανω σε μια γατα , γατο κατα προτιμηση , ειχα κι εγω επι πολλα χρονια , παρεα κοιμομασταν ,παρεα ξυπναγαμε , παρεα πηγαιναμε στη δουλεια , ηταν λιγο τεμπελακος , αλλα μου αρεσει οτι οι γατοι δεν σηκωνουν πολλα πολλα οπως τα σκυλια . Αμα τον πειραζα , μουριχνε μια δαγκωνια , και καλα εκανε . Ενω ο σκυλος , και κλωτσια να του δωσεις , το πολυ πολυ να στεναχωρηθη .
    Θα προτιμουσα να μιλαγε κανονικα , σαν ανθρωπος , σιγουρα ειχε πολλα να πει !
    Δινουν την εντυπωση φιλοσοφημενων ζωων ( τωρα τρεχει η φαντασια μου !! ) .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    γαταρες ρεεεε!
    εγω εχω την Κλαιρη μου και τη λατρευω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Είχα παλιά μια ημίαιμη σκυλίτσα, την Αλεξάνδρα αλλά της έριξαν φόλα και πέθανε...
    Πάντως συμφωνώ ότι οι σκύλοι αν όχι οι καλύτεροι, σίγουρα είναι πολύ καλοί φίλοι του ανθρώπου...
    Τώρα έχω δυο γάτες...ένα θηλυκό κι ένα αρσενικό, στειρωμένα και τα δύο γιατί δεν αντέχουμε να έχουμε και γατάκια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Οι σκύλοι είναι τα μόνα πλάσματα σε όλο μα όλο το ζωϊκό βασίλειο που έχουν οπτική επαφή με τον άνθρωπο, δηλ. τον κοιτάνε στα μάτια κατευθείαν κ αυτό νομίζω τα λέει όλα..... Κ είναι επίσης τα μόνα πλάσματα που αισθάνονται προστασία δίπλα στον άνθρωπο.
    Τώρα, για τα υπόλοιπα, συνήθως, τονίζω το συνήθως, οι άντρες παρατηρείται να έχουν μια προτίμηση στις γάτες κ οι γυναίκες στους σκύλους. Αυτό βάσει ψυχολογίας εξηγείται κυρίως από το ότι συνήθως οι γυναίκες έχουν περισσότερη ανάγκη για ασφάλεια κ σταθερότητα, δηλ κατ'εξοχήν ιδιότητες που προσφέρουν οι σκύλοι, ενώ οι άντρες που κολλάνε περισσότερο με το φτύσιμο (σόρυ κιόλας, συνήθως λέμε), στρέφονται κυρίως στις γάτες, που είναι πιο ανεξάρτητες κ όπως λέει κ ο Μαγκ, πρέπει να τις κερδίσεις.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Στις βόλτες μας προσέχω να είμαι μακρυά από άλλα σκυλιά για να μην τα δαγκώσει. Επίσης δεν χωνεύει καθόλου τις γάτες και έχει σκοτώσει και μία στο παρελθόν.
    Φίμωτρο οπως-και-δήποτε! Τουλάχιστον στις βόλτες για να το βοηθήσεις να αρχίζει να μυρίζει τα άλλα σκυλάκια.
    Αλλά ροτβαιλερ μάλλον είναι και γομαράκι οπότε δεν θα μπορείς και να το κρατάς ήσυχο... δύσκολη περίπτωση.

    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είχα παλιά μια ημίαιμη σκυλίτσα, την Αλεξάνδρα αλλά της έριξαν φόλα και πέθανε...
    Ναι, υπάρχουν πολλοί μ@λ@κες που πετάνε φόλες.
    Είχα τύχει δίπλα σε κτηνίατρο που είχε κάνει ένεση σε ένα σκυλάκι για να βγάλει τη φόλα που είχε φάει..., άσχημη εικόνα, σαν να έβλεπα άνθρωπο να παθαίνει επιληπτικό επεισόδιο.


    Προσωπικά σκοπεύω σε λίγο καλύτερη φάση στο μέλλον να πάρω ένα γερμανικό ποιμενικό γιατί είναι πολύ έξυπνα σκυλιά, αλλά με αποθαρύνει το τρίχωμά τους...

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι να τους κάνεις τους εχθρούς αν έχεις τέτοιους φίλους.
    By mariafil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 07-01-2014, 18:16
  2. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  3. οι μαναδες δεν τραγουδανε για τον αντρα τους αλλα για το παιδι τους
    By carrot in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 23-10-2010, 00:34
  4. Replies: 11
    Last Post: 23-01-2010, 05:12
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 19:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •