Εμπερίες από νάρκωση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 95
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Πιο απλή επέμβαση δεν νομίζω ότι υπάρχει.Καντη βρε Αντώνη να τελειώνεις υπόθεση ρουτίνας ειναι....
    Εγω εχω κανει δυο φορές μεθη και όταν ξύπνησα ημουν κομπλέ, ούτε ζαλαδα δεν ειχα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Πιο απλή επέμβαση δεν νομίζω ότι υπάρχει.Καντη βρε Αντώνη να τελειώνεις υπόθεση ρουτίνας ειναι....
    Εγω εχω κανει δυο φορές μεθη και όταν ξύπνησα ημουν κομπλέ, ούτε ζαλαδα δεν ειχα
    Τι εννοεις όταν ξυπνησες? Με τη μέθη δεν έχεις επαφή με το περιβάλλον; Δεν έχω ξανακάνει ποτε. Ούτε καν αυτό που σου μουδιαζουν τα δόντια δεν έχω κάνει γιατί δεν χρειάστηκε να κάνω ποτε σφραγισμα. Φοβαμαι στο πώς θα αντιδράσει ο οργανισμός μου και το αβολο συναισθημα που θα νιωσω μετά. Και είμαι βέβαιος ότι θα κανω εμετό γιατί έχω αναγουλα με το παραμικρο.


    Με επαιρνε παλι ο γιατρός σήμερα,δεν το σηκωσα. Λογικα θα μου πει να παω για προεγχειρητικο έλεγχο τη Δευτερα και να γίνει την Τρίτη. Τελείωσαν τα ψέματα. Τόσο καιρό το νιώθω σαν μια καταδίκη σε θάνατο που αναβαλλεται προσωρινα, τώρα έχω εξαντλήσει κάθε δικαιολογία.
    Ο γιατρός σίγουρα θα με ξαναπαρει το απογευμα. Ελπιζω να μου πει για Πεμπτη τουλάχιστον, αλλά χλωμό το βλεπω.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Τι εννοεις όταν ξυπνησες? Με τη μέθη δεν έχεις επαφή με το περιβάλλον; Δεν έχω ξανακάνει ποτε. Ούτε καν αυτό που σου μουδιαζουν τα δόντια δεν έχω κάνει γιατί δεν χρειάστηκε να κάνω ποτε σφραγισμα. Φοβαμαι στο πώς θα αντιδράσει ο οργανισμός μου και το αβολο συναισθημα που θα νιωσω μετά. Και είμαι βέβαιος ότι θα κανω εμετό γιατί έχω αναγουλα με το παραμικρο.


    Με επαιρνε παλι ο γιατρός σήμερα,δεν το σηκωσα. Λογικα θα μου πει να παω για προεγχειρητικο έλεγχο τη Δευτερα και να γίνει την Τρίτη. Τελείωσαν τα ψέματα. Τόσο καιρό το νιώθω σαν μια καταδίκη σε θάνατο που αναβαλλεται προσωρινα, τώρα έχω εξαντλήσει κάθε δικαιολογία.
    Ο γιατρός σίγουρα θα με ξαναπαρει το απογευμα. Ελπιζω να μου πει για Πεμπτη τουλάχιστον, αλλά χλωμό το βλεπω.
    Στη μεθη κοιμασαι κανονικα,δε καταλαβαίνεις κατι δεν εχεις τις αισθήσεις σου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Στη μεθη κοιμασαι κανονικα,δε καταλαβαίνεις κατι δεν εχεις τις αισθήσεις σου.
    Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω τις αισθήσεις μου, δεν ξέρω τι σκοπεύουν να μου κάνουν.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Καπως έχω ξεπερασει το φόβο μου για τη νάρκωση αλλά μου φαίνεται απιστευτη ταλαθπωρια η ολη διαδικασια και επισης θα δυσκολευτω πολυ να μην φαω το βράδυ. Ο γιατρός δεν με ξαναπηρε το απογευμα της Παρασκευης, σίγουρα θα με καλέσει αύριο το πρωι. Δεν μπορω αυτό το συνεχές άγχος, δεν θέλω να το κάνω, αφού μου έχει πει οτι αποκλειεται να είναι καρκινογονο τι πειραζει αν το αφαιρεσω μετά το καλοκαίρι πχ. Εχει φαγωθεί εδώ και έναν μήνα.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω τις αισθήσεις μου, δεν ξέρω τι σκοπεύουν να μου κάνουν.
    Εγώ δυο φορές που έκανα μεθη κοιμήθηκα τον ύπνο του αιωνα...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ακόμα δεν το έκανα

  8. #68
    kopela93
    Guest
    Ε τόσο πολύ που το σκέφτεσαι στο τέλος δε θα το κάνεις

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ακόμα δεν το έκανα
    μιλησατε και το ανεβαλες, ή απλα εξαφανιστηκες;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μιλησατε και το ανεβαλες, ή απλα εξαφανιστηκες;


    Μιλήσαμε αρχές της προηγούμενης εβδομάδας και του είπα ότι θα τον καλέσω εγώ. Δεν τον πήρα ακόμα και δεν με πήρε ούτε κι εκείνος, λογικά βαρέθηκε. Τώρα όμως έχω και θέμα χρόνου, αλλά θα το κάνω σίγουρα άμεσα. Το τελευταίο διάστημα άρχισα να τρώω πιο νωρίς και παρατηρώ ότι το ζάχαρο δεν μου πέφτει και είναι γύρω στο 90 όταν ξυπνάω, άρα δεν θα έχω θέμα να μείνω νηστικός αν είναι μόνο οκτώ ώρες (σε περίπτωση που γίνει μέθη και όχι ολική)

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι θα έχω τις αισθήσεις μου, δεν ξέρω τι σκοπεύουν να μου κάνουν.
    Καλησπερα Αντωνη !
    Μεθη με μεθη διαφερει ..
    Ειναι αναλογα την συσταση και την δοσολογια ..
    Στην γαστροσκοπιση που εκανα ημουν βυθισμενη αλλα καταλαβαινα και συνεργαζομουν ..στις καισαρικες που εκανα επειδη επεφτε η πιεση μου ξεκινησα ηπια καταλαβαινα καποια πραγματα αλλα επειδη συνεχιζε μου αυξησε την δοση και κοιμηθηκα
    Αλλωστε η ουσια της μεθης ειναι και η απωλεια μνημης σε καποιες περιπτωσεις που ισως ειναι επωδυνη η εξεταση

    πραγματικα απορω πως αντεχεις ολη αυτη την αναμονη ψυχολογικα απο το να πας να κανεις μια εξεταση που την επομένη δεν θα την θυμασαι κιολας ..


    Μην επηρεαζεσαι δεν κανει καλο
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μιλήσαμε αρχές της προηγούμενης εβδομάδας και του είπα ότι θα τον καλέσω εγώ. Δεν τον πήρα ακόμα και δεν με πήρε ούτε κι εκείνος, λογικά βαρέθηκε. Τώρα όμως έχω και θέμα χρόνου, αλλά θα το κάνω σίγουρα άμεσα. Το τελευταίο διάστημα άρχισα να τρώω πιο νωρίς και παρατηρώ ότι το ζάχαρο δεν μου πέφτει και είναι γύρω στο 90 όταν ξυπνάω, άρα δεν θα έχω θέμα να μείνω νηστικός αν είναι μόνο οκτώ ώρες (σε περίπτωση που γίνει μέθη και όχι ολική)
    οκ.
    τουλαχιστον συνεννοηθηκες και δεν εχεις το αγχος ποτε θα παρει και τι να του πεις.
    πας παρακατω.
    στο ποτε θα παρεις την αποφαση.
    συνυπολογισε και το αλλο.
    αφενος, πρεπει να γινει, οποτε δεν υπαρχει νοημα στο να το αναβαλεις και να διαιωνισεις το αγχος σου.
    αφετερου, τωρα ειναι περιοδος ηρεμιας για τα νοσοκομεια. ειναι σε ηρεμια ο ιος και ο πανικος στις εφημεριες, εχουν χρονο και χωρο.
    εκμεταλλευσου το, γιατι δεν ξερουμε τι θα ισχυει μετα απο λιγους μηνες.
    κουραγιο. θα τα καταφερεις!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Κάντο να τελειώνεις...Ολα καλα θα πάνε...Αφου να το αποφύγεις τελείως δε μπορεις...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλησπερα Αντωνη !
    Μεθη με μεθη διαφερει ..
    Ειναι αναλογα την συσταση και την δοσολογια ..
    Στην γαστροσκοπιση που εκανα ημουν βυθισμενη αλλα καταλαβαινα και συνεργαζομουν ..στις καισαρικες που εκανα επειδη επεφτε η πιεση μου ξεκινησα ηπια καταλαβαινα καποια πραγματα αλλα επειδη συνεχιζε μου αυξησε την δοση και κοιμηθηκα
    Αλλωστε η ουσια της μεθης ειναι και η απωλεια μνημης σε καποιες περιπτωσεις που ισως ειναι επωδυνη η εξεταση

    πραγματικα απορω πως αντεχεις ολη αυτη την αναμονη ψυχολογικα απο το να πας να κανεις μια εξεταση που την επομένη δεν θα την θυμασαι κιολας ..


    Μην επηρεαζεσαι δεν κανει καλο

    Γεια σου Μαριλού. Πέρυσι είχα την βρογχοσκόπηση (που τελικά δεν έκανα γιατί θεωρώ ότι διαλευκάνθηκε το θέμα των αιμοπτύσεων με τα τελευταία ευρήματα του ΩΡΛ πέρυσι αν και κανείς δεν μου έδωσε ξεκάθαρη απάντηση) φέτος αυτό. Φοβάμαι λιγότερο μετά από τόσες αναβολές, απλά τώρα σκέφτομαι γενικά την ταλαιπωρία καλοκαιριάτικα.

    Κάποιες φορές μπορεί να σκεφτώ ότι έχω ίσως καρκίνο που έχει κάνει μετάσταση ήδη, αλλά γενικά το αντιμετωπίζω ψύχραιμα κυρίως επειδή δεν έχει αλλάξει κάτι στη φυσική μου κατάσταση, ίσα ίσα θα έλεγα ότι εχω βελτιωθεί. Δεν ξέρω βέβαια, τα πάντα είναι πιθανά.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οκ.
    τουλαχιστον συνεννοηθηκες και δεν εχεις το αγχος ποτε θα παρει και τι να του πεις.
    πας παρακατω.
    στο ποτε θα παρεις την αποφαση.
    συνυπολογισε και το αλλο.
    αφενος, πρεπει να γινει, οποτε δεν υπαρχει νοημα στο να το αναβαλεις και να διαιωνισεις το αγχος σου.
    αφετερου, τωρα ειναι περιοδος ηρεμιας για τα νοσοκομεια. ειναι σε ηρεμια ο ιος και ο πανικος στις εφημεριες, εχουν χρονο και χωρο.
    εκμεταλλευσου το, γιατι δεν ξερουμε τι θα ισχυει μετα απο λιγους μηνες.
    κουραγιο. θα τα καταφερεις!
    καλά ναι, θα το κάνω σίγουρα πριν το σεπτέμβρη. Απλά πριν πάρω το γιατρό θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι αυτή τη φορά δεν θα το ακυρώσω γιατί το παράκανα το προηγούμενο διάστημα και δεν είναι σωστό και προς την κλινική και τον γιατρό.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. Να παρω τα φαρμακο?Εμπεριες για seror
    By Panos123 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 28-05-2018, 10:09
  2. φόβος για ολική νάρκωση
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 09-09-2015, 10:00
  3. ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By AN NA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 11-08-2015, 23:46
  4. εμπεριες...
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 106
    Last Post: 17-04-2012, 23:43
  5. ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ
    By elizaasian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 05-10-2011, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •