Covid ξανα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    109

    Covid ξανα....

    Κ ομως ειναι εφικτο, το γιατι κ πως δεν το ξερω. Μεσα σε λιγοτερο απο 4 μηνες ξανακολλησα. Πιθανον τσιμπησα αλλο στελεχος? Δεν ξερω.
    Υπαρχουν ατομα εδω που το περασαν 2η κ 3η φορα? Πηγανε καλυτερα απο την πρωτη φορα?
    Εχω φοβηθει παρα πολυ καθως απο χτες που βγηκα θετικος δεν ξερω τι θα αντιμετωπισω. Προς το παρων εχω πονοκεφαλο, μυτη κ λαιμο. Απο πυρετο δεν εχω ξεπερασει το 37.1. Να σημειωσω πως εχω πατησει τα πρωτα αντα κ ειμαι ανεμβολιαστος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by pewlepepe View Post
    Κ ομως ειναι εφικτο, το γιατι κ πως δεν το ξερω. Μεσα σε λιγοτερο απο 4 μηνες ξανακολλησα. Πιθανον τσιμπησα αλλο στελεχος? Δεν ξερω.
    Υπαρχουν ατομα εδω που το περασαν 2η κ 3η φορα? Πηγανε καλυτερα απο την πρωτη φορα?
    Εχω φοβηθει παρα πολυ καθως απο χτες που βγηκα θετικος δεν ξερω τι θα αντιμετωπισω. Προς το παρων εχω πονοκεφαλο, μυτη κ λαιμο. Απο πυρετο δεν εχω ξεπερασει το 37.1. Να σημειωσω πως εχω πατησει τα πρωτα αντα κ ειμαι ανεμβολιαστος
    απ οτι λενε, η ανοσια απο νοσηση δεν κραταει πανω απο 2-3 μηνες, οποτε δεν χρειαζεται καν να ειναι αλλο στελεχος.
    φανερα, δεν το εχω περασει ποτε. ασυμπτωματικά, δεν γνωριζω αν εχω νοσησει καθως δεν κανω καθολου τεστ, μονο εμβολια.
    εχω κανει 3 και δεν εχω νοσησει προς το παρον. προσεχω φυσικα, οσο μπορω.

    απ ο,τι ξερω, η πρωτη φορα δεν ειναι ενδεικτικη για το πως θα επρασεις την δευτερη. ξερω ατομο που την πρωτη ηταν απλα θετικος και την δευτερη ειχε ολα τα συμπτωματα και χρειαστηκε ισχυρα φαρμακα.
    να παρακολουθεις πολυ την κατασταση των πνευμονων σου, να μετρας οξυγονο και να εισαι σε επαφη με γιατρο σε περιπτωση που δεις κατι ανησυχητικο.
    αν εισαι σε ευπαθη ομαδα, καλυτερα να εμβολιαστεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    109
    Μου εκοψες τα ποδια ρε Remedy. Αρα να μην επαναπαυομαι κ χαιρομαι που μεχρι τωρα με πηγαινει υπερ του δεοντος καλα? Οξυμετρο δεν θελω να το βλεπω ουτε για αστειο, καθως την πρωτη φορα ενα που πηρα κε εβγαζε συνεχως 93-94 ενω στην πραγματικοτητα ειχα 97-98.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by pewlepepe View Post
    Μου εκοψες τα ποδια ρε Remedy. Αρα να μην επαναπαυομαι κ χαιρομαι που μεχρι τωρα με πηγαινει υπερ του δεοντος καλα? Οξυμετρο δεν θελω να το βλεπω ουτε για αστειο, καθως την πρωτη φορα ενα που πηρα κε εβγαζε συνεχως 93-94 ενω στην πραγματικοτητα ειχα 97-98.
    να χαιρεσαι, αλλα να μην επαναπαυεσαι. να εχεις το νου σου.
    παρε νεο οξυμετρο και βαλε εναν υγιη να το τσεκαρει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    109
    Ο ανθρωπος που ανεφερες νωριτερα στην δευτερη φορα, ειχε απο την αρχη συμπτωματα? 'η τον πηγαινε καλα στην αρχη κ ξαφνικα υποτροπιασε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by pewlepepe View Post
    Ο ανθρωπος που ανεφερες νωριτερα στην δευτερη φορα, ειχε απο την αρχη συμπτωματα? 'η τον πηγαινε καλα στην αρχη κ ξαφνικα υποτροπιασε?
    Νομιζω οτι τον πηγε απ το κακο στο χειροτερο απ την αρχη και οχι ξαφνικα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pewlepepe View Post
    Οξυμετρο δεν θελω να το βλεπω ουτε για αστειο, καθως την πρωτη φορα ενα που πηρα κε εβγαζε συνεχως 93-94 ενω στην πραγματικοτητα ειχα 97-98.
    to οξυμετρο μουχει πει γιατρος υπευθυνος οτι ειναι απλα ενδεικτικο, δεν ειναι ακριβες , δλδ. στο περιπου, μονο μια εξεταση αιματος ειναι ακριβης ................

Similar Threads

  1. Covid
    By Ds1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2022, 06:52
  2. Κρίση πανικού ξανά και ξανά
    By Ψυχή in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2021, 22:47
  3. Covid
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 14-11-2021, 21:10
  4. covid και ιστοριες
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 23-08-2021, 01:16
  5. Covid kai ektaktes..
    By Alex1312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-05-2021, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •