ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΕΡΕΣ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Eχεις δικιο σκεφτηκα οτι μπορει να υπαρχει αλλος δεν ξερω! Ποναω αφανταστα μεσα μου και ποναω που οσο και λαθος να ειμαι και να εχω υπαρξει αντι να εστιασει στην κινηση εστω που εκανα και πηγα εστιαζει στο οτι ειπα σε αγαπησα και οχι σ αγαπω, ή στο οτι ειπα καλες γιορτες και πολυχρονη οτι και καλα το ειχα παρει αποφαση και υψωνει τοιχος εγωισμου. Ισως βεβαια να το κανει και απο επιλογη !Σε ολα τα θεματα αυτο γινοταν αντι να δει την ουσια εστιαζε μονιμα σε κατι λαθος! Δεν μπορω να το παρω αποφαση με τιποτα και το χειροτερο μου ειναι οτι νιωθω ενοχες και τυψεις οτι φταιω γ αυτα που ειπα και οτι δεν επρεπε ,και και και

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Η κοπέλα είπε κάτι πάρα πολύ σωστό, δεν την θες όπως είναι, όσο έχω διαβάσει το θέμα σου βιαστικά προσπαθείς να την αλλάξεις και να σε αλλάξει. Σχέση κάνουμε με κάποιον που ταιριάζουμε, αυτά που λες κάπου ότι κάνεις προσπάθεια να αλλάξεις για τον άλλο είναι να 'χαμε να λέγαμε. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν πολύ τα μακαρόνια, εκείνη τρελαίνεται για αυτά, θα τρώω μια στο τόσο μακαρόνια ή βρίσκουμε την μανιταρόσουπα που αρέσει και στους δύο. Δεν σχετίζεστε με υγιή τρόπο, δεν ταιρίαζετε, όλο χειριστικότητες και αηδίες είστε. Πιάνεσαι από μικρολεπτομέρειες και όχι από την μεγάλη εικόνα. Το ρεζουμέ είναι ότι όλα είναι λάθος σε αυτή τη σχέση.

    Σοβαρέψου, είσαι 30 χρονών όπως είπες, όχι 5. Καιρός να πας παρακάτω!
    Σόνια να το δεχτω αυτο που λες! Στα υπολοιπα της οταν βλεπεις οτι προσπαθω και ριχνω εγωισμο κτλπ την βλεπεις σωστη την συμπεριφορα της;

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άμα ακόμα κι αν προσπαθείς, κάτι την χαλάει τι να κάνει να μείνει μαζί σου επειδή βλέπει προσπάθεια; Αφού χαλιέται. Το ίδιο και από την πλευρά σου. Είναι λάθος ο τρόπος σκέψης σου. Επίσης να σου πω κάτι; Ο καθένας έχει διαφορετικά όρια, αλλά εμένα προσωπικά αν κάποιος με κλείδωνε μη φύγω, θα το θεωρούσα άκρως χειριστικό και επικίνδυνο και θα έτρεχα μακριά χιλιόμετρα. Πόσο μάλλον τόσα άλλα που λες με εγωισμούς και τσακωμούς. Από τοξικές και προβληματικές καταστάσεις μακριάαααααααα
    Εσένα το θέμα σου είναι το ποιος θα βγει από πάνω και ποιος έχει τις περισσότερες ευθύνες όμως, ή ότι η σχέση σας είναι δυσλειτουργική και κάκιστη; Εγώ δεν βλέπω να μιλάει καν το συναίσθημα, ο εγωισμός μιλάει και από τις δύο πλευρές.

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Άμα ακόμα κι αν προσπαθείς, κάτι την χαλάει τι να κάνει να μείνει μαζί σου επειδή βλέπει προσπάθεια; Αφού χαλιέται. Το ίδιο και από την πλευρά σου. Είναι λάθος ο τρόπος σκέψης σου. Επίσης να σου πω κάτι; Ο καθένας έχει διαφορετικά όρια, αλλά εμένα προσωπικά αν κάποιος με κλείδωνε μη φύγω, θα το θεωρούσα άκρως χειριστικό και επικίνδυνο και θα έτρεχα μακριά χιλιόμετρα. Πόσο μάλλον τόσα άλλα που λες με εγωισμούς και τσακωμούς. Από τοξικές και προβληματικές καταστάσεις μακριάαααααααα
    Εσένα το θέμα σου είναι το ποιος θα βγει από πάνω και ποιος έχει τις περισσότερες ευθύνες όμως, ή ότι η σχέση σας είναι δυσλειτουργική και κάκιστη; Εγώ δεν βλέπω να μιλάει καν το συναίσθημα, ο εγωισμός μιλάει και από τις δύο πλευρές.
    Σονια, προφανως ειναι δυσλειτουργικη και κακιστη δεν θελω να το τελειωσω . Μακαρι να γινοταν κατι να το σωζαμε αυτο προσπαθω !

  5. #50
    Elenia781
    Guest
    Φιλε, τι θα σου λειψει σε εκεινη ,τι εχει μείνει ? εκτος κρεβατιου

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σαν τι να γίνει; 2 χρόνια δεν το καταφέρατε, τι θα αλλάξει τώρα δηλαδή; Θα αλλάξετε χαρακτήρα; Κοίτα, ειδικά επειδή λες θέλεις κάποια στιγμή και παιδιά, δεν φταίνε αυτά να πληρώσουν τα σπασμένα. Γιατί είναι πολλές οι προβληματικές, τραβάτε με κι ας κλαίω, σχέσεις που προκύπτει εγκυμοσύνη και βγαίνουν παιδιά με χίλια ψυχολογικά μετά. Σκέψου έστω αυτό.

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    [QUOTE=Elenia781;1192568]Φιλε, τι θα σου λειψει σε εκεινη ,τι εχει μείνει ? εκτος κρεβατιου

    Elenia781 ενω δεν περνουσαμε καλα για καποιο λογο την ειχα εξιδανικευσει το μυαλο μου! Σκεφτομαι τις στιγμες μας σε ταξιδια κτλπ, το πρωτο διαστημα που ειμασταν μαζι με καραντινα που περνουσαμε καλα!Που ειχα γνωρισει φιλες της και τους δικους της και ειχαμε μπει σε ενα υποτιθεμενο μουντ! Ειμαι 2 μετρα μαλακας στην κυριολεξια και καθομαι και κλαιγομαι δνε ξερω τι εχω παθει! κατηγορω τον εαυτο μου και συνεχως σκεφτομαι μηπως ειχε δικιο σ ολα ενω στην ουσια βλεπω μια κοπελα που ειναι συναισθηματικη τρομερα πολυ αλλα δεν κανει τιποτα να με κρατησει ειδικα οταν βλεπει οτι κανω κινησεις και ειμαι διατεθειμενος μεχρι και σε ειδικο να παμε!

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σαν τι να γίνει; 2 χρόνια δεν το καταφέρατε, τι θα αλλάξει τώρα δηλαδή; Θα αλλάξετε χαρακτήρα; Κοίτα, ειδικά επειδή λες θέλεις κάποια στιγμή και παιδιά, δεν φταίνε αυτά να πληρώσουν τα σπασμένα. Γιατί είναι πολλές οι προβληματικές, τραβάτε με κι ας κλαίω, σχέσεις που προκύπτει εγκυμοσύνη και βγαίνουν παιδιά με χίλια ψυχολογικά μετά. Σκέψου έστω αυτό.
    Σόνια σκεφτεσαι πολυ ορθα.!Στην παρουσα μου λειπει η ορθολογικη σκεψη μαλλον! Θελω να κανω οικογενεια ναι ! Να σημειωσω απο τον πρωτο μηνα της σχεσης μου το ζητουσε, αλλα απο επιλογη μου και μαλλον ευτυχως δεν το εκανα!

  9. #54
    Elenia781
    Guest
    Αυτο ήθελε να ζήσει μαζι σου αυτο της εβγαλες! ειχε ημερομηνια λήξης γι'αυτην ο δεσμος μαζι σου εξαρχης και το ξερει καταβαθα. Γι'αυτο και η βιασυνη της

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Αυτο ήθελε να ζήσει μαζι σου αυτο της εβγαλες! ειχε ημερομηνια λήξης γι'αυτην ο δεσμος μαζι σου εξαρχης και το ξερει καταβαθα. Γι'αυτο και η βιασυνη της
    Μιλουσε για συγκατοίκηση, ζητουσε παιδι μεχρι πριν 2 βδομαδες ! Δεν μπορω να πιστεψω οτι ειχε ημερομηνια ληξης! Ισως βρεθηκε αλλος; Iσως κουραστηκε ! Οτι της ζητουσα ειχα καταλαβει οτι λειτουργουσε αντιθετα! Δεν μου το εκανε ποτε

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    UPDATE:Πηγα από το σπίτι της την 8η μέρα με αφορμή τα πράγματα, είχε μιλησει για τα θέματα μας στην μάνα της κτλπ και είχε δεχθεί πιέσεις τις οποίες κατάλαβα ! Πχ της είπε η μάνα της ότι αν πχ σ έκανε
    Αυτό θα στο ξανακάνει αλλά αν τον αγαπάς εσυ ξέρεις τι θα κανείς! Της είπα αν θέλει να χωρίσουμε μου είπε ότι με αγαπάει και δεν μπορεί , και είπαμε ξανά για προσπάθεια ! Μετά από 2 μερες έφυγε για άδεια Πάσχα στους δικούς της όπου καταλάβαινα ότι προφανώς τα είχε ξανασυζητήσει με αδερφές μάνα κτλπ και είχε στεναχωρη συμπεριφορά ! Της είπα αν νιώθει ότι έχει ραγίσει το γυαλί να το αφήσουμε και μου απάντησε ότι δεν νιώθω ότι έχει ραγίσει το γυαλί απλά ψάχνω τρόπους για το τι μπορεί να γίνει να είμαστε καλά ! Ήρθε Αθήνα ξανά εκανα προσπάθειες για να πάμε ένα ταξίδι μου απάντησε πως δεν είχε χρηματα ! Προθυμοποιήθηκα να τα Καλυψω εγώ μου είπε όχι δεν είναι το στυλ μου ν μ τα πληρωσεις εσυ! Γενικότερα ενώ στην τελευταία συζήτηση είπαμε για μια κοινή προσπάθεια και είπαμε τι ενοχλεί τον έναν και τι τον άλλον , ένιωθα ότι πάλευα να αναστρέψω την κατάσταση μονος μου λες και είχα κάνει ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΕΓΩ και ότι αυτή δεν έφταιγε πουθενά ! Με τα πολλά μετα από 2 εβδομάδες ξανατσακωθηκαμε ξανά μάνα τα ίδια να μην δέχεται τπτ ! Μετα από 2 μέρες χωρίς επικοινωνία πέτυχα έναν παλιό γυμναστή που πήγαινε μαζί με φίλες της τον οποίο τον ήξερα και είχα 15 χρόνια να τον δω ! Πηγα του μίλησα , του λέω πως πάει το γυμναστήριο μου λέει καλά! Λέω ερχόταν και μια γνωστή μου εκεί και λέω το όνομα της κοπέλας μου ! Μου λέει που την ξέρεις ! Απαντάω από παλιά ! Μου λέει καλό κορίτσι αλλά έχει χαθεί λέει 2 χρόνια πρέπει να χει μπλέξει με έναν τρελό κτλπ κ χαθηκε ! Όπως καταλαβαίνετε της έστειλα μνμα από τα νεύρα μου! Μου απαντάει ότι έχει να μιλήσει μαζί του 2 χρόνια κ να πιστευω ότι θέλω κτλπ! Περνάνε 2 μέρες μου στέλνει ένα κατεβατό, τον είχε πάρει τηλέφωνο και τον είχε ρώτησει και αντί να εστιάσει στο γεγονός ότι με έβγαλε τρελο(αυτός είπε οτι μια κοπέλα του είπε οτι έχει μπλέξει με έναν και αυτός από αφέλεια είπε οτι για να χει χαθεί κάτι φταίει) με κατηγορούσε οτι δεν του είπα οτι είναι κοπέλα μου και οτι ντρέπομαι γ αυτή κτλπ! Μου λέει κανε οτι πέθανα για σένα κτλπ! Προσπάθησα ξανά συνέχιζε να με κατηγορεί ! Στο τέλος της λέω θέλεις ή δεν θέλεις ! Μου λέει με έκανες να μην θέλω ! Ελεύθερος δεν δήλωσες ; Ελεύθερος είσαι από μένα ! Είπα οκ! Την άλλη μέρα έστειλα ένα μνμα που της είπα οτι θα μ λείψουν οι στιγμές μας χωρίς να απαντήσει ! Και το άφησα εκεί! Με πονάει ξέρω οτι δν βγαίνει πουθενά όμως γουστάρω έχω κάψα μέσα μου !

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αγαπητέ θεματοθέτη,

    δεν βγαίνει έτσι η ζωή. Αυτό που περιγράφεις δεν είναι απλώς πρόβλημα στην επικοινωνία, είναι παιχνίδι εξουσίας και ανασφάλειας.
    Δεν είναι δυνατόν να παρεξηγείστε για τα πάντα και η κοπέλα να τα λαμβάνει όλα τόσο πολύ εγωιστικά και να ψειρίζει λέξη προς λέξη. .
    Ούτε είναι δυνατόν ποτέ να μην παραδέχεται λάθος της και να μειώνει εσένα.
    Δεν επικοινωνείτε και θεωρεί ότι για τα προβλήματά της πάντα φταίνε οι άλλοι.
    Δεν βλέπω εμπιστοσύνη στη σχέση σας, και χωρίς εμπιστοσύνη δεν υπάρχει σχέση.

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Αγαπητέ θεματοθέτη,

    δεν βγαίνει έτσι η ζωή. Αυτό που περιγράφεις δεν είναι απλώς πρόβλημα στην επικοινωνία, είναι παιχνίδι εξουσίας και ανασφάλειας.
    Δεν είναι δυνατόν να παρεξηγείστε για τα πάντα και η κοπέλα να τα λαμβάνει όλα τόσο πολύ εγωιστικά και να ψειρίζει λέξη προς λέξη. .
    Ούτε είναι δυνατόν ποτέ να μην παραδέχεται λάθος της και να μειώνει εσένα.
    Δεν επικοινωνείτε και θεωρεί ότι για τα προβλήματά της πάντα φταίνε οι άλλοι.
    Δεν βλέπω εμπιστοσύνη στη σχέση σας, και χωρίς εμπιστοσύνη δεν υπάρχει σχέση.
    Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου! Ετσι ακριβώς ειναι εχω και εγω τα λαθη μου βεβαια! Το θεμα ειναι μπορει να ανακτηθει και να γινει κατι; ;Ή πρεπει να το παρω αποφαση και να ληξει; Ελεγα να στειλω ενα μηνυμα μπας και αλλα δεν θελω να ξανακανω πισω. Απο την στιγμη που δεν κανει σημαινει οτι δεν ενδιαφερεται επειδη κουραστηκε ή για καθε αλλο λογο και μαλλον πρεπει να το σεβαστω

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Για νά ξαναπροσπαθήσεις θά πρέπει καί εκείνη νά θέλει. έχετε μεγάλο πρόβλημα στην επικοινωνία. αν πάτε μαζί σε έναν ειδικό (αλλά καί χώρια) μπορεί νά τά βρείτε
    Quote Originally Posted by Agnwstos13 View Post
    Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου! Ετσι ακριβώς ειναι εχω και εγω τα λαθη μου βεβαια! Το θεμα ειναι μπορει να ανακτηθει και να γινει κατι; ;Ή πρεπει να το παρω αποφαση και να ληξει; Ελεγα να στειλω ενα μηνυμα μπας και αλλα δεν θελω να ξανακανω πισω. Απο την στιγμη που δεν κανει σημαινει οτι δεν ενδιαφερεται επειδη κουραστηκε ή για καθε αλλο λογο και μαλλον πρεπει να το σεβαστω

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. καμμιά συμβουλη? Ηρωινη και απεξάρτηση
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 23-04-2019, 00:00
  3. Οι γιορτινές μέρες μου προκαλούν άγχος, τι να κάνω;
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 30-12-2018, 10:12
  4. Replies: 9
    Last Post: 29-08-2017, 16:30
  5. Μένει κανείς/καμμία Πάτρα?
    By karen1985 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 07-09-2012, 10:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •