Δεν ξερω τι να κάνω!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 201
  1. #1

    Δεν ξερω τι να κάνω!!!!

    Καλησπέρα στην ομαδα.θα ήθελα και εγώ να γράψω το πρόβλημα μου μήπως και ανακουφιστω λίγο.

    Έχω ξανά αναφέρει σε παλιά ποστ ότι είμαι σε σχέση εδώ και 5 χρόνια. 34 εγώ 43 ο φίλος μου.Το πρόβλημα μας και το πρόβλημα μου εδώ και χρόνια είναι ότι δεν έχω κανει ποτε σεξ και απ ότι βλέπω ούτε πρόκειται να κάνω καθώς έχω παρατησει κάθε προσπαθεια πλέον. Από τα λεγόμενα του φίλου μου και από όσα έχω καταλάβει ούτε ο ίδιος έχει κάνει ποτέ σεξ στη ζωή του. Έχουμε δηλαδή μια 《λευκή》σχέση.

    Εγώ ποτέ δεν ενοιωσα ερωτευμένη μαζί του ή τουλάχιστον τόσο ερωτευμενη όσο ήμουν με την πρώτη μου σχεση ο οποίος με παρατησε για άλλη και φυσικό ήταν αφού εγώ δεν μπορούσα να κάνω σεξ.Για τον φίλο μου νοιώθω αγαπη καθώς με βοηθησε να βγω από την καταθλιψη που ήμουν τοτε και με υποστηριζει στο θέμα του σεξ πάρα πολύ. Πότε δεν με έκανε να νοιώσω ασχημα γι αυτό.Πολλές φορές κάνω σκέψεις ότι τον χανω από την ζωή μου και τρελενομαι δεν θέλω να συμβει με τίποτα αυτό.Πιστεύω πως αν τον χάσω η αν χωρίσω μαζί του δεν προκειται να ξανά βρω άλλον άνθρωπο στη ζωή μου λόγω του προβληματος μου.επιπλέον έχουμε χάσει και η δύο το ερωτικό ενδιαφέρον μας μεταξύ μας.

    Το πρόβλημα μου εκτος των άλλων, είναι ότι εδώ και καιρό είχα γνωρίσει κάποιον τον οποίο τον ερωτευτηκα με την πρώτη ματιά,μου αρεσε.με εκανε να αισθανθω πράγματα και συναισθηματα που είχα ξεχασει.Το ίδιο έδειχνε να του άρεσω και εγώ. Ανακάλυψα ότι είναι παντρεμενος και δεν μου είχε πει κάτι,το μόνο που μου ειχε αναφερει τότε είναι ότι είχε κάποια σχέση που την τελειωνε εκεινο το διάστημα γιατί δεν πηγαινε άλλο.

    Ο σκοπός του βέβαια ήταν καθαρά ερωτικος καθώς έβλεπα από την συμπεριφορά του οτι δεν ήθελε κάτι παραπάνω από έμενα πάρα μόνο σεξ.

    Σταμάτησα να του απαντάω στα τηλεφωνα και κάπως έτσι αραιωσαν τα τηλεφωνηματα και οι συναντησεις μεχρι που μετακομισα με την δουλειά μου ακριβώς στο από κάτω κτίριο που δουλευει.

    Μεγάλη ατυχία να πέφτω σχεδόν κάθε μέρα πάνω του και να μη μπορω να ηρέμησω από τις σκεψεις.Πλέον θέλει να βρεθούμε από κοντά πάλι με πολιορκει στενά και μου λέει λόγια και κοπλιμεντα που πλεον δεν ακούω ούτε από τον φίλο μου καθώς έχουμε γίνει σαν αδέρφια.

    Ξέρω ότι δεν πρέπει να βγω με τον παντρεμενο καθώς και λάθος είναι και επιπλεον δεν μπορώ να κάνω σεξ μαζί του.Δεν μπορώ όμως και να του ξεκοψω καθώς είμαι ερωτευμενη μαζί του.Τον σκεφτομαι ερωτικά πράγμα το οποίο με τον φίλο μου το έχω ξεχασει καθως με παραμελεί και έχω πολλά παραπονα από εκεινον.

    Αν έχετε κάποια συμβουλη θα ήταν ευπροσδεκτη και συγνώμη για το μεγάλο κειμενο.
    Last edited by Αποστολια; 04-04-2022 at 18:29.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    να μην έχεις καθολου σχέσεις με τον παντρεμένο. Αρχικά για λόγους ηθικής θα μπεις ανάμεσα σε ένα ζευγάρι είναι μοιχεια! και δεύτερον δεν θα έχεις κανένα όφελος, μόνο χάσιμο. Θα κάνει τη δουλειά του και όταν σε βαρεθεί θα σε παρατησει. Οι πιο πολλοί το έχουν σύστημα να πηγαίνουν από δω και από κει. Σκέψου και την γυναίκα του, δεν νομίζω να σ άρεσε να ήσουν στη θέση της.

    Όσον αφορά την σχέση σου, ειστε μαζί 5 χρόνια... ή ένα βήμα μπρος θέλει ή ένα πίσω.... ή προχωρήστε σε γάμο ή χωρίστε και βρες κάποιον άλλον.... θα έπρεπε να χαίρεσαι που είναι παρθένος... σκέψου ότι κάποιες άλλες τρώνε κέρατο με τους έμπειρους που έχουν και δεν μπορούν να τους μαζέψουν....

  3. #3
    Quote Originally Posted by MJT1420 View Post
    να μην έχεις καθολου σχέσεις με τον παντρεμένο. Αρχικά για λόγους ηθικής θα μπεις ανάμεσα σε ένα ζευγάρι είναι μοιχεια! και δεύτερον δεν θα έχεις κανένα όφελος, μόνο χάσιμο. Θα κάνει τη δουλειά του και όταν σε βαρεθεί θα σε παρατησει. Οι πιο πολλοί το έχουν σύστημα να πηγαίνουν από δω και από κει. Σκέψου και την γυναίκα του, δεν νομίζω να σ άρεσε να ήσουν στη θέση της.

    Όσον αφορά την σχέση σου, ειστε μαζί 5 χρόνια... ή ένα βήμα μπρος θέλει ή ένα πίσω.... ή προχωρήστε σε γάμο ή χωρίστε και βρες κάποιον άλλον.... θα έπρεπε να χαίρεσαι που είναι παρθένος... σκέψου ότι κάποιες άλλες τρώνε κέρατο με τους έμπειρους που έχουν και δεν μπορούν να τους μαζέψουν....
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Έχεις δικιο σε όλα και συμφωνώ. Απλά δεν μπορουμε να παντρευτουμε καθώς για μενα σκοπός του γάμου είναι τα παιδιά που εμείς πρακτικα δεν μπορούμε να κάνουμε.αν πάλι χωρίσω δεν υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον που να θέλει να κάνει σχέση με κάποια που δεν μπορεί να κάνει σεξ.
    Από την άλλη ο παντρεμενος ίσως είναι πιο εμπειρος στο θέμα σεξ και έχω την ελπίδα μήπως και μπορουσαμε να κάνουμε. Μόνο γι αυτό θα έβγαινα με κάποιον άλλον να δοκιμάσω αν μπορώ να κάνω σεξ καθώς έχω αυτή την επιθυμία μαζί του.με τον φίλο μου δεν την έχω πια. Συμφωνώ ότι είναι κρίμα για την γυναίκα του όσο και για το φίλο μου αλλά δεν μπορω και να δεχτω να μείνω έτσι μια ζωή χωρίς πάθος και έρωτα στη ζωη μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Να σου κάνω μια ερωτηση; Αν βρεθείς με έναν άνδρα μέχρι που φτάνεις με αυτόν, μέχρι που τον αφήνεις να φτασει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Όταν λες ότι δεν μπορείς, γιατί δεν μπορείς ;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να κάνεις σεξ; Ότι φοβάσαι; Νομίζω πως θα πρέπει να συμβουλευτείς ψυχολόγο αφού επιθυμία έχεις και απλά την καταπιέζεις. Τα περί ηθικής κλπ δεν νομίζω ότι είναι αυτό που πραγματικά σε απασχολεί και δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε για διάφορους λόγους. Αφού θέλεις να προχωρήσεις στη ζωή σου κάτι πρέπει να κάνεις. Πρότεινα ψυχολόγο γιατί προφανώς υπάρχει κάτι που σε σταματάει.

  7. #7
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου κάνω μια ερωτηση; Αν βρεθείς με έναν άνδρα μέχρι που φτάνεις με αυτόν, μέχρι που τον αφήνεις να φτασει;
    Δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ να πούμε τέτοιες λεπτομέρειες. Ας πούμε ότι με τον φίλο μου τα κάνουμε όλα εκτός από διεισδυση.και αυτό γιατί εγώ δεν θέλω. Με τον παντρεμένος εκτός από κάποια φιλιά δεν καναμε τίποτε άλλο και ούτε ξέρει κατι για μένα. Από όταν εμαθα ότι είναι παντρεμένος με παιδιά απομακρυνθηκα δεν τον ξανά συνάντησα.

  8. #8
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου κάνω μια ερωτηση; Αν βρεθείς με έναν άνδρα μέχρι που φτάνεις με αυτόν, μέχρι που τον αφήνεις να φτασει;
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Όταν λες ότι δεν μπορείς, γιατί δεν μπορείς ;;
    Μάλλον από φόβο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Ούτε η ψυχολογος που πηγαινα είχε καταλάβει το λόγο που φοβάμαι ούτε και εγώ τον ξέρω.

  9. #9
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου κάνω μια ερωτηση; Αν βρεθείς με έναν άνδρα μέχρι που φτάνεις με αυτόν, μέχρι που τον αφήνεις να φτασει;
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να κάνεις σεξ; Ότι φοβάσαι; Νομίζω πως θα πρέπει να συμβουλευτείς ψυχολόγο αφού επιθυμία έχεις και απλά την καταπιέζεις. Τα περί ηθικής κλπ δεν νομίζω ότι είναι αυτό που πραγματικά σε απασχολεί και δεν έχει νόημα να το συζητήσουμε για διάφορους λόγους. Αφού θέλεις να προχωρήσεις στη ζωή σου κάτι πρέπει να κάνεις. Πρότεινα ψυχολόγο γιατί προφανώς υπάρχει κάτι που σε σταματάει.
    Έχω πάει σε ψυχολόγο περίπου ένα χρόνο και δεν ειχε αλλάξει κάτι και η ιδια μου είπε ότι δεν μπορούσε να βοηθήσει περισσότερο και δεν ηξερε τον λόγο ουτε η ίδια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μάλλον από φόβο. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Ούτε η ψυχολογος που πηγαινα είχε καταλάβει το λόγο που φοβάμαι ούτε και εγώ τον ξέρω.
    Μπορείς να κάνεις λοιπόν . Αρκεί να βρεθείς με κάποιον αποφασισμένο . Έχω γράψει πολλές φορές, ότι οι παρθένοι .... δεν τα καταφέρνουν και τελικά παραμένουν παρθένοι . Από τα βασικότερα που έχεις να κάνεις , είναι να παρατήσεις τις σκέψεις και την αναζήτηση στα φόρουμ και να αρχίσεις προσπάθειες. Απλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις πρωτίστως κανένα γυναικολόγο , έμπιστο , μήπως χρειάζεσαι χειρουργική ρήξη παρθενικού υμένα πλέον. Να σου πει δηλαδή τη γνώμη του, αν μπορείς να κάνεις σεξ κανονικά ή χρειάζεσαι πρώτα επέμβαση .

  11. #11
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου κάνω μια ερωτηση; Αν βρεθείς με έναν άνδρα μέχρι που φτάνεις με αυτόν, μέχρι που τον αφήνεις να φτασει;
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Μπορείς να κάνεις λοιπόν . Αρκεί να βρεθείς με κάποιον αποφασισμένο . Έχω γράψει πολλές φορές, ότι οι παρθένοι .... δεν τα καταφέρνουν και τελικά παραμένουν παρθένοι . Από τα βασικότερα που έχεις να κάνεις , είναι να παρατήσεις τις σκέψεις και την αναζήτηση στα φόρουμ και να αρχίσεις προσπάθειες. Απλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις πρωτίστως κανένα γυναικολόγο , έμπιστο , μήπως χρειάζεσαι χειρουργική ρήξη παρθενικού υμένα πλέον. Να σου πει δηλαδή τη γνώμη του, αν μπορείς να κάνεις σεξ κανονικά ή χρειάζεσαι πρώτα επέμβαση .
    Είχα πάει και σε γυναικολογο πριν 5 χρόνια όταν χωρισα από την πρώτη μου σχέση και γιατί νόμιζα ότι είχα κάποιο ανατομικο πρόβλημα. Δεν μου είπε ότι έχω κάποιο πρόβλημα και ότι χρειάζεται να κάνω κάτι.
    Προσπαθειες πως να ξεκινησω?με κάποιον που ερωτικά δεν με θέλει και δεν τον θέλω και πολύ η με κάποιον που τον θέλω πολύ και είναι παντρεμενος?αδιεξοδος από παντού

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Προσπαθειες πως να ξεκινησω?με κάποιον που ερωτικά δεν με θέλει και δεν τον θέλω και πολύ η με κάποιον που τον θέλω πολύ και είναι παντρεμενος?αδιεξοδος από παντού
    Το να κάνεις προσπάθεια με κάποιον που δεν τον θέλεις και δεν σε θέλει ... δεν μου φαίνεται ούτε λογικό , ούτε πιθανό . Συνήθως στο κρεβάτι φθάνουν άνθρωποι που έχει επιθυμία ο ένας για τον άλλο ! Σεξουαλική ! Τα περί αμαρτίας, μοιχείας κτλ τα θεωρώ τουλάχιστον κωμικά.
    Αυτές που τα έγραψαν , ας ψάξουν ότι νομικά η μοιχεία , καταργήθηκε στην ελλάδα κάπου το 1984. Πιθανόν πολλά μέλη να ήταν αγέννητα τότε !

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το να κάνεις προσπάθεια με κάποιον που δεν τον θέλεις και δεν σε θέλει ... δεν μου φαίνεται ούτε λογικό , ούτε πιθανό . Συνήθως στο κρεβάτι φθάνουν άνθρωποι που έχει επιθυμία ο ένας για τον άλλο ! Σεξουαλική ! Τα περί αμαρτίας, μοιχείας κτλ τα θεωρώ τουλάχιστον κωμικά.
    Αυτές που τα έγραψαν , ας ψάξουν ότι νομικά η μοιχεία , καταργήθηκε στην ελλάδα κάπου το 1984. Πιθανόν πολλά μέλη να ήταν αγέννητα τότε !
    Δεν με απασχολεί αν είναι νόμιμη. Και η αμβλωση είναι νόμιμη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν είναι αμαρτια-φονος. Πέρα από αυτό, την άποψη μας λέμε, η θεματοθετης ας αποφασίσει τι θέλει να κρατήσει από ότι λέμε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ να πούμε τέτοιες λεπτομέρειες. Ας πούμε ότι με τον φίλο μου τα κάνουμε όλα εκτός από διεισδυση.και αυτό γιατί εγώ δεν θέλω. Με τον παντρεμένος εκτός από κάποια φιλιά δεν καναμε τίποτε άλλο και ούτε ξέρει κατι για μένα. Από όταν εμαθα ότι είναι παντρεμένος με παιδιά απομακρυνθηκα δεν τον ξανά συνάντησα.
    Ειν;ι μέχρι να βρεθεί ο άνδρας που θα σε φέρει σε σημείο που θα του το ζητήσεις ή ίδια, απλώς δεν σου έχει βγει ακόμα να συναντήσεις ένα τέτοιο άνδρα όταν τον συναντήσεις ή επιθυμία θα υπερνικήσει το φόβο

  15. #15
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το να κάνεις προσπάθεια με κάποιον που δεν τον θέλεις και δεν σε θέλει ... δεν μου φαίνεται ούτε λογικό , ούτε πιθανό . Συνήθως στο κρεβάτι φθάνουν άνθρωποι που έχει επιθυμία ο ένας για τον άλλο ! Σεξουαλική ! Τα περί αμαρτίας, μοιχείας κτλ τα θεωρώ τουλάχιστον κωμικά.
    Αυτές που τα έγραψαν , ας ψάξουν ότι νομικά η μοιχεία , καταργήθηκε στην ελλάδα κάπου το 1984. Πιθανόν πολλά μέλη να ήταν αγέννητα τότε !
    Και εγώ το θεωρώ ανηθικο πλέον να βγω με ένα παντρεμενο.επειδή έχω υπάρξει παιδι απατημενου γονεα σε πληροφορω ότι δεν ήταν καθόλου ευχαριστη εμπειρια.μη σου πω από τοτε άρχισα να παθαινω σιγά σιγά κατάθλιψη που με συνοδευει για μια ζωή τώρα. Οπότε δεν θα ήθελα με τίποτα να έρθει άλλο παιδακι στη θέση μου για μια απερισκεψια του πατέρα του.θα μου πεις αν δεν είσαι εσύ θα είναι άλλη.
    Κι όμως οι προσπαθειες να κάνω σεξ γίνονται με τον φίλο μου που δεν νοιώθω μεγάλη ελξη γι αυτον.με τον παντρεμενο δέν μπορω να φτάσω σε αυτό το σημείο γιατί εκτός του ηθικου κομματιού υπάρχει και η ντροπή που νοιώθω για το ότι είμαι τόσο χρονων και δεν είχα ποτέ καμία εμπείρια.

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  3. δεν ξερω τι να κανω..
    By Sofma in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 12
    Last Post: 03-06-2016, 14:25
  4. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By nikosnth in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2014, 22:08
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 17:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •