ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ-ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΟ? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65
  1. #61
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    33
    Sorry ρε παιδια που σας πρηζω αλλα εαν ειχε καποιος κανενα παρομοιο συμπτωμα θα με ηρεμουσε πολυ!!!
    Εχω κατααγχωθει και ειμαι στη δουλεια και δεν μπορω να το μοιραστω με κανεναν...

  2. #62
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    55
    Χριστινα οσο το σκεφτεσαι κ τοθ δινεισ σημασια μεγαλωνει ο φανταστικοσ φοβοσ..
    Λοιπον πηγαινε στην τουαλετα ριξε λιγο νερο στο προσωπο σου και κοιτα τη φατσουλα σου στον καθρεφτη στα ματια και μιλα τησ γλυκα..πεσ οτι την αγαπασ οπωσ κ αν ειναι κοιτωντασ τη βαθια μεσ τα ματια..
    κ αν σε ξαναπιασει ξαναπηγαινε..
    την ωρα που ερχονται οι κακεσ σκεψεισ ξερω πωσ ειναι πολυ δυσκολο να τισ διωξεισ αμεσωσ αλλα προσπαθησε να ξεχαστεισ. τουλαχιστον..

  3. #63
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    33
    Τελικά το μουδιασμα στο προσωπο ειναι επειδη σφιγγω τα δοντια μου στον υπνο, δημιουργουνται συσπασεις και γι αυτο ολα αυτα τα συμπτωματα!!!
    Απλα το αναφερω σε περιπτωση που το νιωθει και καποιος αλλος να το ψαξει λιγακι και εκει!!!! ))

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    124
    πανιτο..ειχα αυτα τα μουδιασματα και αλλα τοσα.εκανα κι εγω μαγνητικη και ηταν πεντακαθαρη. το πορισμα...καθαρο αγχος.πηγα στον ψυχιατρο ( και οχι μονο ) μου εγραψε να περνω 1/4 λεξοτανιλ το πρωι 1/4 το μεσημερι και 1/4 το βραδυ και μονο αν δω οτι δε νιωθω και πολυ καλα να παρω λιγο παραπανω...σε πληροφορω οτι μετα απο 1 χρονο ψαξιμο και με καθημερινες επισκεψεις σε νοσοκομεια και γιατρους για εξετασεις τωρα ειμαι καλα.μου πηρε 1 χρονο για να πιστεψω οτι εχει σωματοποιηθει το αγχος.πανε λοιπον σε εναν ψυχολογο η εναν ψυχιατρο και πιστεψε με εκει θα βρεις τη λυση.εντελως φιλικα και εκ πειρας.
    ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ
    ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ.....

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1

    Μούδιασμα στο πρόσωπο

    Παιδιά καλησπέρα!!
    έχω και εγω ένα μουδιασμα στο δεξί μέρος του κεφαλιού (μετά από απότομη κίνηση που έκανα με τον σβέρκο) που δημιουργεί την αίσθηση ότι τραβάει το δέρμα από την περιοχή του φρυδιού ως το σαγόνι όπως είπε και το παιδί που ανέφερε οτι είχε κάτι παρόμοιο στην αριστερή πλευρά.
    Παράλληλα πέρασα και ένα ψυχοσωματικό εξαιτίας κάποιου σοβαρού θέματος υγείας που πέρασε ένας καλός μου φίλος και με επηρέασε αρκετά στο σημείο φοβίας. Βεβαίως το μούδιασμα είναι παροδικό. Ο νευρολόγος μου είπε οτι είναι θέμα άγχους και να μην επικεντρώνομαι στο αρνητικό. Σιγά σιγά το ξεπερνάω αλλά το μούδιασμα είναι σαν κουσούρι ας πούμε και πολύ σπαστικό. δεν είναι και λίγες οι φορές που έχω σκεφτεί να κάνω αξονική τον τελευταίο καιρό.
    Εσείς τι με συμβουλεύετε?
    Ευχαριστώ πολύ!! περιμένω γνώμη σας

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •