Εμπερίες από νάρκωση - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κοιτα οσο εχω παρακολουθησει τα μηνύματα σου εχεις και εσυ τα θεματακια σου με την υγεια σου οποτε τα συζητησες φανταζομαι με τον γιατρο σου και έκρινε οτι δεν πρεπει .
    τωρα εγω τι να σου πω ?
    να σου πω ναι εφοσον δεν ειμαι γιατρος ?δεν το βλεπεις λιγακι παραλογο ?

    σου λεω εγω με τετοιο ιστορικο και σε κάποιες εξετασεις δεν έκρινε οτι επρεπει να μεινω ,σκεψου οτι στην κολονοσκοπηση που εκανα ουτε θυμαμαι καν πως συνήλθα και εφυγα απο εκει και ουτε φυσικα ολη την ημερα ..ηταν πιο δυνατη η ναρκωση γιατι ειχα κανει κατι συμφύσεις εντερου στην καισαρικη και με το διορθωσε με την κολονοσκοπηση ευτυχως ...θυμαμαι μονο ενα ελαφρυ πονο τιποτε αλλο την ωρα της επεμβασης ...
    συνηλθα τελειως στο σπιτι μου ...

    κανε παντως μια συζητηση και πες του οτι θελεις να μεινεις ...δεν ξερω σε ιδιωτικη θα το κανεις ?
    Δεν του εχω πει τα θέματα με τους παλμους κλπ, δεν ειναι καθόλου συζητησιμος, δεν μπορω να συννενοηθω μαζι του, θα τα αναφερω στον αναισθησιολογο.


    Εσύ έχεις φύγει ποτε απο την πρώτη μέρα μετά απο γενική νάρκωση;

    Ναι,ιδιωτικά θα το κάνω. Ισως ανέβει το κόστος αλλά προτιμωνα μεινω μεσα. Το ειπα ήδη στο γιατρό και ειπε ότι δεν χρειαζεται να μείνω.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ναι εχω φυγει σου ειπε στην κολονωσκοπηση που εκανα και δεν ηταν η καθιερωμενη που γινεται και μαλιστα με ιστορικο αλλεργιων ..Μλιστα ο αντρας μου επεμενε αν επρεπε να μεινω γιατι ηταν παρων στην γενα και εκεινος με καταλαβε κατευθειαν οτι κατι δεν παει καλα και φοβομασταν και οι δυο ειναι αληθεια αλλα μας καθησύχασε οτι δεν χρειάζεται και ολα καλα ...

    Τι θα πει συζητήσιμος βρε Αντωνη, θα τα πεις φυσικα στον αναισθιολογο ,ασε πριν την ναρκωση σου παίρνουν πληρως ιστορικο ,ετσι εκαναν σε εμενα τουλαχιστον σε ολες ανεξαρτήτως ..Αν εισαι ιδιωτικα ζητα το αφου πληρωνεις, γι αυτους βουτυρο στο ψωμι τους ειναι αυτα τα λεφτα αρκει να εχουν κρεβατι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ναι εχω φυγει σου ειπε στην κολονωσκοπηση που εκανα και δεν ηταν η καθιερωμενη που γινεται και μαλιστα με ιστορικο αλλεργιων ..Μλιστα ο αντρας μου επεμενε αν επρεπε να μεινω γιατι ηταν παρων στην γενα και εκεινος με καταλαβε κατευθειαν οτι κατι δεν παει καλα και φοβομασταν και οι δυο ειναι αληθεια αλλα μας καθησύχασε οτι δεν χρειάζεται και ολα καλα ...

    Τι θα πει συζητήσιμος βρε Αντωνη, θα τα πεις φυσικα στον αναισθιολογο ,ασε πριν την ναρκωση σου παίρνουν πληρως ιστορικο ,ετσι εκαναν σε εμενα τουλαχιστον σε ολες ανεξαρτήτως ..Αν εισαι ιδιωτικα ζητα το αφου πληρωνεις, γι αυτους βουτυρο στο ψωμι τους ειναι αυτα τα λεφτα αρκει να εχουν κρεβατι ...
    Πηρα τηλ στην κλινική να μιλησω με τον αναισθησιολογο και δεν ξερουν καν ποιος θα είναι, οποιος εφημερευει λέει. Καλά κρασιά. Την Τεταρτη είναι ο προεγχειρητικος. Θα παω αλλα δεν είμαι σίγουρος ότι θα πάνω και την επομενη μερα.
    Last edited by Skiouros8; 11-07-2022 at 18:44.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Πολυ παιδεύεσαι βρε Αντωνη ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Τελικα τι εγινε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Να παρω τα φαρμακο?Εμπεριες για seror
    By Panos123 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 28-05-2018, 10:09
  2. φόβος για ολική νάρκωση
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-2015, 10:00
  3. ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By AN NA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 11-08-2015, 23:46
  4. εμπεριες...
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 106
    Last Post: 17-04-2012, 23:43
  5. ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By elizaasian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 05-10-2011, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •