Κοινωνική φοβία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425

    Post

    Δυστυχως εχω κοινωνικο αγχος οταν ειναι να βρεθω σε χωρο που εχει κοσμο γνωστο η αγνωστο,ειναι οτι νιωθω συναισθηματικα αβολα και επισης δυσκολευομαι οταν αλλαζω επαγγελματικο περιβαλλον,δυσκολευομαι να προσαρμοστω ευκολα και γρηγορα,να νιωσω ανετα και πως ο περιγυρος με αποδεχεται.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Ταυτίζομαι.
    Κομπλαρω,δεν βγαίνουν λέξεις,κοκκινιζω ανεβάζω παλμούς όταν είναι νά μιλήσω κάπου που υποτίθεται ότι πρέπει νά αποδείξω κάτι..(συνέντευξη, εξέταση,)
    Ακόμα καί σε γιατρό όταν πάω αγχώνομαι...
    Σε δουλειά όταν πάω δυσκολεύομαι να κάνω κουβεντουλα..να γνωριστώ Με τά άτομα.. αλλά όχι πάντα. Κυρίως Με προϊσταμένους πχ... ενώ μπορεί νά δείχνουν κουλ μαζί μου.

    Σε παρέες πολλών ατόμων που δεν ξέρω κανέναν θά πρέπει νά έχω πιεί πολύ για νά είμαι χαλαρή... Αλλιώς... δεν μπορώ νά συναναστραφω.. καταλήγω κυρίως νά παρακολουθώ και ύστερα υπάρχουν κάτι εξυπνακιδες που γυρνάνε καί σου λένε" μιλα καί σύ λίγο.. γιατί δεν μιλάς;"...ε εκεί πάει Με έχασε... Ο, τί χειρότερο νά κάνουν σχόλια για τόν τρόπο που επικοινωνείς... ακόμα καί όταν είσαι λιγομίλητος δλδ...
    Δυστυχώς τα παθαίνω κ γω αυτά κ πλέον χαλάνε την καθημερινότητα μου.
    Σε συνέντευξη ειδικά για εργασία δεν έχω καταφέρει ακόμα να πάω, εντάξει έχω και τις κρίσεις πανικού πλέον.

  3. #33
    Καλησπέρα, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και προσπαθώ να βρω κουράγιο να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία ...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by kleftikomilos View Post
    Καλησπέρα, έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα και προσπαθώ να βρω κουράγιο να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία ...
    Καλησπέρα λοιπόν κ συ στην παρέα της κοινωνικής φοβίας και του αγχους.
    Σου εύχομαι ν βρεις το κουράγιο και ν ξεκινήσεις ψυχοθεραπεία.

  5. #35
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    32
    Αν έχει συναισθήματα για σένα δεν θα τον πειράζει το αν δεν μιλάς και είσαι κλειστή στις παρέες. Τώρα αν αισθάνεται ότι του χαλάς το ίματζ, δείχνει κακό χαρακτήρα και σκέψου να χωρίσεις.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    49
    έχω και εγώ κοινωνική φοβία και φοβάμαι πάρα πολλά πράγματα όταν βγαίνω έξω κλπ!

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2
    Γεια σας, εχω κι εγώ κοινωνική φοβία, φοβικό άγχος και αγχωδης διαταραχή με κρίσεις πανικού. Πηγαίνω σταθερά σε ψυχολόγο 2 μήνες τώρα κι έχω δεί μια διαφορά. Έχω κάποιο υλικό που θα μπορούσα να μοιραστώ. Επίσης το username μου, ειναι και το όνομα στο discord. Γνωρίζω πως μπορούμε να κάνουμε είτε απλο τσατ είτε βιντεοσυνομιλια , όποιος ενδιαφέρεται, μπορεί να εγκαταστήσει το discord στη συσκευή του και να κάνει add friend βάζοντας το όνομα μου.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Κοινωνική φοβία
    By Janekr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 02-06-2021, 21:18
  2. Κοινωνική φοβία
    By nick190813 in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 88
    Last Post: 26-05-2016, 04:28
  3. κοινωνικη φοβια
    By natalie in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 75
    Last Post: 26-09-2010, 12:57
  4. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 11:50
  5. Κοινωνική Φοβία
    By TauKapa in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 122
    Last Post: 15-12-2009, 11:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •