Έκανα καλά; ή υπερβάλλω; και γιατίπονάειτόσο; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    kopela93
    Guest
    Το βλέπεις από τη δική σου οπτική και θεωρώ πως το βλέπεις λάθος. Σκέψου πως το να κρατάς φωτό σε ένα φάκελο είναι κάτι σαν συλλογή κάτι σαν αγαπημένα αντικείμενα και να έχεις και εσύ θέση εκεί μέσα, είναι σα να σε βάζει σε ξεχωριστή θέση. Σκέψου το σαν ένα κουτί με κούκλες. Έχει μέσα όλες τις αγαπημένες της συλλογής. Χδ
    Κοίτα ρε συ, δεν είναι κάτι για να νιώθεις άσχημα. Είναι ψιλοπράγμα τώρα αυτό. Οι φωτό είναι ένας τρόπος αυτοικανοποίησης και δε σημαίνει ότι σε βάζει στο ίδιο επίπεδο με τις άλλες. Προφανώς εσύ σημαίνεις περισσότερα κι όχι το ίδιο με τις άλλες. Οι άλλες απλά του αρέσουν εμφανισιακά. Εσένα σε ξέρει και χαρακτηριολογικά. Ακόμη περισσότερο δηλαδή.
    Είναι που δεν μπορείς να απαγορεύσεις σε κάποιον να έχει ένα φάκελο με φωτό που γουστάρει να βλέπει. Είναι σα να του λες μην ακούς αυτή τη μουσική που κάθεται ωραία στα αυτιά σου.
    Ελπίζω να το εξήγησα καλά το θέμα με τις φωτό και να το δεις λίγο αλλιώς

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Μα δεν του απαγόρευσαν τίποτα... Δεν θα το έκανα ποτε.
    Απλά σέβομαι ότι είναι κάτι που του αρέσει...
    Εμένα δεν μου αρέσει ποσο μάλλον να είμαι μέρος σε αυτο.
    Και έτσι δεν γίνεται να προχωρησω, δεν ζήτησα να αλλάξει κάτι εκείνος. Αυτός είναι!
    Μπορεί κάποια άλλη να μην έχει προβλημα να το βλέπει όπως και εσυ.

    Και δεν μιλάμε για έναν φάκελο με αγαπημένα προσωπα. Μιλάμε για περιεχόμενο αυτόικανοποίησης οπως λες άψυχο και απροσωπο και επειδή ακριβώς με ξέρει περισσοτερο και ηλπιζα να σημαίνει περισσοτερα δεν νομίζω πως θα έπρεπε να βρίσκομαι εκεί αναμεσα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Δηλαδή πως μπορεί να το βλέπει εκείνος και γιατί δεν θα πρεπει να με ενοχλεί εμένα;
    δεν μπορω να ξερω με ακριβεια τι σκεφτεται, αλλα σιγουρα του αρεσεις ερωτικα

  4. #19
    kopela93
    Guest
    Δε θες να καταλάβεις μάλλον ότι αυτό το παράδειγμα που έδωσα είναι αυτό που σου λέω..για σένα είναι κάτι ίσως ανήθικο ή βρώμικο ή οτιδήποτε, αλλά για εκείνον είναι κάτι όμορφο και ξεχωριστό πιο αθώο από όσο το βλέπεις εσύ. Είναι η διαφυγή του. Αν εσένα αυτό σε προσβάλλει κατά κάποιο τρόπο που είσαι μέσα,τότε σίγουρα δεν μπορείς να καταλάβεις πώς το βλέπει εκείνος.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είναι σχέση από απόσταση; Με προοπτικές να βρεθείτε σύντομα κοντά ή τι;

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Ήταν από απόσταση για ένα μικρό διάστημα...
    Αλλά πλεον είμαστε κοντά δεν τίθεται θέμα απόστασης.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Ήταν από απόσταση για ένα μικρό διάστημα...
    Αλλά πλεον είμαστε κοντά δεν τίθεται θέμα απόστασης.
    τις φωτος τις χρησιμοποιει οταν δεν μπορειτε να βρεθειτε η τις χρησιμοποιει παραλληλα;
    εχεις παραπονο απο την συχνοτητα και την ποιοτητα του σεξ; θελεις περισσοτερο η λιγοτερο απ οτι αυτος;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Κατά τη γνώμη μου, κάποια πράγματα είναι προσωπικά και χρειάζεται να μένουν προσωπικά. Δηλαδή το αν εκείνος κάνει φαντασιώσεις και με άσχετες κοπέλες από το ίντερνετ ή βλέπει πορνό που και που, μπορεί να φαίνεται άσχημο σε σένα αλλά κατά τη γνώμη μου είναι και ένα φυσιολογικό κομμάτι της σεξουαλικότητας. Δεν σημαίνει ότι δεν σε θέλει ή ότι δεν τον φτιάχνεις. Μάλιστα, το γεγονός ότι υπάρχεις και εσύ σε αυτό τον φάκελο για μένα είναι αρκετά θετικό παρόλο που για εσένα δεν είναι θετικό.
    Πώς γίνεται αντικειμενικά να είσαι στο ίδιο επίπεδο με άγνωστες κοπέλες, εφόσον εσένα επιλέγει για σχέση και φαντάζομαι είναι δεμένος συναισθηματικά, ενώ οι άλλες είναι άσχετες τύπισσες από το ίντερνετ.
    Εφόσον έχετε καλή σεξουαλική επαφή και δεν ψάχνεται με άλλες κοπέλες, δεν βρίσκω αντικειμενικά κάποιο πρόβλημα.
    Τώρα εφόσον το γνωρίζεις και σε έχει πειράξει, μπορείς να του πεις τι θα ήθελες, να εκφράσεις τη δική σου ανάγκη ξεκάθαρα. Αυτό δεν σημαίνει ότι του λες τι να κάνει ή ότι θα το κάνει απαραίτητα. Ωστόσο, του δίνεις την επιλογή. Μπορεί για εκείνον να είναι πιο σημαντικό να είστε μαζί από το να διατηρεί κάποιες φώτος πορνό στο κινητό του.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τις φωτος τις χρησιμοποιει οταν δεν μπορειτε να βρεθειτε η τις χρησιμοποιει παραλληλα;
    εχεις παραπονο απο την συχνοτητα και την ποιοτητα του σεξ; θελεις περισσοτερο η λιγοτερο απ οτι αυτος;
    Δεν τις χρησιμοποιεί όταν είμαι εκεί προφανως... Δεν υπάρχει κανένα προβλημα με την συχνότητα η την ποιοτητα των επαφών μας από καμια πλευρα. Ή τουλάχιστον έτσι πιστευα μέχρι που είδα αυτό...

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Κατά τη γνώμη μου, κάποια πράγματα είναι προσωπικά και χρειάζεται να μένουν προσωπικά. Δηλαδή το αν εκείνος κάνει φαντασιώσεις και με άσχετες κοπέλες από το ίντερνετ ή βλέπει πορνό που και που, μπορεί να φαίνεται άσχημο σε σένα αλλά κατά τη γνώμη μου είναι και ένα φυσιολογικό κομμάτι της σεξουαλικότητας. Δεν σημαίνει ότι δεν σε θέλει ή ότι δεν τον φτιάχνεις. Μάλιστα, το γεγονός ότι υπάρχεις και εσύ σε αυτό τον φάκελο για μένα είναι αρκετά θετικό παρόλο που για εσένα δεν είναι θετικό.
    Πώς γίνεται αντικειμενικά να είσαι στο ίδιο επίπεδο με άγνωστες κοπέλες, εφόσον εσένα επιλέγει για σχέση και φαντάζομαι είναι δεμένος συναισθηματικά, ενώ οι άλλες είναι άσχετες τύπισσες από το ίντερνετ.
    Εφόσον έχετε καλή σεξουαλική επαφή και δεν ψάχνεται με άλλες κοπέλες, δεν βρίσκω αντικειμενικά κάποιο πρόβλημα.
    Τώρα εφόσον το γνωρίζεις και σε έχει πειράξει, μπορείς να του πεις τι θα ήθελες, να εκφράσεις τη δική σου ανάγκη ξεκάθαρα. Αυτό δεν σημαίνει ότι του λες τι να κάνει ή ότι θα το κάνει απαραίτητα. Ωστόσο, του δίνεις την επιλογή. Μπορεί για εκείνον να είναι πιο σημαντικό να είστε μαζί από το να διατηρεί κάποιες φώτος πορνό στο κινητό του.

    Συνήθως όταν κάτι αρέσει στον άλλο και όχι σε εμένα δεν προσπαθω να το αλλάξω απλά φευγω γιατί δεν θέλω να πιεσω κανέναν να αλλάξει κάτι για να είναι μαζί μου...

    Αλλα ίσως έχεις δίκιο...
    Θα το συζητήσω μαζί του και θα δουμε

    Σας ευχαριστω παρα πολυ!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θεωρώ ότι δεν είναι το θέμα η γνώμη του καθενός αλλά με τι αισθάνεσαι καλά εσύ.
    Νομίζω ότι είστε στην αρχή και γνωρίζεστε ακόμα. Ούτε μεγάλες δηλώσεις και ξεκλείδωτα κινητά να ελέγχει ο ένας τον άλλο είναι καλά, ούτε να πιάνεσαι από ένα-δυο περιστατικά και να γίνονται μεγάλο θέμα, ούτε όμως να συμπεριφέρεται χύμα στο κύμα σαν να είναι ελεύθερος π.χ. και να μη σε υπολογίζει. Πρέπει να έχει όρια ο καθένας και να γίνονται σεβαστά και να είστε και οι δύο ευχαριστημένοι. Ακόμα μάλλον το ψάχνετε τα ποια και που είναι αυτά τα όρια.

    Δώσε λίγο χρόνο να γνωριστείτε καλύτερα. Αν συνεχίζεις και έχεις δείγματα ότι τα λόγια του δεν αντιστοιχούν με τις πράξεις του, π.χ. βλέπει πρώην και στο κρύβει -είτε παίζει κάτι είτε όχι, γιατί να μην το πει αν δεν παίζει κάτι; Πολύ πιθανόν απλά από ανασφάλειες, αλλά ζήτα να είναι ειλικρινής από εδώ και πέρα, αν δεις καβλάντισμα στο κινητό ή ψεματάκια κτλ ή γενικά κάτι σε ξενερώνει τόσο πολύ, κάντην για άλλα. Αφού όμως λες ότι υπάρχει καλή χημεία ως τώρα, γνώρισέ τον λίγο καλύτερα. Να δεις αν θα τα βρείτε. Αν εξακολουθείς και χαλιέσαι, χαλιέσαι. Ότι και να λένε οι απέξω, αν χαλιέσαι, κάντην με ελαφρά.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Δεν τις χρησιμοποιεί όταν είμαι εκεί προφανως... Δεν υπάρχει κανένα προβλημα με την συχνότητα η την ποιοτητα των επαφών μας από καμια πλευρα. Ή τουλάχιστον έτσι πιστευα μέχρι που είδα αυτό...
    δεν ειναι καθολου προφανες.
    πολλα ζευγαρια βλεπουν μαζι πορνο.

    νομιζεις οτι το κανει επειδη ξερει οτι εσενα σε σοκαρει, η επειδη θελει να το κανει μονος του;
    τον ρωτησες ποτε αν θελει περισσοτερο σεξ η ειναι κατι που το θελει ετσι κι αλλιως, οσο σεξ και να κανετε;

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Το προφανως πηγαινε στο γεγονός ότι αν το έκανε όταν ήμουν εκεί θα το γνώριζα ήδη και δεν θα το ανακαλυπτα τώρα...
    Πιστευω οτι απλά είναι μια συνήθεια που είχε πριν ξεκινήσουμε να είμαστε μαζί και ενώ την είχε σταματήσει για ένα διάστημα το ξεκίνησε παλι...
    Και ξαναλέω πως δεν το θεωρώ κακό...
    Με ενοχλεί ότι το κρυβει και ότι είμαι μέρος αυτου και μάλιστα χωρίς να το γνωρίζω.

    Η συχνοτητα του σεξ είναι σχεδόν καθημερινη οπότε δεν νομίζω πως αυτό είναι προβλημα για αυτό και δεν ρώτησα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nef_eli View Post
    Το προφανως πηγαινε στο γεγονός ότι αν το έκανε όταν ήμουν εκεί θα το γνώριζα ήδη και δεν θα το ανακαλυπτα τώρα...
    Πιστευω οτι απλά είναι μια συνήθεια που είχε πριν ξεκινήσουμε να είμαστε μαζί και ενώ την είχε σταματήσει για ένα διάστημα το ξεκίνησε παλι...
    Και ξαναλέω πως δεν το θεωρώ κακό...
    Με ενοχλεί ότι το κρυβει και ότι είμαι μέρος αυτου και μάλιστα χωρίς να το γνωρίζω.

    Η συχνοτητα του σεξ είναι σχεδόν καθημερινη οπότε δεν νομίζω πως αυτό είναι προβλημα για αυτό και δεν ρώτησα.
    δικαιωμα σου ειναι να χαλιεσαι και να ενοχλεισαι απ ο,τι θελεις εσυ. και να ενοχλεισαι τοσο που να μην μπορεις να συνεχισεις σε μια σχεση.
    ενα το κρατουμενο.

    απο τη αλλη, η αυτοικανοποιηση δεν ειναι ουτε αμαρτια ουτε κατι κακο, οταν δεν γινεται ΑΝΤΙ για σεξ μεσα στην σχεση, ή εις βαρος του σεξ. δευτερο κρατουμενο.

    το οτι εισαι μεσα και στις φαντασιωσεις του, περα απο την ζωη του, εγω το βλεπω σαν θετικο, οχι σαν αρνητικο. δηλαδη, πως θα σου φαινοταν να εισασταν μαζι καλα και να ανακαλυπτες οτι φαντασιωνεται τελειως αλλα πραγματα οταν ειναι μονος του;

    εφοσον ειναι συχνο και καλο το σεξ, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ειναι εις βαρος του σεξ, αυτη του η δραστηριοτητα.

    εσυ εχεις αυτοικανοποιηθει ποτε στην διαρκεια της σχεσης σας; του το εχεις πει; δεν ειναι εξαπατηση να μην σου πει ο αλλος οτι εχει αυτοικανοποιηθει... μερικα πραγματα μπορει να τα πεις η και να μην τα πεις στον συντροφο σου. δεν ειναι προδοσια αυτο..

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    18
    Πφφφ έχεις δίκιο...
    Ευχαριστώ!

    Δεν θα έμπαινα σε αυτή την οπτική μόνη μου με τίποτα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μου είπε ψέματα ή εγώ υπερβάλλω;
    By AnnaP in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-2022, 18:46
  2. Χώρισα και δεν ξέρω αν έκανα καλά..
    By MAKL11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 06-11-2017, 16:00
  3. εκανα καλα η οχι τελικα???
    By jojokaki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 17-05-2012, 00:02
  4. του εγραψα αυτο..εκανα καλα
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 27-10-2011, 01:30
  5. Ψέμματα: καλά έκανα βρε παιδιά??
    By chr1986 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 17:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •