Δεν ξερω τι να κάνω!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 201
  1. #16
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ειν;ι μέχρι να βρεθεί ο άνδρας που θα σε φέρει σε σημείο που θα του το ζητήσεις ή ίδια, απλώς δεν σου έχει βγει ακόμα να συναντήσεις ένα τέτοιο άνδρα όταν τον συναντήσεις ή επιθυμία θα υπερνικήσει το φόβο
    Δύσκολο να τον συναντησω όταν είμαι σε μια σχέση 5 χρόνια. Και επιπλέον όταν ερωτευομαι και παντρεμενο καταλαβαινεις πόσο δύσκολο είναι να συμβει.άσε που πιστεύω ότι οποιον και να γνωρίσω δεν πρόκειται να κάνω σεξ.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Και εγώ το θεωρώ ανηθικο πλέον να βγω με ένα παντρεμενο.επειδή έχω υπάρξει παιδι απατημενου γονεα σε πληροφορω ότι δεν ήταν καθόλου ευχαριστη εμπειρια.μη σου πω από τοτε άρχισα να παθαινω σιγά σιγά κατάθλιψη που με συνοδευει για μια ζωή τώρα. Οπότε δεν θα ήθελα με τίποτα να έρθει άλλο παιδακι στη θέση μου για μια απερισκεψια του πατέρα του.θα μου πεις αν δεν είσαι εσύ θα είναι άλλη.
    Κι όμως οι προσπαθειες να κάνω σεξ γίνονται με τον φίλο μου που δεν νοιώθω μεγάλη ελξη γι αυτον.με τον παντρεμενο δέν μπορω να φτάσω σε αυτό το σημείο γιατί εκτός του ηθικου κομματιού υπάρχει και η ντροπή που νοιώθω για το ότι είμαι τόσο χρονων και δεν είχα ποτέ καμία εμπείρια.

    προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι ντροπη στα 33 σου να μην εχεις παει με καποιον. ντροπη θα ηταν να εισαι 33 και να μη ξερεις με ποσους εχεις παει. στην εποχη μας οι παρθενες ειναι δυσευρετες. και ποσο μαλλον στην ηλικια σ. απ τα 15 μη πω και νωριτερα τα κοριτσακια τωρα τρεχουν... ενας αντρας που πραγματικα ενδιαφερεται για σενα και σε βλεπει σοβαρα,θα το εκτιμησει οτι εισαι παρθενα. δεν ειναι λιγο αυτο

  3. #18
    Quote Originally Posted by MJT1420 View Post
    προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι ντροπη στα 33 σου να μην εχεις παει με καποιον. ντροπη θα ηταν να εισαι 33 και να μη ξερεις με ποσους εχεις παει. στην εποχη μας οι παρθενες ειναι δυσευρετες. και ποσο μαλλον στην ηλικια σ. απ τα 15 μη πω και νωριτερα τα κοριτσακια τωρα τρεχουν... ενας αντρας που πραγματικα ενδιαφερεται για σενα και σε βλεπει σοβαρα,θα το εκτιμησει οτι εισαι παρθενα. δεν ειναι λιγο αυτο
    Για μένα δεν είναι έτσι. Ξέρεις πόσες φορές εχώ ζηλεψει τα κοριτσάκια που το κάνουν απο τα 15?Με πάει πολύ πίσω αυτή η ιστορια.με κάνει και αισθάνομαι μιση σαν γυναικα.μου δημιουργει κομπλεξ και ανασφαλειες για αυτό προσπαθώ να πιαστω από όπου βρω ακόμη και από έναν παντρεμένο που είναι φυσικά ανηθικο αυτό κι συμφωνω μαζί σου.καμια φορά όμως νοιωθω ότι με τόση έλξη που αισθάνομαι για άυτον μήπως μπορεσει να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα μου και μετά ας πάει στη γυναίκα του φυσικά δεν με νοιάζει. Απλά η απόγνωση μου πολλές φορές με κάνει να μη σκέφτομαι τι κακό θα προκαλεσω στην οικογενεια.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Για μένα δεν είναι έτσι. Ξέρεις πόσες φορές εχώ ζηλεψει τα κοριτσάκια που το κάνουν απο τα 15?Με πάει πολύ πίσω αυτή η ιστορια.με κάνει και αισθάνομαι μιση σαν γυναικα.μου δημιουργει κομπλεξ και ανασφαλειες για αυτό προσπαθώ να πιαστω από όπου βρω ακόμη και από έναν παντρεμένο που είναι φυσικά ανηθικο αυτό κι συμφωνω μαζί σου.καμια φορά όμως νοιωθω ότι με τόση έλξη που αισθάνομαι για άυτον μήπως μπορεσει να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα μου και μετά ας πάει στη γυναίκα του φυσικά δεν με νοιάζει. Απλά η απόγνωση μου πολλές φορές με κάνει να μη σκέφτομαι τι κακό θα προκαλεσω στην οικογενεια.
    κυριως στον εαυτο σου να μην προκαλεσεις κακο. γιατι αν κανεις με παντρ, 2 πραγματα μπορει να συμβουν... ή να εχεις μια ασχημη πρωτη εμπειρια και να το σκυλομετανοιωσεις και ο χρονος δε γυριζει πισω θα εχεις χασει την παρθενια σου ή να σαρεσει και να ξεκινησεις να τραβιεσαι μαζι του σε μια παρανομη σχεση και να εισαι το 3ο προσωπο και εφοσον ειναι πρωτη σ φορα το πιο πιθανο ειναι να κολλησεις μαζι του.. χωρια που θα κανεις τον φιλο σου να ειναι ο βλακας της υποθεσης και δεν νομιζω οτι του αξιζει μετα απο 5 χρονια σχεσης... αν ειχατε παντρευτει μετα καποια στιγμη θα ολοκληρωνατε γιατι μονο φοβιες βλεπω απο οσα λες δεν βλεπω καποιο προβλημα... οσες θελουν να κανουν σωστη οικογενεια βλεπουν πρωτα χαρακτηρα ποιος ειναι καταλληλος για σπιτι για πατερας και μετα γοητεια και ερωτικα... ευχομαι να μη κανεις καποιο λαθος ανεπανορθωτο ... καλο βραδυ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δύσκολο να τον συναντησω όταν είμαι σε μια σχέση 5 χρόνια. Και επιπλέον όταν ερωτευομαι και παντρεμενο καταλαβαινεις πόσο δύσκολο είναι να συμβει.άσε που πιστεύω ότι οποιον και να γνωρίσω δεν πρόκειται να κάνω σεξ.
    Έχεις σχέση με κάποιον που δεν νιώθεις τόση ελξη αλλά να σε ρωτήσω κάτι άλλο δηλαδή απορρίπτεις τον οποιοδήποτε άνδρα βρεθεί στο περιβάλλον σου σαν ιδέα για επικείμενη σχεση;

  6. #21
    Για κάποιο λογο δεν μπορώ να απαντήσω στον καθένα χώριστα.
    ΜJT1420
    συμφωνώ μαζί σου σε αυτά που λες εκτός του ότι θα χάσω την παρθενια μου και θα το σκυλομετανοιωσω.το ζητούμενο αυτό είναι να την χάσω. Είναι σαν ενα βάρος πάνω μου.πάντως και να τον παντρευτω τον φίλο μου δεν θα αλλαξει κάτι.απλα θα ειμαστε σε ένα λευκό γάμο. Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου θα τις κρατήσω. Καλό σου βραδυ.

    mindcrime
    Έχω απορρίψει πολλά άτομα και κυρίως από το περιβάλλον μου γιατί ντρέπομαι να πω και σε άλλους ότι δεν έχω κανει σεξ.άσε που το έχω δεδομένο ότι σε όποιον και να το πω αυτό θα φύγει. Για αυτό και μενω σε αυτή τη σχεση παρολο που δεν είμαι ερωτευμενη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Εγώ απ'όλα όσα είπες Αποστολία καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα είναι ψυχολογικό. Η επιθυμία υπάρχει, σχέση έχεις κάνει επομένως έχεις έρθει κοντά με κάποιον, το ότι δεν θες να ολοκληρώσεις με διείσδυση κάτι θα σημαίνει για σένα. Το ότι δεν σε βοήθησαν οι ψυχολόγοι που πήγες μπορεί απλά να σημαίνει ότι δεν ήταν οι κατάλληλοι. Γενικά μη συμβιβαζεσαι με αυτό που δεν σε ικανοποιεί, ψάξε όπως σου είπαν και τ'αλλα παιδιά για κάποιον που να τον θες περισσότερο. Για ψυχοθεραπεία ίσως θα βοηθούσε ψυχίατρος ψυχοθεραπευτής περισσότερο.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Είχα πάει και σε γυναικολογο πριν 5 χρόνια όταν χωρισα από την πρώτη μου σχέση και γιατί νόμιζα ότι είχα κάποιο ανατομικο πρόβλημα. Δεν μου είπε ότι έχω κάποιο πρόβλημα και ότι χρειάζεται να κάνω κάτι.
    Προσπαθειες πως να ξεκινησω?με κάποιον που ερωτικά δεν με θέλει και δεν τον θέλω και πολύ η με κάποιον που τον θέλω πολύ και είναι παντρεμενος?αδιεξοδος από παντού
    για καποιον λογο, δημιουργεις στον εαυτο σου αδιεξοδα απο εκει που δεν υπαρχουν...
    πρεπεινα βρεις τον λογο και να τον διορθωσεις.
    δηλαδη, δυο ανδρες υπαρχουν στον κοσμο;;; ενας που δεν θελεις πλεον κι ενας που ειναι παντρεμενος;;; αλλος ανδρας δεν υπαρχει;

    εχεις τοσο σοβαρο προβλημα (εννοωντας οτι εχει καθορισει ολη σου την ζωη) κι ολη σου η προσπαθεια ηταν ενας χρονος ψυχοθεραπεια;;;
    πιστευω οτι επεσες σε λαθος ψυχ. επρεπε να προσπαθησεις ξανα και με αλλον/ην.

    λες συνεχως την ιδια λεξη για το σεξ : "δεν μπορω".
    δεν μπορεις, η δεν θελεις;
    το εχεις ξεκαθαρισει;
    τι φοβασαι ΑΚΡΙΒΩΣ; φοβασαι οτι θα πονεσεις; φοβασαι οτι δεν θα σου αρεσει; τι ακριβως φοβασαι;
    κι αν φοβασαι οτι θα πονεσεις, γιατι δεν ζητησες απο τον γιατρο να κανει χειρουργικα την ρηξη του υμενα, να μην πονεσεις καθολου;

    υ.γ. το σεξ δεν ειναι ιατρικη πραξη. μην συνεχισεις προσπαθειες με καποιον που δεν σε ελκει πλεον γιατι θα χειροτερευσεις το προβλημα. να κανεις σεξ οταν θα εχεις ΜΕΓΑΛΗ επιθυμια για καποιον.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Εγώ απ'όλα όσα είπες Αποστολία καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα είναι ψυχολογικό. Η επιθυμία υπάρχει, σχέση έχεις κάνει επομένως έχεις έρθει κοντά με κάποιον, το ότι δεν θες να ολοκληρώσεις με διείσδυση κάτι θα σημαίνει για σένα. Το ότι δεν σε βοήθησαν οι ψυχολόγοι που πήγες μπορεί απλά να σημαίνει ότι δεν ήταν οι κατάλληλοι. Γενικά μη συμβιβαζεσαι με αυτό που δεν σε ικανοποιεί, ψάξε όπως σου είπαν και τ'αλλα παιδιά για κάποιον που να τον θες περισσότερο. Για ψυχοθεραπεία ίσως θα βοηθούσε ψυχίατρος ψυχοθεραπευτής περισσότερο.
    Στο παρελθόν είχα περάσει απο ψυχίατρο. Είχα πάθει καταθλιψη είχα φτάσει 39 κιλά και αναγκαστικά πήρα αγωγή για ένα χρόνο. Τότε ο ψυχίατρος με εστελε σε ψυχολογο ο οποίος δεν μπορεσε να με βοηθησει.στη συνέχεια μεχρι σήμερα δηλαδή πηγαίνω σε νευρολογο αλλά νευρολογο ομοιοπαθητικο.μου δίνει αγωγή για το άγχος και την καταθλιψη.βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο με βοηθαει απλά πηγαίνω εκεί γιατί επιμενει ο φίλος μου οτι θα βοηθηθω.
    Αν ψάξω άλλον μπορεί να βρω ναι αλλά δεν νομίζω να υπάρχει άλλος που θα ανέχτέί το πρόβλημα μου με το σεξ.γιατί ίσως δεν λυθεί ποτέ και μείνω μια ζωή μόνη που θα είναι το χειρότερο μου.

  10. #25
    kopela93
    Guest
    Δε θα ήθελες να κάνεις σεξ με κάποιο άτομο που δε θα ξαναδείς;
    Εφόσον ντρέπεσαι για το ότι είσαι παρθένα και δε θα χρειαστεί να τον εμπιστευτείς εφόσον θα τον δεις μια μέρα. Απλά κάντο για να το κάνεις. Κάντο για να φύγει το ψυχολογικό βάρος και μετά να κάνεις τα επόμενα βήματα για την αυτοβελτιωση σου και ίσως έτσι σου έρθει η όρεξη να εξερευνήσεις και με τον φίλο σου. Ποτέ δεν ξέρεις.

  11. #26
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για καποιον λογο, δημιουργεις στον εαυτο σου αδιεξοδα απο εκει που δεν υπαρχουν...
    πρεπεινα βρεις τον λογο και να τον διορθωσεις.
    δηλαδη, δυο ανδρες υπαρχουν στον κοσμο;;; ενας που δεν θελεις πλεον κι ενας που ειναι παντρεμενος;;; αλλος ανδρας δεν υπαρχει;

    εχεις τοσο σοβαρο προβλημα (εννοωντας οτι εχει καθορισει ολη σου την ζωη) κι ολη σου η προσπαθεια ηταν ενας χρονος ψυχοθεραπεια;;;
    πιστευω οτι επεσες σε λαθος ψυχ. επρεπε να προσπαθησεις ξανα και με αλλον/ην.

    λες συνεχως την ιδια λεξη για το σεξ : "δεν μπορω".
    δεν μπορεις, η δεν θελεις;
    το εχεις ξεκαθαρισει;
    τι φοβασαι ΑΚΡΙΒΩΣ; φοβασαι οτι θα πονεσεις; φοβασαι οτι δεν θα σου αρεσει; τι ακριβως φοβασαι;
    κι αν φοβασαι οτι θα πονεσεις, γιατι δεν ζητησες απο τον γιατρο να κανει χειρουργικα την ρηξη του υμενα, να μην πονεσεις καθολου;

    υ.γ. το σεξ δεν ειναι ιατρικη πραξη. μην συνεχισεις προσπαθειες με καποιον που δεν σε ελκει πλεον γιατι θα χειροτερευσεις το προβλημα. να κανεις σεξ οταν θα εχεις ΜΕΓΑΛΗ επιθυμια για καποιον.
    Στη συγκεκριμένη φάση της ζωής μου αυτοί οι δύο υπάρχουν. Το περιβάλλον μου γνωρίζει ότι έχω σχέση οπότε δεν μπορώ να γνωρισω κάποιον από εκει.συν του ότι είμαι πολυ κλειστος ανθρώπος και δύσκολα κάνω γνωριμιες.
    Η αλήθεια είναι ένα χρόνο έκανα ψυχοθεραπεια μονο.τώρα ντρέπομαι να πάω σε κάποιον αλλον να του ξανά πω από την αρχή το πρόβλημά μου.ασε που είμαι σε επαρχία και δεν υπάρχει κάποιος σεξολογος.
    Παλιά θεωρούσα ότι δεν μπορουσα.τώρα θεωρώ ότι δεν μπορώ αλλά και ότι δεν θέλω. Μου φάνηκε τόσο ακατόρθωτο να κάνω σεξ που λέω δεν αξίζει να προσπαθήσω γιατί δεν θα έχω αποτέλεσμα. Με λίγα λόγια απόδεχτηκα ότι δεν θα κάνω σεξ.υπάρχει όμως ακόμη μια μικρή επιθυμία να προσπαθησω αν και ξέρω ότι θα αποτυχω.
    Φοβάμαι μην πονεσω,φόβαμαι ότι δεν χωράει φοβάμαι ότι κατι θα πάθω. Φοβάμαι τα πάντα. Όταν είχα πάει σε δύο γυναικολογους τότε η αλήθεια είναι ότι κάνεις δεν μου το προτείνε αυτό δεν ήξερα καν ότι γίνεται. Επίσης φοβάμαι και τους γιατρούς και τα χειρουργεια.να φανταστεις ποτέ δεν έχω πάει σε νοσοκομείο.στην ουσία τρεμω πιο πολύ ένα χειρουργειο από γυναικολογο πάρα το σεξ.

  12. #27
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δε θα ήθελες να κάνεις σεξ με κάποιο άτομο που δε θα ξαναδείς;
    Εφόσον ντρέπεσαι για το ότι είσαι παρθένα και δε θα χρειαστεί να τον εμπιστευτείς εφόσον θα τον δεις μια μέρα. Απλά κάντο για να το κάνεις. Κάντο για να φύγει το ψυχολογικό βάρος και μετά να κάνεις τα επόμενα βήματα για την αυτοβελτιωση σου και ίσως έτσι σου έρθει η όρεξη να εξερευνήσεις και με τον φίλο σου. Ποτέ δεν ξέρεις.
    Σαν σκέψη είναι πολύ καλή. Την ίδια σκέψη κάνω και εγώ με τον παντρεμενο.δηλαδή να βγω μαζί του να κάνουμε σεξ και μετά να μην τον ξανα δω. Αλλά πως είμαι σίγουρη ότι θα βγω με κάποιον σχεδον αγνωστο και θα κάνω σεξ τι στιγμή που έχω ένα φίλο 5 χρόνια που με στηριζει σε όλα και τον εμπιστευομαι?δηλαδή θέλω να πω είναι πιο δύσκολο να κάνω σεξ με κάποιον άγνωστο.μακάρι να μπορούσα αλλά μάλλον δεν μπορώ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Στη συγκεκριμένη φάση της ζωής μου αυτοί οι δύο υπάρχουν. Το περιβάλλον μου γνωρίζει ότι έχω σχέση οπότε δεν μπορώ να γνωρισω κάποιον από εκει.συν του ότι είμαι πολυ κλειστος ανθρώπος και δύσκολα κάνω γνωριμιες.
    Η αλήθεια είναι ένα χρόνο έκανα ψυχοθεραπεια μονο.τώρα ντρέπομαι να πάω σε κάποιον αλλον να του ξανά πω από την αρχή το πρόβλημά μου.ασε που είμαι σε επαρχία και δεν υπάρχει κάποιος σεξολογος.
    Παλιά θεωρούσα ότι δεν μπορουσα.τώρα θεωρώ ότι δεν μπορώ αλλά και ότι δεν θέλω. Μου φάνηκε τόσο ακατόρθωτο να κάνω σεξ που λέω δεν αξίζει να προσπαθήσω γιατί δεν θα έχω αποτέλεσμα. Με λίγα λόγια απόδεχτηκα ότι δεν θα κάνω σεξ.υπάρχει όμως ακόμη μια μικρή επιθυμία να προσπαθησω αν και ξέρω ότι θα αποτυχω.
    Φοβάμαι μην πονεσω,φόβαμαι ότι δεν χωράει φοβάμαι ότι κατι θα πάθω. Φοβάμαι τα πάντα. Όταν είχα πάει σε δύο γυναικολογους τότε η αλήθεια είναι ότι κάνεις δεν μου το προτείνε αυτό δεν ήξερα καν ότι γίνεται. Επίσης φοβάμαι και τους γιατρούς και τα χειρουργεια.να φανταστεις ποτέ δεν έχω πάει σε νοσοκομείο.στην ουσία τρεμω πιο πολύ ένα χειρουργειο από γυναικολογο πάρα το σεξ.
    δεν προκειται για πραγματικο 'χειρουργειο" βρε. οταν λεω "χειρουργικα", μια μικρουλα τομη θα κανει σε μια λεπτη μεμβρανη. θα κανει καποια τοπικη αναισθησια με κρεμα η με ενεση. δεν θα ειναι τπτ. μην φανταζεσαι χειρουργικα τραπεζια κι αναισθησιες. τπτ δεν ειναι.
    να σου κανω μια γυναικολογικη ερωτηση. οταν πηγαινεις στον γυναικολογο, τοποθετει κολποσκοπιο στον κολπο;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ να πούμε τέτοιες λεπτομέρειες. Ας πούμε ότι με τον φίλο μου τα κάνουμε όλα εκτός από διεισδυση.και αυτό γιατί εγώ δεν θέλω. Με τον παντρεμένος εκτός από κάποια φιλιά δεν καναμε τίποτε άλλο και ούτε ξέρει κατι για μένα. Από όταν εμαθα ότι είναι παντρεμένος με παιδιά απομακρυνθηκα δεν τον ξανά συνάντησα.

    με το παιδί που είστε μαζί το έχεις συζήτησή? αυτός θέλει όμως ναπροχωρήσετε?
    Αν επιτρέπεται έρχεσαι σε οργασμό?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Δεν μπορούμε σ'αυτή τη ζωή να είμαστε σίγουροι για τίποτα. Δοκίμασε αφού τον θες. Αν αλλάξεις γνώμη θα του το πεις. Καλύτερα εξάλλου να μετανιώνουμε για πράγματα που κάναμε παρά επειδή δεν τα κάναμε λόγω φόβου

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  3. δεν ξερω τι να κανω..
    By Sofma in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 12
    Last Post: 03-06-2016, 14:25
  4. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By nikosnth in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2014, 22:08
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •