Coming out, ναι, αλλά δεν αρκεί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Coming out, ναι, αλλά δεν αρκεί

    Εγώ γκέη που χρόνια το κρύβω από όλους, με συνεχείς ματαιώσεις καθώς ερωτευόμουνα άτομα που δεν ήταν στην διαφορετική όχθη που ήμουνα εγώ.
    Εκείνος νέος, σχεδόν μικρός, όμορφος, πολύ όμορφος, έξυπνος και από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει, ο νέος συνάδελφος που κέρδισε γρήγορα τον σεβασμό και τον θαυμασμό όλων. Μην πω πως στην αρχή αντιπαθιόμασταν κιόλας, αλλά σε κάποιο σημείο άρχισε να έχει μια πιο ανθρώπινη επαφή μαζί μου, με πολλά κοπλιμέντα, τόσο που εγώ το ερμήνευσα (κακώς όμως) για φλερτ από τη μεριά του. Δεν άργησα να τον ερωτευτώ όπως ποτέ άλλοτε άλλους, και μάλιστα να θεωρώ πως υπήρχε και προοπτική (δεν είχα δηλαδή το αίσθημα της παραίτησης όπως σε άλλες περιπτώσεις). Άρχισε να βαθαίνει η φιλία μας, να λέμε πράγματα από την ψυχή μας, να λέμε πόσο περήφανοι είμαστε που είμαστε φίλοι κτλ. Ωστόσο από μένα ξεκίνησε μια περίοδος που μαζί με το παραμύθι που ζούσα, υπήρχε και η αγωνία: είναι; δεν είναι; είχε κοπέλες; ναι είχε, αλλά μήπως σε εμένα ήταν ο εαυτός του;
    Πέρασε κάμποσος χρόνος ώσπου σε κάποια φάση και ενώ οι πιθανότητες να ήταν σαν κι εμένα είχαν μετρηθεί ελάχιστες (μάθαινα για κοπέλες πέρα δώθε), έκανα το outing, χωρίς το σκέλος των αισθημάτων μου για αυτόν. Η αντίδραση ήταν ανέλπιστα καλή, απίστευτα καλή, δε με απώθησε ούτε στο ελάχιστο. Ίσα ίσα μου είπε πως είναι πάντα εκεί για μένα.
    Συνεχίζω όμως να πονάω. Κέρδισα ένα φίλο, αλλά για άλλη μια φορά ματαίωσα ένα αίσθημα (αναγκαστικά). Ζηλεύω, δεν τον έχω ξεπεράσει, πονάω, νοσταλγώ την εποχή που ζούσα το παραμύθι μου.

    Αναρωτιέμαι: βοήθησε το outing ή μήπως όχι;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Μακροπρόθεσμα βοηθάει η επαφή με την πραγματικότητα, στην αρχή βέβαια μας πονάει. Καλά έκανες, μην το σκέφτεσαι. Μπράβο και για το θάρρος σου.

  3. #3
    Το outing το έκανα όμως και στη λογική του να συνδεθώ περισσότερο μαζί του, να μαι ειλικρινής

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Το κατάλαβα. Αν δεν το έκανες θα συνεχιζόταν η φαντασίωση. Να πας για άλλα. Δεν βοηθάει να κολλάμε σε αδιέξοδες καταστάσεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    προφανως και δεν αρκει το να εμπιστευθεις σε καποιον οτι εισαι ομοφυλοφιλος, για να σε θελει!
    αυτονοητο δεν ειναι;
    πρεπει, πρωτα απ ολα να ειναι κι εκεινος, και μετα, να σε θελει κιολας...
    δηλαδη, αν ησουν ετεροφυλοφιλος και ηθελες μια κοπελα, πιστευεις οτι θα ενοιωθε ελξη αν της ξεκαθαριζες οτι σουα ρεσουν οι γυναικες και οχι οι ανδρες;
    λιγο αφελης μου φαινεται η ερωτηση σου.

  6. #6
    Δε διαφωνώ. Όμως για να υπάρξει έστω και μικρή χαραμάδα έπρεπε να ξεκαθαρίσω τι είμαι. Σωστα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by savant View Post
    Δε διαφωνώ. Όμως για να υπάρξει έστω και μικρή χαραμάδα έπρεπε να ξεκαθαρίσω τι είμαι. Σωστα;
    ναι, φυσικα.
    αν υπηρχε η παραμικρη περιπτωση, θα επρεπε να το ξερει. εκτος αν σου την επεφτε εκεινος, ή αν φαινεται και μπορουσε ευκολα να το υποθεσει, οποτε ηταν περιττο. σε καθε αλλη περιπτωση, επρεπε καπως να το μαθει.

  8. #8
    Κι αν σου πω πως νοσταλγώ την εποχή που κρυβόμουνα; Που μιλούσα με τα υπονοούμενα; Που τον «έψαχνα»; Ζούσα το συναίσθημά μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    δικο σου θεμα αν προτιμας τις ψευδαισθησεις απο την πραγματικοτητα. θεμιτο...

  10. #10
    Ίσως γιατί για πρώτη φορά αισθάνθηκα πως με φλέρταρε (λάθος ένστικτό μου…) ένας τόσο αξιόλογος και όμορφος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Αν κατάλαβα καλά , εσύ έχεις βάλει τον εαυτό σου στη θέση που βρίσκονται κάποιες 30χρονες παρθένες γυναίκες, αλλά δηλώνεις bottom gay ;
    Λίγο καρμιριά το βρίσκω . Οι γυναίκες στο κάτω κάτω, ψάχνουν κάτι που δεν υπάρχει . Ενώ εσύ, αν θες όντως αυτό που δηλώνεις ότι θες, το βρίσκεις εύκολα. Αρκεί να κλείσεις τον υπολογιστή και να βγεις από το σπίτι . Εκτός κι αν το τύπος που αναφέρεσαι , είναι κανένας παντελώς ανέραστος , που ονειρεύεται ότι θα ξεκινήσει τη σεξουαλική του ζωή ... μελλοντικά, παρόλο που μπορεί να είναι 30+. Ή και στα 67 , που θα πάρει την εθνική σύνταξη !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    δεν ειπε καπου οτι ειναι παρθενος..

  13. #13
    Al_Bundy νομίζω δεν έχω καταλάβει τίποτε από όσα έχεις γράψει ούτε καταλαβαίνω τον σκοπό τους…

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Όταν λέει ότι του άρεσαν άτομα που δεν ήταν στην ίδια όχθη με αυτόν τι εννοεί ; Ότι δημιουργούσαν ολοκληρωμένες σχέσεις ;

    Quote Originally Posted by savant View Post
    Al_Bundy νομίζω δεν έχω καταλάβει τίποτε από όσα έχεις γράψει ούτε καταλαβαίνω τον σκοπό τους…
    Μόνο με μένα ισχύει αυτό ή μήπως είναι γενικότερο ; Θες να κάνεις διάλογο ή προσπαθείς λεκτικά να φτιάξεις κάτι αντίστοιχο με την αφηρημένη τέχνη των εικαστικών τεχνών , που ο καθένας δίνει τη δική του ερμηνεία ;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Όταν λέει ότι του άρεσαν άτομα που δεν ήταν στην ίδια όχθη με αυτόν τι εννοεί ; Ότι δημιουργούσαν ολοκληρωμένες σχέσεις ;
    μιλαει για ετεροφυλοφιλους....
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν δημιουργουσε ολοκληρωμενες σχεσεις μαζι τους, γιατι δεν κανουν σχεσεις με ανδρες, εκεινοι.
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις με ομοφυλοφιλους...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η αγάπη μόνο δεν αρκεί
    By Kindofblude in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 56
    Last Post: 15-04-2019, 02:52
  2. Replies: 1
    Last Post: 10-02-2011, 02:40
  3. θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 31-01-2011, 00:23
  4. \'Ενα τραγούδι αρκεί
    By VelvetUnderground in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 25-07-2009, 00:49
  5. Replies: 6
    Last Post: 08-10-2008, 22:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •