φοβιες ξανα !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70

    φοβιες ξανα !

    καλησπερα χαιρομε που σας βρηκα κυριως γιατι απο τοτε που αρχισα να σας διαβαζω εμαθα πως λεγετε αυτο που εχω .δεν θα πιστεψετε οτι ενω το εχω παθει 3 φορες σε διαστημα 20 χρονων δεν ηξερα πως λεγετε !!! ο λογος ? καθε φορα επερνα σβαρνα ολους τους γιατρους να μου βρουν τι εχω στο τελος ολοι συμφωνουσαν οτι εχω φοβιες και μετα απο πολυ καιρο (και πολους γιατρους) μου περνουσε ,κανεις ποτε δεν μου το ονομασε σαν κριση πανικου ! βεβαια φταιει και η αρνηση μου να παω σε ψυχιατρο .τελος παντων τωρα ειναι η 3η φορα που το παθενω καθε φορα μετε απο περιοδο εντονου στρες εχω βαρεθει παλι να τρεχω σε γιατρους και να κανω εξετασεις !!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Το να πας σε ψυχίατρο το θεωρείς ντροπή; πότε θα καταλάβουμε ότι σε ψυχίατρο δεν πας όταν είσαι τρελλός για δέσιμο.Πηγαίνεις και για φοβίες και για να μάθεις να διαχειρίζεσαι το άγχος σου.Ξέρεις πόσα νέα παιδιά πηγαίνουν;το θέμα είναι να πας στον κατάλληλο γιατρό άσε τον παθολόγο για καμμιά αμυγδαλίτιδα εδώ πονάει η ψυχή υπάρχει λύση

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    ειναι το τελευταιο πραγμα που θα θεωρούσα ντροπη στη ζωη μου δεν το σκέφτηκα ποτε αυτο !! ομως λογο συγκυριών δεν πηγα π.χ ειμουν παντρεμενη με παθολογο ειχαμε τσακωθει πολες φορες για το θεμα μου ελεγε τι τον χρειαζεσε εγω δεν ειμαι γιατρος σε βεβαιώνω οτι δεν εχεις τιποτα ολη μερα με τετοιους ασθενεις ασχολουμε και εσυ με ακυρώνεις ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Συμφωνω απολυτα...ε και τι να γινει..εχουμε φοβιες..και εγω 25 χρονων ειμαι...μικρη ακομα αλλα τι να γινει...εγω το διαχειριζομαι με ομοιοπαθητικη...Μην το αφηνεις καλυτερα...δοκιμασε οτι σου ταιριαζει εσενα...ειτε ψυχιατρο ειτε ψυχολογο ειτε ομοιοπαθητικο...κανε κατι ομως

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αυτό τώρα τι σου λέει;κάθησε ο άνδρας σου να σε βοηθήσει να μιλήσετε; αυτός έπρεπε να σε παροτρύνει να πας σε ειδικό κατα την γνώμη μου

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια δικη τους ο ψυχιατρος κατα την γνωμη των υπολοιπων γιατρων ειναι για τους ΞΕΝΟΥΣ ασθενεις καλος για αυτους ειναι \" υποδεεστερος \"δεν κανει τιποτα παραπανω απο το να γραφει φαρμακα \" φασον\" κατα αυτους ισως να μην μπορεις να το καταλαβεις αλλα αυτη την κουβεντα την ειχαμε συχνα με αλλους φιλους γιατρους διαφορων ειδικοτητων .....

  7. #7
    Originally posted by .lola.
    ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια δικη τους ο ψυχιατρος κατα την γνωμη των υπολοιπων γιατρων ειναι για τους ΞΕΝΟΥΣ ασθενεις καλος για αυτους ειναι \" υποδεεστερος \"δεν κανει τιποτα παραπανω απο το να γραφει φαρμακα \" φασον\" κατα αυτους ισως να μην μπορεις να το καταλαβεις αλλα αυτη την κουβεντα την ειχαμε συχνα με αλλους φιλους γιατρους διαφορων ειδικοτητων .....
    Η αλήθεια είναι ότι γράφουν μόνο φάρμακα δεν κάνουν τίποτε άλλο και λένε και τα δικά τους και είναι και οι περισσότεροι ότι ναναι...η δική μου όμως είναι και κούκλα και με ακούει κιόλας :P

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    πετυχες τον καλυτερο συνδιασμο !!! εξαλου αν την ερωτευτεις θα καταφερεις να απαλαγεις και απο τις κρισεις !!! ετσι δεν θα πανε εντελως χαμενα τα λεφτα και ο κοπος σου . μπραβο

  9. #9
    αλήθεια?Γιατί αν την ερωτευτώ θα απαλλαγώ από τις κρίσεις? Δεν γίνεται να μην την ερωτευτώ και να απαλλαγώ? Ρε σεις το είχα παρακάνει και εγώ,μια φορά της έκανα και κομπλιμάν για το νέο μαλλί ,είναι παντρεμένη με παιδάκια κιόλας

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    δεν ξερω πως λειτουργεί τις δυο προηγούμενες φορες ετσι μου περασει κριση ειχα ερωτευτεί και ειμουν πολυ καλα για 7-8 χρονια περιπου !!!!!!!! αξιζει τον κοπο νομιζω ουτε φαρμακα ουτε ψυχοθεραπειες

  11. #11
    Ναι?Γιατί έχω φάει ξενέρωμα και με τις σχέσεις δεν μπορώ να συγκεντρωθώ εκεί τώρα...αφού η κοπέλα που έχω μου λέει ότι την έχω βαρεθεί γιατί είμαι τελείως κρύος και καμία σχέση όπως είμουν,αλλά ίσως φταίει που είναι μακρυά,πάντως για την ψυχίατρο δεν με πέρνει με τίποτα ...άσε που έχω ερωτευτεί μια μόνο φορά στα 19 μου από τότε καπουτ...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    πως να καταλαβει η κοπελα σου τι περνας αν δεν το εχει παθει ?? ξερεις την πρωτη φορα που το επαθα ειμουν 19 χρονων ειχα μια σχεση που ελεγε συνεχει οτι τον κουρασα να πηγενω καθε μερα στους γιατρους και να ειμαι αρωστη οτι του ειχα σπασει τα νευρα που ειμουν κρυα και σκεφτομουν μονο οτι θα πεθανω ,ξερεις τι εγινε ?? οτν εγινα καλα το επαθε αυτος πολυ χειροτερα τον εβλεπα και τον λυπομουν γιατι ηξερα τι περναει ,αλλα ηταν πια αργα δεν ξανακολησε το γυαλι

  13. #13
    Μην νομίζεις και αυτή παθαίνει κρίσεις στην εξεταστική περίοδο και πίνει πολλούς καφέδες άμα συνεχίσει έτσι...της φωνάζω αλλά έχει μανία με τους καφέδες.Εγώ το πρωτοέπαθα 25,σε κανα 2 χρόνια αρχισα πράγματα σχεδόν κανονικά και πέρσι μπαμ υποτροπή στα 33 μου...μπλαχχχχχ...πάντως παρότι και εγώ καμιά φορά απελπίζομαι,δεν είμαστε και τίποτα το φοβερό.Μόνοι μας το συντηρούμε να το ξέρετε,μάθαμε πλεον έτσι...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    αυτο το πιστευω τοεχουμε το κουβαλαμε το ταιζουμε και μας τρωει !!! ουτε οταν ειμουνα εγκυος δεν αισθανομουν τοσο τρωφος για το παιδι μου. εχω βαλει το φοβο συνετερο σε ολα μου

  15. #15
    Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα fight fire with fire...αμα πας όλο πίσω δεν γίνεσαι καλά...σε 2 εβδομάδες θα παώ θέατρο που έχω να πάω αιώνες...δεν κάθομαι άλλο πίσω...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •