Δεν ξερω τι να κάνω!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 201
  1. #31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν προκειται για πραγματικο 'χειρουργειο" βρε. οταν λεω "χειρουργικα", μια μικρουλα τομη θα κανει σε μια λεπτη μεμβρανη. θα κανει καποια τοπικη αναισθησια με κρεμα η με ενεση. δεν θα ειναι τπτ. μην φανταζεσαι χειρουργικα τραπεζια κι αναισθησιες. τπτ δεν ειναι.
    να σου κανω μια γυναικολογικη ερωτηση. οταν πηγαινεις στον γυναικολογο, τοποθετει κολποσκοπιο στον κολπο;
    Και την ενεσουλα μη νομίζεις την φοβάμαι και αυτή. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι και αυτό να κάνω πάλι θα ποναω καθώς θεωρώ έχω πείσει τον εαυτό μου ότι δεν χωράει.
    Όχι δεν έχει τοποθετησει ποτέ κολποσκοπιο καθώς της είπα ότι δεν έχω κανει σεξ και δεν το εκρινε αναγκαίο. Οπτικη εξεταση μου είχε κάνει.έχω 5 χρόνια να πάω από τότε που χωρισα με την πρώτη σχέση μου και πιστευα ότι έχω γυναικολογικο θέμα.

  2. #32
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    με το παιδί που είστε μαζί το έχεις συζήτησή? αυτός θέλει όμως ναπροχωρήσετε?
    Αν επιτρέπεται έρχεσαι σε οργασμό?
    Αυτος ναι θέλει να προχωρησει.και πιστεύει ότι θα τα καταφέρουμε. Πότε δεν με έκανε να ασθανθω αμηχανα.πάντα λέει την επόμενη φορά. Δεν ξερω πραγματικα που την έχει τόση υπομονή τόσα χρόνια.
    Ναι έρχομαι.

  3. #33
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δεν μπορούμε σ'αυτή τη ζωή να είμαστε σίγουροι για τίποτα. Δοκίμασε αφού τον θες. Αν αλλάξεις γνώμη θα του το πεις. Καλύτερα εξάλλου να μετανιώνουμε για πράγματα που κάναμε παρά επειδή δεν τα κάναμε λόγω φόβου
    Δεν τολμαω να χωρίσω γιατί φοβάμαι ότι θα πάθω ότι έπαθα στην πρώτη μου σχέση. Δηλαδή καταθλιψη.ο γιατρός μου είπε ήμουν ένα βήμα πριν το νοσοκομείο.και επειδή οποίος έχει περασει καταθλιψη ξέρει πως είναι προτιμώ να μείνω σε μια χλιαρη σχέση πάρα να φτάσω πάλι ένα βήμα πριν το θάνατο. Δεν ξερω αν μπορείς να το καταλάβεις όπως το λέω. Στη ουσία είμαι εξαρτημενη από τους άλλους και ιδίως από τον συντροφο μου.αν χαθεί χάθηκα.τώρα γιατί κάνω τις σκέψεις να βγω με αλλον και νοιώθω ελξη γι άλλον δεν ξέρω.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Εννοούσα να δοκιμάσεις σεξ με άλλον, τον παντρεμένο αφού σ'αρέσει. Δεν σου είπα να χωρίσεις. Τις κάνεις τις σκέψεις γιατί θες να κάνεις σεξ αλλά καταπιεζεσαι

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Και την ενεσουλα μη νομίζεις την φοβάμαι και αυτή. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι και αυτό να κάνω πάλι θα ποναω καθώς θεωρώ έχω πείσει τον εαυτό μου ότι δεν χωράει.
    Όχι δεν έχει τοποθετησει ποτέ κολποσκοπιο καθώς της είπα ότι δεν έχω κανει σεξ και δεν το εκρινε αναγκαίο. Οπτικη εξεταση μου είχε κάνει.έχω 5 χρόνια να πάω από τότε που χωρισα με την πρώτη σχέση μου και πιστευα ότι έχω γυναικολογικο θέμα.
    σκεψου μονο οτι χωραει ολοκληρο μωρο.... ειναι δυνατον να μην χωραει;;;;
    η γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις οταν θα θελησεις ΟΡΓΑΝΙΚΑ να κανεις σεξ με καποιον. οχι για να ξεφορτωθεις την παρθενία σου.
    οταν εχεις εντονη επιθυμια, τιποτε δεν ποναει. οταν δεν εχεις επιθυμια μπορει να σε πονανε ακομα κι οι τριχες απ τα μαλλια σου αν σε ακουμπησουν.
    επισης, πρεπει να βρεις καλο ψυχ, αφου αποφασισεις αν θες ανδρα η γυναικα και να ξαναπροσπαθησεις την ψυχοθεραπεια.

  6. #36
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Εννοούσα να δοκιμάσεις σεξ με άλλον, τον παντρεμένο αφού σ'αρέσει. Δεν σου είπα να χωρίσεις. Τις κάνεις τις σκέψεις γιατί θες να κάνεις σεξ αλλά καταπιεζεσαι
    Ενώ έχω τρελη επιθυμία να δοκιμασω με τον παντρεμενο ίσως θα σου φανει αστειο φοβάμαι ότι θα με τιμωρησει ο Θεός για αυτο.εντάξει στην αρχή δεν ήξερα ότι ήταν παντρεμενος και βγήκα μαζί του και τον ερωτεύτηκα .τώρα όμως που ξέρω τι κάνω? Επίσης έχω τόσες τύψεις που ο φίλος μου με στηριζει και εγώ είμαι ερωτευμενη με άλλον. Βέβαια και ο φίλος μου με παραμελει σημαντικα και δεν μου δίνει όσα επρεπε να μου δινει.αλλά με στηριζει πολύ ψυχολογικα..
    Πως λοιπόν εγώ να κοροιδεψω δύο ανθρώπους, τον φίλο μου και την γυναίκα του για μια επιθυμια σαρκικη που δεν ξέρω καν αν θα υλοποιηθει.
    Μάλλον δεν θα κάνω τίποτα. Απλώς μόνο και μόνο που το συζητησα λίγο με όλους σας με βοηθησε πάρα πολύ και σας ευχαριστώ όλους για τις τόσο ευγενικες απαντησεις σας.

  7. #37
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σκεψου μονο οτι χωραει ολοκληρο μωρο.... ειναι δυνατον να μην χωραει;;;;
    η γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις οταν θα θελησεις ΟΡΓΑΝΙΚΑ να κανεις σεξ με καποιον. οχι για να ξεφορτωθεις την παρθενία σου.
    οταν εχεις εντονη επιθυμια, τιποτε δεν ποναει. οταν δεν εχεις επιθυμια μπορει να σε πονανε ακομα κι οι τριχες απ τα μαλλια σου αν σε ακουμπησουν.
    επισης, πρεπει να βρεις καλο ψυχ, αφου αποφασισεις αν θες ανδρα η γυναικα και να ξαναπροσπαθησεις την ψυχοθεραπεια.
    Σε ευχαριστώ πολύ remedy για τις τόσες ευστοχες τοποθετησεις σου με βοηθάς πολύ. Έχω καιρό που σκέφτομαι να πάω σε ψυχολογο αντρα αυτή τη φορά καθώς με γυναίκες δεν ξέρω αν επικοινωνω καλά. Βέβαια είναι στη μέση και το οικονομικο καθώς με ένα μισθό ημιαπασχολησης δύσκολα θα τα βγαλω πέρα αν χρειαστούν επισκέψεις τακτικες.επίσης δεν υπάρχει εδώ κάποιος σεξολογος-ψυχολόγος και θεωρω ότι θα χάσω πάλι το χρονο μου και τα χρήματα μου.
    Οργανικα αμφιβάλλω πλέον ότι θα θέληση έχω παρατήσει κάθε προσπάθεια. Απλά όταν σκέφτομαι και όταν με προσεγγιζει ο παντρεμενος είναι σαν να ξυπναω από τον ληθαργο που βρίσκομαι σαν να χτυπάει η καρδιά μου πάλι απο την αρχή. Σαν να ερωτευομαι σαν πρώτη φορά.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    αφου σου ειπε οτι ειναι σε μια σχεση "στα τελειωματα" πες του να την τελειωσει και μετα να ειστε μαζι... του εχεις πει για το θεμα με το σεξ, κατι;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ remedy για τις τόσες ευστοχες τοποθετησεις σου με βοηθάς πολύ. Έχω καιρό που σκέφτομαι να πάω σε ψυχολογο αντρα αυτή τη φορά καθώς με γυναίκες δεν ξέρω αν επικοινωνω καλά. Βέβαια είναι στη μέση και το οικονομικο καθώς με ένα μισθό ημιαπασχολησης δύσκολα θα τα βγαλω πέρα αν χρειαστούν επισκέψεις τακτικες.επίσης δεν υπάρχει εδώ κάποιος σεξολογος-ψυχολόγος και θεωρω ότι θα χάσω πάλι το χρονο μου και τα χρήματα μου.
    Οργανικα αμφιβάλλω πλέον ότι θα θέληση έχω παρατήσει κάθε προσπάθεια. Απλά όταν σκέφτομαι και όταν με προσεγγιζει ο παντρεμενος είναι σαν να ξυπναω από τον ληθαργο που βρίσκομαι σαν να χτυπάει η καρδιά μου πάλι απο την αρχή. Σαν να ερωτευομαι σαν πρώτη φορά.
    θεωρω οτι δεν χρειαζεται σεξολογος. γενικοτερο ειναι το θεμα που σε μπλοκαρει στο σεξ. ειναι θεμα αναστολων και μπλοκαρισμα απο την πρωτη σχεση σου, νομιζω.
    ο ψυχολογος μια χαρα θα ειναι, αρκει να σου ταιριαξει και να ανοιχτεις.
    ερωτευμενη πρεπει να εισαι και οταν το προχωρησεις. ουτε να το σκεφτεσαι να το κανεις ετσι, σαν δοκιμη. μονο με μεγαλη επιθυμια να το κανεις και δ εν θα πονεσει τπτ.

  10. #40
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφου σου ειπε οτι ειναι σε μια σχεση "στα τελειωματα" πες του να την τελειωσει και μετα να ειστε μαζι... του εχεις πει για το θεμα με το σεξ, κατι;
    Οχι δεν του εχω πει κατι.δεν έχουμε φτάσει ποτέ σε αυτο το σημείο. Κατι φιλιά μόνο ειχαμε ανταλλαξει πιο παλια πριν μάθω ότι είναι παντρεμενος.τώρα εδώ και χρόνια το αποφευγα δεν απαντουσα στα τηλ μέχρι που είχα την ατυχία να μετακομισουμε ακριβώς κάτω από τη δουλειά του οπότε δεν μπορώ να τον αποφυγω.αν βρεθώ ποτέ μαζί θα τον ρωτήσω τι έκανες τελικα με την σχέση σου να δω τι θα μου πει.ότι και να μου πει βέβαια δεν αλλάζει κάτι. Και εγώ του εκρυψα την σχέση μου και αυτός το ίδιο.

  11. #41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θεωρω οτι δεν χρειαζεται σεξολογος. γενικοτερο ειναι το θεμα που σε μπλοκαρει στο σεξ. ειναι θεμα αναστολων και μπλοκαρισμα απο την πρωτη σχεση σου, νομιζω.
    ο ψυχολογος μια χαρα θα ειναι, αρκει να σου ταιριαξει και να ανοιχτεις.
    ερωτευμενη πρεπει να εισαι και οταν το προχωρησεις. ουτε να το σκεφτεσαι να το κανεις ετσι, σαν δοκιμη. μονο με μεγαλη επιθυμια να το κανεις και δ εν θα πονεσει τπτ.
    Έχω σκεφτεί να ξεκινησω με έναν καινούργιο ψυχολογο.βέβαια με άντρα μπλοκαρω πιο πολύ. Με παρακολουθει νευρολογος ομοιοπαθητικος μιλάμε δηλαδή όπως μιλάω με ένα ψυχολογο απλά πολύ σπάνιες επισκεψεις.μου είχε προτεινει μέχρι να λύσω το θέμα του άγχους μου να μη πάω ακόμη σε ψυχολόγο καθώς αν δεν ξεφύγω από το άγχος δεν θα με βοηθήσει πολύ ψυχολογος την συγκεκριμένη στιγμη.
    Ερωτευμενη τώρα είμαι με τον λάθος ανθρωπο.με αυτόν που δεν νομίζω να προχωρήσω σε τίποτα παρακατω.απλώς το συζηταω για να το βγάλω από μέσα μου και να νοιωσω καλύτερα. Με τον γιατρό που με παρακολούθει τώρα ντρέπομαι να πω για τον παντρεμενο καθώς γνωριζει και έχει και τον φίλο μου πελάτη λόγω αγχους που έχει.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Οχι δεν του εχω πει κατι.δεν έχουμε φτάσει ποτέ σε αυτο το σημείο. Κατι φιλιά μόνο ειχαμε ανταλλαξει πιο παλια πριν μάθω ότι είναι παντρεμενος.τώρα εδώ και χρόνια το αποφευγα δεν απαντουσα στα τηλ μέχρι που είχα την ατυχία να μετακομισουμε ακριβώς κάτω από τη δουλειά του οπότε δεν μπορώ να τον αποφυγω.αν βρεθώ ποτέ μαζί θα τον ρωτήσω τι έκανες τελικα με την σχέση σου να δω τι θα μου πει.ότι και να μου πει βέβαια δεν αλλάζει κάτι. Και εγώ του εκρυψα την σχέση μου και αυτός το ίδιο.
    ναι , ρωτα τον. που ξερεις; μπορει να εχει χωρισει..
    οκ, το εκρυψες, αλλα αλλο η σχεση χωρις παιδια κι αλλο και γαμος και παιδια... εσυ, ειμαι βεβαιη οτι αν ξεκινουσες κατι καλο, ευκολα θα χωριζες. εκεινος;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Έχω σκεφτεί να ξεκινησω με έναν καινούργιο ψυχολογο.βέβαια με άντρα μπλοκαρω πιο πολύ. Με παρακολουθει νευρολογος ομοιοπαθητικος μιλάμε δηλαδή όπως μιλάω με ένα ψυχολογο απλά πολύ σπάνιες επισκεψεις.μου είχε προτεινει μέχρι να λύσω το θέμα του άγχους μου να μη πάω ακόμη σε ψυχολόγο καθώς αν δεν ξεφύγω από το άγχος δεν θα με βοηθήσει πολύ ψυχολογος την συγκεκριμένη στιγμη.
    Ερωτευμενη τώρα είμαι με τον λάθος ανθρωπο.με αυτόν που δεν νομίζω να προχωρήσω σε τίποτα παρακατω.απλώς το συζηταω για να το βγάλω από μέσα μου και να νοιωσω καλύτερα. Με τον γιατρό που με παρακολούθει τώρα ντρέπομαι να πω για τον παντρεμενο καθώς γνωριζει και έχει και τον φίλο μου πελάτη λόγω αγχους που έχει.
    να με συγχωρει ο ομοιοπαθητικος σου, αλλα αυτο που λεει ειναι φαυλος κυκλος.
    το αντιθετο ισχυει.
    οσο δεν πας σε ψυχολογο, δεν εχεις βοηθεια για το αγχος. αν οσο εχεις αγχος δεν θα πας σε ψυχολογο, αυτο σημαινει οτι σου προτεινει να μην πας ποτε...
    εγω, δεν εχω καλη γνωμη για την ομοιοπαθητικη.
    οποιος νοιωθει οτι βοηθιεται, ας πηγαινει, αλλα η ψυχοθεραπεια ειναι κατι εντελως διαφορετικο και φυσικα μπορεις και να τα συνδυασεις αν θελησεις να συνεχισεις ομοιοπαθητικη...
    μηπως φοβαται μην σε χασει απο πελατισα ο ομοιοπαθητικος;
    οι ψυχολογοι δεν δινουν φαρμακα. τι τον αφορα με ποιον συζητας τα προβληματα σου αφου δεν θα σου δωσει ουσιες;;
    νομιζω οτι δεν σε συμβουλευει καλα.

  14. #44
    kopela93
    Guest
    Έχεις προσφέρει όσα σου έχει προσφέρει η σχέση σου;
    Γιατί πιστεύω πως τον παραμελείς και εσύ και συναισθηματικά δεν τον έχεις στηρίξει όσο αυτός εσένα. Ισχύει αυτό; Αν ναι, ιδού ένας από τους λόγους που δεν δένει

  15. #45
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι , ρωτα τον. που ξερεις; μπορει να εχει χωρισει..
    οκ, το εκρυψες, αλλα αλλο η σχεση χωρις παιδια κι αλλο και γαμος και παιδια... εσυ, ειμαι βεβαιη οτι αν ξεκινουσες κατι καλο, ευκολα θα χωριζες. εκεινος;
    Βασικα δεν με είχε ρωτήσει καν αν είχα σχέση αν θυμάμαι καλα και τότε είχα χωρίσει από τον φίλο μου του είχα ζητησει λίγες μερες να σκεφτω καθώς ειχαμε αρκετά θέματα.
    Δεν νομίζω να χωρισε.φαίνεται από την συμπεριφορά του ακόμη.μου ζητάω να πάμε με μέρη απομερα που δεν έχει κοσμο προφανώς γιατί φοβάται μην μας δει κάποιος.
    Εγώ remedy μου δύσκολα θα χωριζα από τον φίλο μου εφόσον αυτός με ήθελε ακόμη στη ζωή του. Του χρωσταω την ζωή μου στην κυριολεξία καί δεν θα τον αφήσω ποτέ αν δε με αφησει.πως να στο πω είναι κάπως σαν υποχρεώση απέναντι του για την βοήθεια που μου έχει δωσει.
    Απλώς δεν μπορώ να μη σκέφτομαι και ερωτικά πλεον.εκείνο που έχω επιθυμία είναι μια αγκαλια και ένα φιλί από τον παντρεμενο.τίποτε άλλο προς το παρόν. Να νοιώσω πάλι ότι χτυπάει η καρδιά μου ακόμη. Άλλωστε κι αυτός δεν με πιεζε ποτε παλιά. Ακομή και τώρα έλα να σε πάρω μια αγκαλιά μου λέει τίποτε άλλο δεν κάνουμε αν δεν θες.

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. δεν ξερω τι να κανω..
    By Sofma in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 12
    Last Post: 03-06-2016, 13:25
  4. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By nikosnth in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2014, 21:08
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •