απογνωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Πρόσφατα, ψηφίστηκε η συνεπιμέλεια για τα παιδιά. Δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέρειες, αλλά μοιράζονται και στους δύο γονείς, εφόσον μένουν κοντά και δεν υπάρχουν επιπτώσεις στη μετάβαση στο σχολείο και σε δραστηριότητες. Έγινε υπό την απειλή της Ε.Ε. , γιατί η Ελλάδα ήταν πίσω. Ψάξε από κάποιον πολύ ενημερωμένο δικηγόρο που ασχολείται με διαζύγια να μάθεις. Τώρα για τη γυναίκα σου ... για τους 10 από τους χιλιάδες followers που έχει , μάλλον έμαθες εσύ ότι θέλουν να τη συναντήσουν . Θα είναι κι άλλοι . Προσωπικά , θα χώριζα μόνο και μόνο αν είχε followers. Εφόσον δεν είναι διάσημη και δεν δουλεύει στον καλλιτεχνικό χώρο, δεν έχει κανένα λόγο να είναι σε τέτοιο τριπάκι . Αλλά αυτή είναι δική μου γνώμη.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    νικο αθτο σκεφτικα και εγω .. αλλα η ελληωικη νομοθεσια δινει τα παιδια στην μανα λογο ηλικιας αυτον ...τωρα μαζευω στοιχεια οσα μπορω ..
    Βασικά ξεκίνα με το να εξαφανίζεις τα λεφτά σου και ρευστοποίησε την περιουσία σου στο εξωτερικό, ρευστοποίησε ό,τι έχεις και είτε κατέθεσε τα σε ηλεκτρονικό πορτοφόλι, είτε μετέτρεψε τα σε bitcoins για να είναι ghost money και να μην μπορούν να ανιχνευθούν! Ετσι δεν θα μπορέσει να αποκτησει τίποτα. Κατα δεύτερο πήγαινε σε δικηγόρο διαζυγιων δεν μπορεί να κάνεις δώρο ένα μερσεντές και να τσιγκουνεύεσαι 200 ευρώ για να σου δώσουν μία σωστή νομική συμβουλή και να κερδίσεις από την όλη διαδικασία ό,τι καλύτερο μπορείς. Και θα κάνεις εφόσον το πάρεις απόφαση ότι σου πει ο δικηγόρος! Ο δικηγόρος που θα πας εφόσον είναι έξπερτ στα διαζύγια θα σου πει ακριβώς τι θα συμβεί τι θα κερδίσεις, τι θα χάσεις, τι θα συμβεί με την επιμέλεια και ό,τι σου πει κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα συμβεί και στο δικαστήριο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δηλαδη, η γυναικα σου μαλλον σε απαταει, εχοντας παντως στο κινητο της κειμενα sexting και φωτος απο γυμνους ανδρες και αφηνε το κινητο της σε κοινη θεα και στα παιδια της για να παιζουν.... μαλιστα...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, η γυναικα σου μαλλον σε απαταει, εχοντας παντως στο κινητο της κειμενα sexting και φωτος απο γυμνους ανδρες και αφηνε το κινητο της σε κοινη θεα και στα παιδια της για να παιζουν.... μαλιστα...
    Remedy Καλημερα !
    απο οτι εχει δειξει μεχρι τωρα δεν με εχει απατησει..απλα συνομιλη , εκανε sexting, συναντιθηκε σε παγκακι παραμονη πρωτοχρονιας φιλιθηκε...αλλα το μετανιωσε ¨).... τα μηνηματα ηταν αποθηκευμενα και τα βρηκα με ψαξιμο, δεν ηταν αμεσα προσβασιμα αλλα φωτο απο γυμμνο αντρα ειχαν σβιστει ..
    απο οτι λεει ολα αυτα ανοικουν στο παρελθον πρεπει να παμε μπροστα και να το ξεπερασουμε... αλλα κατα τα αλλα αλαζει κωδικο στο κινητο καθε εβδομαδα , γενικα προσθετη καινουργιουσ followers καθε λιγο ... και το πιο σημανμτικο ειναι 1) οτι αυτοι που της λενε συνεχεια παμε για καφε , ποτε θα σε δω κλπ..δεν το ξεκοβει απλα το αφηνει να αιωρειτε 2) οτι με αυτον που ειχε γινει το sexting τον εχει ακομη στους φιλους παρολου που της ειπα να τον σβησει ...3) μου λεει συνεχεια να της εχω εμπιστοσυνη ...ΠΩΣ!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εμας ρωτας "πως"; τον εαυτο σου, ρωτα...
    επειδη σου λεει να της εχεις εμπιστοσυνη, σημαινει οτι ειναι αξιοπιστη; ολοι οι ψευτες λενε οτι ειναι ειλικρινεις.
    εφοσον δειχνει αλλα απο αυτα που λεει, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ειναι ειλικρινης.
    για τα παιδια εχεις αδικο. μπορεις μια χαρα να τα διεκδικησεις και να τα μεγαλωσεις, να δεις κι εσυ την γλυκα που εβλεπαν μεχρι τωρα οι χωρισμενες γυναικες. καλη ευκολια, σε ολα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Έφυγεεεες! Τόσο απλά. Θέλω να πω πολλά άλλα δε θα το κανω. Η 2η φορά επιβεβαιώνει απλά ότι θα υπάρξει κι άλλη. Η εμπιστοσύνη δεν υπάρχει πλέον οπότε μη το κουράζεις πολύ. Φτιάξε απλά τις συνθήκες που θα κάνουν πιο ελαφρύ για σένα ένα διαζύγιο και στην κατάλληλη στιγμή το ανακοινώνεις. Μπροστά στην κοροϊδία, το φίλτρο που λέγεται αγάπη να το κάνεις στην άκρη.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εμας ρωτας "πως"; τον εαυτο σου, ρωτα...
    επειδη σου λεει να της εχεις εμπιστοσυνη, σημαινει οτι ειναι αξιοπιστη; ολοι οι ψευτες λενε οτι ειναι ειλικρινεις.
    εφοσον δειχνει αλλα απο αυτα που λεει, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ειναι ειλικρινης.
    για τα παιδια εχεις αδικο. μπορεις μια χαρα να τα διεκδικησεις και να τα μεγαλωσεις, να δεις κι εσυ την γλυκα που εβλεπαν μεχρι τωρα οι χωρισμενες γυναικες. καλη ευκολια, σε ολα...
    οσων αφορα το : να δεις κι εσυ την γλυκα που εβλεπαν μεχρι τωρα οι χωρισμενες γυναικες. καλη ευκολια, σε ολα.
    ειμαι απο μονογονεικι οικογενεια και δοξα το θεο τα περισοτερα τα κανω εγω στο σπιτι , πλυντηρια, σφουγγαρισματα , τρεχω super , παω τα παιδια δραστηριοτητες και βοιθαει και η μανα μου επειδη μενει κοντα ..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Σχετικά με τα περιουσιακά σε περίπτωση διαζυγίου . Ό,τι είχες πριν το γάμο και ό,τι απέκτησες μετά από κληρονομιά ή γονική παροχή, είναι δικό σου 100% και με κανέναν τρόπο δεν μπορεί να πάρει τίποτε. Επίσης από προσωπικό σου αποκλειστικά λογαριασμό ταμιευτηρίου, δεν μπορεί να πάρει εύκολα χρήματα. Με τα υπόλοιπα ... υπάρχει πρόβλημα.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Σχετικά με τα περιουσιακά σε περίπτωση διαζυγίου . Ό,τι είχες πριν το γάμο και ό,τι απέκτησες μετά από κληρονομιά ή γονική παροχή, είναι δικό σου 100% και με κανέναν τρόπο δεν μπορεί να πάρει τίποτε. Επίσης από προσωπικό σου αποκλειστικά λογαριασμό ταμιευτηρίου, δεν μπορεί να πάρει εύκολα χρήματα. Με τα υπόλοιπα ... υπάρχει πρόβλημα.
    Al το θεμα δεν ειναι πιος περνει τι περνει , οκ ενταξει χαλαλι το αμαξι .. τι εννοεις τα υπολοιπα ?
    ενταξει σκοπος δεν ειναι τα ακρα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    Al το θεμα δεν ειναι πιος περνει τι περνει , οκ ενταξει χαλαλι το αμαξι .. τι εννοεις τα υπολοιπα ?
    ενταξει σκοπος δεν ειναι τα ακρα
    "τα υπολοιπα" ειναι αυτα που αποκτηθηκαν απο δουλεια, ή αγορές κατα την διαρκεια του γαμου. σε αυτα, ακομα κι αν ειναι ολα δικα σου, εχει δικαιωματα και η γυναικα σου, και τουμπαλιν. πχ, ενα σπιτι που αγορασες και δεν το ειχες πριν τον γαμο, κλπ.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    Al το θεμα δεν ειναι πιος περνει τι περνει , οκ ενταξει χαλαλι το αμαξι .. τι εννοεις τα υπολοιπα ?
    ενταξει σκοπος δεν ειναι τα ακρα
    Αμάξι δύσκολα να στο πάρει . Αποκτήθηκε μετά το γάμο και είναι στο όνομα και των δύο ; Αν είναι μόνο στο δικό σου και μετά το γάμο να αποκτήθηκε , αν δεν είναι πολύ μεγάλης αξίας, δύσκολο να κάνει κάτι . Και να κάνει ... δύσκολο να το βρει . Καλό βέβαια θα ήταν , αν αποφασίσεις να κάνει αιφνιδιαστικά κίνηση διαζυγίου, από πριν το αμάξι , να είναι κλεισμένο σε κάποιο πάρκιγκ που δεν θα το ξέρει η σύζυγος , να μην είναι πρόχειρα κλειδιά κτλ ! Τα άκρα και να μην τα επιλέξει ο ένας από τους δύο , αν δεν είναι απόλυτα σίγουρος ότι δεν θα τα επιλέξει ο άλλος, μπορεί να προκύψουν . Η εμπειρία , δείχνει ότι κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος από πριν , ότι ο άλλος δεν θα φτάσει στα άκρα. Οπότε καλό είναι να φυλάγεται . Ξέρω ιστορίες, ανθρώπων που έμειναν χωρίς ρούχα, χωρίς αυτοκίνητο , χωρίς σπίτι να μείνουν , χωρίς φράγκο (και κατάντησαν σε συσσίτια μητρόπολης) και πολλά άλλα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Το σημαντικό σε ένα ζευγάρι για εμένα είναι να βρίσκεται σύντονο ο ένας με τον άλλον, δηλαδή να πορεύεστε δίπλα δίπλα.
    Η ανάγκη για επιβεβαίωση ή για φλερτ δεν είναι από μόνη της κακή, είναι ανθρώπινη. Άνθρωποι είμαστε και δεν είμαστε τέλειοι.
    Το θέμα είναι το εάν επικοινωνείς τις ανάγκες σου και εάν είσαι ειλικρινής με τον σύντροφό σου ακόμη και όταν η αλήθεια είναι σκληρή ή απλώς κάνεις τη ζωή σου και αφήνεις τον άλλον στα μαύρα μεσάνυχτα. Δίνεις στον άλλον την εντύπωση πως όλα είναι καλά, ενώ δεν είναι.
    Εκεί χάνεται ο δεσμός και η επικοινωνία. Ο ένας μπαίνει στη θέση του απατεώνα που εξαπατά και ο άλλος γίνεται θύμα που όλα δουλεύουν πίσω από την πλάτη του.
    Εμένα αυτό που θα με πείραζε στη θέση σου, είναι ότι θα είχα μία γυναίκα απέναντί μου που θα διαπίστωνα ότι κατά 50% είναι ειλικρινής μαζί μου και κατά 50% περιμένει πότε θα γυρίσω την πλάτη για να πάει τουαλέτα και να στείλει στο αμόρε.
    Ακόμη και στην πρώτη φορα που ανακάλυψες τις συνομιλίες, δεν θεωρώ πως ήταν ειλικρινής 100%. Το θέλω επιβεβαίωση είναι μία γενικούρα. Δεν σου δίνει τη δυνατότητα να λύσεις κάποιο πρόβλημα ή να δείτε μαζί τι θα κάνετε. Απλά πετά μια δικαιολογία και συνεχίζει να εξαπατά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Απόγνωση
    By MK.89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-01-2022, 08:08
  2. Απόγνωση
    By BlackRoses in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-2017, 22:41
  3. Απόγνωση
    By Ανωνυμία in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2017, 18:26
  4. Εχω απόγνωση!
    By IPPOKRATIS1991 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 1
    Last Post: 23-11-2016, 07:59
  5. Σε απόγνωση!
    By lullaby_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 22-01-2016, 13:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •