Remeron και αλκοολ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    213

    Remeron και αλκοολ

    Πινει κανεις αλκοολ μαζι με το remeron, τι σας εχει πει ο γιατρός σχετικά με αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Σε βοήθησε με τον ύπνο? Καλημέρα

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    εγω παιρνω στεντον ολανζαπινη και λαντοζ...
    το τελευταιο διαστημα πινω κανενα ποτηρακι αλλα πρεπει να το κοψω...
    Εχω μια συνεχη θολουρα.. αυτο προερχετε η αναμειξη αλκοολ και φαρμακων...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Δεν θα σου πω συγκεκριμένα για το remeron αλλά γενικά για αυτά τα χάπια τι μου είχε πει η γιατρός
    Καλό είναι λέει να αποφεύγω την υπερκατανάλωση αλκοόλ αλλά αν θέλω να πίνω καλύτερα να πίνω κάθε μέρα από ελάχιστο παρά ας πούμε 3 φορές την εβδομάδα μισό μπουκάλι
    Βεβαια εγώ δεν την πολύ ακούω σε αυτό το θέμα να σου πω την αλήθεια και καποιες φορές το παρά κάνω

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Δεν θα σου πω συγκεκριμένα για το remeron αλλά γενικά για αυτά τα χάπια τι μου είχε πει η γιατρός
    Καλό είναι λέει να αποφεύγω την υπερκατανάλωση αλκοόλ αλλά αν θέλω να πίνω καλύτερα να πίνω κάθε μέρα από ελάχιστο παρά ας πούμε 3 φορές την εβδομάδα μισό μπουκάλι
    Βεβαια εγώ δεν την πολύ ακούω σε αυτό το θέμα να σου πω την αλήθεια και καποιες φορές το παρά κάνω
    εγω να δεις τι κανω!!! τα εχω μαμησει ολα! και απο την αλλη φοβαμε για καμια ανακοπη.! μπυρες πινω πχ 3 μπυρες 500μλ η καθε μια! ε καλα η μπυρα δεν εχει τοσο αλκοολ οσο του ουισκι.. τεσπα! μαλακια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω να δεις τι κανω!!! τα εχω μαμησει ολα! και απο την αλλη φοβαμε για καμια ανακοπη.! μπυρες πινω πχ 3 μπυρες 500μλ η καθε μια! ε καλα η μπυρα δεν εχει τοσο αλκοολ οσο του ουισκι.. τεσπα! μαλακια
    Εγώ αν έχω κέφια θα πιω 3 με 4 ποτηράκια ουίσκι
    Και εγώ ολανζαπινη και λαντοζ παιρνω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    213
    Εμενα ο γιατρός που ειμαι τωρα λεει γενικα να το αποφευγω ενω ενας προηγουμενος μου ειχε πει κανα ποτηρακι αραια και που μπιρω να πινω και αν τυχει μια μερα και θελω να πιω πολυ εκεινο το βραδυ να μην παρω remeron. Επειδη τοσο καιρο επερνα και Neurontin δεν εχω πιει καθολου, τωρα που το κοβω το neurontin θελω να αρχισω γιατι το 0 αλκοολ μου χαλαει την κοινωνική ζωη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    213
    Quote Originally Posted by Iwsif95 View Post
    Σε βοήθησε με τον ύπνο? Καλημέρα
    Ναι βοηθαει στον υπνο αλλα σε μενα 2-3 βδομαδες κραταει η σουπερ δραση του μετα το συνηθίζει ο οργανισμος και εχει μετρια αποτέλεσματα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by worryfree View Post
    Εμενα ο γιατρός που ειμαι τωρα λεει γενικα να το αποφευγω ενω ενας προηγουμενος μου ειχε πει κανα ποτηρακι αραια και που μπιρω να πινω και αν τυχει μια μερα και θελω να πιω πολυ εκεινο το βραδυ να μην παρω remeron. Επειδη τοσο καιρο επερνα και Neurontin δεν εχω πιει καθολου, τωρα που το κοβω το neurontin θελω να αρχισω γιατι το 0 αλκοολ μου χαλαει την κοινωνική ζωη.
    Αφού σου είπε να μην πίνεις καλά κάνεις τότε
    Μην το βλέπεις ότι σου χαλάει την κοινωνική ζωή
    Γενικά όντως με αυτά τα χάπια δεν είναι σωστό να πίνεις αλκοόλ
    Σκέψου όταν το παρακάνω εγώ δεν παίρνω το χάπι

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    7
    So did you feel any abnormality after taking it?
    slope game

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Αφού σου είπε να μην πίνεις καλά κάνεις τότε
    Μην το βλέπεις ότι σου χαλάει την κοινωνική ζωή
    Γενικά όντως με αυτά τα χάπια δεν είναι σωστό να πίνεις αλκοόλ slope game
    Σκέψου όταν το παρακάνω εγώ δεν παίρνω το χάπι
    Συμφωνώ απόλυτα. Δεν είναι μόνο κακό για την υγεία σας, αλλά είναι επίσης επιβλαβές για την ψυχική σας υγεία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by worryfree View Post
    Εμενα ο γιατρός που ειμαι τωρα λεει γενικα να το αποφευγω ενω ενας προηγουμενος μου ειχε πει κανα ποτηρακι αραια και που μπιρω να πινω και αν τυχει μια μερα και θελω να πιω πολυ εκεινο το βραδυ να μην παρω remeron. Επειδη τοσο καιρο επερνα και Neurontin δεν εχω πιει καθολου, τωρα που το κοβω το neurontin θελω να αρχισω γιατι το 0 αλκοολ μου χαλαει την κοινωνική ζωη.
    Καλύτερα η ψυχική υγεία παρά η κοινωνική ζωή.
    Και εγώ αναγκάστηκα και το έκοψα και όντως έχει επιπτώσεις στην κοινωνική μου ζωή.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    εκενα κοκτεηλ ssri' s με μπολικο κρασι, δεν ειχα καμμια παρενεργεια , μολις εκενα κοκτεηλ ενα αντιψυχωτικο, το σεροκουελ , σε μικρη δοση , με κρασι, εκει εγινε δυναμιτης , επεσα κατω , δεν ηξερα τι μου γινοταν , καλυτερα μην αναμιγνυουμε αλκοολ με αντικαταθλιπτικα , το ρεμερον δεν τοχω παρει με αλκοολ .....αλλα δεν θα το δοκιμασω ενθυμουμενος τα αντιψυχωτικα +αλκοολ..........................

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    2
    I gave up these things because I thought that what we had together would always be sufficient. However, I had never really given myself an opportunity to see if I could survive on my own.
    gartic phone

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    3
    Σταμάτα τώρα αν έχεις δοκιμάσει. Ο συνδυασμός αλκοόλ και Remeron μπορεί να είναι επικίνδυνος και, σε σπάνιες περιπτώσεις, θανατηφόρος. Όταν χρησιμοποιείται με αλκοόλ, το Remeron μπορεί να προκαλέσει σοβαρή ζάλη, υπνηλία, πονοκεφάλους, ναυτία, αϋπνία και σεξουαλική δυσλειτουργία.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. remeron
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 32
    Last Post: 05-08-2019, 10:54
  2. remeron
    By iremia in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 23-10-2011, 23:19
  3. REMERON
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-2008, 15:09
  4. remeron
    By marirena in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2008, 00:43
  5. remeron
    By ico in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2008, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •