Μπερδεμένη σε 2 ζωές
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    1

    Μπερδεμένη σε 2 ζωές

    Έχω μια σχέση με έναν άνθρωπο εδώ και 10 χρόνια. Λόγω εργασίας αναγκαζόμαστε να περνάμε αρκετό διάστημα μακριά πολλά χλμ και να βρισκόμαστε 1-2 φορές το μήνα. Έχω γνωρίσει έναν άνθρωπο που είχαμε και οι 2 παράλληλη σχέση και αυτό μας γέμιζε όσο ήμασταν από απόσταση και θέταμε τα όρια και οι 2 και ξέραμε που βρισκόμαστε. Ωστόσο αυτόν τον χώρισε η σχέση του για άλλο λόγο και τον τελευταίο καιρό περνάμε περισσότερο χρόνο μαζί και περνάμε φανταστικά. Ταυτόχρονα η δικιά μου σχέση αντιμετωπίζει κάποια ψυχολογικά θέματα που του δημιουργήθηκαν μετά από την καραντίνα και έχει αλλάξει ο χαρακτήρας του και κλείνετε στον εαυτό του και δε ξέρω πως μπορώ να τον βοηθήσω πολλές φορές. Αυτή η κατάσταση με πιέζει παρά πολύ γιατί από την μια περναω τέλεια με έναν άνθρωπο και από την άλλη έχω τον άνθρωπο που ήμασταν έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια. Δεν ξέρω πως μα διαχειριστώ την κατάσταση. Νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω καμία απόφαση και θέλω κάποιος να με βγάλει από όλο αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Tses View Post
    Έχω μια σχέση με έναν άνθρωπο εδώ και 10 χρόνια. Λόγω εργασίας αναγκαζόμαστε να περνάμε αρκετό διάστημα μακριά πολλά χλμ και να βρισκόμαστε 1-2 φορές το μήνα. Έχω γνωρίσει έναν άνθρωπο που είχαμε και οι 2 παράλληλη σχέση και αυτό μας γέμιζε όσο ήμασταν από απόσταση και θέταμε τα όρια και οι 2 και ξέραμε που βρισκόμαστε. Ωστόσο αυτόν τον χώρισε η σχέση του για άλλο λόγο και τον τελευταίο καιρό περνάμε περισσότερο χρόνο μαζί και περνάμε φανταστικά. Ταυτόχρονα η δικιά μου σχέση αντιμετωπίζει κάποια ψυχολογικά θέματα που του δημιουργήθηκαν μετά από την καραντίνα και έχει αλλάξει ο χαρακτήρας του και κλείνετε στον εαυτό του και δε ξέρω πως μπορώ να τον βοηθήσω πολλές φορές. Αυτή η κατάσταση με πιέζει παρά πολύ γιατί από την μια περναω τέλεια με έναν άνθρωπο και από την άλλη έχω τον άνθρωπο που ήμασταν έτοιμοι να κάνουμε οικογένεια. Δεν ξέρω πως μα διαχειριστώ την κατάσταση. Νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω καμία απόφαση και θέλω κάποιος να με βγάλει από όλο αυτό.
    πες στον συντροφο σου για την παραλληλη σχεση που διατηρεις με τον αλλο, και ισως σε βγαλει εκεινος απο "ολο αυτο".
    εξαλλου, ακομα κι αν δεν μπορεσες να ελεγξεις το να πας με αλλον, μπορεις μια χαρα να επιλεξεις να μην τον εξαπατας...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ή μας έχετε σπάσει στο δούλεμα εδώ μέσα ή τα έχετε παίξει γενικώς. Δηλαδή βρίσκεσαι με τον άλλον μια-δυο φορές τον μήνα, αλλά είναι σοβαρή σχέση και είστε έτοιμοι να κάνετε και οικογένεια...από απόσταση. Ενώ παράλληλα έχεις άλλον.
    Βρίσκεις τον άλλον και περνάτε καλά, αλλά διστάζεις να αφήσεις αυτή την υπέροχη σχέση 10 χρόνων που 10 χρόνια δεν οδήγησε πουθενά.
    Και είσαι έτοιμη για οικογένεια κατά τα άλλα, αλλά μία απόφαση δεν μπορείς να πάρεις, θέλεις κάποιος να σε βγάλει από αυτό.

    Πραγματικά το φόρουμ έχει γίνει εντελώς ότι να 'ναι, με άκυρα θέματα και πολλά άκυρα μέλη. Κρίμα και πάλι κρίμα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αχαχαχαχαχαα!!! ναι, ετοιμοι για οικογενεια ηταν!!! τπτ δεν τους ελειπε!!
    τα "πολλα ακυρα μελη", ειναι το εξης ενα (το πολυ δυο).

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ο χαρουμενοσ ειναι βελτιωμενοσ ενω ο στεναχωρασ παλαιων αρχων ξυλο απελεκητο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Κανένας τρίτος που να τα έχει όλα δεν παίζει ;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αχαχαχαχαχαα!!! ναι, ετοιμοι για οικογενεια ηταν!!! τπτ δεν τους ελειπε!!
    τα "πολλα ακυρα μελη", ειναι το εξης ενα (το πολυ δυο).
    Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Πολλά άκυρα μέλη ή ένα-δυο που δεν μπορεί η διαχείριση με τον τρόπο της να περιορίσει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Πολλά άκυρα μέλη ή ένα-δυο που δεν μπορεί η διαχείριση με τον τρόπο της να περιορίσει.
    εγω, προτιμω τα 1-2 γιατι παντα με τον ιδιο τροπο γραφουν, τα ιδια κενα και ασυναρτησιες εχουν οι διηγησεις και κανουν μπαμ.
    χειροτερο να μας απασχολει καποιος με εναν αληθοφανη τροπο σκεψης και να χανουμε τον χρονο μας μαζι του, ενω απλα ξεσπαει τις εμμονες του γι αυτα που δεν θελει να πει..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ή μας έχετε σπάσει στο δούλεμα εδώ μέσα ή τα έχετε παίξει γενικώς. Δηλαδή βρίσκεσαι με τον άλλον μια-δυο φορές τον μήνα, αλλά είναι σοβαρή σχέση και είστε έτοιμοι να κάνετε και οικογένεια...από απόσταση. Ενώ παράλληλα έχεις άλλον.
    Βρίσκεις τον άλλον και περνάτε καλά, αλλά διστάζεις να αφήσεις αυτή την υπέροχη σχέση 10 χρόνων που 10 χρόνια δεν οδήγησε πουθενά.
    Και είσαι έτοιμη για οικογένεια κατά τα άλλα, αλλά μία απόφαση δεν μπορείς να πάρεις, θέλεις κάποιος να σε βγάλει από αυτό.

    Πραγματικά το φόρουμ έχει γίνει εντελώς ότι να 'ναι, με άκυρα θέματα και πολλά άκυρα μέλη. Κρίμα και πάλι κρίμα...
    Πραγματικά ότι νανε για αυτό σταμάτησα να μπαίνω, μπαίνω που κ που

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω ειμαι με τον στεναχωρα ο αλλοσ ειναι χασιμο χρονου γτ αν τον παρατησεισ θα γινει κι αυτοσ στεναχωρασ ενω τον εναν τον εχεισ ετοιμο δηλαδη παιζει μπαλλα ο στεναχωρασ με τον μελλοντικο στεναχωρα δηλαδη βρασε ρυζι κι αστο να σφυριζει

Similar Threads

  1. Μήπως οι ζωές μας είναι πολύ φλατ;
    By Edward in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-09-2020, 01:50
  2. οι ζωες των ανθρωπων...
    By giannis000 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 47
    Last Post: 18-12-2018, 21:13
  3. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 23:27
  4. Ολοι μαζι μπορουμε να σωσουμε ζωες εδω!
    By πανος12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 164
    Last Post: 04-08-2009, 20:33
  5. Μια ζωή, δυο ζωές
    By anwnimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 08-07-2008, 22:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •