Δεν ξέρω τι κάνω στη ζωή μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Εχεισ λαθοσ εικονα η κατασταση ειναι ακομα χειροτερη εξατιασ τησ αριστερασ πρακτικα γαμαν οποιον θελουν

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Εχεις παθει "γρυλλο", χωρις να εχεις αυτοκινητο καν, πιθανον χωρις να ξερεις και οδηγηση....
    εχεις ξεκαθαρισει εξ αρχης, οτι μεχρι τωρα δεν εχεις κανει την γνωριμια που θα σου κανει ενα καλο κλικ, που θα νοιωσεις χημεια, κλπ.
    εκει, για μενα σταματαει ο προβληματισμος σου και επιφυλασσεσαι να ξανασκεφτεις τις σοβαρες σχεσεις ΟΤΑΝ και ΑΝ γινει πραγματι μια γνωριμια που σε εξιταρει..

    αντι να κανεις αυτο, εσυ, οχι μονο χωρις μια γνωριμια της προκοπης, εχεις φτασει στο διαζυγιο και την στερηση των παιδιων που δεν εχεις (και μπορει και να μην κανεις ποτε), αλλα την εχεις βγαλει και εκμεταλλευτρια που τρωει τα λεφτα σου...
    δλδ, καπου ελεος..
    καλυτερα κοιτα τον μισογυνισμο σου, αντι να φοβασαι οτι σε βλεπουν ολες σαν κελεπουρι..

    εναλλακτικα, κανε μια καλη ψυχοθεραπεια για αυτοβελτιωση και για να ηρεμησεις λιγο ΑΓΧΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ που δημιουργεις στον εαυτο σου, χωρις πραγματικα γεγονοτα καν..

  3. #33
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Εχεις παθει "γρυλλο", χωρις να εχεις αυτοκινητο καν, πιθανον χωρις να ξερεις και οδηγηση....
    εχεις ξεκαθαρισει εξ αρχης, οτι μεχρι τωρα δεν εχεις κανει την γνωριμια που θα σου κανει ενα καλο κλικ, που θα νοιωσεις χημεια, κλπ.
    εκει, για μενα σταματαει ο προβληματισμος σου και επιφυλασσεσαι να ξανασκεφτεις τις σοβαρες σχεσεις ΟΤΑΝ και ΑΝ γινει πραγματι μια γνωριμια που σε εξιταρει..

    αντι να κανεις αυτο, εσυ, οχι μονο χωρις μια γνωριμια της προκοπης, εχεις φτασει στο διαζυγιο και την στερηση των παιδιων που δεν εχεις (και μπορει και να μην κανεις ποτε), αλλα την εχεις βγαλει και εκμεταλλευτρια που τρωει τα λεφτα σου...
    δλδ, καπου ελεος..
    καλυτερα κοιτα τον μισογυνισμο σου, αντι να φοβασαι οτι σε βλεπουν ολες σαν κελεπουρι..

    εναλλακτικα, κανε μια καλη ψυχοθεραπεια για αυτοβελτιωση και για να ηρεμησεις λιγο ΑΓΧΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ που δημιουργεις στον εαυτο σου, χωρις πραγματικα γεγονοτα καν..
    Ναι η αλήθεια είναι ότι οι φόβοι του δεν ανταποκρίνονται στη πραγματικότητα. Όμως μπορεί να μας εξήγησε τον λόγο ή μάλλον τον φόβο του που τον μπλοκάρει ώστε να ξεκινήσει μια σχέση.

    Και οι φόβοι τις περισσότερες φορές δεν είναι πραγματικοί.

    Το πας πολύ μακριά θεματοθετη και αποκλειεις κάποιους άλλους παράγοντες που είναι εντελώς συγκυριακοι και δεν μπορείς να ζυγισεις τώρα, παρά μόνο όταν πραγματικά κάνεις μια σχέση, ανάλογα τη γυναίκα που θα έχεις δίπλα σου, τον χαρακτήρα, τις βλέψεις της.

    Ξέρεις πολλές φορές για να είμαστε κελεπούρια δεν αρκεί να είμαστε νόστιμοι και να έχουμε ένα καλό εισόδημα, σίγουρα παίζει ρόλο στο εάν σε βλέπουν θετικά οι γυναίκες όμως αυτό δεν σημαίνει ότι κάποια θα θέλει γάμο μαζί σου αποκλειστικά από αυτά τα δύο στοιχεία καθώς χρειάζονται και αλλα πολλά για να δέσει το γλυκο και να πάει πιο σοβαρά το πράγμα.

    Σίγουρα έχεις πολύ κακη εικόνα και μη ρεαλιστική για τις γυναίκες. Πρέπει σίγουρα να το δουλέψεις με ειδικό. Εάν θες να κάνεις μια πιο ουσιαστική σχέση.

    Μπράβο πάντως για την υπομονή σου να σπουδάσεις κάτι άλλο και να εγκαταλείψεις τις ολοκληρωμενες σπουδές σου με διδακτορικό κιόλας(!!)

    Φαντάσου πόσο χρόνο και κοπο σου πήρε να σπουδάσεις κάτι να πάρεις πτυχίο, να διαβάσεις για μεταπτυχιακό και να το τελειοποιήσεις με διδακτορικό και τελικά να το αφήσεις και να πας σε άλλο αντικείμενο από την αρχή. Συγχαρητήρια!!! Για το κουράγιο και το κόπο σου, εξαιρετικά δύσκολο

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    20
    Θέλω να εξηγήσω κάποια πράγματα που μπορεί να μην τα έθεσα όπως ήθελα

    Δεν είμαι μισογύνης. Δεν είμαι μισάνθρωπος. Δεν θέλω να έχω αρνητικά συνασθήματα για κανέναν, ιδίιως λόγω ιδιοτήτων όπως το φύλο. Δεν λέω ότι με την γυναίκα θα χωρίσω και θα με τρέχει. Μάλλον λέω ότι έχοντας ζήσει ένα άσχημο διαζύγιο (των γονέων) δεν θέλω να βρεθώ στη θέση του πατέρα μου. Και φοβάμαι με το να παντρευτώ με κάποια που "απλά συμπαθιόμαστε" ίσως καταλήξουμε εκεί. Παράλληλα θα ήθελα να νιώσω και το κλικ που έχω δυσκλευτεί να το νιώσω.

    Κελεπούρι δεν είμαι, είπα ότι έχω κάποια χαρακτηριστικά που ίσως τραβήξουν μια γυναίκα που θέλει κάτι σταθερό/γάμο στη ζωή της.

    Για τις σπουδές, είιναι κάτι που μαρέσει. Μαρέσει να μαθαίνω. Ότι έχω μάθει γίνεται κομμάτι μου και μαρέσει αυτό. Γνωρίζω ανθρώπους, εκπαιδευτικά ιδρύματα, διαδικασίες αλλά και γνώση. Είναι κάτι που απολαμβάνω.

    ΥΓ τα λέω όλα αυτά ως προς τις γυναίκες επειδή είμαι άντρας. Δεν θεωρώ ότι οι άντρες είναι καλύτεροι, πολλοί παντρεύονται χωρίις να έχουν κάτι στο μυαλό τους και τελικά χωρίζουν/

  5. #35
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Gelcaster View Post
    Θέλω να εξηγήσω κάποια πράγματα που μπορεί να μην τα έθεσα όπως ήθελα

    Δεν είμαι μισογύνης. Δεν είμαι μισάνθρωπος. Δεν θέλω να έχω αρνητικά συνασθήματα για κανέναν, ιδίιως λόγω ιδιοτήτων όπως το φύλο. Δεν λέω ότι με την γυναίκα θα χωρίσω και θα με τρέχει. Μάλλον λέω ότι έχοντας ζήσει ένα άσχημο διαζύγιο (των γονέων) δεν θέλω να βρεθώ στη θέση του πατέρα μου. Και φοβάμαι με το να παντρευτώ με κάποια που "απλά συμπαθιόμαστε" ίσως καταλήξουμε εκεί. Παράλληλα θα ήθελα να νιώσω και το κλικ που έχω δυσκλευτεί να το νιώσω.

    Κελεπούρι δεν είμαι, είπα ότι έχω κάποια χαρακτηριστικά που ίσως τραβήξουν μια γυναίκα που θέλει κάτι σταθερό/γάμο στη ζωή της.

    Για τις σπουδές, είιναι κάτι που μαρέσει. Μαρέσει να μαθαίνω. Ότι έχω μάθει γίνεται κομμάτι μου και μαρέσει αυτό. Γνωρίζω ανθρώπους, εκπαιδευτικά ιδρύματα, διαδικασίες αλλά και γνώση. Είναι κάτι που απολαμβάνω.

    ΥΓ τα λέω όλα αυτά ως προς τις γυναίκες επειδή είμαι άντρας. Δεν θεωρώ ότι οι άντρες είναι καλύτεροι, πολλοί παντρεύονται χωρίις να έχουν κάτι στο μυαλό τους και τελικά χωρίζουν/
    Ε καλά το "επειδή συμπαθιομαστε" παραπέμπει σε συνοικεσιο ή σε προξενιό. Και άντε αυτή πες στη χειρότερη θα σε συμπαθεί, για να περιγράφεις μια τοσο χλιαρή σχέση τότε σημαίνει ότι και εσύ δεν θα τρέφεις αισθήματα ούτε ιδιαίτερη έλξη.

    Δεν σου είπε κάνεις να παντρευτείς κάποια που δεν θα σου το βγάζει για το παραπάνω. Εξάλλου νομίζω ότι αυτά τα πράγματα όταν πάνε για σοβαρά, συνήθως υπάρχει και μια κάποια αμοιβαία έλξη και μια κοινή πορεία και αμοιβαία αισθήματα να προχωρήσουν δύο άνθρωποι στο επόμενο βήμα.

    Απλά για να γίνει αυτό, ο γάμος δηλαδή το τελικό στάδιο πρέπει πρώτα να γνωρίσεις κάποια που να σε ελκυει να θες να είσαι μαζί της, να της αρέσεις και εσύ προφανώς, να κάνετε σχέση, να δείτε αν ταιριάζετε, να συγκατοικησετε ,να ζήσετε μαζί, να δείτε αν τραβάει η σχέση και μετά να επιθυμείτε και οι δύο να πατε παρακάτω. Αν εσύ απέχεις από τις σχέσεις ή κάνεις μόνο σεξουαλικές και σύντομες σχέσεις τότε πως να το κρινεις εξαρχής.

    Και επαναλαμβάνω ,το γεγονός ότι είσαι εμφανισημος και με κάποια ικανοποιητική δουλειά είναι λόγος για να σε βλέπουν θετικά οι γυναίκες, όχι όμως αρκετός για να θέλουν και κουλούρα. Αν η άλλη της λες μαύρο σου λέει άσπρο, δεν τα βρίσκετε στο σεξ και δεν έχετε χημεία και βαριέστε τότε τι να σε κάνει; να σε παντρευτεί γιατί ;; για να περιμένει σε 20 χρόνια όοοοταν θα κάνει τα παιδιά σου να σε χωρίσει για να σου τα τρώει από τις διατροφες ;; γιατι να χαλάσει τα νιάτα της και να μπει σε τέτοιο κόπο είσαι δηλαδή; ο λατσιος, και εκείνη η Μενεγάκη;

    Τέλος πάντως, καταλαβαίνω τους φόβους και τις σκέψεις σου Αλλά πρέπει να το δεις ρεαλιστικά.

    Και σε τι ήταν οι πρώτες σου σπουδές αν επιτρέπεται;; εγώ σπούδασα κάτι αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να ασχοληθώ επαγγελματικά με αυτό.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Ε καλά το "επειδή συμπαθιομαστε" παραπέμπει σε συνοικεσιο ή σε προξενιό. Και άντε αυτή πες στη χειρότερη θα σε συμπαθεί, για να περιγράφεις μια τοσο χλιαρή σχέση τότε σημαίνει ότι και εσύ δεν θα τρέφεις αισθήματα ούτε ιδιαίτερη έλξη.

    Δεν σου είπε κάνεις να παντρευτείς κάποια που δεν θα σου το βγάζει για το παραπάνω. Εξάλλου νομίζω ότι αυτά τα πράγματα όταν πάνε για σοβαρά, συνήθως υπάρχει και μια κάποια αμοιβαία έλξη και μια κοινή πορεία και αμοιβαία αισθήματα να προχωρήσουν δύο άνθρωποι στο επόμενο βήμα.

    Απλά για να γίνει αυτό, ο γάμος δηλαδή το τελικό στάδιο πρέπει πρώτα να γνωρίσεις κάποια που να σε ελκυει να θες να είσαι μαζί της, να της αρέσεις και εσύ προφανώς, να κάνετε σχέση, να δείτε αν ταιριάζετε, να συγκατοικησετε ,να ζήσετε μαζί, να δείτε αν τραβάει η σχέση και μετά να επιθυμείτε και οι δύο να πατε παρακάτω. Αν εσύ απέχεις από τις σχέσεις ή κάνεις μόνο σεξουαλικές και σύντομες σχέσεις τότε πως να το κρινεις εξαρχής.

    Και επαναλαμβάνω ,το γεγονός ότι είσαι εμφανισημος και με κάποια ικανοποιητική δουλειά είναι λόγος για να σε βλέπουν θετικά οι γυναίκες, όχι όμως αρκετός για να θέλουν και κουλούρα. Αν η άλλη της λες μαύρο σου λέει άσπρο, δεν τα βρίσκετε στο σεξ και δεν έχετε χημεία και βαριέστε τότε τι να σε κάνει; να σε παντρευτεί γιατί ;; για να περιμένει σε 20 χρόνια όοοοταν θα κάνει τα παιδιά σου να σε χωρίσει για να σου τα τρώει από τις διατροφες ;; γιατι να χαλάσει τα νιάτα της και να μπει σε τέτοιο κόπο είσαι δηλαδή; ο λατσιος, και εκείνη η Μενεγάκη;

    Τέλος πάντως, καταλαβαίνω τους φόβους και τις σκέψεις σου Αλλά πρέπει να το δεις ρεαλιστικά.

    Και σε τι ήταν οι πρώτες σου σπουδές αν επιτρέπεται;; εγώ σπούδασα κάτι αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να ασχοληθώ επαγγελματικά με αυτό.
    Νομίζω ότι ο γάμος εντοπίζεται ή επιπόλαια ή ως κάτι που πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένη περίοδο οπότε γίνονται εκπτώσεις. Όλα αυτά είναι δικές μου απόψεις. Δεν λέω ότι θέλουν αυτό οι γυναίκες, λέω ότι αυτό αντιλαμβάνομαι ως προς εμένα. Δεν κατηγορώ κανέναν.

    Επίσης δεν λέω ότι θα θέλει να με χωρίσει, αλλά επειδή δεν θα υπάρχουν στέρεα θεμέλια στη σχέση θα χαλάσει.

    Είμαι φυσικός, ασχολούμαι με την θεωρητική φυσική. Με αυτό έζησα τόσα χρόνια.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    το να εισαι με καποια και ακομα περισσοτερο να παντρευτεις καποια "επειδη συμπαθιεστε", παραπεμπει σε ανδρα που δεν ερωτευεται γυναικες.
    μηπως εισαι ομοφυλοφιλος και σκεφτεσαι τον γαμο σαν κοινωνικη αναγκαιοτητα για ενα καλο κοινωνικο προσωπειο;
    δεν μπορω να εξηγησω αλλιως τον τροπο που σκεφτεσαι...
    νοκτις, παλι εσυ;

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το να εισαι με καποια και ακομα περισσοτερο να παντρευτεις καποια "επειδη συμπαθιεστε", παραπεμπει σε ανδρα που δεν ερωτευεται γυναικες.
    μηπως εισαι ομοφυλοφιλος και σκεφτεσαι τον γαμο σαν κοινωνικη αναγκαιοτητα για ενα καλο κοινωνικο προσωπειο;
    δεν μπορω να εξηγησω αλλιως τον τροπο που σκεφτεσαι...
    νοκτις, παλι εσυ;
    Μισογύνη μέχεις πει, γκει με λες. Μήπως να κάνεις κάτι άλλο από να βγάζεις αυθαίιρετα πορίσματα;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Gelcaster View Post
    Μισογύνη μέχεις πει, γκει με λες. Μήπως να κάνεις κάτι άλλο από να βγάζεις αυθαίιρετα πορίσματα;
    οι αποψεις σου ειναι ακραια μισογυνικες, δεν το εβγαλα αυθαιρετα . το αν εισαι γκει, εσυ το ξερεις. εγω απλα ρωτησα. μοιαζεις πολυ με εναν ομοφυλοφιλο με παρομοια θεματα με σενα που ανοιγει εδω συνεχεια θεματα με διαφορα προφιλ κι ειναι μια στο καρφι και μια στο πεταλο πχ " φοβαμαι οτι αν κανω σχεση θα θελουν να με παντρευτουν και δεν νοιωθω πολυ οικεια με τον συγκατοικο μου" στο ιδιο θεμα...

  10. #40
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Gelcaster View Post
    Νομίζω ότι ο γάμος εντοπίζεται ή επιπόλαια ή ως κάτι που πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένη περίοδο οπότε γίνονται εκπτώσεις. Όλα αυτά είναι δικές μου απόψεις. Δεν λέω ότι θέλουν αυτό οι γυναίκες, λέω ότι αυτό αντιλαμβάνομαι ως προς εμένα. Δεν κατηγορώ κανέναν.

    Επίσης δεν λέω ότι θα θέλει να με χωρίσει, αλλά επειδή δεν θα υπάρχουν στέρεα θεμέλια στη σχέση θα χαλάσει.

    Είμαι φυσικός, ασχολούμαι με την θεωρητική φυσική. Με αυτό έζησα τόσα χρόνια.
    Δηλαδή αυτή η γυναικα που θα πέσει στο δρόμο σου εκτός από ψεύτικη, συμφεροντολογα και εγωίστρια θα πρέπει να είναι και απελπισμένη και σε τόσο μειονεκτική θέση που θα είναι αναγκασμένη να σε παντρευτεί για να ικανοποιήσει το ψωνιο της. Και δεν θα βρίσκει άλλον να το κάνει αυτό.

    Ντάξει, νομίζω ότι κάπου χάνει αυτό. Το καταλαβαίνεις και εσύ. Σίγουρα θα έχεις πολύ τραυματικές εμπειρίες από την οικογένεια σου όμως είναι σοβαρό το θεμα σου και μπράβο σου που το εξομολογήθηκες, και το αναγνωρισες όμως πρέπει να κάνεις την υπέρβαση και να πας σε κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει

    Έχεις δίκιο, ο γάμος σου ( ακόμα και αν εσύ το αποφασίσεις επειδή θα είσαι σε ακόμα μειονεκτικοτερη θέση από την οποιαδήποτε γυναίκα , ΘΑ ΑΤΥΧΗΣΕΙ με βεβαιότητα.

    Όντως δεν θα ήταν καλό να παντρευτείς γιατί θα είναι αποτυχία και μάλλον θα χωρίσεις. Όχι όμως επειδή θα είναι απαραίτητα κακη η γυναικα.

    Αλλά επειδή εσύ δεν μπορείς να αγαπήσεις μια γυναίκα, να την εμπιστευτείς και να έχεις μια ολοκληρωμένη συναισθηματικα σχέση μαζί της . Και το καλύτερο κορίτσι να είναι, αν εσύ την βλέπεις ως τη χειρότερη απελπισμένη ψεύτρα και συμφεροντολογα τότε είναι σίγουρο ότι η καχυποψία και το μισος που θα έχεις θα χαλάσει τη σχέση με οδυνηρές συνέπειες και για τους δύο, και πολύ πιθανό περισσότερο για την ίδια τη κοπέλα.

    Οπότε έχεις δίκιο να ανησυχείς ότι θα χωρίσεις, έχεις πολλές πιθανότητες. Αλλά επειδή ΕΣΥ δεν μπορείς σε αυτή τη φάση να αγαπήσεις μια γυναίκα και όχι επειδή θα πέσεις στη κακια μάγισσα του παραμυθιού.

    Πρέπει να βοηθηθείς λοιπόν.

  11. #41
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι αποψεις σου ειναι ακραια μισογυνικες, δεν το εβγαλα αυθαιρετα . το αν εισαι γκει, εσυ το ξερεις. εγω απλα ρωτησα. μοιαζεις πολυ με εναν ομοφυλοφιλο με παρομοια θεματα με σενα που ανοιγει εδω συνεχεια θεματα με διαφορα προφιλ κι ειναι μια στο καρφι και μια στο πεταλο πχ " φοβαμαι οτι αν κανω σχεση θα θελουν να με παντρευτουν και δεν νοιωθω πολυ οικεια με τον συγκατοικο μου" στο ιδιο θεμα...
    Όντως αυτά που γράφει είναι στο φάσμα του μισογυνισμου που εκφράζουν καχυποψία και βασίζονται σε στερεοτυπικές απόψεις για τις γυναίκες και τα "θέλω" τους. Όντως δεν δείχνει καθόλου καλή εικόνα για τις γυναίκες.

    Όμως είναι κρίμα να κάνουμε άλλες υποθέσεις, και να κρίνουμε έναν άνθρωπο που δεν ξέρουμε τι έχει ζήσει για να έχει αυτές τις απόψεις.

    Εξάλλου ενας άνθρωπος μπορεί να αγαπήσει όταν πάρει και ο ίδιος αγάπη.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Όντως αυτά που γράφει είναι στο φάσμα του μισογυνισμου που εκφράζουν καχυποψία και βασίζονται σε στερεοτυπικές απόψεις για τις γυναίκες και τα "θέλω" τους. Όντως δεν δείχνει καθόλου καλή εικόνα για τις γυναίκες.

    Όμως είναι κρίμα να κάνουμε άλλες υποθέσεις, και να κρίνουμε έναν άνθρωπο που δεν ξέρουμε τι έχει ζήσει για να έχει αυτές τις απόψεις.

    Εξάλλου ενας άνθρωπος μπορεί να αγαπήσει όταν πάρει και ο ίδιος αγάπη.
    ααααχ καλα τα λες ονορατα μου, αλλα δεν εχεις δει, αυτα που βλεπω εγω εδω μεσα.
    λες να βλεπω φαντασματα; μπορει... (αλλα χλωμο..)
    σαλβατορε, που σαι;;;
    ελα να φας κανενα μπαν!!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Οκ μην παντρεύεσαι λοιπόν αν θεωρείς πως όποια γυναίκα σε παντρευτεί θα το κάνει απλώς για να παντρεύτει. Φίλε μου είμαι απόφοιτος χημικος-μηχανικός του ΕΜΠ με post-doc στη βιοχημεία ειλικρινά έχω βγει έξω από τα ρούχα μου. Σου εύχομαι απλώς είτε να βρεις την δύναμη μέσα σου να αντιληφθείς αν η υπόθεση σου ευσταθεί- ξέρεις δεν χρειάζεται μελέτη- εκτός αν θεωρείς τις γυναίκες άβουλα όντα που θα χαραμίσουν 30-40 χρόνια από τη ζωή τους για να λένε στον κόσμο έχω μπλέξει με ακαδημαϊκό. Οχι δεν θα σε χωρίσει, η θεωρία σου δεν επιτρέπει τον χωρισμό, ο χώρισμος είναι άτοπος για την υπόθεση σου, ο λόγος είναι απλός, είσαι κελεπούρι, έτσι λοιπόν μία περίπτωση εξαιρείται και αυτή είναι να την χωρίσεις εσύ. Οπότε για να μην μπεις σε όλη αυτή την διαδικασία και αφού αδυνατείς να λύσεις τον γρίγφο, δεν παντρεύεσαι, δεν μπλέκεις με γυναίκες συνεχίζεις την ζωή σου όπως την βιώνεις σήμερα και όλα καλά . Ε δεν γίνεται να τα έχεις όλα δικά σου, με συγχωρείς φίλε μου, στο κάτω-κάτω που να μπλέκεις τώρα με ψυχρά και άβουλα όντα τα οποία ζούνε για να ανακαλύψουν ένα κελεπούρι και απλώς να δηλώνουν στην κοινωνία παντρεμένες με παιδιά!

    Και μετά φταίνε οι γυναίκες κύριοι εντάξει το εμπεδώσατε τώρα;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Αδερφε αυτα που λεσ ειναι μισογυνικα και στα ειπε αντρασ μεγαλοσ στην ηλικια μου η αληθεια ειναι δεν παιζει ρολο τι δουλεια κανεισ αν εχεισ σπουδασει κλπ για ολουσ υπαρχει η καταλληλη εκτοσ απο μενα αυτο ειναι αλλο θεμα και ειναι απλο δεν θελω να ειμαι με καμια 24 ωρεσ τη μερα και δεν θελει και καμια ειναι αμφιδρομο η αντιπαθεια οποτε για μενα εχει μονο δουλεια για σασ εχει αγαπουλεσ κ καρδουλεσ μιλαω μονο με οσεσ δουλευουν κι αυτεσ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Κάνε ότι γουστάρεις, εδώ δεν ξέρεις εσύ εμείς θα ξέρουμε;
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. Δεν ξερω τι να κανω!!!!
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 14-05-2015, 23:03
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω
    By el_ma in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 20-08-2014, 22:15
  5. δεν ξέρω τι να κάνω
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 17-02-2011, 00:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •