Άνθρωποι σε κρίση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Εγώ το είχα ζήσει αργότερα. Και τις δύο φορές που είχα κάνει στην αγγλία . Αγγλίδες, σε παμπ , ήπιαμε ποτά και καταλήξαμε είτε σπίτι τους είτε στο δωμάτιο που νοίκιαζα εγώ , για σεξ. Τόσο απλά. Και στις ηπα, για λίγους μήνες είχα πάει , πρόγραμμα μετεκπαίδευσης κι εκεί το ίδιο έγινε . Τόσο απλά. Και έχει γίνει και ... σε άλλη χώρα στην ευρώπη. Η άλλη τώρα .... η nefeli28 τι πετάγεται ;; Να πει τι ;; Έχει κάνει ποτέ η ίδια one night stand με γνωριμία σε μπαρ , κλαμπ , σκυλάδικο , οτιδήποτε ; Ας μας πει! Ούτε ή ίδια, ούτε καμία από όσες ξέρει. Απλά κάνει προσωπικές επιθέσεις, σε όσους λένε αλήθειες που δεν τους αρέσουν . Αυτή είναι η ελλάδα. Κολλημένη στο 1800.

    Φυσικά με αυτές που πάνε με μίνι και προκλητικές γίνεται παιχνίδι . Στην αγγλία ! Και γνωριμίες για σεξ ! Στην ελλάδα, οι αντίστοιχες ημίγυμνες, αν τους μιλήσει κάποιος άγνωστος, θα φωνάξουν κάποιον γνωστό τους, που δουλεύει στο μπαρ, να τον μαχαιρώσουν , να τον δείρουν ,να τον πετάξουν έξω ή κάποιο συνδιασμό των 3. Πολιτισμός ! Σεξουαλική απελευθέρωση! Ευρώπη.
    Έχεις μια εμμονή με το σεξ που όλοι καταλαβαίνουμε τι σημαίνει αυτό. Αφενός.
    Αφετέρου δεν πετάγομαι, είμαι ο θεματοθετης εδώ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Εγώ το είχα ζήσει αργότερα. Και τις δύο φορές που είχα κάνει στην αγγλία . Αγγλίδες, σε παμπ , ήπιαμε ποτά και καταλήξαμε είτε σπίτι τους είτε στο δωμάτιο που νοίκιαζα εγώ , για σεξ. Τόσο απλά. Και στις ηπα, για λίγους μήνες είχα πάει , πρόγραμμα μετεκπαίδευσης κι εκεί το ίδιο έγινε . Τόσο απλά. Και έχει γίνει και ... σε άλλη χώρα στην ευρώπη. Η άλλη τώρα .... η nefeli28 τι πετάγεται ;; Να πει τι ;; Έχει κάνει ποτέ η ίδια one night stand με γνωριμία σε μπαρ , κλαμπ , σκυλάδικο , οτιδήποτε ; Ας μας πει! Ούτε ή ίδια, ούτε καμία από όσες ξέρει. Απλά κάνει προσωπικές επιθέσεις, σε όσους λένε αλήθειες που δεν τους αρέσουν . Αυτή είναι η ελλάδα. Κολλημένη στο 1800.

    Φυσικά με αυτές που πάνε με μίνι και προκλητικές γίνεται παιχνίδι . Στην αγγλία ! Και γνωριμίες για σεξ ! Στην ελλάδα, οι αντίστοιχες ημίγυμνες, αν τους μιλήσει κάποιος άγνωστος, θα φωνάξουν κάποιον γνωστό τους, που δουλεύει στο μπαρ, να τον μαχαιρώσουν , να τον δείρουν ,να τον πετάξουν έξω ή κάποιο συνδιασμό των 3. Πολιτισμός ! Σεξουαλική απελευθέρωση! Ευρώπη.
    Ρε φίλε ποια είναι η αλήθεια; Πως συγκρίνεις ένα λαό που αν για παράδειγμα πάρει ένα κουτί μπύρα και το πιει σε μία πλατεία και τον δει μπάτσος θα τον πάει μέσα κατευθείαν επειδή ήπιε μπύρα σε δημόσιο χώρο, με ένα λαό ο οποίος δεν ζει με σκοπό να έρθει η Παρασκευή να βγει το βράδυ και να γίνει λιώμα μέχρι να πέσει κάτω στο πεζοδρόμιο όπως κάνουν οι Αγγλοί; Εμένα ο αδερφός μου είναι πανέμορφος από τα νιάτα του μέχρι ακόμα και σήμερα που είναι 50. Του την έπεφταν οι γυναίκες στην κυριολεξία. Παλιά την εποχή που δεν υπήρχαν κινητά και υπήρχε το κλασικό σταθερό χτυπούσε 300 φορές την ημέρα από κοπέλες που τον έψαχναν, που τον ήθελαν, που, που, που. Για να σου δώσω να καταλάβεις ο αδερφός μου ήταν ο τύπος ο οποίος την εποχή που υπήρχε το πολύ σκληρό face control στα μαγαζιά, στο wild rose, στο mercedes, στο amfitheatro στη παραλιακή (αν το θυμάσαι), στο buzios, στο loft έσκαγε στην πόρτα μόνος του και δεν έτρωγε ποτέ πόρτα από πορτιέρη γιατί ήξεραν οι πορτιέρηδες πως ακόμα και πόρτα να του έριχναν σε μισό λεπτό απέξω και μπροστά τους θα έβρισκε 5 να τον συνοδεύσουν να μπει μέσα. Εχει κάνει ONS με λεσβίες στο factory. To διανοείσαι αυτό που σου λέω; Να κάνει ons με λεσβίες; Εδώ αν έχεις τον Θεο σου του κάνει σήμα τροχονόμισα για να τον γράψει για δακτύλιο και ο τύπος κατέληξε αντί να τον γράψει, να γράψει εκείνος το κινητό της στο τηλέφωνο του και το όλο μυστικό ήταν ότι πριν εκείνη του πει την παράβαση και ερχόταν με αυστηρό στυλ, με μία κουβέντα που της είπε- θα με γράψετε για δακτύλιο; - την έσπασε κατευθείαν γιατί εκείνη του είπε με χαλαρή χροιά, γιατί μπήκες; ε τελείωσε με το που άκουσα αυτό από αυτήν και την χροιά της φωνής λέω πάει αυτή από μέσα μου την γλυτώσαμε, ήξερα πως δεν θα τον γράψει. Και όλο το μυστικό πέρα από την εμφάνιση ήταν ότι δεν πήγε να την κοροιδέψει, το ξέχασα, το έκανα, το έρανα. Της το είπε με στυλ ξέρω πως έκανα λάθος ότι και να μου πεις, ότι και να μου κάνεις έχεις δίκιο. Και την τούμπαρε.

    Εγώ κανονικά θα έπρεπε να είχα εκατομμύρια ψυχολογικά από την εφηβεία μου. Κανένας δεν με έλεγε με το όνομα μου, όλοι και όλες μου έλεγαν εσύ δεν είσαι αδερφός του ταδε ή με έλεγαν ο αδερφός του ταδε ή με πλησίαζαν γυναίκες όχι για να γνωρίσουν εμένα, αλλά για να γνωρίσουν τον αδερφό μου. Πασίγνωστο μοντέλο της δεκαετίας του 90 του την έπεφτε μπροστά μου στο +soda και εκείνος ήταν στο κόσμο του, δεν την γουστάρει. Kαι του λέω αυτή είναι αυτη δεν σου αρέσει; Και μου λέει ε και; Επειδή είναι αυτή θα πάω με αυτήν;

    Για πες μου πόσα εκατομμύρια ψυχολογικά θα έπρεπε να είχα όταν ζούσα αυτό το πράγμα μέχρι να φύγω από την Ελλάδα και να πάω στην Αγγλία που αποκόπηκα από αυτόν και δεν το ζούσα πλέον σε καθημερινή βάση;

    Οι γυναίκες δεν έχουν κανόνες. Αν τους κάνεις το κλικ και σε γουστάρουν εμφανισιακά, ξέρεις πως να μιλήσεις κτλ θα κάνει σεξ μέρα μεσημέρι και στην τουαλέτα στα everest. Αν δεν τους κάνεις κλικ, δεν τους κάνεις κλικ. Αν τα έχεις καλα με τις γυναίκες και είσαι χορτασμένος δεν καίγεσαι, καίγονται εκείνες και σου κάθονται εκείνες.

    Εγώ θα έπρεπε να είχα τα χειρότερα ψυχολογικά από όλους τους άνδρες της υφηλίου γιατί πραγματικά για κάποιο παιδάκι που μεγαλώνει από τα 15 του και ζει αυτό και δεν είναι πχ στα 17 του 1,90 με πράσινα μάτια πανέμορφο σώμα και πανέμορφο πρόσωπο, αλλά είναι 1,76 με καστανά μάτια πολύ όμορφο σώμα και νορμαλ πρόσωπο είναι ψυχολογικός πόλεμος να το βιώνει αυτό κάθε μέρα. Είναι λογικό, η γυναίκα θα διαλέξει το πιο όμορφο και ο άνδρας το ίδιο δεν θα κάνει, στην πιο όμορφη δεν θα πάει το μάτι; Ε αυτοί θα κάνουν ons.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Τι μας λες mindcrime ; Ότι στην ελλάδα οι πολύ όμορφοι κάναν ons ; Ε δεν κάναν , τουλάχιστον μόνο με την ομορφιά τους. Επειδή πάντως μάλλον έχεις ζήσει στην αγγλία, ευτυχώς , δεν μας λες ότι το ons είναι το ίδιο πιθανό και εύκολο στην αγγλία και στην ... ελλάδα ! Για τον ίδιο άνθρωπο λέμε ! Αν ο ίδιος άνθρωπος, σε λίγα χρόνια στην αγγλία ή και σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα, κάνει ons αλλά στην ελλάδα δεν έχει κάνει ποτέ , ε τότε δεν έχει πρόβλημα ο άνδρας , αλλά η χώρα (και οι γυναίκες σε αυτή). Όπως ο οποιοσδήποτε ωραίος άνδρας, δεν θα κάνει ποτέ ons στο Ιράν ή στην Υεμένη , όχι γιατί δεν είναι ωραίος, αλλά γιατί είναι προβληματικές οι χώρες ! Η Ελλάδα, πλησιάζει περισσότερο προς το Ιράν και την Υεμένη , παρά προς την Ευρώπη. Απλά υπάρχει η ψευδαίσθηση ότι είμαστε πολιτισμένη χώρα της δύσης ,με ισότητα και χειραφετημένες γυναίκες. Κουραφέξαλα είμαστε . Οι βεδουίνοι που κανόνιζαν προίκα με κατσίκες και γίδια, είχαν τουλάχιστον γνώθι σαυτόν ! Ήξεραν ακριβώς τι είναι και δεν είχαν ψευδαισθήσεις όπως εδώ !

    Στις ΗΠΑ, κατά τα άλλα , σε χάλασε ... το ότι απαγορεύεται να πίνεις σε δημόσιο χώρο ! Αν και σε αυτό υπάρχουν εξαιρέσεις. Στο λας βέγκας και στο ατλάντικ σίτυ , επιτρέπεται να πίνεις σε δημόσιους χώρους. Σιγά το θέμα.

    Στην αγγλία πάντως, κάθε άνδρας που πληρεί κάποιες βασικές προϋποθέσεις και έχει κάποια κοινωνικότητα, σε παμπ και σε μπαρ, βρίσκει γυναίκα και κάνει σεξ ! Στην ελλάδα, αν μιλήσει σε καμιά άγνωστη , μπορεί να βρει το θάνατο . Να τον σπάσουν στο ξύλο , να τον μαχαιρώσουν , να τον πυροβολήσουν , να τον πλακώσουν με ρόπαλα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στην ελλάδα, αν μιλήσει σε καμιά άγνωστη , μπορεί να βρει το θάνατο . Να τον σπάσουν στο ξύλο , να τον μαχαιρώσουν , να τον πυροβολήσουν , να τον πλακώσουν με ρόπαλα.
    τωρα τελευταια ειναι της μοδος να κανουν μηνυση και για παρενοχληση αλλα εαν δεν εχεις λεφτα δεν εχεις και ποτε τετοια προβληματα

  5. #35
    Elenia781
    Guest
    Το πρόβλημα της Ελλαδας δεν είναι η αγαμία. Ειναι η ελλειψη ευγένειας. ο ευτελισμός των αξιών.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Το πρόβλημα της Ελλαδας δεν είναι η αγαμία. Ειναι η ελλειψη ευγένειας. ο ευτελισμός των αξιών.
    Αξία δεν υπήρξε ποτέ. Μόνο το χρήμα αναγνωρίζεται . Για αυτό βλέπεις άτομα του υποκόσμου, που η θέση τους είναι στο περιθώριο , να είναι πρότυπα και αντικείμενα θαυμασμού, μόνο και μόνο επειδή έχουν χρήματα. Βρώμικης προέλευσης πάντα, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία.
    Όλα αυτά , δεν αναιρούν και την αγαμία , που επίσης υπάρχει . Για αυτό ανέκαθεν είχε νόμιμη πορνεία. Αν και πολύ συντηριτική χώρα. Ήξεραν οι νομοθέτες, ότι θα βίαζε ο ένας τον άλλον , αν δεν υπήρχε πορνεία.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Τι μας λες mindcrime ; Ότι στην ελλάδα οι πολύ όμορφοι κάναν ons ; Ε δεν κάναν , τουλάχιστον μόνο με την ομορφιά τους. Επειδή πάντως μάλλον έχεις ζήσει στην αγγλία, ευτυχώς , δεν μας λες ότι το ons είναι το ίδιο πιθανό και εύκολο στην αγγλία και στην ... ελλάδα ! Για τον ίδιο άνθρωπο λέμε ! Αν ο ίδιος άνθρωπος, σε λίγα χρόνια στην αγγλία ή και σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα, κάνει ons αλλά στην ελλάδα δεν έχει κάνει ποτέ , ε τότε δεν έχει πρόβλημα ο άνδρας , αλλά η χώρα (και οι γυναίκες σε αυτή). Όπως ο οποιοσδήποτε ωραίος άνδρας, δεν θα κάνει ποτέ ons στο Ιράν ή στην Υεμένη , όχι γιατί δεν είναι ωραίος, αλλά γιατί είναι προβληματικές οι χώρες ! Η Ελλάδα, πλησιάζει περισσότερο προς το Ιράν και την Υεμένη , παρά προς την Ευρώπη. Απλά υπάρχει η ψευδαίσθηση ότι είμαστε πολιτισμένη χώρα της δύσης ,με ισότητα και χειραφετημένες γυναίκες. Κουραφέξαλα είμαστε . Οι βεδουίνοι που κανόνιζαν προίκα με κατσίκες και γίδια, είχαν τουλάχιστον γνώθι σαυτόν ! Ήξεραν ακριβώς τι είναι και δεν είχαν ψευδαισθήσεις όπως εδώ !

    Στις ΗΠΑ, κατά τα άλλα , σε χάλασε ... το ότι απαγορεύεται να πίνεις σε δημόσιο χώρο ! Αν και σε αυτό υπάρχουν εξαιρέσεις. Στο λας βέγκας και στο ατλάντικ σίτυ , επιτρέπεται να πίνεις σε δημόσιους χώρους. Σιγά το θέμα.

    Στην αγγλία πάντως, κάθε άνδρας που πληρεί κάποιες βασικές προϋποθέσεις και έχει κάποια κοινωνικότητα, σε παμπ και σε μπαρ, βρίσκει γυναίκα και κάνει σεξ ! Στην ελλάδα, αν μιλήσει σε καμιά άγνωστη , μπορεί να βρει το θάνατο . Να τον σπάσουν στο ξύλο , να τον μαχαιρώσουν , να τον πυροβολήσουν , να τον πλακώσουν με ρόπαλα.
    Απο την μία μου μιλάς για την Ελληνίδα που θα πάει στην Αγγλία και πως θα φερθεί διαφορετικά ναι οκ ειδικά αν είναι από επαρχία ή από καμία κωμόπολη αυτό θα γίνει και από την άλλη για το οτι στην Αγγλία οι άνδρες έχουν πιθανότητες για ons. Οκ ακου στην Ελλάδα δεν έκανα ποτέ οns στην Αγγλια έκανα γιατί όμως ξέρεις; Επειδή πήγαινα πχ στο fabric και είχα πάνω μου 4 κουμπιά και 2 γραμμάρια κόκα. Ε δεν θα κάνω τι θα γίνει; Αυτό θα γίνει, είτε θα γνώριζα κάποια που ήδη ήταν σε επήρεια είτε θα με ρώταγε αν έχω κανα χάπι οπότε εκεί πάνε οι αναστολές, σε μισή ώρα αγαπηθήκαμε. Στην Ελλάδα από την άλλη έβγαινα μια φορά τον μηνα γιατί ήθελα να γράφω 8ρια.

    Και η ίδια η Ελληνίδα που μέχρι τα 20 της γυρνούσε στο σπιτι στις 10 το βράδυ, μπορεί να πήγαινε για φοιτήτρια ή για μεταπτυχιακό στην Αγγλία σε κανα Λονδίνο, Μαντσεστερ ή Λίβερπουλ και ότι δεν έκανε σε 20 χρονια να τα έκανε σε ένα μήνα. Το ξέρω πως αυτό λες, το ξέρω πως η χώρα είναι διαφορετική αλλά ειναι διαφορετικές οι καταστάσεις φίλε. Τώρα αν η 25χρονη Ελληνίδα έχει κάνει καμια 20ρια ons στην Αγγλία λογικό είναι και στα 35 της να συνεχίσει να κάνει. Τώρα θα μου πεις γιατι δεν τα έκανε στην Ελλάδα;

    Για τον ίδιο λόγο που μια Ελληνίδα που είχα γνωρίσει από την Κρήτη χρειάστηκε να πάει στα 22 της στην Αγγλία για να ανακαλύψει πως είναι λεσβία. Σκέψου το λίγο αυτό που σου λέω. Δηλαδη υπήρχε ενδεχόμενο αν δεν πήγαινε ποτέ στην Αγγλία το 2002 που πήγε να μην ανακάλυπτε ποτέ αυτό ή να το ανακάλυπτε στα 40της που εχει απελευθερωθεί κατά κάποιο τρόπο η νοοτροπία στην Ελλάδα.

    Ακου να σου πω και κάτι ακόμα όμως, όταν ο μέσος Ελληνας έχει την νοοτροπία του πατρίδα-θρησκεία-οικογένεια και ζει με νοοτροπίες του 50 στο μυαλό και μου κάνει ολα τα φασισταριά κυβέρνηση να μην μου έχει απαιτήσεις να μου κάνει ons. Mεγάλε θέλεις την νοοτροπία του Βορίδη, του Γεωργιάδη του Πλεύρη και της Κεραμέως στην Ελλάδα θα ζήσεις με τα δεδομένα του 50 γιατί αυτό θέλεις σαν καθημερινότητα να έχεις στην ζωή σου, οπότε μακακα Ελληνάκο, μην κλαιγεσαι... αυτό ήθελες, αυτό ζεις.... και δεν το λέω για σένα προσωπικά έτσι, στο λέω για να μην παρεξηγηθούμε...

    Για την ιστορία τα καλύτερα ons τα έχω κάνει στην τριτοκοσμική.... Κολομβία. Θα χορέψεις με κάποια (είναι προαπαιτούμενο εκεί) και η salsa αναλαμβάνει τα ηνία.
    Last edited by mindcrime; 10-04-2022 at 08:34.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ασε ρε μαιντ.. ενω ως γνωστον στην αγγλια ψηφιζουν εδω και αιωνες, και γαμω τις προοδευτικες κυβερνησεις με αρχηγο την βασιλισσα.... η ενωση εκκλησιας και κρατους και η ορθοδοξη χριστιανικη παιδεια φταιει για τον μεσαιωνα στην ελλαδα και οχι οι κυβερνησεις...
    τις ειδαμε και τις αριστερες κυβερνησεις, μολις πηραν την εξουσια αρχισαν να σταυροκοπιουνται οι αβαφτιστοι, μπας και χασουν τα ψηφαλακια των πιστων...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ασε ρε μαιντ.. ενω ως γνωστον στην αγγλια ψηφιζουν εδω και αιωνες, και γαμω τις προοδευτικες κυβερνησεις με αρχηγο την βασιλισσα....
    Η βασίλισσα έχει τελείως διακοσμητικό ρόλο στη Βρετανία, πάντως. Και η θρησκεία, παρότι θεωρητικά σημαντική για το βρετανικό κράτος, στην πράξη παίζει ελάχιστο ρόλο και στις εκλογές εκεί αλλά και στην κυβέρνηση και στην καθημερινή ζωή του κόσμου...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ασε ρε μαιντ.. ενω ως γνωστον στην αγγλια ψηφιζουν εδω και αιωνες, και γαμω τις προοδευτικες κυβερνησεις με αρχηγο την βασιλισσα.... η ενωση εκκλησιας και κρατους και η ορθοδοξη χριστιανικη παιδεια φταιει για τον μεσαιωνα στην ελλαδα και οχι οι κυβερνησεις...
    τις ειδαμε και τις αριστερες κυβερνησεις, μολις πηραν την εξουσια αρχισαν να σταυροκοπιουνται οι αβαφτιστοι, μπας και χασουν τα ψηφαλακια των πιστων...
    Στην Αγγλία η Βασίλισσα δεν υπάρχει είναι ανύπαρκτη το ίδιο και η θρησκεία. Στην Ελλάδα θα σου θυμίσω γιατί ο Ελληνας ξεχνάει πολύ εύκολα πως για να μην τα βάλουν με την εκκλησία την 26η Οκτωβρίου ο Αγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη ήταν ανοικτός και κανανε και παρέλαση. Τις εκκλησίες σε καραντίνα τις είχανε ανοικτές και το θέμα του μέσου Ελληνα ήταν αν κολλάει ή δεν κολλάει η κοινωνία με το κουταλακι.... Αυτά δεν θα συνέβαιναν ποτέ σε μία σοβαρή χώρα... και το αποτέλεσμα το είδαμε 20000+ νεκρους.... και δεν ξέρουμε που πάμε ακόμα....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τελευταία φορά που η Αγγλία έζησε στον μεσαίωνα ήταν επί Θάτσερ και το είδαμε το αποτέλεσμα....

  12. #42
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Το πρόβλημα της Ελλαδας δεν είναι η αγαμία. Ειναι η ελλειψη ευγένειας. ο ευτελισμός των αξιών.
    Συμφωνώ απόλυτα!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    όταν ο μέσος Ελληνας έχει την νοοτροπία του πατρίδα-θρησκεία-οικογένεια και ζει με νοοτροπίες του 50 στο μυαλό και μου κάνει ολα τα φασισταριά κυβέρνηση να μην μου έχει απαιτήσεις να μου κάνει ons.
    Για την Αγγλία, δεν αναφερόμουν σε βλάχες ελληνίδες και τι κάνουν εκεί ... αλλά κυρίως για αγγλίδες.

    Κατάλαβα πάντως το σκεπτικό σου. Για το ότι δεν κάνουν ons οι ελληνίδες του 2022 , φταίει το χουντικό σλόγκαν της περιόδου 1967-1974 , πατρίδα θρησκεία οικογένεια , 10 χρόνια πριν γεννηθούν οι γονείς τους και τα φασισταριά. Ξέχασες βέβαια το φασίστα Μεταξά, που μεταξύ άλλων , ψήφισε τη σύνταξη , το ΙΚΑ και το 8ωρο. Ευτυχώς θα τα καταργήσουν σύντομα όλα !
    Φαντάζομαι θα φταίει και η Φρειδερίκη , οι Βαυαροί του Όθωνα και η προίκα της Σοφίας.

    Πάω να διαβάσω λίγη ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ, να βρω απαντήσεις στα ερωτήματά μου !

    Στην Επαναστατική Κούβα Σύντροφε, που είναι επίσημα άθεοι , οι νεκροί από κόβιντ είναι λιγότεροι από την Ελλάδα ; Δεν μας είπες το νούμερο !

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Στην Αγγλία η Βασίλισσα δεν υπάρχει είναι ανύπαρκτη το ίδιο και η θρησκεία. Στην Ελλάδα θα σου θυμίσω γιατί ο Ελληνας ξεχνάει πολύ εύκολα πως για να μην τα βάλουν με την εκκλησία την 26η Οκτωβρίου ο Αγιος Δημήτριος στη Θεσσαλονίκη ήταν ανοικτός και κανανε και παρέλαση. Τις εκκλησίες σε καραντίνα τις είχανε ανοικτές και το θέμα του μέσου Ελληνα ήταν αν κολλάει ή δεν κολλάει η κοινωνία με το κουταλακι.... Αυτά δεν θα συνέβαιναν ποτέ σε μία σοβαρή χώρα... και το αποτέλεσμα το είδαμε 20000+ νεκρους.... και δεν ξέρουμε που πάμε ακόμα....
    συγνωμη, αλλα δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις, ή κανεις το κοροιδο επειδη βγηκες φαουλ...
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ οτι για τον μεσαιωνα στην ελλαδα φταιει η συνδεση με λαου-κρατους-εκκλησιας....
    εσυ μας ελεγες οτι για την καθυστερηση φταιει που καναμε λαθος κυβερνητες..
    δεν ειπα ποτε οτι στην αγγλια κυβερναει η εκκλησια. οποτε τι ερχεσαι και μου λες στο και τεταρτο; αυτα που ελεγα στο παρα δεκα;;;

    δεν ειπα οτι ειναι ουσιαστικη η συμβολη της βασιλισσας (αν και ειναι), ειπα οτι η αγγλια ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΑΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ. ακομα και με τους εργατικους, συντηρητικες κυβερνησεις ειχαν και βεβαια παντα συντηρουν την μοναρχια. θα μας τους βγαλεις σοσιαλιστες δλδ και σε αυτο οφειλονται τα χαλαρα ηθη;

    εκανες αστοχια με τα "φασισταρια"- κυβερνωντες και τωρα τραγουδας.
    ΤΑ ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΣΗΤΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ. (ειναι και αλλοι, αλλα τωρα ειναι φυλακη.)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Για την Αγγλία, δεν αναφερόμουν σε βλάχες ελληνίδες και τι κάνουν εκεί ... αλλά κυρίως για αγγλίδες.

    Κατάλαβα πάντως το σκεπτικό σου. Για το ότι δεν κάνουν ons οι ελληνίδες του 2022 , φταίει το χουντικό σλόγκαν της περιόδου 1967-1974 , πατρίδα θρησκεία οικογένεια , 10 χρόνια πριν γεννηθούν οι γονείς τους και τα φασισταριά. Ξέχασες βέβαια το φασίστα Μεταξά, που μεταξύ άλλων , ψήφισε τη σύνταξη , το ΙΚΑ και το 8ωρο. Ευτυχώς θα τα καταργήσουν σύντομα όλα !
    Φαντάζομαι θα φταίει και η Φρειδερίκη , οι Βαυαροί του Όθωνα και η προίκα της Σοφίας.

    Πάω να διαβάσω λίγη ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ, να βρω απαντήσεις στα ερωτήματά μου !

    Στην Επαναστατική Κούβα Σύντροφε, που είναι επίσημα άθεοι , οι νεκροί από κόβιντ είναι λιγότεροι από την Ελλάδα ; Δεν μας είπες το νούμερο !
    Ρε φίλέ συγγνωμη ποιος είναι αυτός που κρατάει τα παιδιά όταν πάνε στην ηλικία των 18 ετών ακόμα μέσα στο σπίτι; Στην Αγγλία το ίδιο συμβαίνει ή το διώχνουν το παιδι κατευθείαν ή φεύγει από μόνο του από το σπίτι του μπαμπα και της μαμας; Εδω η νοοτροπία είναι πατρίδα θρησκεία οικογενεια, μην κάνετε γυμνισμό στις παραλίες, μην κάνετε το ένα, μην κάνετε το άλλο αλλά παρόλα αυτά κλαιγόμαστε γιατι η μεση Ελληνιδα που θα βγει αν θα βγει από την θαλπωρή της οικογένειας στα 30+ δεν κάνει ons. Να σου θυμίσω μήπως τον Παπαθεμελή; Ασε μας τώρα... Καθίστε και λουστείτε αυτά που αποφασίζετε....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ασεβεις ανθρωποι
    By Dimitra01 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2021, 18:49
  2. Κρίση πανικού η κρίση επιληψίας;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-02-2020, 12:38
  3. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  4. ανθρωποι
    By Kortha in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-2012, 16:30
  5. ΖΩΑ-ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-06-2012, 17:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •