Εμπερίες από νάρκωση - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 95
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Γεια σου Μαριλού. Πέρυσι είχα την βρογχοσκόπηση (που τελικά δεν έκανα γιατί θεωρώ ότι διαλευκάνθηκε το θέμα των αιμοπτύσεων με τα τελευταία ευρήματα του ΩΡΛ πέρυσι αν και κανείς δεν μου έδωσε ξεκάθαρη απάντηση) φέτος αυτό. Φοβάμαι λιγότερο μετά από τόσες αναβολές, απλά τώρα σκέφτομαι γενικά την ταλαιπωρία καλοκαιριάτικα.

    Κάποιες φορές μπορεί να σκεφτώ ότι έχω ίσως καρκίνο που έχει κάνει μετάσταση ήδη, αλλά γενικά το αντιμετωπίζω ψύχραιμα κυρίως επειδή δεν έχει αλλάξει κάτι στη φυσική μου κατάσταση, ίσα ίσα θα έλεγα ότι εχω βελτιωθεί. Δεν ξέρω βέβαια, τα πάντα είναι πιθανά.
    Κρατα αυτα και πραγματικα αν ειχες εστω το παραμικρο απο περσυ τωρα θα ησουν σε αλλη φαση ..

    Και βαση πιθανοτητων να το παμε ΤΙΠΟΤΑ δεν εχεις αλλιως τωρα θα ειχε εξελιχθει οποτε βγαλτω απο τιο μυαλο σου ..

    Δυο οι λυσεις πλεον .
    ή πας αυτη την εβδομαδα και το κανεις και τελειωνεις ,οτι δουλεια και να εχεις ή το αναβαλεις επ αόριστο και το βγαζεις τελειως απο το μυαλο σου .

    Ενα θα σου πω ,εσυ απο το αγχος σου και τους φοβους στο τελος θα προκαλεσεις απο μονο σου κατι στον οργανισμο σου
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κρατα αυτα και πραγματικα αν ειχες εστω το παραμικρο απο περσυ τωρα θα ησουν σε αλλη φαση ..

    Και βαση πιθανοτητων να το παμε ΤΙΠΟΤΑ δεν εχεις αλλιως τωρα θα ειχε εξελιχθει οποτε βγαλτω απο τιο μυαλο σου ..

    Δυο οι λυσεις πλεον .
    ή πας αυτη την εβδομαδα και το κανεις και τελειωνεις ,οτι δουλεια και να εχεις ή το αναβαλεις επ αόριστο και το βγαζεις τελειως απο το μυαλο σου .

    Ενα θα σου πω ,εσυ απο το αγχος σου και τους φοβους στο τελος θα προκαλεσεις απο μονο σου κατι στον οργανισμο σου
    Αυτή τη βδομαδα δεν ξέρω, θα δώσω διορία στον εαυτό μου μέχρι τέλος Ιουνίου γιατί τώρα χρειάστηκε να ξεκινησω αντιβιωση για πεντε μέρες και δεν θέλω να παιρνω αλλα χαπια που θα μπορουσαν να επηρεασουν τον οργανισμό μου με τη ναρκωση ή ό,τι άλλο μου βάλουν.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Κλεισαμε υποτιθεται αυτη την Πεμπτη,ενώ του ειπα ότι προτιμω να γίνει μετά τη σεζόν
    Δεν έχω καθόλου καλό προαισθημα. Πιστευω ότι θα παθω κάτι απο την ναρκωση. Δεν θα παρουν στα σοβαρά υποψη όσα θα τους πω για τις υπογλυκαιμιες και θα καταληξω με εγκεφαλική βλάβη.
    Ισως βαλω τον πατερα μου να το ακυρώσει.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ξεκόλλα μωρέ και κάνε την εξέταση να ξεμπερδεύεις! Κι αν την αναβάλεις τι θα κερδίσεις δηλαδή; Θα σε πάρουν πιο σοβαρά μετά από τη σεζόν; Ίσα ίσα όσο την ακυρώνεις συνεχώς τόσο είναι που δεν σε παίρνουν στα σοβαρά.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ξεκόλλα μωρέ και κάνε την εξέταση να ξεμπερδεύεις! Κι αν την αναβάλεις τι θα κερδίσεις δηλαδή; Θα σε πάρουν πιο σοβαρά μετά από τη σεζόν; Ίσα ίσα όσο την ακυρώνεις συνεχώς τόσο είναι που δεν σε παίρνουν στα σοβαρά.
    Και τι να κάνω για την υπογλυκαιμια;

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Κλεισαμε υποτιθεται αυτη την Πεμπτη,ενώ του ειπα ότι προτιμω να γίνει μετά τη σεζόν
    Δεν έχω καθόλου καλό προαισθημα. Πιστευω ότι θα παθω κάτι απο την ναρκωση. Δεν θα παρουν στα σοβαρά υποψη όσα θα τους πω για τις υπογλυκαιμιες και θα καταληξω με εγκεφαλική βλάβη.
    Ισως βαλω τον πατερα μου να το ακυρώσει.
    μην το ακυρωσεις.
    μετα την σεζον, δεν ξερουμε που θα ειναι ο κορονοιος και τι θα γινεται στα νοσοκομεια. καντο το συντομοτερο.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Και τι να κάνω για την υπογλυκαιμια;
    Τίποτα δεν θα κάνεις, θα τους πεις τις ανησυχίες σου και τέλος. Αυτοί θα κρίνουν. Μην υποτιμάς συνεχώς τους γιατρούς και τον ένα και τον άλλο λες και εσύ ξέρεις τη μοναδική αλήθεια ρε Σκίουρε, στον εαυτό σου εμπόδια βάζεις συνεχώς. Όλο σενάρια κάνεις με το μυαλό σου.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μάλλον θα το αναβαλω για μια βδομάδα ακόμα για πρακτικούς λόγους καθώς :

    1. Μου τελείωσαν οι ταινίες ζαχαρου και είχα σκοπο να πω στον αναισθησιολογο να μου κανει τεστ κατά τη διαρκεια της επεμβασης αλλά και για μετά για να μπορω να βλεπω μόνος μου τα επιπεδα ζαχαρου. Οι ταινίες θα έρθουν την άλλη βδομάδα.

    2. Δεν θα έχει κενό δωμάτιο αυτή τη βδομάδα στο ξενοδοχείο και είχα σκοπο να κοιμηθω εδώ για να μην είμαι στην ερημια μετά την εγχείρηση αν γινει κάτι. Το σπιτι μου βέβαια ειναι πιο κοντά στην κλινική αλλά στο ξενοδοχείο θα έχει περισσότερο κόσμο και δεν θα πανικοβληθω τόσο εύκολα αν έχω καποια επιπλοκη. Το μόνο προβλημα ειναι οι γάτες μου. Μπορω να τους βαλω παραπανω φαγητό αλλά μερικές θέλουν μόνο κονσερβα και δεν θα μπορω να τους ανοιξω απο πριν γιατι θα τη φάνε και δεν θα εχουν για μετά. Και κανείς άλλος δεν πρόκειται να τις ταισει με τον σωστό τροπο.

    3. Ισως ρωτησω να κοιμηθω τη νύχτα στην κλινικη. Αυτό δεν θα ήταν το σωστό μετά απο γενική νάρκωση; Δεν ξέρω βέβαια μηπως θα με υπερχρεωσουν , μια άλλη φορά που είχα παει εκει ήταν 200 η βραδιά αλλά για την επεμβααη έτσι κι αλλιώς πληρωνω εισαγωγη. Δεν έχω ορεξη να γυρισω σπιτι,να νιώθω χαλια και μετά να αναγκαστω να τρεχω στα επειγοντα. Θα νιώθω πιο ασφαλής αν μεινω εκεί.

    Το κακό είναι ότι αυτές τις μέρες εχει δροσιά άρα θα ήταν ιδανικός καιρός (οχι πολυ ζέστη που μου φέρνει συμπτωματα ορθοστατικης), φοβαμαι μηπως πιασει καυσωνας όταν την κάνω. Ελπιζω και την άλλη βδομάδα να είναι έτσι.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Συγνωμη ρε συ Αντωνη αλλα πραγματικα ειναι δικαιολογιες ολα αυτα ...

    Καντω να τελειωνεις πιο πολυ ταλαιπωρεις τον ευατο σου ετσι και εγω πλεον απορώ πως αντεχεις ολη αυτη την ψυχοφθορα αμονη και αναβλητικοτητα ...

    Καντω να τελειωνεις να φυγει απο το μυαλο σου ολο αυτο το αγχος
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συγνωμη ρε συ Αντωνη αλλα πραγματικα ειναι δικαιολογιες ολα αυτα ...

    Καντω να τελειωνεις πιο πολυ ταλαιπωρεις τον ευατο σου ετσι και εγω πλεον απορώ πως αντεχεις ολη αυτη την ψυχοφθορα αμονη και αναβλητικοτητα ...

    Καντω να τελειωνεις να φυγει απο το μυαλο σου ολο αυτο το αγχος
    Σήμερα μιλουσα με τον πατερα μου και την αδερφή μου που έχουν κανει γενική νάρκωση και μου είπαν ότι συνήθως δλδ στο 99% των περιπτωσεων μενεις μέσα με γενική νάρκωση. Αρα πώς λέει ο γιατρός οτι λίγες ώρες μετά θα είμαι μια χαρά και έτοιμος να φύγω; Δεν τον εμπιστευομαι ,σκέφτομαι να πάω σε άλλο γιατρό.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σήμερα μιλουσα με τον πατερα μου και την αδερφή μου που έχουν κανει γενική νάρκωση και μου είπαν ότι συνήθως δλδ στο 99% των περιπτωσεων μενεις μέσα με γενική νάρκωση. Αρα πώς λέει ο γιατρός οτι λίγες ώρες μετά θα είμαι μια χαρά και έτοιμος να φύγω; Δεν τον εμπιστευομαι ,σκέφτομαι να πάω σε άλλο γιατρό.
    Αναλογα γιατι λαμβανεις την ναρκωση ..
    Εχω κανει γενικη ανασθησια το πρωι και το βραδυ εφυγα και εχω κανει γενικη αναισθηση και εφυγα την επομενη οπως εφυγα και μετα απο δεκα μερες ...πες σε εμενα οτι θες απο ναρκωσεις και μεθη και να σου πω εγω με αυτα που εχω περασει και τις επεμβασεις που κατεληξα να κανω ...

    Μην ακους γενικη ναρκωση και πιστευεις οτι σε ολους βαζουν τις ιδιες ποσοτητες ..Δεν συγκρινεται η ναρκωση που λαμβανεις σε μια μεγαλη επεμβαση με μια που δεν ειναι τοσο μείζων σημασιας ..

    Επειτα τι μπορει να παθεις ...εγω επαθα αλεργικο σοκ με την επισκληριδιο αλλα το επαθα εκεινη την ωρα και οχι μετα απο ωρες που ειχε φυγει τελείως απο το οργανισμο μου ..


    Μην γεμιζεις το κεφαλι σου με φοβιες ,πες μου πιος σωστος γιατρος θα κινδυνέψει να σε αφησει να φυγεις ,εκτος και αν πηγες σε κανα τυχαιο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αναλογα γιατι λαμβανεις την ναρκωση ..
    Εχω κανει γενικη ανασθησια το πρωι και το βραδυ εφυγα και εχω κανει γενικη αναισθηση και εφυγα την επομενη οπως εφυγα και μετα απο δεκα μερες ...πες σε εμενα οτι θες απο ναρκωσεις και μεθη και να σου πω εγω με αυτα που εχω περασει και τις επεμβασεις που κατεληξα να κανω ...

    Μην ακους γενικη ναρκωση και πιστευεις οτι σε ολους βαζουν τις ιδιες ποσοτητες ..Δεν συγκρινεται η ναρκωση που λαμβανεις σε μια μεγαλη επεμβαση με μια που δεν ειναι τοσο μείζων σημασιας ..

    Επειτα τι μπορει να παθεις ...εγω επαθα αλεργικο σοκ με την επισκληριδιο αλλα το επαθα εκεινη την ωρα και οχι μετα απο ωρες που ειχε φυγει τελείως απο το οργανισμο μου ..


    Μην γεμιζεις το κεφαλι σου με φοβιες ,πες μου πιος σωστος γιατρος θα κινδυνέψει να σε αφησει να φυγεις ,εκτος και αν πηγες σε κανα τυχαιο ...
    Μπορεις να το παθεις και μετά απο ώρες; έχεις καποια προδιαθεση με αλλεργίες; αν παθεις αλλεργία στη νάρκωση φανταζομαι τα τιναζεις.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μπορεις να το παθεις και μετά απο ώρες; έχεις καποια προδιαθεση με αλλεργίες; αν παθεις αλλεργία στη νάρκωση φανταζομαι τα τιναζεις.
    Οχι δεν το παθαινεις γιατι πολυ απλα εχεις ωρες βρε συ Αντωνη ...Καθεσε καποιες ωρες ωστε να φυγει ολο αυτο απο τον οργανισμο σου ..
    Γιατι νομιζεις εχεις τον ορο σε ευκολες επεμβασεις και σου λενε να πινεις συνεχεια υγρα μεχρι να φυγεις ?


    Εδω αφαιρεση χολης εκανα και ηταν πολυ δυσκολο να σηκωθω απο τις πρωτες ωρες αλλα δυο δυο μου ειχαν τους ορους ωστε να καθαρίσει πιο γρηγορα ο οργανισμος μου απο την ναρκωση δεδομενου και της αλλεργιας μου ..Την εκανα προς το μεσημέρι και την επομενη το πρωι εφυγα ...

    Οχι δεν ειχα ποτε αλλεργια πριν την πρωτη επισκληριδιο που εκανα και μαλιστα το επαθα στην γέννα πανω .... και φυσικα δεν τα τιναξα γιατι κατευειαν με πατησαν την ενεση και σταματησαν τα συπτωματα ...ξερουν και το αντιμετωπιζουν ..δεν επαθα τιποτα δοξα το θεο ουτε εγω ουτε το μωρο μου ...
    Την δευτερη φορα που πηγα να γεννησω το ηξεραν παρ ολα αυτα μου χορηγσαν τοσο οσο και με πολυ προσοχη και μολις τελειωσε η διαδικασια κατευθειαν με πατησαν την ενεση να φυγει ...εκει βεβαια τρελενεσαι στους πονους αλλα αυτο αλλο κομματι εσυ δεν κανεις τοσο μεγαλη επεμβαση οσο ειναι η καισαρικη ...

    Επειτα στο μεγαλο μου χειρουργειο δεν ειχα θεμα κανενα ή τουλαχιστον δεν το ενιωσα .....ημουν ομως σε ενα περιβαλλον που πιο πολλα ηταν τα μηχανηματα παρα οι γιατροι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Οχι δεν το παθαινεις γιατι πολυ απλα εχεις ωρες βρε συ Αντωνη ...Καθεσε καποιες ωρες ωστε να φυγει ολο αυτο απο τον οργανισμο σου ..
    Γιατι νομιζεις εχεις τον ορο σε ευκολες επεμβασεις και σου λενε να πινεις συνεχεια υγρα μεχρι να φυγεις ?


    Εδω αφαιρεση χολης εκανα και ηταν πολυ δυσκολο να σηκωθω απο τις πρωτες ωρες αλλα δυο δυο μου ειχαν τους ορους ωστε να καθαρίσει πιο γρηγορα ο οργανισμος μου απο την ναρκωση δεδομενου και της αλλεργιας μου ..Την εκανα προς το μεσημέρι και την επομενη το πρωι εφυγα ...

    Οχι δεν ειχα ποτε αλλεργια πριν την πρωτη επισκληριδιο που εκανα και μαλιστα το επαθα στην γέννα πανω .... και φυσικα δεν τα τιναξα γιατι κατευειαν με πατησαν την ενεση και σταματησαν τα συπτωματα ...ξερουν και το αντιμετωπιζουν ..δεν επαθα τιποτα δοξα το θεο ουτε εγω ουτε το μωρο μου ...
    Την δευτερη φορα που πηγα να γεννησω το ηξεραν παρ ολα αυτα μου χορηγσαν τοσο οσο και με πολυ προσοχη και μολις τελειωσε η διαδικασια κατευθειαν με πατησαν την ενεση να φυγει ...εκει βεβαια τρελενεσαι στους πονους αλλα αυτο αλλο κομματι εσυ δεν κανεις τοσο μεγαλη επεμβαση οσο ειναι η καισαρικη ...

    Επειτα στο μεγαλο μου χειρουργειο δεν ειχα θεμα κανενα ή τουλαχιστον δεν το ενιωσα .....ημουν ομως σε ενα περιβαλλον που πιο πολλα ηταν τα μηχανηματα παρα οι γιατροι ...
    Δεν θεωρεις οτι είναι πιο ασφαλές να μεινω μέσα; Δεν ξέρω,έχω πανικοβληθει, δεν θέλω με τιποτα.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν θεωρεις οτι είναι πιο ασφαλές να μεινω μέσα; Δεν ξέρω,έχω πανικοβληθει, δεν θέλω με τιποτα.
    Κοιτα οσο εχω παρακολουθησει τα μηνύματα σου εχεις και εσυ τα θεματακια σου με την υγεια σου οποτε τα συζητησες φανταζομαι με τον γιατρο σου και έκρινε οτι δεν πρεπει .
    τωρα εγω τι να σου πω ?
    να σου πω ναι εφοσον δεν ειμαι γιατρος ?δεν το βλεπεις λιγακι παραλογο ?

    σου λεω εγω με τετοιο ιστορικο και σε κάποιες εξετασεις δεν έκρινε οτι επρεπει να μεινω ,σκεψου οτι στην κολονοσκοπηση που εκανα ουτε θυμαμαι καν πως συνήλθα και εφυγα απο εκει και ουτε φυσικα ολη την ημερα ..ηταν πιο δυνατη η ναρκωση γιατι ειχα κανει κατι συμφύσεις εντερου στην καισαρικη και με το διορθωσε με την κολονοσκοπηση ευτυχως ...θυμαμαι μονο ενα ελαφρυ πονο τιποτε αλλο την ωρα της επεμβασης ...
    συνηλθα τελειως στο σπιτι μου ...

    κανε παντως μια συζητηση και πες του οτι θελεις να μεινεις ...δεν ξερω σε ιδιωτικη θα το κανεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Να παρω τα φαρμακο?Εμπεριες για seror
    By Panos123 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 28-05-2018, 10:09
  2. φόβος για ολική νάρκωση
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-2015, 10:00
  3. ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By AN NA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 11-08-2015, 23:46
  4. εμπεριες...
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 106
    Last Post: 17-04-2012, 23:43
  5. ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By elizaasian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 05-10-2011, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •