Κρίσεις πανικου- Γαδ-σος βοηθεια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Είχα ναυτία κ πρίν το ζολόφτ αλλά τώρα έντονη κ ζαλάδα όλη μέρα έχω κουραστεί πολύ....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Είχα ναυτία κ πρίν το ζολόφτ αλλά τώρα έντονη κ ζαλάδα όλη μέρα έχω κουραστεί πολύ....
    Την ναυτία την εχεις και άμα τρως κάτι; Το έχεις παρατηρήσει ποτέ σ έρχεται; Γιατί είχα και εγώ ναυτία παλια

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Όλη μέρα την έχω κ έντονη το πρωί που ξυπνάω..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Όλη μέρα την έχω κ έντονη το πρωί που ξυπνάω..
    Εμένα προερχόταν από το στομάχι αλλά ήταν στο φαι κυρίως, εσένα λογικά θα είναι από το αγχος

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Πήγα στον ψυχίατρο και αποφασίσαμε να ανεβάσουμε το ξαναξ.
    Είμαι λίγο καλύτερα κ ελπίζω να μην είναι προσωρινό.
    Σε δύο μήνες ξαναεχω ραντεβού.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Ακόμα έχω άγχος στο οτιδήποτε και αν κάνω,
    Ακόμα δεν μπορώ να δουλέψω, ακόμα φοβάμαι τον κοβιντ, ακόμα έχω Γαδ, ακόμα πάω ν πάθω κρίσεις πανικού, ακόμα αγχώνομαι για τα πιο απλά πράγματα, ακόμα φοβάμαι τον κοβιντ , ακόμα συνεχίζω να απομακρύνομαι από όλους φίλους και γνωστούς, ακόμα συνεχίζω να κλείνομαι στο σπίτι μου, ακόμα είμαι χάλια και πόσα ακόμα.
    Παίρνω αγωγή και πάω στον ψυχίατρο μου.
    Ενάμιση χρόνο τώρα και ελάχιστη βελτίωση.
    Ο ψυχολόγος πιστεύετε θα βοηθήσει; Γιατί έχω κ ελάχιστα χρήματα ,μην πάνε τσάμπα.
    Κάθε γνώμη η εμπειρία δεκτή.
    Χρειάζομαι λίγη βοήθεια.

    Ξέχασα να αναφέρω ότι έβαλα και καμία δεκαπενταρια κιλά.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Στον έναμιση χρόνο που επισκέπτεσαι τον ψυχίατρο πόσες αγωγές έχεις δοκιμάσει και για τι διάστημα ;
    Η ψυχοθεραπεία δεν είναι για όλους αλλά υπάρχουν δομές που κάνουν δωρεάν νομίζω και σαφώς καλό θα ήταν να δοκιμάσεις, ίσως οφεληθεις περισσότερο από τα φάρμακο.

  8. #38
    γεια σου Player , διαβαζοντας την ιστορία σου εντοπισα αρκετά κοινά με εμενα , δεν ξερω αν διαβασες την ιστορια μου σε αλλο topic του φορουμ , αν την διαβασες θα ένιωθες ταυτιση. Σχετικα, με το κομματι της ψυχοθεραπείας νομιζω πως βοηθαει, αν και εγω ειμαι στις πρωτες συνεδριες , αλλα και μονο που καθε φορα κατι καινούργιο παίρνω, θεωρω οτι ερχομαι ενα βημα πιο κοντα στην λυση του προβλήματος, και εγω ανεργη με λιγα λεφτα στην ακρη που τα επενδυω στην ψυχοθεραπεία με σκοπο να βρω τον παλιο μου εαυτό

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Iwsif95 View Post
    Στον έναμιση χρόνο που επισκέπτεσαι τον ψυχίατρο πόσες αγωγές έχεις δοκιμάσει και για τι διάστημα ;
    Η ψυχοθεραπεία δεν είναι για όλους αλλά υπάρχουν δομές που κάνουν δωρεάν νομίζω και σαφώς καλό θα ήταν να δοκιμάσεις, ίσως οφεληθεις περισσότερο από τα φάρμακο.
    Καλησπέρα,
    Έχω δοκιμάσει μια αγωγή ,δεν μου την έχει αλλάξει ,βέβαια του είπα και εγώ πως φοβάμαι τις παρενέργειες από άλλες αγωγές.
    Αυτή την αγωγή κάνω ενάμιση χρόνο και λογικά κατά Οκτώβρη θα ξαναπάω στον ψυχίατρο μου.
    Τι εννοείς δεν είναι για όλους η ψυχοθεραπεία;
    Δομές υπάρχουν αλλά θα με δεχτούν για ψυχοθεραπεία;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by mary1993 View Post
    γεια σου Player , διαβαζοντας την ιστορία σου εντοπισα αρκετά κοινά με εμενα , δεν ξερω αν διαβασες την ιστορια μου σε αλλο topic του φορουμ , αν την διαβασες θα ένιωθες ταυτιση. Σχετικα, με το κομματι της ψυχοθεραπείας νομιζω πως βοηθαει, αν και εγω ειμαι στις πρωτες συνεδριες , αλλα και μονο που καθε φορα κατι καινούργιο παίρνω, θεωρω οτι ερχομαι ενα βημα πιο κοντα στην λυση του προβλήματος, και εγω ανεργη με λιγα λεφτα στην ακρη που τα επενδυω στην ψυχοθεραπεία με σκοπο να βρω τον παλιο μου εαυτό
    Γεια σου Μαίρη, καλησπέρα.
    Το είδα το τοπικ σου, θα κάτσω να το διαβάσω.
    Κ εσύ πάσχεις από Γαδ; Κρίσεις άγχους; Πανικού και τέτοια; Παίρνεις αγωγή;
    Χαίρομαι που ακούω ότι η ψυχοθεραπεία σε βοηθάει, έστω και αν είσαι στην αρχή, αυτό μου δίνει ελπίδες για το μέλλον, εφόσον την αρχίσω.
    Να ρωτήσω και κάτι άλλο με ποια κριτήρια επέλεξες ψυχολόγο; Έτσι στην τύχη; Πώς κατάλαβες ότι βοηθάει και δεν κοροϊδεύει;

  11. #41
    Καλησπέρα Player, ναι εχω ΓΑΔ με ισχυρες κρισεις αγχους και ενιοτε κρισεις πανικου. Παιρνω αγωγή με zoloft , ειχα ξεκινησει εσιταλοπραμη, αλλα το πρόβλημα χειροτερεψε και το αλλαξαμε με zoloft , οπου αν εξαιρέσεις κάτι ισχυρούς ιλίγγους, μπορω να πω οτι με βοηθαει. Την ψυχολογο μου , μου την συστησε η ψυχίατρος μου. Στην αρχη αμα διαβασεις αναλυτικά την ιστορία μου , ημουν δύσπιστη, αλλα ειδα οτι με τις συνεδρίες κερδιζω πράγματα, οποτε μπορω να πω οτι με βοηθαει και δεν με κοροιδευει. Βεβαια ειναι αρχή ακομα, ο χρονος θα δειξει και οι επομενες συνεδριες. Την ψυχίατρο μου την βρηκα με βαση τις αξιολογήσεις της στο ίντερνετ. Ελπιζω να σε βοηθησα , ότι αλλο θελησεις ρωτα. Καλο σου βράδυ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by mary1993 View Post
    Καλησπέρα Player, ναι εχω ΓΑΔ με ισχυρες κρισεις αγχους και ενιοτε κρισεις πανικου. Παιρνω αγωγή με zoloft , ειχα ξεκινησει εσιταλοπραμη, αλλα το πρόβλημα χειροτερεψε και το αλλαξαμε με zoloft , οπου αν εξαιρέσεις κάτι ισχυρούς ιλίγγους, μπορω να πω οτι με βοηθαει. Την ψυχολογο μου , μου την συστησε η ψυχίατρος μου. Στην αρχη αμα διαβασεις αναλυτικά την ιστορία μου , ημουν δύσπιστη, αλλα ειδα οτι με τις συνεδρίες κερδιζω πράγματα, οποτε μπορω να πω οτι με βοηθαει και δεν με κοροιδευει. Βεβαια ειναι αρχή ακομα, ο χρονος θα δειξει και οι επομενες συνεδριες. Την ψυχίατρο μου την βρηκα με βαση τις αξιολογήσεις της στο ίντερνετ. Ελπιζω να σε βοηθησα , ότι αλλο θελησεις ρωτα. Καλο σου βράδυ
    Το ζολοφτ είναι αντικαταθλιπτικό;
    Γιατί σκέφτομαι πλεον να του πω να αλλάξουμε χάπι ή να περιμένω και με ψυχολόγο μήπως γίνω καλύτερα;
    Εχω κουραστεί να χάνω τσάμπα μέρες, και να είμαι με ένα μόνιμο άγχος για όλα .
    Νομίζω ότι από την αρχή της θεραπείας είμαι δεκαπέντε τα εκατό καλύτερα, αλλά δεν είναι λίγο για σχεδόν ενάμιση χρόνο αγωγή;
    Άλλοι τρόποι καταπολέμησης του άγχους υπάρχουν;

  13. #43
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Το ζολοφτ είναι αντικαταθλιπτικό;
    Γιατί σκέφτομαι πλεον να του πω να αλλάξουμε χάπι ή να περιμένω και με ψυχολόγο μήπως γίνω καλύτερα;
    Εχω κουραστεί να χάνω τσάμπα μέρες, και να είμαι με ένα μόνιμο άγχος για όλα .
    Νομίζω ότι από την αρχή της θεραπείας είμαι δεκαπέντε τα εκατό καλύτερα, αλλά δεν είναι λίγο για σχεδόν ενάμιση χρόνο αγωγή;
    Άλλοι τρόποι καταπολέμησης του άγχους υπάρχουν;
    καλημέρα σου, ναι αντικαταθλιπτικό ειναι , για την αντιμετωπιση της ΓΑΔ αντικαταθλιπτικά χορηγούνται. Εγω μπορω να πω πως ειδα διαφορά με το ζολοφτ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by mary1993 View Post
    καλημέρα σου, ναι αντικαταθλιπτικό ειναι , για την αντιμετωπιση της ΓΑΔ αντικαταθλιπτικά χορηγούνται. Εγω μπορω να πω πως ειδα διαφορά με το ζολοφτ.
    Καλησπέρα, Υπάρχει στιγμή που να μην έχεις άγχος; Και αν ναι πότε;

  15. #45
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καλησπέρα, Υπάρχει στιγμή που να μην έχεις άγχος; Και αν ναι πότε;
    Γεια σου, ναι το απογευμα προς βραδάκι υποχωρούν τα συπτωματα του αγχους

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις Πανικού-Βοήθεια!!
    By anela in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 01-08-2019, 21:52
  2. Κρίσεις Πανικού/Αγχώδη Διαταραχή: θα ήθελα τη βοήθειά σας
    By Saerwen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 60
    Last Post: 29-05-2015, 19:28
  3. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ...ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By fterwto in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 29-04-2011, 20:51
  5. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 11:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •